Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafbgo

Laptop chłodzony wodą - brak nazwy projektu ;)

Rekomendowane odpowiedzi

chyba jeszcze nie wiadomo jaki laptop użyjesz do tego , ale jeżeli już to ze względu na panujące warunki i slaby wymiennik ciepła postaraj sie wykorzystać HS jako dodatkowa wymiana ciepła ,

 

ciach ///

 

mam trochę praktyki w tym temacie ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co chodzi :P ale możesz napisać mi jaśniej tak abym zrozumiał :) aaaa chodzi Ci o powierzchnie samego radiatora w laptopie ? W modelu P771DM który będę miał jest on w miejscu tylnej części... w sumie można dać tam rurkę z wodą aby odbierała ciepło ?

 

tak ?

 

AZhgAmp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz eksperymentować na rurkach / słabym Flow i słabych chłodnicach , to twój loop powinien mniej więcej tak wyglądać , jak zaczniesz od Procesora to on ci od reki wodę zagotuje , niski flow tez ci wodę zagotuje , najciaśniejszy luk jaki miałem w rekach to 22mm dla 6/4 ale 6/4 się nie nadaje do tego , polecam 8/6 a najlepiej 10/8 tylko luki musisz lutować lub na CNC bo tak ciasnych łuków nie ma , gdyby coś poszło nie tak to płyta główna to wydatek rzędu ~280 euro wiec jeszcze raz przemyśl swój koncept bo pompa wygeneruje ci bardzo szybko nieszczelność przy mocnej restrykcji, pamiętaj ze w Laptopach nie rdzeń karty a sekcja i VRAM jest najważniejszy i zarazem te podzespoły padają jako pierwsze, ale od razu ci mowie twój układ wymiany ciepła jest dobry ale dla sprzętu pokroju 70-80W a nie na 250W

ciach//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę 980M ma tdp 100W a I5 np model i5 7500 - tylko 65W ,więc nie widzę tam 250W tym bardziej że zasilacz to model 230W. Nie wiem czy dostane model z K. Chłodzenie wodne będzie wspomagać te w laptopie więc myślę jak uda się ugrać te 15-20 stopni pod obciążeniem a przy tym zlikwidować wycie wentylatorów w Lapku to będę zadowolony - no ale zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogles o przezroczysty top do reza poprosic moim zdaniem o wiele ladniejszy jest od tego czarnego

ps dzialaj bo bardzo fajnie sie zapowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem czarny bo podstawka będzie czarna - tylko jesionowe elementy będą lakierowane.

 

5 z 6 zrobione :)

 

1AP7mt6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełka zrobione ! teraz trzeba je wyszlifować i załamać w nich krawędzie.

 

SL4Xl55.jpg

 

Ifda2b3.jpg

 

C38VHCX.jpg

 

8O7esav.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawędzie elementów zostały załamane na frezarce :)

 

Nem50mm.jpg

 

2Mji5DN.jpg

 

kkysCwH.jpg

 

N12GiqE.jpg

 

ipTZSry.jpg

 

gn9YlFt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop już u mnie !

 

Jest nawet procek - Intel I7 6700K. Miło :)

 

Serdeczne podziękowania należą się ... no właśnie niedługo się dowiecie :P

 

Fotki:

 

ykQ6QGX.jpg

 

z6F086z.jpg

 

MXvdstk.jpg

 

FKO98Ao.jpg

 

LGoUzV6.jpg

 

A teraz jak mam lapka to ostatni mój post w temacie xD... pakuje manatki i uciekam za granice :D - śmieje się :P . Sama konstrukcja P771DM posiada G-Sync co jest ciekawym dodatkiem - matryca Full HD. W weekend z bratem będziemy wyginać elementy miedziane na chłodzenie ;) Stay tuned!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym g-sync chcesz zrobić? ;)

 

Jaram się bo w domu nie mam :P - nic z nim nie zrobię, ciesze się że jest :)

 

Kawałek podstawki z regulowaną wysokością jest już gotowy.

 

 

Fotki:

 

x3PVTNp.jpg

 

5ua3fdN.jpg

 

qoLEtc1.jpg

 

ZsLvHX5.jpg

 

 

A tak będzie wyglądała sama podstawa na gotowo:

 

gFLAb7u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się zdziwisz :)

 

przygotowania do gięcia :

 

xQdtynX.jpg

 

71wqIva.jpg

 

QJTtNJb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś panowie w sklepach motoryzacyjnych w szczecinie "wybrechtali" mnie, klienta który chce kupić metr przewodu hamulcowego... "panie najmniej 5m" w cenie prawie 200zł za średnice 8mm... grzecznie podziękowałem i zamówię na Aledrogo.

 

Ale nie ma co płakać, usiadłem do swojej Hondy Varadero 125. Po upadku w poprzednim sezonie z nie miłą ochotą zabrałem się za lutowanie połamanych plastików i mocowań lampy co udało się wykonać. Dodatkowo nasmarowałem linki, wymieniłem olej i filtry - ogólne przygotowanie do sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie w podstawce będzie wyglądać chyba tak :

 

2YrH3qj.jpg

 

v5v61kp.jpg

 

N9Inh0k.jpg

 

 

Dodatkowo wpadłem na to że panel klawiatury mogę okleić w ten sposób - tylko teraz kwestia...

 

0tE51sI.jpg

 

Okleina bukowa + czarna bejca + lakier.

 

Lub okleina jesionowa ( taka jak skrzydła w podstawce ) + lakier.

 

I tak może wyglądać góra :

 

lqsf5ea.jpg

 

i to samo, może być okleina bukowa, na to bejca czarna jak smoła i lakier, lub jasna okleina jesionowa i lakier. Może być też oklejony środek a klapa matrycy już nie. Co o tym myślicie ? ( dużo tu zależny od osobistego gustu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zapomnij ze to jest Laptop a nie Desktop , a jak na sprzęt mobilny to raczej było by dobrze zachować jego mobilność nie tworząc kilkustronicowej instrukcji "jak przygotować laptopa do pracy w stacji dokującej oraz Jak transportować owego laptopa" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tą przystawką jego mobilność będzie mniejsza - ale walizka na lapka i przystawkę załatwi sprawę. Jeśli chodzi o instrukcje to raczej każdy będzie potrafił podłączyć dwie złączki i zasilacz do kontaktu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby okleić przedni panel należy rozmontować całego laptopa - nie będę teraz tego robił, bo nie mam okleiny, kleju ani narzędzi... ale nudziło mi się więc rozebrałem i zobaczyłem co mnie czeka...

 

x0DEzbf.jpg

 

Zdjąć panel nie problem...

 

hQN9ggW.jpg

 

kEv6uOG.jpg

 

 

później będzie trudniej...

 

2SCmXqq.jpg

 

UgJ4r7r.jpg

 

ponieważ touchpada zdjąć się nie da... chyba jest przyklejony;/ przyciski da rade odkręcić i okleić osobno lub zostawić.

 

VAPhweD.jpg

 

hjgz8LR.jpg

 

górne elementy gdzie są głośniki nie są przykręcane tylko zgrzewane ... będzie z tym masa roboty ale jest to do wykonania.

 

vg7bQft.jpg

 

Podejrzewam ze z górną pokrywą nie będzie tyle problemu :) .Ciekawostka - nie wiedziałem że do mniejszego modelu jest używana ta sama płyta główna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadzieja. Wolałbym coś w formie małej skrzyneczki z puszczonymi wężami + szybkozłączki i to samo od laptopa puszczone dwa wężyczki żeby to się łączyło i było jednocześnie mobilne. A tak to robisz podświetlana skrzynkę + jeszcze jakieś okleiny z laptopa ,zanim się z tym rozłożysz i uruchomisz to się wszystkiego odechcę .

 

 

Przekombinowane i tyle ,na końcu wyniknie z tego ten fakt iż z mobilności laptopa nie pozostaje nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie akurat mało co się podoba z tego co zauważyłem na tym forum - może sam coś zrobisz zamiast ciągle narzekać że tamto i tamto ?. Nawet jak ta skrzynka byłaby mała podłączenie byłoby takie same więc to argument wzięty z tyłka :). Laptop może działać bez przystawki więc jego mobilność wcale się nie zmniejszy :P , korzystanie z przystawki odbije się pozytywnie na kulturze pracy i OC, lecz mobilność będzie "utrudniona" coś kosztem czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby okleić przedni panel należy rozmontować całego laptopa ..............ciach

 

rozkręcałeś laptopa na syntetycznym dywanie :o brawo Panie nic dodać nic ująć , ale nie odbieraj tego negatywnie , będzie to tak zwana lekcja szczęścia dla ciebie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tobie tego szczęścia kiedyś zabrakło ? :E , dla uspokojenia twojej troski lub zazdrości laptop po złożeniu działa mogę nawet dodać zdjęcie , dodać ? na uspokojenie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle części, tyle fatygi, a na razie wygląda to jak zwykły odpust i wcale dobrze nie rokuje. A teraz zajmujesz się jakąś wiejską okleiną zamiast zająć się kluczową sprawą - miedzianym blokiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tobie tego szczęścia kiedyś zabrakło ? :E , dla uspokojenia twojej troski lub zazdrości laptop po złożeniu działa mogę nawet dodać zdjęcie , dodać ? na uspokojenie ? :)

Nic mi do szczescia nie potrzeba tylko szkoda tak tyrac sprzet ktory przy odrobinie pecha mogl juz sie nie odpalic, po pierwsze to do dlubania przy elektronice musisz miec mate antystatyczna i nie wolno a wrecz zabroniony jest kontakt IC z materialem elektryzujacym , to ze laptop jeszcze dziala to miales ogromne szczescie ale i tak uzytkowanie zweryfikuje czy abe dziala poprawnie.

Jak juz dlubiesz przy elektronice to postaraj sie o minimalne zaplecze ktore jest niezbedne do takich prac , kosztuje niewiele a oszczedza sporo niedogodnosci / problemow ktore moga powstac przy niekompetentnych ingerencjach.

 

I nie jestto zazdrosc a kompetencje w zakresie wykonywanch prac wiec nie myl pojec ktorych nie rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...