Forum PCLab.pl: MobiRadar, czyli nasza nowa aplikacja mobilna - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

MobiRadar, czyli nasza nowa aplikacja mobilna Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   roomunho 

• RooMuŃska Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Maj 2017 - 13:27

Na początek trochę sztywnej gadki ;)

Nazywam się Tomasz Kurzak i możecie kojarzyć mnie z testów SSD na PCLabie (i kilku innych publikacji). Jestem też redaktorem prowadzącym w aplikacji MobiRadar i to o niej chciałem Wam dziś opowiedzieć. MobiRadar to nowe dziecko działu Nowych technologii w grupie Onet-RAS Polska. Do owego działu należy PCLab oraz takie redakcje, jak Komputer Świat, Gamezilla, AGD Lab, Softonet i inne. MobiRadar to miejsce, w którym publikujemy autorskie poradniki, zestawienia, rzuty oka i inne treści dotyczące wszystkiego co z Androidem jest związane. Naszym, czyli redakcji MobiRadar, celem jest pokazywanie osobom wykorzystującym smartfony tylko do rozmów telefonicznych, komunikatorów i przeglądania fejsa, że te urządzenia to coś więcej i jak wykorzystać w pełni ich potencjał.

Jeśli jeszcze nie zainstalowaliście MobiRadar, to gorąco zachęcamy. Możecie śledzić także nasz fanpage na fejsbuniu w poszukiwaniu ciekawych publikacji.

Ale tak naprawdę nie o tym chciałem ;)

Po pierwsze, chciałem zainteresować Was naszą nową aplikacją, ale przede wszystkim chciałem zapytać Was co o niej sądzicie. Zainstalujcie, przejrzyjcie publikacje, zobaczcie jak działa program i napiszcie (w komentarzach) jak Wam się podoba i co moglibyśmy/powinniśmy zmienić. A może trafiliście na jakiś błąd? O nich też chcemy usłyszeć.

Chciałbym także zaprosić Was do współpracy. Jeśli myśleliście o tym, żeby dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi użytkownikami, to jesteśmy otwarci i bardzo chętni do współpracy. Nie ma znaczenia, czy będą to newsy, pojedyncze publikacje, czy będziecie chcieli nawiązać dłuższą i bardziej regularną współpracę – jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje. Wcześniej wspominałem, że naszym celem jest głównie edukowanie osób słabiej obeznanych z nowinkami, ale nie będziemy mieli nic przeciwko bardziej zaawansowanym publikacjom na cięższe tematy dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Będziecie mogli pisać o Androidzie, przeznaczonych dla niego aplikacjach, ale także o sprzęcie. Bardzo chętnie opublikujemy teksty o opaskach fitness, inteligentnych zegarkach i innych gadżetach, ale tylko takich, które w jakiś sposób współpracują z mobilnym systemem od Google. Stawki za publikacje będziemy ustalać indywidualnie, w przypadku bliższej i bardziej regularnej współpracy ustalimy odpowiedni cennik.

Wszystkich chętnych do współpracy zapraszam do kontaktu mailowego – tomasz.kurzak@grupaonet.pl.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2017 - 13:33

1. To jest oferta pracy, reklama, czy co?
2. Tak zachwalasz aplikację a dosłownie 0 informacji co ona robi...

#3 Użytkownik jest niedostępny   HoZar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2017 - 13:43

daj może przynajmniej jakiegoś skrina...

edit: czytam opinie na appstorze i chyba prawie wszyscy z biura się wpisali :E

Ten post był edytowany przez HoZar dnia: 31 Maj 2017 - 13:45

#4 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2017 - 13:47

Prawie ściana tekstu, a nie ma konkretów.

#5 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2017 - 13:50

Myślałem, że to jakiś antyradar a la Yanosik.

#6 Użytkownik jest niedostępny   roomunho 

• PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2017 - 13:57

Wydawało mi się, że pisząc o autorskich artykułach dotyczących Androida i przeznaczonych dla niego aplikacji oraz usług zawarłem całą esencję ;) Co robi MobiRadar? To aplikacja, w której przeczytać można ciekawe teksty o wszystkim co z Androidem związane.

W "appstorze", to nas nie ma ;) Ale w Google Play jak najbardziej :)

#7 Użytkownik jest niedostępny   PsyhoMir 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 31 Maj 2017 - 14:13

Zapewne aplikacja uraczy nas wieloma ciekawymi Reklamami ?

#8 Użytkownik jest niedostępny   tomekzielinski 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 31 Maj 2017 - 23:46

Jaki jest sens takiej aplikacji ? to taki czytnik RSS tylko w odrębnej aplikacji ?

#9 Użytkownik jest niedostępny   roomunho 

• PipPipPipPipPip

Napisany 01 Czerwiec 2017 - 09:21

MobiRadar nie jest agregatorem treści lub czytnikiem RSS. Artykuły pojawiające się w tej aplikacji pisane są specjalnie dla niej, ale będą pojawiać się w naszych grupowych serwisach. Dlaczego postanowiliśmy zrobić aplikację? Bo chcieliśmy dotrzeć do czytelników w ich naturalnym "środowisku", czyli na smartfonie. Dzięki aplikacji szybciej można dotrzeć do pożytecznych treści, a dzięki przyciskom umieszczanym w artykułach można w bardzo szybko zainstalować opisywane aplikacje. Wystarczy dotknąć przycisku "Pobierz" i czytlenik zostanie przeniesiony do odpowiedniej strony w aplikacji Sklep Play.

MobiRadar to samodzielna redakcja z własnymi autorami piszącymi artykuły specjalnie na potrzeby aplikacji.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Krzysztof Pikowy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Czerwiec 2017 - 20:59

Na początku może się przywitam i powiem, że jestem pomysłodawcą i twórcą MobiRadara, więc co prawda Tomka możecie się czepiać, ale czepianie się mnie ma zdecydowanie więcej sensu. Polecam, Krzysiek Pikowy :P

A teraz do rzeczy. MobiRadar nie jest - Tomek już o tym wspomniał - żadnym agregatorem treści. Jest osobnym produktem, ma osobną redakcję. I chociaż oczywiście, i PCLab, i KŚ, i Softonet i wszystkie pozostałe nasze serwisy technologiczne są jedną wielką, ściśle ze sobą współpracującą rodziną, to treści, które możecie znaleźć w MobiRadarze powstają w redakcji MobiRadara i dla MobiRadara.

Dalej. Jasne, że wielu użytkowników obawia się, że po uruchomieniu aplikacji zostanie zawalonych reklamami. Ale nie będzie tak. Owszem, nie mówię, że reklam w ogóle nie będzie. Ale będzie ich po pierwsze bardzo mało, po drugie nigdy nie bedą zasłaniać i utrudniać Wam czytania artykułów, a po trzecie, nie będą to żadne inwazyjne kreacje. Nie będzie obrazków czy filmów całoekranowych, nie będzie ukrytych iksów zamykających reklamę itd. To co najważniejsze, powtórzę, nie spotkacie się z sytuacją, że jakakolwiek reklama zasłoni Wam treść artykułu i uniemożliwi jego przeczytanie.

To, o czym pisał Tomek, czyli zaproszenie do współpracy. Tak, to jest oficjalne zaproszenie. Jeśli interesujecie się rynkiem mobile, aplikacjami, akcesoriami mobilnymi (póki co, mówimy wyłącznie o Androidzie) itd., chcielibyście o tym pisać i myślicie, że dalibyście radę, owszem, zapraszamy Was do współpracy. Za wcale niezłą kasę. Faktem jest, że większość naszych publikacji skierowanych jest do średniozaawansowanych użytkowników smartfonów. Ale, o tym też już Tomek powiedział, to nie znaczy wcale, że zamykamy się na całą resztę. Nie, nie zamykamy się, wręcz przeciwnie. Jeśli macie pomysły na hardcoreowe publikacje, śmiało. Odzywajcie się do mnie lub do Tomka (lepiej do niego, on tu odpowiada za publikacje), proponujcie i myślę, że się dogadamy ;P

A jeżeli macie jakieś pytania, uwagi, pretensje itd związane z MobiRadarem, to ja jestem ich najlepszym adresatem :)

#11 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2017 - 22:19

Zobacz postKrzysztof Pikowy, o 05 Czerwiec 2017 - 21:59, napisał(a):

A teraz do rzeczy. MobiRadar nie jest - Tomek już o tym wspomniał - żadnym agregatorem treści. Jest osobnym produktem, ma osobną redakcję. I chociaż oczywiście, i PCLab, i KŚ, i Softonet i wszystkie pozostałe nasze serwisy technologiczne są jedną wielką, ściśle ze sobą współpracującą rodziną, to treści, które możecie znaleźć w MobiRadarze powstają w redakcji MobiRadara i dla MobiRadara.

A propos „KŚ” . Ostatnio kupiłem jeden numer. Od razu byk na okładce (!): "Przyspiesz PC i notebook". :hahaha:

No a dalej w „Komputer Świecie” tak:
- Xbox,
- smartfony (non stop co któraś tam strona), jakaś tam superbezpieczna karta płatnicza, hulajnoga (!), :lol2:
- test 50 słuchawek,
- test kamer sportowych,
- dwie lustrzanki po 10 koła, :lol2:
- dron z kamerą, :rotfl:
- artykuł chyba na sześć stron (nie przesadzam) o jakimś badziewiastym pseudooptymalizatorze systemu "o wartości iluś tam złotych",
- no i reszta też trochę merytoryczna, ale nudna i na równie niskim poziomie - np. "5 najlepszych przeglądarek internetowych". :lol2:

Taki to "Komputer Świat". :hahaha:

#12 Użytkownik jest niedostępny   Krzysztof Pikowy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Czerwiec 2017 - 23:11

Zobacz postvhp, o 05 Czerwiec 2017 - 22:19, napisał(a):

A propos „KŚ” . Ostatnio kupiłem jeden numer. Od razu byk na okładce (!): "Przyspiesz PC i notebook". :hahaha:

No a dalej w „Komputer Świecie” tak:
- Xbox,
- smartfony (non stop co któraś tam strona), jakaś tam superbezpieczna karta płatnicza, hulajnoga (!), :lol2:
- test 50 słuchawek,
- test kamer sportowych,
- dwie lustrzanki po 10 koła, :lol2:
- dron z kamerą, :rotfl:
- artykuł chyba na sześć stron (nie przesadzam) o jakimś badziewiastym pseudooptymalizatorze systemu "o wartości iluś tam złotych",
- no i reszta też trochę merytoryczna, ale nudna i na równie niskim poziomie - np. "5 najlepszych przeglądarek internetowych". :lol2:

Taki to "Komputer Świat". :hahaha:

I właśnie dlatego to jest "Komputer Świat", bo opisuje nie tylko same komputery w ścisłym znaczeniu tego słowa (chociaż czym innym jest smartfon, jak nie najbardziej osobistym komputerem, jaki można sobie na tę chwilę wyobrazić?), ale i wszystko, co jest na bliższych lub dalszych orbitach.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Fonzie 

• Be cool like the Fonz...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Czerwiec 2017 - 15:10

Jeżeli chcecie pisać o aplikacjach na Androida to mam pierwszą propozycję "Na. odstrzał".
Chodzi mi konkretnie o aplikację DriveDroid która potrafi zmutować smartfona w bootowalnego pendrive-a.
Można za jej pomocą uruchamiać co tylko komuś do głowy wpadnie :-)
W zasadzie można ze smarta zrobić prawdziwy SwissKnife MacGyvera.
Sam używam tego cuda (prawie 30GB instalatorów na karcie :E )
Wymaga Roota więc skierowana jest raczej do zaawansowanych userów.
https://play.google....rivedroid&hl=pl

Ten post był edytowany przez Fonzie dnia: 06 Czerwiec 2017 - 15:13

#14 Użytkownik jest niedostępny   roomunho 

• PipPipPipPipPip

Napisany 06 Czerwiec 2017 - 15:53

Bardzo ciekawa propozycja. Dzięki bardzo :)

#15 Użytkownik jest niedostępny   Kamilajka 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 18 Październik 2017 - 09:35

Opis bardzo fajny tylko brakuje szczegółów.

#16 Użytkownik jest niedostępny   Szczurek1992 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Listopad 2018 - 23:17

Jak będzie wersja na mobilne okienka to daj znać

#17 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• No One
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Październik 2019 - 08:18

Temat można chyba odpiąć. Linki padły. Aplikacja też.

Strona 1 z 1