Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

armt

Darmowy pakiet bezpieczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź.

 

Przejrzałem ten temat, rozumiem że jest tam twoja propozycja programów. Z tego co wyczytałem oprogramowanie Comodo jest raczej dla bardzo zaawansowanych użytkowników którzy mają pełną świadomość co i jak robią.

 

Co myślisz o wymienionym tu zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmiany zacząłbym od zmiany programu antywirusowego. Coś nie mam zaufania do avasta.

Do tego program antywirusowy i do tego windows defender. Takie dublowanie funkcji. Moim zdaniem niepotrzebne, zresztą chyba sam windows wyłączy defendera po instalacji programu antywirusowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za odpowiedź.

 

Przejrzałem ten temat, rozumiem że jest tam twoja propozycja programów. Z tego co wyczytałem oprogramowanie Comodo jest raczej dla bardzo zaawansowanych użytkowników którzy mają pełną świadomość co i jak robią.

 

Co myślisz o wymienionym tu zestawie?

 

Wbrew pozorom, najnowsza wersja pakietu Comodo nie jest wcale zbyt trudna w użyciu, a odpowiednio użyta zapewnia praktycznie stuprocentową ochronę.

 

Zestaw, który proponujesz z wielu względów nie jest zbyt dobry.

Przede wszystkim za dużo jest tych programów. Poza tym Avast słabo wykrywa najnowsze wirusy i nie może być stosowany wraz z Windows Defenderem. Zapora Windows nie zapewnia dobrego filtrowania połączeń, a NoScript Security Suite nie jest zbyt wygodny w użyciu ponieważ uniemożliwia prawidłowe otwieranie wielu stron Web. Lepsza jest piaskownica i Bitdefender TrafficLight.

Od MBAM i CCleanera skuteczniejszy jest multiskaner Zemana Antimalware Free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Wbrew pozorom, najnowsza wersja pakietu Comodo nie jest wcale zbyt trudna w użyciu, a odpowiednio użyta zapewnia praktycznie stuprocentową ochronę.

Testy, pokazują gorszą skuteczność od Avasta - https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-7/february-2017/

Dodatkowo martwi mnie potrzeba konfiguracji pakietu Comodo, czy możesz coś polecić zamiast Comodo?

 

Od MBAM i CCleanera skuteczniejszy jest multiskaner Zemana Antimalware Free.

Podobno nie powinno się mieć dwóch antywirusów, bo to powoduje konflikty i błędy w działaniu. Zamana posiada skaner antywirusowy, czy nie będzie się "gryzła" z antywirusem?

 

Jeszcze jedno pytanie: Czy programy antywirusowe (i inne zapewniające bezpieczeństwo) powinny być zainstalowane na dysku systemowym (SSD) czy mogą być bezproblemowo zainstalowane na innym dysku (HDD)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testy AV-TEST sprawdzają głównie wykrywalność na żądanie, a nie ochronę w czasie rzeczywistym, ale jeśli zależy Ci na wykrywalności, to zastosuj 360 Total Security z włączonymi wszystkimi silnikami w tym Bitdefender i Avira.

 

Zemana Antimalware w wersji free działa tylko jako skaner na żądanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omkar czy jak ktoś ma Win10 nie podejmuje ryzykownych działać to czy w ogóle jest sens stosować coś więcej niż systemowy defender i firewall? Bo trochę akademicka dyskusja się zaczyna robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

Testy AV-TEST sprawdzają głównie wykrywalność na żądanie, a nie ochronę w czasie rzeczywistym, ale jeśli zależy Ci na wykrywalności, to zastosuj [...]

Zależy mi na ochronie w czasie rzeczywistym, wykrywalności i prostocie użytkowania. Przez ostatnie 5 lat używałem tylko darmowej wersji Avasta, nie miałem z nim problemów, był w tle i spełniał swoją rolę. Niestety Comodo zarówno jako antywirus jak i zapora przysparza niedoświadczonym użytkownikom problemów (co widać przeglądając fora).

 

Obecnie rozważam taki pakiet: Avast + Zemana + AdwCleaner + Zapora Windows + Windows Defender

do tego Firefox + uBlock + TrafficLight + Disconnect

 

 

Omkar czy jak ktoś ma Win10 nie podejmuje ryzykownych działać [...]

Systemem jest Win7.

 

 

Na koniec powtórzę pytanie o miejsce instalacji programów odpowiadających za bezpieczeństwo (czy ma ono znaczenie) - lepiej mieć je z systemem (i przeglądarką) na SSD czy mogą być na HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podstawa, to zapobieganie wirusom.

 

Jeśli chodzi o Windows 10, to trzeba go odpowiednio dostosować i nie wyłączać kontroli konta użytkownika (jeżeli nie używamy alternatywnego programu tego typu, np. auto-sandbox lub HIPS Comodo), a nawet ustawić go na najwyższym poziomie.

 

Dla mnie w kwestii zabezpieczenia, to jest tylko dwie opcje: pierwsza i najlepsza - Linux, a druga to Windows z Comodo. Jeszcze ewentualnie 360 Total Security, który posiada niezłą ochronę proaktywną oraz cztery silniki antywirusowe, w tym Bitdefender i Avira. Wszystko inne, łącznie z komercyjnymi pakietami, jest bardziej zawodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...