Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JuniorDR

Antywirus do 100 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Potrzebny mi antywirus, który faktycznie będzie "bronić" mojego kompa przed wirusami, doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że jak będziesz zasysać wszystko jak leci z internetów (zainfekowane pdfy i załączniki, cracki z witaminkami, filmy z lewych źródeł, etc), olewając przy tym aktualizowani programów czy nawet samego systemu, to nawet najlepszy antywirus nie pomoże?

Uczulam jedynie na to by nie zrzucać całej odpowiedzialności na antywirusa, między krzesłem a monitorem jest najlepszy antywirus, będący jednocześnie największą luką bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co Ci płatny antywirus? pytam serio. jak masz taką potrzebę posiadania antywirusa to weź sobie jakiś porządny darmowy pakiet a do tego poczytaj jak bezpiecznie działąć w sieci. byłbyś stówke do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi antywirus, który faktycznie będzie "bronić" mojego kompa przed wirusami, doradzicie?

Nie ma takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że jak będziesz zasysać wszystko jak leci z internetów (zainfekowane pdfy i załączniki, cracki z witaminkami, filmy z lewych źródeł, etc), olewając przy tym aktualizowani programów czy nawet samego systemu, to nawet najlepszy antywirus nie pomoże?

Uczulam jedynie na to by nie zrzucać całej odpowiedzialności na antywirusa, między krzesłem a monitorem jest najlepszy antywirus, będący jednocześnie największą luką bezpieczeństwa.

 

Oczywiście, że nie mam zamiaru bezmyślnie pobierać wszytskiego z sieci, a jeśli już, to z bezpiecznych źródeł. antywirus ma wspomagać moją czujność.

 

po co Ci płatny antywirus? pytam serio. jak masz taką potrzebę posiadania antywirusa to weź sobie jakiś porządny darmowy pakiet a do tego poczytaj jak bezpiecznie działąć w sieci. byłbyś stówke do przodu

 

to co w takim razie polecisz? poza tym mówisz chyba o wersjach demo

 

Nie ma takiego.

to po co w takim razie antywirus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są darmowe antywirusy np avast. Ja powiem od siebie że od 10 lat nie używam żadnego antywirusa ponieważ w moim odczuciu strasznie to zamula kompa głownie przegląda www nawet w rejestrze wyłączyłem wbudowany w windows 10 od razu ogromna różnica w wygodzie przeglądania www i nigdy żadnego wirusa nie złapałem, a komp to też nie jakiś antyk i7 4790k 480gb ssd 8gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat nie używasz żadnego, więc nie wiesz, że obecnie już nie zamulają systemu. Na pewno nie na aktualnym sprzęcie. Osobiście od lat korzystam z Kaspersky'ego, a od początku przygody z komputerami przetestowałem chyba wszystkie popularniejsze pakiety zabezpieczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mi ten który mi działał w windows 10 po jego wyłączeniu komputer odżył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co w takim razie antywirus?

1. Do tego, żeby producent zarobił.

 

2. Do skanowania komputerów użytkowników - konfiguracji, zainstalowanych programów, plików na dysku - i wysyłania raportów do producenta antywirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są darmowe antywirusy np avast. Ja powiem od siebie że od 10 lat nie używam żadnego antywirusa ponieważ w moim odczuciu strasznie to zamula kompa głownie przegląda www nawet w rejestrze wyłączyłem wbudowany w windows 10 od razu ogromna różnica w wygodzie przeglądania www i nigdy żadnego wirusa nie złapałem, a komp to też nie jakiś antyk i7 4790k 480gb ssd 8gb ram

 

ale ponoć nie wszytskie antywirusy "mulą" komputer

 

1. Do tego, żeby producent zarobił.

 

2. Do skanowania komputerów użytkowników - konfiguracji, zainstalowanych programów, plików na dysku - i wysyłania raportów do producenta antywirusa.

jesteś pierwszą osobą, która twierdzi, że antywir jest bezużyteczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według różnych testów defender wbudowany w win10 był najlepszym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pierwszą osobą, która twierdzi, że antywir jest bezużyteczny

Ale ja wcale tak nie twierdzą. Zresztą mój poprzedni wpis wyraźnie temu przeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według różnych testów defender wbudowany w win10 był najlepszym programem.

no każdy ma inne odczucia

 

czym się w takim razie najlepiej kierować przy wyborze oprócz ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym się w takim razie najlepiej kierować przy wyborze oprócz ceny?

Tym co oferuje.

 

Od siebie mogę polecić BitDefender Total Security. Przyzwoity antywirus i firewall, do tego całkiem znośnie działająca ochrona przed ransomware. Jak Ci nie szkoda pieniędzy to sprawdza się dobrze. Na allegro licencje koło 8 dyszek.

 

Taniej możesz kupić Norton Internet Security za kilka złotych - licencja pewnie z takiego sobie źródła, ale zawsze możesz wziąć fakturę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz do firmy to szkoda kasy na antywirus, z darmowych moim zdaniem najlepszy jest Bitdefender(to samo co płatne wersje, tylko bez firewalla i anti-ransomware, reszta i tak jest właściwie bezużyteczna), z płatnych Kaspersky, no ale moim zdaniem Bitdefender Free wystarczy w 100%.

@zlotnik

Windows Defender w Windows 10 bardzo zamula, u mnie przy uruchamianiu aplikacji użycie CPU dochodziło do 20%, Avast czy Bitdefender są dużo lżejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi filtrze antyspamowym, i nie muleniu kompa i szybkim wykrywaniu zagrożej - jak mówiłem. nie do firmy, ale domowy sprzet tez należy chronić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtrze antyspamowym? Do czego? Zakładasz maila na gmail lub yahoo i nie wiesz co to spam. W przeglądarce instalujesz uBlock i nie wiesz co to reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o G Data Security?

 

Ujdzie czy raczej taki... meh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśki, każdy z wiodących producentów oprogramownia antywirusowego oferuje darmowe, 30 dniowe wersje demonstracyjne swoich produktów. Jeśli zastanawiacie się co wybrać, wypróbujcie co chcecie i oceńcie kulturę użytkowania takiego programu. W końcu i tak każdy kieruje się "odczuciami" i tym, co mu się "wydaje".

 

Tip: na jakkiekolwiek gromadzenie danych i przesyłanie ich dalej przez programy antywirusowe można się nie zgodzić, zaznaczając odpowiednią opcję podczas instalacji / w menu ustawień.

 

Najbardziej podstawowa wersja każdego z tych programów będzie wystarczającą ochroną domowego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z własnego doświadczena polecam Arcabita i do tego oczywiście używanie własnej czujności w tym wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam bitdefendera, mam też dostęp do specjalnej oferty na kaspersky internet security(2 urządzenia- na rok)za 59 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi filtrze antyspamowym, i nie muleniu kompa i szybkim wykrywaniu zagrożej - jak mówiłem. nie do firmy, ale domowy sprzet tez należy chronić

Z darmowych na moim PC najmniej muli Bitdefender, pobiera za to 80-90 RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to z BitDefenderem najwięcej zabawy. Ma dwa silniki skanowania, ciągle się do czegoś przyczepia, coś blokuje. Najlepsza (top 2) ochrona na rynku, ale też najbardziej problematyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...