Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xplod

Bluescreen śnieżący ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam dziwny problem z komputerem. Sprawa jest do tego stopnia dziwna, że nie wiem nawet czy wątek powinien trafić do tej części forum ale do rzeczy. Ostatnio często widzę Bluescreeny z racji podkręcania 2600K i poszukiwania idealnej równowagi między napięciem a częstotliwością. W samym występowaniu BSOD nie byłoby nic dziwnego gdyby nie to, że od zeszłego roku (wymiany GTX660 na RX470) bluescreeny objawiają się ekranem. który śnieży jak na starych telewizorach CRT kiedy nie było sygnału. Dokładnie taki sam efekt z tym, że piksele mniejsze. Nie widzę oczywiście komunikatu błędu bo obraz jest całkowicie zaśnieżony. Czy ktoś się spotkał z czymś takim ? System Windows 7 x64 oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś spaliłem grafikę to na początku mi wywalało i śnieżyło a później bywało coraz gorzej.Może tak jak ja dostałeś wadliwą kartę od AMD.Zdarza im się to dosyć często.Sprawdź sobie w jakiejś grze co obciąża kartę w miarę,jak będziesz miał śnieżenie lub inne artefakty to wiadomo prawie na 100% że coś z kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy blue screenie powodowanym cpu nie ma żadnych przekłamań graficznych (śnieżnych artefaktów), spróbuj obniżyć częstotliwośc na gpu i pamięciach karty o jakies minimalne wartości (50/100 Mhz np) i zobacz jak się będzie zachowywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...