Skocz do zawartości
Caution

Procesor do gier 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, 6850k poniżej 2000 już dostępny... oj kusi:) Z drugiej strony zmieniać z 4 na 6 rdzeni trochę bez sensu, jednak te 8 by się przydało na zapas, ale 6900k jeszcze mocno trzyma cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, 6850k poniżej 2000 już dostępny... oj kusi:) Z drugiej strony zmieniać z 4 na 6 rdzeni trochę bez sensu, jednak te 8 by się przydało na zapas, ale 6900k jeszcze mocno trzyma cenę...

 

Patrz na to w ten sposób - Zmieniasz 8 wątków na 12. Dodatkowo więcej keszu i lut zamiast gluta :)

 

6950K@4.3 ghz da Ci w grach wydajność przy jednej karcie jak 7700K@4.8, nieraz wyższą nawet. Do tego masz wtedy proca pod SLI, który przykładowo przy 2x 1080Ti totalnie zdeklasuje 7700K który by miał wykarmić 2x 1080Ti :)

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TylkoTak

 

Jak sprawa wygląda z mostkami?

Faktycznie po zaizolowaniu jednego pinu we flexie karty wykrywają go jako led?

Użycie dwóch mostków led daje taki sam efekt jak HB? Bo mniej więcej tyle wynika z analizy der8auera.

 

Planujesz może w wolnym czasie porównanie jak (źle) skaluje się SLI bez żadnego mostka po modyfikacji sterownika?

Niedawno sprawdzałem ten patent na sterowniku 382.33 gdzie połączyłem 750Ti oraz 745. Efekt - skalowania brak albo ujemne 8:E Ale może na kartach z prawdziwego zdarzenia działa to lepiej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ma póki co nic konkretnego z AMD, ale słyszałem, że ich karty są mniej czułe na brak PCIE 3.0 x16 czy spadek przy crossfire też będzie tak zauważalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TylkoTak

 

Jak sprawa wygląda z mostkami?

Faktycznie po zaizolowaniu jednego pinu we flexie karty wykrywają go jako led?

Użycie dwóch mostków led daje taki sam efekt jak HB? Bo mniej więcej tyle wynika z analizy der8auera.

 

Planujesz może w wolnym czasie porównanie jak (źle) skaluje się SLI bez żadnego mostka po modyfikacji sterownika?

Niedawno sprawdzałem ten patent na sterowniku 382.33 gdzie połączyłem 750Ti oraz 745. Efekt - skalowania brak albo ujemne 8:E Ale może na kartach z prawdziwego zdarzenia działa to lepiej? ;)

 

SLI wymaga dwóch takich samych kart :) Robiłem niedawno testy mostka HB vs 2x flex. Na Z270 HB rekompensuje nieco braki w liniach PCI-E. 2x flex działa podobnie jak HB tam, ale bywa stutter. Na X99 2x flex nie działa - Są artefakty na ekranie i ścinki. Do SLI Pascali żeby dobrze latało, mostek HB jest musem. Materiał z porównania też będzie.

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy modyfikacji sterownika właśnie nie wymaga :E i pozwala łączyć dwie różne - warunek, muszą być oparte o ten sam bazowy, fizyczny chip. 745 i 750ti to ta sama rodzinka i spełnia wymóg :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krótki teścik w nowym Sniper: Ghost Warrior 3. Karta to GTX 1070 @ 2114/2227 MHz, proc Core i7-7740X @ 4,5 GHz.

 

2017-06-23 23:21:07 - SGW3

Frames: 7125 - Time: 96406ms - Avg: 73.906 - Min: 60 - Max: 89

 

2017-06-24 11:46:52 - SGW3

Frames: 5856 - Time: 94579ms - Avg: 61.916 - Min: 47 - Max: 77

 

Chyba nie muszę mówić, który wynik jest na x8, a który na x16 ;). Oczywiście większość gier nie reaguje aż tak drastycznie na zmniejszenie przepustowości, ale bajdurzenie o braku różnic powinno być karane permbanem z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej płycie robiłeś test? Bo niektóre zgodnie ze specyfikacją przy procku kaby-X na głównym slocie nie dają więcej niż x8... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, żeby nie bawić się w sztuczki, użyłem X299 AORUS Gaming 3 (x8 :E) i 9 (x16). A te niektóre to wszystkie MSI i Gigabyte poza Gaming 9.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krótki teścik w nowym Sniper: Ghost Warrior 3. Karta to GTX 1070 @ 2114/2227 MHz, proc Core i7-7740X @ 4,5 GHz.

 

2017-06-23 23:21:07 - SGW3

Frames: 7125 - Time: 96406ms - Avg: 73.906 - Min: 60 - Max: 89

 

2017-06-24 11:46:52 - SGW3

Frames: 5856 - Time: 94579ms - Avg: 61.916 - Min: 47 - Max: 77

 

Chyba nie muszę mówić, który wynik jest na x8, a który na x16 ;). Oczywiście większość gier nie reaguje aż tak drastycznie na zmniejszenie przepustowości, ale bajdurzenie o braku różnic powinno być karane permbanem z automatu.

 

Dobra robota :) Ludzi trzeba uświadamiać bo potem na polskich forach poziom wiedzy jest daleko za murzynami :) Ja na temat PCI-E 2.0 x16 vs 3.0 x 16 , zrobię obszerny materiał. Czas najwyższy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel chciał platformę komedię to ma :E

Szkoda że nie wymyślili pakowania airmontów do lga2066 - całe PCIe które one udostępniają musieliby użyć do obsługi DMI :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby taki 7740X miał pakiet 44 linii PCIe, to do gamingu byłby zabójczy, tylko wtedy sprzedaż tych droższych do tego zastosowania pewnie by spadła :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby taki 7740X miał pakiet 44 linii PCIe, to do gamingu byłby zabójczy, tylko wtedy sprzedaż tych droższych do tego zastosowania pewnie by spadła :E.

 

Jak jesteś z okolic Warszawy, wpadaj do mnie z tą płytą X299. Ogarne sampla i9 7900X i zrobimy solidne testy. I tak to planowałem, ale można wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krótki teścik w nowym Sniper: Ghost Warrior 3. Karta to GTX 1070 @ 2114/2227 MHz, proc Core i7-7740X @ 4,5 GHz.

 

2017-06-23 23:21:07 - SGW3

Frames: 7125 - Time: 96406ms - Avg: 73.906 - Min: 60 - Max: 89

 

2017-06-24 11:46:52 - SGW3

Frames: 5856 - Time: 94579ms - Avg: 61.916 - Min: 47 - Max: 77

 

Chyba nie muszę mówić, który wynik jest na x8, a który na x16 ;). Oczywiście większość gier nie reaguje aż tak drastycznie na zmniejszenie przepustowości, ale bajdurzenie o braku różnic powinno być karane permbanem z automatu.

W tej grze fraps powoduje problemy i wykazuje bzdury. Było to w becie i jest w pełnej wersji.

 

Druga sprawa 99,9% gier przy x8 3.0 nie będziesz miał żadnego spadku wydajności dlatego w tak wielu testach różnice są żadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są tylko problemy z FRAPS, bo optycznie widać różnicę. Poza tym Afterburner (FPS, nie frametime) pokazuje prawie to samo.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka witajcie ze temat jest to sie udziele. Mam taki pc : Intel Xeon Processor E3-1231 v3 , plyta glowna Gigabyte Z97P-D3 , 16gb ramu ddr3 1866mhz crucial balistix , dotego gtx 970 i dysk ssd tez jest. I teraz takie pytanko , bo gram na tv full hd i zastanawiam sie nad tv 4k czy moj obecne zestaw da rade w 4k wynika z tematu ze procek da rade , karta moze kleknac ale ostatnio ogladalem digital foundry i na gtx 970 stosowano skalowanie rozdzalki z nizszej niz 4k to 4k i rezultat byl dobry , bo szczeze myslalem nad gtx 1070 ale cenny sa chore to sie wstrzymam , ale co z pamieciamy czy moge je ustawic na 2400mhz np.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet 1080Ti ledwo ogarnia 4K, o 30fps na 970 możesz zapomnieć, nawet 1070 ci nie zapewni stałych 30fps więc chyba lepiej PS4 Pro - wrażenia z gry w 4k będą lepsze imho, szczególnie jak jeszcze TV z HDR weźmiesz

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ps4 pro :) fajna konsolka ale takie 4k jak pro zapewnia gtx970 i 30fps jest na digital foundry filmiki jak osagnac 4k na budrzetowej karcie gtx 970 podrecaja karte i ustawiaja rozdzalke czasem 1800p i skaluje to do 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ps4 pro :) fajna konsolka ale takie 4k jak pro zapewnia gtx970 i 30fps jest na digital foundry filmiki jak osagnac 4k na budrzetowej karcie gtx 970 podrecaja karte i ustawiaja rozdzalke czasem 1800p i skaluje to do 4k

Hehe, dobrze że konsolowi fanboje tego nie czytają bo by zawału dostali;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobrze że konsolowi fanboje tego nie czytają bo by zawału dostali;)

mam ps4 pro i gtx 970 z xeonem to moge porownac :) ps4 jest swietne ale tylko pc daje mozliwosc ustawienia ustawien do preferencji i plynnosci . Na ps4 pro tylko nowa lara daje 3 gotowe setupy , myslalem ze wiecej tworcow pojdzie w ten kierunek. Ps4 pro co moze dac w multiplatformach to poziom gtx 970 badz rx 470.

Oczywiscie sa exy ktore daja kopa np. Horizon zero dawn i tam 30fps nieprzeszkadza bo jest dobrze zrobione ale nieoszukujmy sie na konsoli coraz mniej exow , jeszcze sie jaram spider manem a do kompa szukam karty krora przewyzszy mozliwosciami pro a na najlepiej xbox x ale to moze poczekac chyba na nowa generacje kart i kupie nastepce gtx 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są tylko problemy z FRAPS, bo optycznie widać różnicę. Poza tym Afterburner (FPS, nie frametime) pokazuje prawie to samo.

Sprawdziłem nie frapsem i rzeczywiście różnice są anormalnie wysokie. Ale ta gra to bubel optymalizacyjny.

 

Pierwsze o przejazd autem.

 

image.png

 

 

image.png

 

image.png

 

Drugie to statyczne miejsce.

 

image.png

 

image.png

 

Ścinki z pierwszego testu występują przy x8 w zależności od przejazdu 2 lub 3 krotnie za każdym razem. Sama płynność jest właściwie ta sama, ale wydajność leci w dół okrutnie. Z tych miejsc od 18% do 28%.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem nie frapsem i rzeczywiście różnice są anormalnie wysokie. Ale ta gra to bubel optymalizacyjny.

Bubel nie bubel, różnica jest :E. Tak z ciekawości, czym sprawdzałeś? Coś na bazie PresentMona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCAT, a więc presentmon.

 

Ale przecież nie zaczniesz teraz pisać, że x8 stanowi problem przy jednej karcie przez jeden marny tytuł. Poza tym w Crysis 3(CryEngine 3.5, 3.9 Sniper) też była największa różnica jaką widziałem, czyli nie całe 6%. W wielu grach nawet x4 nie stanowi problemu poza lekkim spadkiem wydajności.

 

Wyższa rozdzielczość nie pogłębia tego efektu, ograniczenie wydajności przez pci-express nie powoduje, że karta nie skaluje się z oc lub skaluje się słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz sideband i wyjaśniasz tego młota Gosu. Won na purepc i zostaw porządny portal jakim jest pclab bo tych wypocin nie da się czytać. 99% postów o tym co miałem i ja robię testy najlepiej bo osd widać. Rauf, Mistereco22 i mbe i Gosu czyli typowa patola internetu nie powinna mieć tu wstępu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...