Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

griff73

Dysk SATA Seagate ST 3000 DM001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od dłuższego czasu nie mogę dojść do ładu z w/w dyskiem.Cała sprawa zaczęła się od podłączenia nietypowego zasilacza.Dysk praktycznie stał się niewidoczny a właściwie jego pojemność.Płytka nie wygląda na uszkodzoną.Zamiast 3 TB, zarządzanie dyskami pokazuje 3,86 GB.Dysk (a właściwie jego nazwa) jest widoczny w managerze z tym,że nie ma możliwości wejścia w pliki.Nie pokazuje żadnych partycji a jedynie tą nieprzydzieloną przestrzeń.Dysk uruchamia się-nie piszczy nie stuka ale jest nie do otwarcia.Hard Disk Sentinel rozpoznał go prawidłowo (nazwa i pojemność)ale SMART jest nie do wykonania.DMDE wywala same "bady". Próby odpalenia go pod Linuxem też nic nie dały. Myślę o zakupieniu terminala bo słyszałem,że jest duże prawdopodobieństwo postawienia dysku "na nogi". Na ratowaniu dysku na siłę nie zależy mi tak bardzo jak na odzyskaniu zdjęć (zbiór z 20 lat to nie jest "małe Miki"). Będę wdzięczny za każdą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem "nietypowy zasilacz"? Sam terminal Ci nie wystarczy. Potrzebny jest ktoś, kto go obsłuży, a przede wszystkim zdiagnozuje problem. Wpisywanie w niego komend "na pałę" całkiem go może zabić. W tym przypadku diagnozy przez internet Ci nikt nie zrobi. 3,86GB zwykle tak jest wykrywana elektronika, czyli nie masz dostępu SA, a powodów może być kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zasilacz prawdopodobnie to jakiś "no name",którego wtyk akurat pasował do gniazda dysku.Co do terminali-podobno ci,którzy je sprzedaja umieszczają poradnik (komendy,podłączenie i takie tam).DMDE wycisnął z niego coś takiego.Co do SMART - nie można przeprowadzić testu.

post-579618-14961328639864_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co dyskowi dolega, że chcesz wpisywać komendy? DMDE pokazał, że nie ma dostępu do sektorów. Powodów może być wiele. Jeżeli zależy Ci na danych to oddaj dysk firmie tym się zajmującej. Może jest jakaś mała, niekorporacyjna firma w Twojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być wiele... na przykład? HDS pokazuje stan dysku jako "uśpiony".Jakieś podpowiedzi i ewentualne sposoby walki z tymi powodami? Co mógłbym w warunkach domowych (i w miarę zdrowego rozsądku) z nim podziałać? Oddawać do naprawy nie zamierzam. Albo on albo ja.

post-579618-14961474296163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. problemy z firmware, głowicami, cache... najpierw diagnoza potem działanie. Pokaż log z terminala to będzie więcej wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminal dopiero mam zamiar kupić na Allegro.A ty może znasz jakieś programy,które mogłyby pokazać czy dysk jest uszkodzony mechanicznie czy tylko pogubił oprogramowanie? Bo jak padła mechanika to raczej nie ma sensu brnąć w to dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...