Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pwil

i5-6500 - wymuszenie Turbo dla 4C@3.6

Rekomendowane odpowiedzi

Mam procesor i5 6500 aktualnie w domu i płytę Gigabyte B150M-D3H (aktualnie proc w niej siedzi). Na 6700K nie chciało zadziałać wymuszenie Turbo 1/2/3/4C @4.5GHz na tej płycie. Na B85M-D3H mogłem ustawić 4790K@4.5GHz na wszystkich rdzeniach. Jest szansa, że na ASROCKu z H110 to zadziała?

 

6500@3.6GHz (dla 1/2/3/4C) by mi styknął w tym kompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziala ani na H110 ani na Z170 ani na Z270 itp. Jedyna mozliwosc krecenia non K na 1151 to Skylake non K i zmodyfikowany bios na Z170 umozliwiajacy zmiane BCLK. Mnoznikow turbo tu nie podbijesz, to nie Haswell, Sandy czy Ivy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziala ani na H110 ani na Z170 ani na Z270 itp. Jedyna mozliwosc krecenia non K na 1151 to Skylake non K i zmodyfikowany bios na Z170 umozliwiajacy zmiane BCLK. Mnoznikow turbo tu nie podbijesz, to nie Haswell, Sandy czy Ivy Bridge.

 

Multi core enhancement, ani nic podobnego nie zadziała? :/

 

Na 6700K sobie to odpuściłem, a po przesiadce z 4790K @4.4GHz na 6700K wydajność była ta sama... Chciałem zmienić 4670K na coś współcześniejszego i mniej grzejącego się na DDR4 (mam płytę, która mi została po przesiadce na Ryzena i pamięci DDR4 w szufladzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...