Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nawo

Jaka płyta i pamięci pod Ryzen 7 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w tytule, chcę zrobić upgrade swojego PC i przenieść się z 1151 na AM4. Zastanawiam się jeszcze nad płytą i pamięciami. Sprzęt taki jak w sygnaturce aktualnie. Mój początkowy plan wygląda tak: https://www.morele.net/inventory/info/zQVTBk/

 

Moje wymagania:

- Spokojnie ma sobie poradzić z OC do 3.9GHz-4.1GHz

- czarno-czerwona kolorystyka (ma pasować do reszty sprzętu w obudowie)

- fajnie jakby miała kartę WiFi, choć nie jest to konieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrade przechodząc z 1151 na AM4? Poważny jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu przesiadania się, szczególnie jak przeczytasz to (w tabelkach masz wydajność w odniesieniu właśnie do i5 6600K). Uzyskasz minimalnie lepszą wydajność w grach lub wcale jej nie będzie. Chyba, że do zastosowań profesjonalnych, wtedy jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się przesiąść na Ryża z kilku powodów:

- Często pracuję na wielu aplikacjach na raz, a 6600K "zapycha się" już przy durnym filmie puszczonym w tle na YT

- Glut i laminat na 1151

- Chcę mieć te 4 rdzenie w zapasie

- Mam słabą płytę pod 1151, a skoro i tak muszę ją zmienić, zwłaszcza że mi do reszty kolorystycznie nie pasuje to od razu zmienię platformę

 

Poza tym pytałem się jaka płyta, a nie czy to mi się opłaca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio jesteś w stanie uwierzyć, że jeżeli 6600K apycha się przy puszczonym filmie z jutuba to wina procesora, a nie braku umiejętności konfiguracji systemu lub wyboru programu do odtwarzania filmów i kodeków?

 

Ale dobra, w sumie przeczytałem ostatni argument (ten o kolorze) i odpuszczam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przykład: GTA V, proc obciążony każdy rdzeń na 100%, karta 50-70%. Czasem nawet dropy są do 40FPS. A co będzie jeśli dorzucam film w tle na YT w wyższej jakości? No raczej nie przyspiesza :E

 

Płytę i tak chcę wymienić bo jest zwyczajnie słaba, a nie rozumiem co masz do tego że nie pasuje mi kolorystycznie? Nie po to płaciłem za obudowę z hartowanym szkłem żeby mieć w środku pierdolnik i "oryginalne" połączenia wszystkich kolorów tęczy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci powinieneś kupować w organizacji modułów Single Rank (nie wiem czy te linkowane takie są), 2x8GB albo 2x16GB, na pewno nie 4x8GB. Producent ma marginalne znaczenie.

 

Co do płyty pod AMD - nie znam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to z płytą Cię nie pociesze.

 

Minimum to Asus X370 Prime i tak do 1k zł nic - same śmieciowe VRM. Jeszcze Gigabyte x370 Gaming 5 lub K7 ujdzie (nie K5).

Powyżej zostaje Ci Asus X370 Crosshair Hero VI, Asrock X370 Taichi i X370 Professional Gaming

To tyle w sensownych płytach pod 8 jajek od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś odpowiedział na pytanie zamiast robić offtop że jak śmiem zmieniać Intela na AMD :D

 

Wracając do tematu, to rozumiem ten Asrock co podałem to taki 2/10 pod R7 1700? Ten Gaming 5 od Gigabyte mi się nawet podoba, ale nie wiem czy wyrobię z budżetem na niego :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy na ile chcesz kręcić - 3,7GHz <1,3V jeszcze ujdzie powyżej robi się już nieprzyjemnie i raczej nie warto.

 

Na początek lista VRM AM4:

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

 

W tabelce masz tez zaznaczone które płyty umożliwiają zmianę BCLK.

Za zasilanie rdzeni odpowiada sekcja CPU VCC.

 

Poniżej masz testy Asusa X370 Prime i Gigabyte GA-AX370-Gaming 5

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyty_glownej_asus_prime_x370_pro-2482.html

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyty_glownej_gigabyte_ga_ax370_gaming_5_dobra_podstawa_pod_ryzena-2345.html

 

I przykład co się dzieje na gównianym VRM.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyty_glownej_msi_b350m_mortar-2947-9.html

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyty_glownej_msi_x370_sli_plus-2572-9.html

 

W sumie i tak bym poczekał z wyborem do wyjścia biosów z AGESA 1.0.0.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak w tytule, chcę zrobić upgrade swojego PC i przenieść się z 1151 na AM4. Zastanawiam się jeszcze nad płytą i pamięciami. Sprzęt taki jak w sygnaturce aktualnie. Mój początkowy plan wygląda tak: https://www.morele.net/inventory/info/zQVTBk/

 

Moje wymagania:

- Spokojnie ma sobie poradzić z OC do 3.9GHz-4.1GHz

- czarno-czerwona kolorystyka (ma pasować do reszty sprzętu w obudowie)

- fajnie jakby miała kartę WiFi, choć nie jest to konieczne

 

Pamięci weź jakieś 3000 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3000MHz to tak nie bardzo. RAM dobierz do płyty z listy QVL (na stronie producenta wybranej płyty). Te listy się jeszcze grubo pozmieniają po wspomnianej AGESIE dla tego radziłem poczekać z wyborem płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to planowałem te Corsaira 3200MHz, z tego co się orientuje oficjalnie wspierają Ryzeny i chyba nawet są na kościach Samsunga B-die. Upgrade planowałem zrobić w połowie czerwca, wiadomo coś kiedy ta AGESA ma wyjść?

 

EDIT.

 

Link nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tymi stronami - wyłącz adblocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś z tą stroną nie tak. Wyłączenie Adblocka nic nie daje

8rsl1fmcg73g_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wymagania:

- Spokojnie ma sobie poradzić z OC do 3.9GHz-4.1GHz

- czarno-czerwona kolorystyka (ma pasować do reszty sprzętu w obudowie)

- fajnie jakby miała kartę WiFi, choć nie jest to konieczne

 

Poczekaj sobie spokojnie 2 tygodnie może miesiąc i będzie wiadomo co polecić. Nowa AGESA zostaje wprowadzana i wszystko będzie wiadome co do kompatybilności pamięci. Na dzień dzisiejszy to możesz brać 16GB za ~1k pln i będzie działać na pewno z ~3000Mhz i płytą za ponad 1k pln+. Do tego jeśli myślisz o OC na poziomie 3.9-4.1Ghz to bez płyty za ~1k pln+ bym nie podchodził chyba, że przy okazji lubisz upichcić jajecznicę na sekcji zasilania.

 

Ogólnie beta testy dalej trwają więc ciężko coś więcej powiedzieć. Jak bardzo cię to interesuje to obserwuj na bieżąco największe renomowane zagraniczne fora poświęcone OC i hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrade i tak planowałem zrobić nie wcześniej jak w połowie czerwca. Na płytę nie mam raczej zamiaru wydawać tyle jakby to było 2011-v3, chociaż z drugiej strony to AMD i nie będę zmuszony jej szybko zmieniać bo nowy socket :lol2:

 

To tak cena/jakość jaka będzie najlepsza? Z dwojga złego wolę zatrzymać się na 3.8GHz niż dopłacać kilka stów dla marnych 100-200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną Prime X370-Pro, no ale on pod wymagania kolorystyczne nie podchodzi... No chyba że sobie ledy dobrze wysterujesz :P

 

A jeżeli wciąż za drogo, to w sumie bez różnicy czy weźmiesz tańsze x370 czy b350.

 

Ja również poczekałbym aż będzie wiadomo ile daje nowa agesa i na których płytach da się wysoko wysterować pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wspomniany wyżej Gigabyte GA-AX370-Gaming 5 też będzie git? Bo niby sekcja i OC takie same, ale w obudowie dużo lepiej będzie się prezentować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej napisałeś nie opłaca się uderzać w płytę za 1k zł + i próbować wbić 4.0 na ryzenie ;)

Bo nawet nie wiadomo na jaki egzemplarz trafisz i możesz z ogromnymi problemami wbić te 4.0 ( po dużych kosztach energii)

 

Obecnie z tego co czytam 3,8 na ryzenie jest w sam raz, bo nie zjada dużo energii, a 3,8 trzymają płyty nawet za 450zł +/- , zatem możesz brać każde mobo jakie Ci się podoba. Co do płyt gigusia, to podobno nadal ich program z mobo działa średnio ale np. mi się bardzo podobają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam OC na Ryzenie jak w opisie (nawet 3975mhz zależnie od BIOSu), natomiast 4,0 GHz by było w 100% stabilnie musiałem podwyższyć napiecie do 1,41v, także generalnie polecam bawić się i sprawdzać, bo jak nie pójdzie np. na 1,4v 4ghz, to może pójdzie 3975mhz na 1,36v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up & @2x up

 

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :D

Prawdopodobnie wezmę tego gigusia bo ledy w nim mi się podobają :E te 200MHz na pewno nie jest warte dopłacania tych kilku stówek, więc mogę się na tych 3.8GHz zatrzymać. Ale nie wiem czy w lokalnym sklepie będą ją mieli a nie będzie mi się raczej chciało na paczkę czekać więc może czego innego poszukam, albo dopłacę do K7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może niech się teraz wypowie właściciel flagowej płyty głównej z podstawką AM4 - ASRock X370 Taichi :-)

 

Przyznam się szczerze że jako osoba znacząco interesująca się poczynaniami firmy AMD na rynku procesorów, z wypiekani na twarzy czekałem na tą chwilę kiedy samo AMD zaprezentuje Ryzeny. A czekałem długo i cierpliwie od pierwszego newsa sygnalizującego że AMD pracuje nad zupełnie nowymi procesorami, kompletnie różniącymi się od ich największej porażki rynkowej - czyli FXów. I zapewne pomyślisz w tej chwili, że skoro czekałem tak długo i cierpliwie to zapewne swój "prażony ryż" (procesor) wraz z wokiem (płytą główną) zakupie jeszcze w pre-orderze ;-) Na całe szczęście tak się nie stało, chociaż z ręką na sercu w styczniu byłem w 100% pewny że jedyna opcja jaka wchodzi w grę to Ryzen 1800X. Jednak już wtedy sporo osób przestrzegało w komentarzach, że nie należy się spieszyć gdyż każda nowa platforma niesie ze sobą tz. bolączki wieku dziecięcego, i tak się właśnie stało również z Ryzenami. Chyba nie muszę przypominać na jak niedopracowanych BIOSach testerzy testowali Ryzena 1800X. Dlatego moim osobistym zdaniem AMD pospieszyło się z premierą Ryzenów, gdyż mogli spokojnie poczekać do tego kwietnia i zacząć wysyłać (już powoli legendarne) drewniane skrzynki ze swoimi najnowszymi dzieciakami.

 

Ale stało się jak się stało i musieliśmy dość długo czekać na chwilę, kiedy zdecydowana większość problemów platformy na podstawce AM4 odejdzie w zapomnienie. Mnie też takie problemy nie ominęły, o czym opowiem za chwilkę. Do tego doszedł jeszcze jeden poważny problem który akurat w moim przypadku dość znacząco opóźnił złożenie sobie nowego komputera - dostępność flagowych płyt głównych. W płycie ASRocka X370 Taichi niemal zakochałem się od momentu gdy zobaczyłem pierwszy raz tą płytę w internecie.

Sam z resztą zobacz jak ona się fantastycznie prezentuje :-)http://www.asrock.com/mb/AMD/X370%20Taichi/ Tutaj akurat projektanci ASRocka odwalili kawał dobrej roboty.

No i wiedziałem już że MUSZĘ mieć tą płytę główną nieważne ile ona będzie kosztowała. Normalnie napaliłem się na nią jak "szczerbaty na suchary" hahahaha

Ale niestety po premierze Ryzena 1800X dostępność tej płyty głównej w europie okazała się być zerowa. Nawet w USA ciężko było ją znaleźć - niemal wszystko szło do chin.

 

Dopiero w połowie kwietnia pierwsze sztuki X370 Taichi zaczęły się pojawiać w europejskich sklepach - w tym także u nas. A jednym z pierwszych sklepów które wrzuciły do swojej oferty tą płytę główną był sklep morele.net. Kilka dni później oferta pojawiła się też w paru innych sklepach jak np. Komputronik czy X-kom. I byłem już na etapie zamawiania tej płyty właśnie z moreli, ale jak zobaczyłem po jakim czasie bym ją do mnie wysłali to zrezygnowałem. Musiałbym wtedy (a to było zaraz po majówce) czekać na tą płytę ponad tydzień, a za parę dni musiałem wracać do Londynu. Nawet napisałem do moreli czy jest szansa wysłania mi tej płyty właśnie do Anglii, jednak niestety dostałem wiadomość odmowną, gdzie sklep tłumaczył się, że płyta może ulec uszkodzeniu podczas transportu. Więc zrezygnowany wróciłem do Londynu i zacząłem polować na swoją własną płytę główną - ASRock X370 Taichi. Oczywiście też myślałem o innych płytach, ale ta zdecydowanie podobała mi się najbardziej - a o wyborze tej płyty nie zdecydował wcale jej wygląd ale sekcja zasilania - aż 16 fazowa. Idealna do mocnego podkręcania nie tylko procesora ale też i pamięci RAM :-)

 

Zacząłem przekopywać internet i szukałem sklepu który będzie posiadać tą płytę główną. Ale zamiast na sklep natrafiłem na bardzo fajną i sprytną porównywarkę cenową, która bardzo ułatwiła mi wyszukiwania podzespołów do swojego nowego komputera - https://pricespy.co.uk

Wtedy to już poszło z górki. Trafiłem na kilka sklepów które miały te płyty od ASRocka w swoich magazynach i bez zastanowienia się wybrałem sklep z Czech - https://www.alza.co.uk który bardzo śmiało poczyna sobie na rynku angielskim. Płyta dotarła do mnie w 3 dni od złożenia zamówienia, i była obklejona kartonem oraz owinięta folią stretchową. Paczka przejechała większą część europy i absolutnie nic się z nią nie stało, a takie polskie morele nie chciało mi jej wysłać. Ciekawe prawda?

Jak dla mnie odpowiedź jest tylko jedna. Chcesz mieć sprzedaż to wysyłaj paczki porządnym kurierem a nie szukasz takiego co wyśle Ci jak najtaniej. Proste.

 

Ale dość tego wstępu ;-) przejdźmy do samych konkretów :-)

Pomimo początkowych problemów z ustawieniem prędkości pamięci RAM, z samej płyty głównej jestem MEGA zadowolony, gdyż nie dość że dostałem jedną z najstabilniejszych sekcji zasilania na rynku (podstawek AM4), to w dodatku ogrom portów i złączy oraz sam wygląd utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, ze była to bardzo ale to bardzo dobra inwestycja. Inwestycja na długie lata :-) A dlaczego? Bo samo AMD obiecało, że podstawka AM4 będzie wspierać co najmniej dwie kolejne generacje procesorów Ryzen. Przez co nie dość że będę mógł bez problemu zmodernizować swój komputer, to również zaoszczędzić na przymusie kupna nowej płyty głównej. A wiadomo że takie 1000 zł piechotą nie chodzi. Prawda?

Sam z resztą zobacz jak bogato wyposażona jest ta płyta. Porty USB 3.0, USB 3.1 a nawet USB typu C, do tego aż dwa sloty na dyski w formacie M.2, aż 10 portów SATA, dwuzakresowe Wi-FI 802.11ac, Bluetooth, rewelacyjna karta dźwiękowa. Naprawdę bardzo dobrze i przemyślanie dopracowana konstrukcja, do tego fantastycznie prezentuje się w obudowie komputera :-) Dobra, dobra dość tego słodzenia.

 

Jak każda płyta główna, ta też ma swoje zalety i wady, i niewątpliwie największą wadą do dziś, był średnio dopracowany BIOS przez który kilka razy zdenerwowałem się dość porządnie. Ale na całe szczęście coś takiego jak BIOS zawsze można dopracować i ulepszyć. W moim przypadku sprawa rozchodziła się o pamięci RAM, które sam producent reklamuje jako dedykowane właśnie pod Ryzeny. Akurat zależało mi na wysokiej wydajności mojego zestawu, więc skusiłem się na pamięci G.Skilla FlareX 2x8 GB 3200MHz. I właśnie o prędkości tych pamięci tak naprawdę się rozchodziło. Gdyż po włączeniu profilu XMP i ustawieniu prędkość pamięci na 3200MHz restart komputera trwał kilka minut, i w tym czasie komputer kilka razy się sam wyłączał. Było to bardzo irytujące, i kompletnie nie wiedziałem o co chodzi.

Dlatego zacząłem szukać rozwiązania w internecie i okazało się że winny wszystkiemu jest mikrokod zwany AGESA, który był niedopracowany i właśnie z szybkimi pamięciami nie potrafił sobie poradzić. Na całe szczęście kilka dni temu, AMD ukończyło i wydało nową AGESĘ która jest już dostępna w najnowszych aktualizacjach BIOSu :-)

Oczywiście jak najszybciej zaktualizowałem swoją płytę główną, przez co wszystkie problemy z pamięciami RAM odeszły w zapomnienie :-) Poprawiony profil XMP w wersji 2.0 nie dość że pozwolił mi na ustawienie pamięci na 3200MHz, to dodatkowo pozwala na ich podkręcenie do wartości aż (UWAGA) .... 4000MHz WoooooW :-)https://prnt.sc/fi40zl

Oczywiście nie będę aż tak wysoko kręcił swoich pamięci RAM, ale takie 3666 MHz było by dla mnie aż za dużo ;-) Chociaż wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia ;-)

 

Opowiedziałem Ci to wszystko nie po ta abyś brał akurat tą płytę główną od ASRocka, chociaż polecam ją każdemu z czystym sercem. :-) Ale opowiedziałem Ci to wszystko, abyś zastanowił się nad zakupieniem porządnej płyty głównej z porządna sekcją zasilania, która zagwarantuje Ci spokój i stabilność na długie lata, a nawet jeśli pomyślisz o jej sprzedaży w przyszłości to z pewnością stracisz na niej mniej, aniżeli większości budżetowych płyt głównych na chipsecie B350. Naprawę warto w tym przypadku zainwestować w coś flagowego i porządnego.

 

Jeżeli szukasz płyty głównej z najlepszym współczynnikiem ceny do jakości to z czystym sercem polecam ASUSa PRIME X370-PRO - https://www.ceneo.pl/50436798

płyta ta posiada bardzo dobrą sekcje zasilania na której bez problemu będziesz mógł wyprażyć swoją paczkę Ryżu (mam na myśli OC) na tym woku od ASUSa :-)

 

Z droższych konstrukcji to zdecydowanie polecam ASRocka oraz ASUSA. GIGABYTE ma średnie opinie odnośnie swoich flagowych konstrukcji, zaś MSI oraz BIOSTAR jakoś nie kwapią się z regularnym wydawaniem nowych aktualizacji BIOSów. Sam nie wiem na co oni czekają? Na zmiłowanie Boskie? ;)

 

Mam nadzieję że chociaż troszkę pomogłem w decyzji jaką płytę główną wygrać. W razie pytań z miłą chęcią na nie odpowiem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wyjątkowych emocji podczas dzisiejszego meczu naszej wspaniałej reprezentacji Polski :-)

 

PS. Spasiu pozdrawiam Cię serdecznie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Gratki za elaborat, ale faktycznie kilka "plusów" bez większego sensu ;)

 

 

Taichi i Professional Gaming to dwie płyty na tym samym projekcie - druga w sumie lepsza (głównie przez LAN 5Gbit), no ale też i droższa.

 

Mam nadzieję, że asrock w najbliższym czasie wyda prawdziwy top - Supercarriera w wersji AM4.

Nie mamy na chwilę obecną w ogóle płyt AM4 z PLX'em, i fajnie by było gdyby producenci nadrobili tą zaległość.

Również ITX'y jak i brak tanich płyt na A300/X300 boli. Ciężko nie odnieść wrażenia że AMD jest traktowane po macoszemu przez producentów płyt, szczególnie patrząc na ilość modeli wydanych na podstawkę 1151. Oby się to zmieniło gdy do producentów dotrze, że wzięcie platformy AM4 tylko rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony się z Tobą absolutnie zgadzam i też ubolewam nad tym że płyt głównych na podstawce AM4 jest 2 razy mniej niż płyt na podstawce 1151.

Z drugiej jednak strony jest to też zaletą, gdyż przy wyborze płyty dla siebie nie masz takiego bólu głowy, nadmiar płyt głównych na rynku też nie jest wcale pożądany.

Oczywiście jest to jak najbardziej komfortowa sytuacja gdyż mamy bardzo duży wybór, jednak czy nie lepiej mieć mniej ale bardziej dopracowanych płyt, aniżeli dziesiątki płyt z niedopracowanymi BIOSami? Niech za przykład posłuży tak dziś popularny MSI. Zarówno ASRock jak i ASUS oraz GIGABYTE wydali już swoje wersje BIOSów z najnowszym mikrokodem AGESA, a takie MSI oraz mało popularny BIOSTAR cały czas śpią. A strzelam w ciemno że akurat płyt głównych od MSI sprzedaje się najwięcej.

 

Co do płyt miniITX dedykowanym Ryzenowi to na całe szczęście zarówno ASRock jak i GIGABYTE zademonstrowali swoje propozycje, i to tylko kwestia czasu kiedy te płyty główne trafią na europejski rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...