Skocz do zawartości
Caution

Procesor do gier 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ale przecież nie zaczniesz teraz pisać, że x8 stanowi problem przy jednej karcie przez jeden marny tytuł. Poza tym w Crysis 3(CryEngine 3.5, 3.9 Sniper) też była największa różnica jaką widziałem, czyli nie całe 6%. W wielu grach nawet x4 nie stanowi problemu poza lekkim spadkiem wydajności.

Nie, nie będę :). Ale wolę mieć x16 niż x8, komfort psychiczny zawsze lepszy i spokój w razie takich cudów jak w nowym Snajperze :E.

 

Rauf, Mistereco22 i mbe i Gosu czyli typowa patola internetu nie powinna mieć tu wstępu!

Oj, rebelia to tu ma teraz wstęp jak nigdy...

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to niech ktos z dostepem do sprzetu zrobi testy. Najbardziej interesujacy jest pojedynek 2500k 4.5GHz vs 7700k 4.5 GHz polaczyony z jedną 1080Ti w 4k. Np w Crysisie 3 bo lubi cpu. A potem dolozyc drugiego 1080Ti. Moze akurat do jednej karty pyknie? Techpowerupowi jestem skłonny uwierzyc.

 

Ewentualnie, na szybkosci, ktos z 7700k niech zorib raz pomiar z max oc, a drugi z 3000 mhz i wylaczonym ht.

 

edit/// TylkoTak: poogladalem Twoje filmiki na kanale - rewelacja! Nigdzie nie mozna znalezc testow 4k. Pozytywnie mnie zaskoczyl 7600k, że daje rade uciagnac 1080Ti w 4k. Licze na wrzucenie 2500k + 1080Ti na kanał. Swietna robota.

Panowie znalalzem jeszcze cos takiego: 1080Ti 4k z i7 i5 i3 w wiedmzinie 3. Nie wiem czy ta lokacja to typowo cpu miejsce. Widac ze i3 ogranicza, na i5 non oc minimalny fps gdzies tam uciekl w porownaniu do 7700k.

https://www.youtube.com/watch?v=_7uKg2LFRPk

https://www.youtube.com/watch?v=2JxvuBbCrTA

Edytowane przez fineash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech ktos z dostepem do sprzetu zrobi testy. Najbardziej interesujacy jest pojedynek 2500k 4.5GHz vs 7700k 4.5 GHz polaczyony z jedną 1080Ti w 4k. Np w Crysisie 3 bo lubi cpu. A potem dolozyc drugiego 1080Ti. Moze akurat do jednej karty pyknie? Techpowerupowi jestem skłonny uwierzyc.

 

Ewentualnie, na szybkosci, ktos z 7700k niech zorib raz pomiar z max oc, a drugi z 3000 mhz i wylaczonym ht.

 

edit/// TylkoTak: poogladalem Twoje filmiki na kanale - rewelacja! Nigdzie nie mozna znalezc testow 4k. Pozytywnie mnie zaskoczyl 7600k, że daje rade uciagnac 1080Ti w 4k. Licze na wrzucenie 2500k + 1080Ti na kanał. Swietna robota.

Panowie znalalzem jeszcze cos takiego: 1080Ti 4k z i7 i5 i3 w wiedmzinie 3. Nie wiem czy ta lokacja to typowo cpu miejsce. Widac ze i3 ogranicza, na i5 non oc minimalny fps gdzies tam uciekl w porownaniu do 7700k.

https://www.youtube.com/watch?v=_7uKg2LFRPk

https://www.youtube.com/watch?v=2JxvuBbCrTA

 

Dzięki :) Test 2500K@4.8 vs 7600K@4.8 vs 7700K@4.8 przy użyciu 1080Ti już jest zrobiony. Jak tylko pojawi się na kanale to go to wrzucę. 1080p/1440p/4k w kilku grach. Już w tym temacie pisałem, jak to chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na test w tym tego pentiumka w temacie ile i gdzie można zyskać przesiadając się na coraz to droższe cpu w 4k 60hz. Czy procesor daje jakąś różnice w tej rozdzielczości ;) miłośnicy 4k 150hz raczej nie oszczędzają :)

Tylko z 1080ti OC/titan Xp. Rozsyłać propozycje artu do znanych redakcji :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test idealnie obrazuje jak tragiczny to jest CPU do 4k, jak ktoś nadal tego nie rozumie to jego problem :) Na wykresie widać jak wielkie dropy zapewnia ten Pentium... Niektórzy to się nigdy nie nauczą.

 

Akurat wczoraj na temat tego propagandowego filmiku rozmawiałem z szefem PClaba. Również się załamał jakie mity krążą w sieci i jak ludzie je rozpowszechniają... Takie są realia, a pobożne życzenia o tym, że budżetowe procki nadają się do 4k z highendowymi GPU, to sobie można między bajki włożyć. Chyba, że ktoś lubi stutter i dropy fps - to proszę bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 99,9 % grach na PC Pentium bez problemu pozwoli na grę w 4K, problemem wyłącznie może być grafika do uzyskania 60 fps. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 99,9 % grach na PC Pentium bez problemu pozwoli na grę w 4K, problemem wyłącznie może być grafika do uzyskania 60 fps. ;)

 

99,99% nawet :) Tylko warto też dodać, że ten procent dotyczy tytułów starszych niż 2-3 lata :E

 

Nie pogramy normalnie za to w ten 0,01% gier na rynku, czyli tegoroczne tytuły :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99,99% nawet :) Tylko warto też dodać, że ten procent dotyczy tytułów starszych niż 2-3 lata :E

 

Nie pogramy normalnie za to w ten 0,01% gier na rynku, czyli tegoroczne tytuły :D

 

To jest jakaś nowa moda chyba. Na siłę pchać słabiutkie CPU do mocnej grafy, 1070/1080 a nawet do 1080Ti. Bo mają UROJENIA, że w 4k to nie ma znaczenia. Masakra, po prostu masakra... :mad2: :mad2: :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wejda do bf1 na multi to zobacza tego pentiuma jak sie dobrze gra :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez zimek123456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś nowa moda chyba. Na siłę pchać słabiutkie CPU do mocnej grafy, 1070/1080 a nawet do 1080Ti. Bo mają UROJENIA, że w 4k to nie ma znaczenia. Masakra, po prostu masakra... :mad2: :mad2: :mad2:

 

Ja polecam Core2Duo polizingowy za 100zeta z oryginalnym Windowsem :) Ładujemy tam 1080Ti i pykamy:D Przecież proca nie potrzeba :D A ten 0,01% gier... pfff..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi że nie będzie ograniczał ten pentiumek tego 1080ti w 4k ale tu chodzi też o to o ile i czy nie znajdą się miejsca graficzne które nie zamordują tego nawet titana do niższego fps. A stuttering - no cóż...

 

Oczywiście wszyscy z piszących nie bawią się w takie kombinacje ale tak z ciekawości mojej ktoś może zrobić wykład.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi że nie będzie ograniczał ten pentiumek tego 1080ti w 4k ale tu chodzi też o to o ile i czy nie znajdą się miejsca graficzne które nie zamordują tego nawet titana do niższego fps. A stuttering - no cóż...

 

Oczywiście wszyscy z piszących nie bawią się w takie kombinacje ale tak z ciekawości mojej ktoś może zrobić wykład.

 

Jedno pytanie . Co jest lepsze, ten Pentiumek czy i5 2500K@4.8 GHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium :P

Teraz tak poważnie....Ty mnie kolo nie rozumiesz :) ile trzeba by zrobić pełne 4k w framerate konsol? Ile trzeba dołożyć by mieć lepszą maszynkę niż xbox one x? Która wejdzie z gpu i chłodzeniem cpu do budki ala sentry dr.ząber?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsole to inny świat :) Ja bym z nimi kompa nie porównywał:) Inne gry, inni ludzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki problem że tutaj każdy ze swojego punktu siedzenia wszystko ocenia :) chodzi o faktyczną potrzebę proca w wymagających i mniej grach do odbiornika który chyba jak narazie pozwala wyświetlić obraz w 60hz. Tak 7700k nadaje się do tego najlepiej ale ile faktycznie się traci? Nawet nie patrząc że wymagania co do gpu rosną szybciej niż wobec cpu do tej pory.Skoro już różnicy w testach pana uprzejmego z EXTreme hardware między i5 a i7 nie uświadczysz... Odpowiedź na pytanie w temacie wątku właśnie leży w tym co cię interesuje :) na tym na czym ci zależy. jak wysokie fps to nie w tej rozdzielczości :) jak potrzeba upgardu to napewno raczej w pierwszej kolejności grafa. Takie moje dywagacje :) nqjgorszy głupi powie 7900x 2xTXp 128gb 3200cl14 woda i oc, oc i w pizdu podkręcaj :D

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki problem że tutaj każdy ze swojego punktu siedzenia wszystko ocenia :) chodzi o faktyczną potrzebę proca w wymagających i mniej grach do odbiornika który chyba jak narazie pozwala wyświetlić obraz w 60hz. Tak 7700k nadaje się do tego najlepiej ale ile faktycznie się traci? Nawt nie patrząc że wymagania co do gpu rosną szybciej niż wobec cpu do tej pory.Skoro już różnicy w testach pana uprzejmego z EXTreme hardware już i5 się zrównuje? Odpowiedź na pytanie w wątku właśnie leży w tym co cię interesuje :) jak wysokie fps to nie w tej rozdzielczości :)

 

W przyszłym tygodniu test 2500K@4.8 GHz vs 7700K@4.8 Ghz oraz vs 7600K@4.8 GHz wraz z 1080TI, będzie na kanale. Także czarno na białym widać będzie jak ten procek się "nadaje" do 4k :)

 

Z innej beczki natomiast, kwestia SLI. Przyznam, że w 4k mostek HB robi na Pascalach świetną robotę, pozwala zniwelować w olbrzymim stopniu braki z linii PCI-E w CPU, jest to ważna zmiana względem SLI chociażby na Maxwellach.

 

5930K@4.6 vs 7700K@4.8 + 2x TX P

 

 

6950X@4.4 vs 7700K@4.8 + 2x TX P

 

 

Bonusowo 5930K@4.6 vs 6950X@4.4 + 2x TX P

 

 

Testy robiłem jeszcze przed wodowaniem kart, są póki co niedostępne publicznie bo czekają na start strony Extreme Hardware w pełnej krasie, gdzie będzie cały artykuł o Z270 vs X99 itd. No ale , że tak powiem po koleżeńsku forumowym wrzucam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki problem że tutaj każdy ze swojego punktu siedzenia wszystko ocenia :) chodzi o faktyczną potrzebę proca w wymagających i mniej grach do odbiornika który chyba jak narazie pozwala wyświetlić obraz w 60hz. Tak 7700k nadaje się do tego najlepiej ale ile faktycznie się traci? Nawt nie patrząc że wymagania co do gpu rosną szybciej niż wobec cpu do tej pory.Skoro już różnicy w testach pana uprzejmego z EXTreme hardware już i5 się zrównuje? Odpowiedź na pytanie w temacie wątku właśnie leży w tym co cię interesuje :) na tym na czym ci zależy. jak wysokie fps to nie w tej rozdzielczości :) jak potrzeba upgardu to napewno raczej w pierwszej kolejności grafa. Takie moje dywagacje :) nqjgorszy głupi powie 7900x 2xTp 128gb 3200cl14 woda i oc, oc i w pizdu podkręcaj :D

 

komputer kompletny z 1080TI to koszt 6-7tys? Licząc z monitoren bardziej pod 8-9tys?

 

Ile można oszczędzić kupując puntiuma za 250-300zl vs i7 które można dostać odpowiednio za 600/850/1050/1300zl (6700T-ES/6700/6700K/7700K)..

 

Ten pendrak zwyczajnie nie ma najmniejszego sensu w zakupie do komputera, gdzie w skali zakupu daje dosłownie kilka % oszczędności :) Ja bym nie zastanawiał się ile się dokładnie traci na FPSach i Sutteringu, tylko przyjął fakt na klatę. Wkręcanie sobie krzywego filmu że "wystarczy" jest bardzo słabe.

 

Całe życie słucham tłumaczenia, że komuś coś tam wystarczy. A gówno wystarczy, jak jest nędza i nie ma sensu. Skoro za kilkaset zł można przyspieszyć sprzęt wart kilka tysięcy i to znacznie, to znaczy że warto :) Patrzenie na komputer przez pryzmat pojedynczej części nie ma sensu:)

 

 

Pendrak + 1050Ti ewentualnie 970/1060 jeszcze może ma jakiś sens. Ale nie dalej, nie wyżej nie drożej. ;)

 

Tak samo i5-2500K z PCIE 2.0 toż to czysty fanatyzm :E

Jeszcze może SLI do tego :Up_to_s: Komputer za kilkanaście tysięcy stawiać na starociu :o

 

 

 

 

Dokładnie, mając rok TV 4K z 1080, ani razu nie odpaliłem czegoś w mniejszej rozdzielczości i za każdym razem byłem zaskoczony jak takie połączenie i5 2500k z GTX 1080 sobie super radzi :o

 

Po co wymieniać procesor na lepszy jak wzrostu wydajności w grach w ogóle nie będzie? Lepiej SLI kupić i mam 60+ fps w każdej grze w 4K :E

 

Ogólnie rzec biorąc czekałem na Pascala z niecierpliwością, bo nie widziałem sensu kupowania przestarzałego 980 Ti za taką śmieszną kasę jak rok temu chodziły 2400zł i tylko w dodatku z 6GB pamięci. Widziałem, że Pascal to będzie pierwsza prawdziwa karta do 4K to w końcu przejdzie się na 4K.

Jak miło, że się później okazało, że procesora wcale nie muszę zmieniać :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się śmiać że codegen wyjęty ze śmietnika póki wszystko na gwarancji wystarczy ,że obudowa nie potrzebna skoro można wyeksponować wszystko ładnie na półce wbijając tylko kołki a do cpu z zablokowanym mnożnikiem można najtańsze mobo i ramy wkładać 2400mhz i nie będzie takiej różnicy jak na 1080p. Ale nie popadajmy w skrajności i nie wmawiajmy że do 4k tylko 6950x oc a niektórzy już do tego dochodzili...

 

A i7 6400t es chyba staniał ;)

 

https://youtu.be/2JxvuBbCrTA

 

I3(jak pentium chyba), i5 i i7 i jak zawsze zależy z czym się pogodzisz :) ze słabszym gpu będą mniejsze różnice(nie mówiąc jak w przyszłych grach -jak zaczną używać tego nisko poziomowego api). Jak narazie można mieć konsole z pełnym 4k gdzie obecne działają na mniej niż 1080p w 30kl/s nawet. Tylko już gry nie są dużo tańsze i brak ex'ów... Tam siedzi tabletowy 8-rdzeniowiec AMD :)

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe procki przychodziły, myślę, że warto odświeżyć temat. To jaki aktualnie najlepszy proc cena/jakość do gier 4K?

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświezam temat mam i5 3450 16gb ram i gtx 970 chce pograć na tv 4k w gry 4k mam kupywac gtx 1080 ?? Czy musze jednak brac nowy sprzęt typu i7 7700, i5 8400 albo i7 8700 dodam ze krecic procka nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was to już nie brakuje umiejętności szukania testów i wyciągania wniosków a czytania ze zrozumieniem. Widziałeś ostatni post i filmik?

 

To coś świeżego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe procki przychodziły, myślę, że warto odświeżyć temat. To jaki aktualnie najlepszy proc cena/jakość do gier 4K?

pchajac sie w 4k musisz miec topowy sprzet wiec 8700 intel i 1080ti a i tak czasem trzeba lekko ciac detale.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie, tylko co daje nam fakt, że słabsze procesory dają radę w 4k, skoro i tak obecna najmocniejsza karta nie daje komfortu 60fps+ w każdej grze.

Wolę mieć GTX1080 i i7, co da lepszy komfort płynności przy 1440p, niż 1080Ti przy 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest naprawdę patologia i rzecz niewyobrażalna, polecanie Pentiuma czy 2500K czyli LOW ENDOWYCH CPU do GTX 1080Ti i grania w 4k.

 

Takie wymysły to tylko typowy teoretyk jaki w życiu nie miał w rękach różnych sprzętów i nie widział porównania na żywo jak to się zachowuje, może napisać.

 

Mam nadzieję, że moderacja w końcu coś zrobi z tego typu ludźmi którzy swoim brakiem wiedzy oraz ignorancją szkodzą innym. Bo ktoś to podłapie i do 1080Ti wsadzi takiego procka, a potem zdziwienie, że ma 29/33 fps ,a przecież GPU usage pokazuje 99%... To nagle karta za słaba...

 

Gdzie przy odpowiednim do takiej grafy CPU również przy magicznym GPU usage 99% nagle generuje po 43-51 fps w tej samej grze, lokacji i przy tych samych ustawieniach. Najwidoczniej nie każdy jest na tyle sprytny, żeby zrozumieć, że nie zawsze jest sens ufać programom. Wiele razy to sprawdzałem i pomimo tego "wyznacznika" użycia GPU 99% przy różnych prockach czy nawet ustawieniach OC, klatki się różniły i to nie mało.

 

Jak prockowi brakuje przepustowości to TEORETYCZNIE GPU lata na te 99% ale "o dziwo" jest chłodniejsze niż przy procku który potrafi je wykarmić, przy czym na odpowiednim CPU generuje więcej klatek. Mitem jest to, że znaczenie CPU w 4k jest niewielkie, owszem maleje względem 1440p i 1080p, jednak procek ma nadal swoją robotę do wykonania i to jest fakt.

 

Nikt nie każe do zestawu pod 4k brać i7 6950X / i9 7980XE itd. Takie procki to już do bardzo konkretnych zastosowań w tym SLI. Rzecz jasna jakże sympatyczny pan "wii" zawsze te swoje oparte na przemyśleniach w poszukiwaniu irracjonalnych oszczędności, absurdy musi wtrącić. Naprawdę, jak można do 1080Ti polecać Pentiuma to nie jestem w stanie tego zrozumieć.

 

Realnie obecnie, jeżeli ktoś chce szukać oszczędności do do 4k + 1080Ti może iść w i5 8600K który jest w końcu pierwszym i5 jakie można z czystym sumieniem polecić do topowego GPU. Ale to i tak w 4k, bo w 1440p, oraz 1080p i tak będzie za słabo do tej karty. No chyba, że ktoś celuje TYLKO w 60 fps na monitorze 60 Hz to można to zrozumieć. Ale patrząc realnie, 1080Ti to karta wprost idealna do 1440p i monitora 144Hz, także kiszenie jej na 60Hz jest solidnym marnowaniem jej potencjału.

 

Wracając do tematu szukania wiecznych oszczędności, to w efekcie końcowym znacznie bardziej szkodzi takie podejście niż pomaga. Ponieważ ktoś kto zasugeruje się tym ciemnogrodzkim iście nurtem myślowym, wywali ponad 3000 zł na GPU, którego potencjału nie wykorzysta, a karta wraz z upływem czasu będzie tracić na wartości. Nie tędy droga. Ludzie muszą zrozumieć, że konfig optymalnie dobrany to konfig sensowny i klasa wydajnościowa podzespołów musi iść ze sobą w parze. Niestety szczególnie na polskich forach panuje tak wielkie zacofanie względem świadomości technologicznych, że to przeraża. Rozumiem, nie wiedzieć czegoś - normalna rzecz. Ale tkwić cały czas w miejscu ignoranta i nie przyjmować do siebie faktów oraz tego, że technologia idzie do przodu i ma to znaczenie oraz odzwierciedlenie w wydajności podzespołów, to jest dla mnie naprawdę paranoja. Tak samo można porównać analogicznie to do kogoś, kto nie uznaje samochodów bo kiedyś się konno jeździło, więc rzuca typowe "po co to komu?".

Edytowane przez TylkoTak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał że pentium jako must have i nic lepszego nie potrzeba :lol2: ale ty i tak odwracasz kota ogonem i wciskasz człowiekowi głupotę. Taka prawda że zależy :) do nowych gier jak widać nawet 1440p wątki i rdzenie nie dają za wiele. 1080ti hof ale jedna co w cale nie oznacza że masz pozbywać się swojego 6950x i rv10th i lecieć po pentiuma bo nic nie zobaczysz w 4k :lol2:

 

I jak dobrze pamiętam to nie polecałem 2500k :) chciałem żebyś przetestował tego pentiumka vs 7700k i tego mighty 6950x w szerszym spektrum gier i wydał osąd ile się traci :) teraz ogarnij różnice 7700k , 8700k i 6950x z oc(każdy) w 4k z pojedyńczą txp.

 

Jeszcze raz to powtarzam. Zależy od przypadku. Są gierki co nic z szybkości i rozmiaru cacche nie wezmą , z wątków też nie a szybkość ram i całej reszty(w raz z opóźnienjami)będzie i tak wystarczająca to 60kl. I komputerów nie składa się na teraz ;)

 

Za bardzo generalizujesz i wyciągasz osądy samemu nie wgłębiając się w temat tylko z góry zakładając że to jest lepsiejsze i bardziej prestiżowe. Ale jak patrze co się dzeje to i takie klauny robią furore :)

 

 

Skl-x to też wedle twoich dywagacji krok wstecz?

 

I tak w 4k to karta przedewszystkim :) nie wiadomo tylko jeszcze do czego i jaka ale i tak swoje powiem :)

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...