Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil2239

ASUS Z170 PRO GAMING vs MSI Z270 TOMAHAWK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się po prostu zapytać, która z tych płyt będzie lepsza pod ten zestaw http://www.morele.net/inventory/info/qkWIHf/

ASUS Z170 PRO GAMING + aktualizacja biosu - https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/

MSI Z270 TOMAHAWK - https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/

Słyszałem ze ten ASUS ma dobra sekcje zasilania oraz wyposażenie,ale może ktoś mnie bardziej uświadomi.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma lepszy bios i generalnie nie jest taki przereklamowany jak wszystkie MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat używa ponad rok tego Asusa i nie ma żadnych problemów. Stabilne OC procka 6600k@4,5 GHz, który by poszedł pewnie więcej, ale brak chęci do jego większego żyłowania. Pamięci stabilnie chodzą na 3200 MHz. Poza tym wszystko hula jak należy. Więc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam asusa i polecam, jednak jeśli ma być zamontowany kabylake to aktualizacja biosu najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi piszczą cewki pod specyficznym obciążeniem, poza tym nie narzekam na płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kartach piszczące cewki to często kwestia zasilacza, a w sumie to pierwszy raz słyszę, że komuś cewki piszczą na płycie. A Z170 Pro Gaming to już płyta która ma swoją renomę i tak też myślałem, że żadna z270 jej na razie nie pobije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Asusa, ciągłe problemy... pamięci mu nie pasowały (musiały chodzić poniżej specyfikacji), gubił dyski ssd (sata), spory vdrop... zmieniłem na msi i problemy się skończyły, więc ja bym tam go tak nie chwalił bezgranicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od samego początku tą płytę działa 24/7, na samym początku był problem z startem resetowało ustawienia, czasami coś tam skrzypiało i to na samym początku...

Teraz działa idealnie, od roku zero problemów. Nie mam również żadnego problemu z pamięciami a było ich sporo od g-skill 3400 po najtańsze badziewiaki, obecnie włożone najtańsze cruciale 2166 z g-skill 2800 działają razem na 3000

Dysków nigdy nie gubiła i nie gubi mam 3x wd red i 2x ssd i jakiś tam lata z laptopa hybrydowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam z170 pro gaming, zdarłem najnowszy bios. Tyle się naczytałem o złym działaniu ramu i kłopotach. Zakupiłem ram corsair vengeance lpx ddr4 2x8 niebieskie 3000 mhz ustawiłem w biosie na xmp 3000 i od kopa wszystko działa. Proc to i7 6700k jeszcze nie ruszany. Jak na razie jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ASUS Z170 PRO GAMING, ma lepszą zintegrowaną kartę dźwiękową, jest stabilna i dobra do OC. Plus tylny panel o wiele bogatszy. Dodatkowo jeszcze jakiś cashback od asusa jest, sprawdź sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze już nie ma, miał być do końca czerwca a skrócili go do 7 .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...