Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gaz!

Procesor dopasowany do karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

jaki zasilacz? jaka dokładnie płyta główna? za silacz możesz sprawdzić poprzez zdjęcie bocznej ścianki obudowy i przepisaniu (lub zrobieniu zdjęcia) nalepki na nim. płytę główną np. za pomocą gpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz "bombowy".

 

Masz chociaż monitor z wejściem cyfrowym? Inaczej na tej karcie będziesz się musiał bawić w konwertery...

Jakie pamięci? Reszta szpejów?

Jak chcesz grać w nowsze gry to procki dwu- i trzyrdzeniowe generalnie odpadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FM2+ do AM2/AM3 nie wsadzisz.

 

Teraz to tylko używki. Athlony/Phenomy II x4. Jeżeli byś myślał o pierwszej serii (numerologia 4 cyfrowa), to rozpatruj tylko modele z 50 na końcu.

edit: jeżeli mają być pakowane DDR3, to tylko procki AM3.

 

Ale ogólnie AM2/AM3 to dość stara platforma. Czy jedyna rzecz jaka Cię przy niej trzyma to płyta główna? Jak tak, to zastanowiłbym się nad nowszą platformą, z nowych np. g4560 + tania płyta, z używek też znajdzie się coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam kasy. Tak trzyma mnie płyta, czy kupowanie używanego procka to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz gdziekolwiek NOWE procki na AM2/AM2+/AM3 w sprzedaży? :E

Nie masz wyboru. Żeby to jeszcze była jakaś dobra płyta... a tak to musisz szukać modeli z TDP max 95W.

 

A jakiś budżet mniej więcej jaki masz? Zakładając że nie kupiłeś pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zaden. Szukam propozycji do tej karty zeby, mi nowsze gry poszedly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetu żadnego nie masz, ale pamięci DDR3 już wiesz jakie kupujesz? :E

Z kartą którą teraz kupiłeś to co (z)robisz?

 

Uzbieraj jakąś konkretną kwotę i ją podaj, to będzie wiadomo co się da w niej osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 300-500zl na co? Płytę+proca+ram ??

 

Monitor jaki masz?? Bo jak stary VGA to musisz adapter kupić jeszcze za 50zl :E

 

 

 

Tutaj masz nowy procek, który w swoje cenie sieje pogrom i zniszczenie wśród używek i staroci:

 

http://allegro.pl/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-lga-1151-box-i6838478072.html

 

 

 

 

A to jest tanioszka płycioszka z wgranym biosem pod kebaby, czyli tego pendraka też:

http://allegro.pl/asrock-h110m-dgs-ddr4-uatx-lga1151-kaby-lake-i6841790827.html

 

 

 

 

Dokup jakiś NAJTAŃSZY ram:

2x4GB razem 8GB za 230zl:

http://allegro.pl/g-skill-ripjaws-ddr4-i6835643561.html

Akurat najtańszy jest ładniutki i czerwoniutki:D 2400mhz czyli wypas do pentiumika.

 

 

świeża wydajna platforma, z zapasem mocy nawet dla 1050Ti. Do tego cały komputer będzie brał tyle prądu, co lampki LED na świątecznej choince. Możesz go zasilać nawet tym dziadem co podałeś nawzę. " WEŹ MNIE " seksi zasilacz do seksi ramu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja potrzebuje procesora amd z socketem: AM2 - AM3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się uparłeś że musisz zostać na gównianej płycie no to trudno, jak wolisz.

 

Procki AM2+ obsługują tylko DDR2 - mowa tu o phenomach X4 9xxx.

AM3 dopiero mają kontroler ogarniający DDR3. Czyli Athlony II x4 oraz phenomy II x4.

Ceny są meh na tle konkurencyjnych core 2 quadów. No ale jak musisz to nie masz w sumie wyboru.

 

Athlon x4 2.6GHz

Phenom x4 2.8GHz

i tak dalej. Możesz szukać lepszych, ale pamiętaj o limicie TDP 95W i tym, że im lepszy tym lepiej wyceniony.

Możesz też szukać dwu- i trzyrdzeniowych modeli które się odblokowywują do 4 (jeżeli ofc płyta to obsługuje). Ale tu już temat musisz zgłębić sam jeśli jesteś zainteresowany.

 

Kupując używki módl się, by sprzedający nie był ciapą i zapakował go tak, by nie pogiąć pinów. Od dwóch osób fizycznych kupowałem już procki PGA i za każdym razem musiałem prostować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, dam se już rade. Do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...