Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

polityk2

Płyty B250?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

składam młodszemu bratu komputer budżetowy. Zdecydowałem się już na osławione Pentrium G45601, zastanawiałem się nad płytą główną. Wzdłuż i wszerz rekomendowane są H110, można je dostać za 245 złotych i do takiego typu konstrukcji mają się sprawdzać doskonale. Czasem jednak polecaną są też modele na B150, korzyści są widoczne gołym okiem, a cena niewiele droższa. Dostępne są jednak też płyty b250, o nich nie pisze się prawie w ogóle, a są minimalnie tylko droższe.

 

Stąd moje trzy pytania:

a) warto dopłacać te parę dych do H110?

b) czy płyta B250, tak samo jak H110 i B150, będzie potrzebowała update'u BIOSa przed zamontowaniem Intela siódmej generacji?

c) którą z tych płyt na B250 rekomendujecie:

MSI B250M BAZOOKA

MSI B250M PRO-VH

Gigabyte GA B250M DS3H

czy jakąś inną?

 

Z góry wielkie dzięki!

 

1chociaż jako, że tymczasowo będzie działał bez dedykowanej karty graficznej, może warto będzie dopłacić trochę grosza do Pentrium G4600, w końcu to Intel HD 630, nie 610, różnica powinna być zauważalna jeżeli zdecyduje się odpalić np CS:GO czy WoW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) b250 i b150 opłaca się dla 4 slotów na ram(o ile je mają) co daje że możliwość włożenia modułów pamięci w dualu i opcje zwiększenia jej w pózniejszym okresie

b)b250 nie potrzebuje update'u biosu by obsłużyć procesory kaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się kupować HD610. Najsensowniej zapodać oddzielną kartę grafiki np. GTX1050 / 1050Ti i 200fps będzie średnio ze spadkami do 180? 170?

(Gdyby te procki miały układ graficzny irisPro... ale nie mają :kwasny: )

Nie przepadam za MSI ale z tych trzech Bazooka bym brał.

 

H110 - są płyty które nie potrzebują aktualizacji Bios ale niektórzy mieli problemy z działaniem zintegrowanej grafiki HD, pomimo aktualizacji Bios.

Nie mam pewności czy to jednostkowe przypadki czy to jakaś klątwa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę Gigabyte GA B250M DS3H i G4560 - jak dla mnie zestaw bardzo kiepski.

Nie działa zintegrowana grafika w tym g4560 pod tą płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę Gigabyte GA B250M DS3H i G4560 - jak dla mnie zestaw bardzo kiepski.Nie działa zintegrowana grafika w tym g4560 pod tą płytą.

A udało Ci się jakoś rozwiązać problem? Może coś w ustawieniach BIOSa? Czy po prostu nie kupować Gigabyte'a i zdecydować się na którąś z MSI?

 

Używałem swojego czasu MSI gaming 3 z i5 4590k, działało wyśmienicie na dwóch ekranach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A udało Ci się jakoś rozwiązać problem? Może coś w ustawieniach BIOSa? Czy po prostu nie kupować Gigabyte'a i zdecydować się na którąś z MSI?

 

Używałem swojego czasu MSI gaming 3 z i5 4590k, działało wyśmienicie na dwóch ekranach.

Problemu nie da się rozwiązać ponieważ najprawdopodobniej ten procesor ma wadę konstrukcyjną - próbowałem go uruchomić na dwóch nowych płytach tj. Gigabyte GA-B250M-DS3H i Asus H110M-K (ta druga ze zaktualizowanym biosem) - integra nie działa a nawet płyta w ogóle się nie uruchamia. Procesor też wymieniałem - zmiany nie ma.

 

Swego rodzaju "protezą" jest zamontowanie dodatkowej karty graficznej w pcie (nie trzeba jej wykorzystywać) - uruchomi się płyta i nawet integra.

G4560 to, jak dla mnie, kiepski procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...