Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Meow89

GTX 1070 a wysoka temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam MSI GTX 1070 Gaming X i po 5h grania w Rise Of The Tomb Raider temperatura GPU w MSI Afterburner pokazywała 80 stopni, czy to nie jest za dużo ? W spoczynku max 48 stopni. W GTA 5 jest max 76 stopni.

Na pclab kiedy była testowana to tam było że w obciążeniu jest 69 stopni.

Dodam że obudowa to Corsair Carbide 200R + 1 wentylator 120 mm z przodu + 1 z tyłu 120 mm (be quiet! Pure Wings 2 BL039), temperatura w pokoju ok 25 stopni, komputer jest we wnęce jak w linku.

Biurko

Dodam, że karta posiada pamięci Micron i został wgrany bios ze strony MSI.

Taktowanie GPU to 1860 MHz, karta nigdy nie kręcona, procesor (i7-4790k - nie kręcony, max 87 stopni).

Nie sprawdzałem HWmonitorem temp, będę na kompie to spr.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak masz ustawioną krzywą wentylatora GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, chyba na domyślnych, bo ja nic nie zmieniałem

 

Krzywa GPU

 

Wygląda normalnie. Ustaw stałą prędkość wentylatora np. 50 lub 60% i zobacz czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, a czego Ty chcesz jak kompa trzymasz w tej wnęce gdzie się grzeje niemiłosiernie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile RPM masz te wentylatory w budzie ustawione? Do grania one przyspieszają?

 

25 st w pokoju to nie tragedia, ale 87 st na procu (jaki cooler?) i 80 st VGA to troszkę sporawo

 

do ilu RPM Ci coolerek na VGA dobija po dłuższe sesji? możesz ew. zrobić skrina zakładki sensors z GPU-Z po jakimś tam czasie grania

 

up - ale ta wnęka mu raczej w niczym nie przeszkadza, skoro ma zasys z przodu i wyrzut z tyłu; Carbide 200R ma co prawda dziurę w podłodze na jeszcze jedno śmigło, ale OP i tak jej nie wykorzystuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie w idle taki gtx 1070 ma ok 50 stopni?Jak to się ma do nowszych technologi bo :

 

bo 970 strixa trzyma 35-38 stopni idle i 70 max pod obciążeniem (1510 mhz i 2000mhz pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35-38 pasywnie - możliwe, ale chyba przy huraganie w budzie

 

poprzednia moja EVGA 970 notowała 45 st w idle; aktualnie na 1070 mam 48 - 50 st (fakt, że dziś dzień ciepły, komp od rana działa) ale normalnie też ok 45 st mam - z tym że buda mało przewiewna i jej śmigła ledwie kręcą

 

70 st pod obciążeniem - to też oczywiście dobry wynik, ale z czegoś wynika - tzn. z wyższych RPM i pewnie przewiewnej budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, a czego Ty chcesz jak kompa trzymasz w tej wnęce gdzie się grzeje niemiłosiernie :/

 

 

FUNKCJONALNE BIURKO KOMPUTEROWE - :E:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Przecież to nie biurko tylko trumna dla, kompa który ma się w niej zagotować:D

 

Wyjmij komputer z tego funkcjonalnego biurka, postaw z boku i daj znać co się stanie z temperaturami.

 

Przy okazji wentyle 1+1 to za mało. Ja mam 2x140 wdmuchujące oraz 1x120 + 1x140 wyciągające i po dzisiejszych testach stwierdzam, że nie dają rady tak jak trzeba, kiedy kręca się po 600rpm. Potrzebują około 900-1000rpm żeby zrobić wystarczający przeciąg w wolno stojącej obudowie.

 

 

U ciebie można dorzucić na dole 140mm i na górze 140mm. Myślę, że od tego możesz zacząć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie w idle taki gtx 1070 ma ok 50 stopni?Jak to się ma do nowszych technologi bo :

 

bo 970 strixa trzyma 35-38 stopni idle i 70 max pod obciążeniem (1510 mhz i 2000mhz pamięci)

 

Wszystko zależy od temperatury otoczenia i od wentylacji obudowy.

Moje GPU z sygnaturki przy temp. ok. 20 stopni w pokoju ma w spoczynku jakieś 38-42 stopni, pod obciążeniem max 66 - przy wentylach na 55%.

W ostatnie upały miałem w spoczynku 50 a pod obciążeniem ok 72. W budzie 4 wentylatory 140mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 20 min grania w GTA 5

Chłodzenie CPU Dark Rock 3 + ZM-STG2

 

Wentylatory i tem CPU

 

Temp GPU

 

Ps.

Wyjęcie komputera z wnęki skutkuje, że tem GPU spada o 4 stopnie, temp CPU o 3 stopnie.

Po ok 20 min grania w GTA 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć wentylator na górę jako wydech. Sprawdź temp w takiej konfiguracji poza wnęką biurka.

Taki wentylator sporo daje.

 

Na boczny panel opcjonalnie można dać kolejny wentylator dmuchający na kartę.

 

1070 Gaming X temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco, pasta jest ok na procku?

 

@EDIT Mam tą samą kartę, podczas gier przy OC karta nie wychodzi wyżej niż 65 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam teraz tak 2x120 mm przód (be quiet! Pure Wings 2 BL039) + 1x 120 mm tył (corsair co był z obudową) + 1x 120 mm z boku (corsair co był z obudową podpięty pod zasilacz, bo nie było już wejścia sysfan na płycie, bo są tylko 3).

I po 2h grania w GTA 5 temp GPU max 68 stopni, temp CPU max 67 według HWMonitor, komp w tej wnęce co jest w biurku.

 

Dziękuje Wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz w tej wnęce wytnij tylną ściankę, niech się to wszytko tam nie kotłuje, będzie jeszcze lepiej:)

 

na alledrogo możesz kupić rozgałęziacz do wentyli za 5 zeta chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mincu

W tej wnęce jest z tyłu dziura 50 cm wysokość, 25 cm szerokość - taka sama jak z przodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35-38 pasywnie - możliwe, ale chyba przy huraganie w budziepoprzednia moja EVGA 970 notowała 45 st w idle; aktualnie na 1070 mam 48 - 50 st (fakt, że dziś dzień ciepły, komp od rana działa) ale normalnie też ok 45 st mam - z tym że buda mało przewiewna i jej śmigła ledwie kręcą70 st pod obciążeniem - to też oczywiście dobry wynik, ale z czegoś wynika - tzn. z wyższych RPM i pewnie przewiewnej budy

To słabo, bo u mnie grafika w idle ma 35 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w idle ma 33 :D

 

 

W stresie max 62.

(5 wentyli w samej obudowie)

1070 od msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jak chcecie tak to proszę

 

zdjąłem bok budy, wentyle w budzie @ 12V, zrobiłem dodatkowo przeciąg w całym domu, firanki poziomo, poranek znacznie chłodniejszy niż wczoraj, po burzy i deszczu

 

idle 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...