Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

forum

Zwrot 14 dniowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Google jakos mi nie chce pomagac , moze ktos sie orientuje ?

 

Chce kupić od firmy(sklepu) przedmiot na allegro oznaczony jako outlet - stan: uzywany , gw24.

Kupuje jako osoba prywatna , czy w takim przypadku przysługuje mi prawo na zwrot 14 dniowy jesli sprzedawca oznaczyl przedmiot jako "używany" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Liczy się to, że kupujesz od przedsiębiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kiedy osoba prywatna kupuje od przedsiebiorcy poprzez zdalny kanał sprzedaży, taki jak właśnie internet, masz prawo do zwrotu. Stan produktu itp. nie ma znaczenia.

W praktyce skontaktowałbym się z firmą i to potwierdził, bo czy prawo jest czy go nie ma, mogą potem robić problemy. A jak kupujesz jakąś pierdołę, do sądu raczej z tym latał nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, potwierdzam aczkolwiek bądź szczery i nie oszukuj (nie zakładam,że będziesz tylko mówie) bo można to sprawdzic.

 

Kiedyś kupiłem laptopa Dell używanego dla klientki ale sie rozmyśliła, lapka odpaliłem, sprawdziłem i zwróciłem (bo to był sklep na alledrogo czyli firma czyli przedsiębiorca więc prawo po naszej stronie).

 

Ale ja tak kiedyś kombinowałem jak to działa... nówkę kupisz i chcesz oddać to widzą,że używałeś 13 dni i Ci spadał itd. wiec nie przejdzie :D

 

Ale z używkami też da się dojść - chociażby po cyklach baterii albo jakichś logach ile czasu komp i kiedy był używany.

 

Wiem nawet o takiej akcji,że były jakieś mistrzostwa w piłce rok temu i na dwa tygodnie ostatnie taki znajomy z miejscowości wziął jakiegoś Samsunga 4k dużo cali za 7k i po 10 dniach próbował oddać- dbał o niego i nie było widać oznak,że był używane i jakimś cudem nie przeszło niestety - stety niestety moim zdaniem to dobrze bo nie wspieram oszustw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...