Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brio11

Serwer NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Tak jak część osób z tego działu planuję zakup serwera nas do użytku domowego.

Postaram się opisać wymagania w dość konkretny sposób żeby ułatwić sprawę ;)

A więc, NAS ma być 2 dyskowy i obsługiwać RAID 1, z którego będę korzystał od samego początku, ponieważ serwer będzie głównie służył jako magazyn danych.

Kolejnym priorytetem jest obsługa z internetu co zapewne każdy z nich potrafi, ale chciałbym żeby funkcjonalność była zbliżona do google drive.

Na pewno będę też korzystał z klienta torrent, DLNA. W użytku będą 2/3 telefony na Androidzie 6+, laptop, TV, w przyszłości może coś jeszcze.

Serwer będzie chodził 24/7. Producenci nad jakimi się zastanawiałem, uwaga, to QNAP i Synology ;)

Zastanawiam się na wyjściem HDMI, jak bardzo jego brak może być uciążliwy.

Kwota jaką chce przeznaczyć na sam serwer to max 1000 zł. Do tego zapewne 2xWD red 1/2TB lub coś pokrewnego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już od tego asustora lepiej wziąć Qnap TS-251, nie wspominając że oprogramowanie asustora jest jak dla mnie słabe.

Qnap TS-251 mocny wydajny na intelu, możliwość dodania ramu w razie potrzeby, do 1000zł to ten qnap jedna z ciekawszych opcji 2 dyskowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już od tego asustora lepiej wziąć Qnap TS-251, nie wspominając że oprogramowanie asustora jest jak dla mnie słabe.

 

No właśnie moim zdaniem Asustor przykłada dość dużą wagę do softu i jak dla mnie daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za odpowiedzi, jak narazie najbliżej mi do QNAP TS-251, ze względu na 1Gb ram i CPU intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TS-251 możesz 16gb ramu wrzucić nawet wbrew temu co pisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i petara :)

Więc zdecydowane :)

Do tego polecacie WD ?TB IntelliPower?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie WD green mi swirowal w Qnap. A tak to podłączałem normalne 103sj, WD purple, teraz mam zwykle Seagate 4tb.

Dopłata do reda jest duża a jak się bierze dwa do RAID 1 to się już nie mała kwota zbiera.

Szansa że dwa dyski naraz padną jest mała.

W firmach jak montuje to WD Red i odradzam zwykle. Bo jak padnie to będzie że złe dyski zamontowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szczota, czyli do użytku domowego spokojnie powinna wystarczyć zwykła seria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...