Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

velocityx

Unit Zero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim

 

Już tu kiedyś zakładałem temat o tej nazwie, ale nie mogę go wyszukać, możliwe jest że skasowałem. W każdym razie do rzeczy. Podchodzę, zbieram się do tematu zrobienia LC już będzie tak z 8 lat, obserwuje co się u nas na pclabie dzieje w worklogu. Nadeszła ta chwila kiedy zdecydowałem się w końcu to zrobić, więc jak na pierwsze LC, oprócz buildloga to raczej więcej bym nie oczekiwał po sobie. To będzie pierwsze LC, mam swoje ambicje więc też wszelkie rady mile widziane. Pytania na samym końcu.

 

Wstępniak jeszcze taki, ze 3 lata temu prawie, zrobiłem pierwsze podejście z Obsidianem 750D i Radeonami 290 w Crossfire ale temat odstawiłem, buda mi się znudziła, crossfire działało tak sobie więc temat odwlekałem bo nie byłem do końca pewny tych kart. Niechciałem wywalać tyle kasy na bloki do kart. Rok temu premierę miał Evolv w wersji ze szkłem więc jak tylko ja zobaczyłem na targach to czekałem i czekałem aż w końcu na premiere ściągałem ją z Casekinga jeszcze zanim się pojawiła u nas w kraju. Wcześniej zmieniłem procka na Devils Canyon( 2014rok) (z 8320FX) i wymieniłem GPU z Radeonów w CF najpierw na 1080FTW 1 i FTW 2 a teraz na 1080Ti FE.

 

Na starcie zacznę z przezroczystym płynem EK Cryofuel, rurki z PETG zostawiam sobie na inną porę roku, węże podobały mi się od początku jeszcze zanim rurki pojawiły się na rynku więc zacznę od węży, w przyszłości przetestuje rurki ale docelowo, chciałbym zrobić jak miał heat, rurki miedziane, poniklowane. To jest cel na przyszły rok, na tę chwilę, chciałbym zbudować LC i nie rozwalić przy tym kompa.

 

Konfig prezentuje się w tej chwili tak:

Z97 MAXIMUS VII HERO

i7 4790k Devils Canyon

CORSAIR H110i GT

CORSAIR 16GB DDR3

Samsung 840 EVO 250gb

EVGA 1080ti FE

XFX 850w GOLD+

WD Black 5 TB

Evolv Tempered Glass

Xonar Phoebus Solo

 

 

6DSSFO4.jpg

 

SO4R1e3.jpg

 

hdDGPZY.jpg

 

Tak zestaw prezentował się koło lutego tego roku. Kanapka z H110i GT u góry, FTW 1080 i trochę dysków twardych. Od tamtej chwili, dyski zamieniłem na 1x5TB i Samsung 250 na froncie z systemem. GPU na 1080Ti FE, H110i jest na froncie teraz w kanapce Noctua. Jeżeli chodzi o obudowę. jestem na liście oczekujących na zmodyfikowany panel do Evolv z naprawionym wylotem powietrza ( zdjęcie ponizej). Panel ma kosztować 79 dolarów w modmymods plus wysyłka więc nie wiem czy przypadkiem sam go nie zmodyfikuje bo czuje że z wysyłka z Nowego Jorku i wyjdzie mi koszt prawie jak kupić druga obudowe.

 

500x1000px-LL-3d582e6e_L1050735.jpeg

 

Druga sprawa która mnie denerwuje to chaos dziurek i mocowań które prześwitują przez panele szkła. Widać to dość dobrze tutaj, prześwituje też piwnica i słabo to wygląda. Docelowo chce zrobić panel z akrylu która da mi jednolitą powierzchnię za mobo trayem i mniejszy panel w środku po stronie mobo, chyba że rezerwuar z radiatorem to zakryją.

 

l7e9ePR.jpg

 

 

Zakupiony zestaw sprzętu do LC w tej chwili wygląda tak:

 

Radiatory:

Góra: EK-CoolStream PE 360 (Triple) z 3x EK-Vardar F3-120 1850rpm

Front: EK-CoolStream CE 280 (Dual) z 2x Noctua NF-P14S redux-1200 PWM

Pompka - Rezerwuar Kombo:

EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl.pump) - Glass

 

Bloki wodne:

EK-Supremacy EVO - Full Nickel

EK-FC1080 GTX Ti - Nickel

EK-FC1080 GTX Ti Backplate - Nickel

Reszta:

EK-DuraClear 9,5/15,9mm 3M RETAIL

EK-CryoFuel Clear Premix 900 mL

EK-ACF Fitting 10/16mm - Red

 

Drain Port aka zlewik:

 

EK-AF Y-Splitter Rotary 2F-1M G1/4 - Black

EK-AF FillPort G1/4 - Black Nickel

EK-ACF Fitting 10/16mm - Black Nickel

 

 

EXPPgYg.jpg

 

GKfbPJk.jpg

 

nNUjcZI.jpg

 

qzL38nS.jpg

 

t3Y2zdA.jpg

 

0e9JsRW.jpg

 

Q4oernH.jpg

 

BWqmrfo.jpg

 

Powoli przygotowuje się do składania ale zastanawiam się nad dokupieniem dwóch katówek 45stopni, myślę też nad miernikiem przepływu od Koolance i jakimś czujnikiem temperatury. Na Aquero przyjdzie pora w przyszłym roku, ale jednak chciałbym znać temperaturę płynu w układzie.

 

Szukam też destylki do przepłukania radiatorów, EK mi napisało że ich radiatory są jedne z najczystszych na rynku i niby nie muszę ich płukać ale nie chce składać układu by go potem rozkładać jak mi jakiś syf utknie w bloku GPU, napisali że jak już chce płukać to żeby użyć destylki. Pytanie, czy woda demineralizowana ze stacji benzynowej się nada? czy szukać prawdziwej czystej destylki?

 

Pytanie mam też odnośnie testowania na szczelność. Czytam żeby testować układ przez 24 godziny. Nie wiem czy tyle mam czasu, może napełnić, sprawdzić przez godzinkę czy sucho wszędzie, odpalić kompa, puścić benchmarki, ochłodzić, puścić benche jeszcze raz żeby zrobić cykle ciepło zimno i w ten sposób przetestować? Myślałem też o sprawdzeniu na sucho jakimś pomiarem ciśnienia ale nie wiem jak się za to zabrać. Jakieś rady?

 

Odnośnie okablowania, pisałem do modding.bit-tech i bezpośrednio do iksmodiwa ale po miesiącu brak odzewu więc kable poczekają pewnie do przyszłego roku aż nabiorę cierpliwości by samemu je zrobić....

 

w każdym razie, wstępnie planuje budowę na 17 czerwca. za wszystkie rady z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szczelności, to przy użyciu węży i złączek skręcanych nie powinieneś mieć problemów. Standardowo można owinąć miejsca których nie jesteś pewien ręcznikiem papierowym, i jeżeli by coś ciekło, to będzie tam delikatna wilgoć, jeżeli wycieki są to jest to bardzo mała ilość płynu. Ale taki zestaw na wężach jest ogólnie bardzo pewny, tego typu test szczelności to raczej formalność.

 

Sama obudowa może sprawić ci lekkie problemy, jeżeli chodzi o wentylację górnej chłodnicy, nie jest ona najlepsza delikatnie mówiąc. Zresztą wiesz o tym bo planujesz zakup innego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodzielna modyfikacja topu wyjdzie zdecydowanie taniej. Ja za modyfikację obu paneli (front + top) zapłaciłem 150 zł. Projekty robiłem sam.

 

Jeżeli nie chcesz poświęcać obecnych paneli, to bezpośrednio od Phanteksa można kupić top za 35$ z wysyłką :)

 

Zastanów się nad rezygnacją z górnej tacki i zrobieniem nowej, bezpośrednio pod stelażem. Pozwoli to trochę odkryć mobo. Tylko takie rozwiązanie proponuję jedynie w przypadku modyfikacji topu, inaczej zrobisz tam totalny piekarnik :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodzielna modyfikacja topu wyjdzie zdecydowanie taniej. Ja za modyfikację obu paneli (front + top) zapłaciłem 150 zł. Projekty robiłem sam.

 

Jeżeli nie chcesz poświęcać obecnych paneli, to bezpośrednio od Phanteksa można kupić top za 35$ z wysyłką :)

 

Zastanów się nad rezygnacją z górnej tacki i zrobieniem nowej, bezpośrednio pod stelażem. Pozwoli to trochę odkryć mobo. Tylko takie rozwiązanie proponuję jedynie w przypadku modyfikacji topu, inaczej zrobisz tam totalny piekarnik :E

 

Na górę planuje przenieść phanteksowy Fan hub co by nie szpecił swoim PCB za mobo, i wentylatory wylądują właśnie tak jak mówisz, nad tackę radiatora, a tacka jak nie będzie chciała współpracować to się coś pomyśli. Ogólnie jak miałem u góry H110i GT to przy nie zakrytych otworach tacki faktycznie robił się piekarnik. Jak zablokowałem otwory żeby powietrze nie wracało do budy było lepiej ale bez modyfikacji się nie obędzie. Mam już pewien pomysł jak by to mogło wyglądać.

 

Gdzie robiłeś modyfikacje? może zrobili by mi wysyłkowo albo tu na miejscu w Szczecinie poszukam czegoś.

 

Co do szczelności, to przy użyciu węży i złączek skręcanych nie powinieneś mieć problemów. Standardowo można owinąć miejsca których nie jesteś pewien ręcznikiem papierowym, i jeżeli by coś ciekło, to będzie tam delikatna wilgoć, jeżeli wycieki są to jest to bardzo mała ilość płynu. Ale taki zestaw na wężach jest ogólnie bardzo pewny, tego typu test szczelności to raczej formalność.

 

Sama obudowa może sprawić ci lekkie problemy, jeżeli chodzi o wentylację górnej chłodnicy, nie jest ona najlepsza delikatnie mówiąc. Zresztą wiesz o tym bo planujesz zakup innego panelu.

 

Ok trochę się uspokoiłem, stresowałem się wizją testowania tego 12-24h bo poprostu nie mam tyle czasu komp cały czas w użyciu. No i też wydaje mi się że jak przez pierwsze 2 godziny nie poleci to raczej 24h nie zrobią różnicy. Bardziej logiczny wydaje mi się cykl rozgrzania i schłodzenia układu poprzez prace, wtedy ewentualnie coś by się mogło wydarzyć.

 

A co do budy, taF lov.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wycinałem u Jarosika, wysyłkowo I bez problemu :)Klik

 

dzięki! zapisałem link.

 

edit: Joe z modmymods odpisał mi że wysyłka panelu do nas do kraju to 69 dolarów, co czyni ten zakup całkowicie bez sensu bo to 150 dolarów gdzie w kraju zrobię panel taki jak chce i to 2-3 razy taniej.

 

edit2: zamówiłem w angeli jeszcze 2x 90stopni od ek i jedna 45tkę, oraz czujnik temperatury od aquacomputer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łukałem dzisiaj radiatory, rozmawiając z EK napisali ze nie jest to jakies obowiazkowe i widze ze mieli racje, przynajmniej jesli chodzi o jakis paprochy i kawałki brudu. Z dwóch radiatorów wyszły dokładnie 3 paprochy. Jednak dopiero na zdjeciu, widze ze z 280 siatki nie tyle paprochy co jakies zanieczyszenie wyszlo? golym okiem tego nie widzialem ale na zdjeciu wyglada jak plama oleju? ( sorry za papier toaletowy ale reczniki papierowe akurat mi sie skonczyly szczerbaty.gif )

 

 

płukanie 280 siątki - 1 paproch i jakaś plama? ( 2x demineralka i 2xdestylka)

mNRhth4.jpg

 

płukanie 360siątki dało dwa paprochy, już bez żadnych plam

 

JLcZ6mJ.jpg

 

cały czas myśle o tym czy nie powinienem wybrać czarnego niklu jako koloru złączek, ale biorąc pod uwagę że płyn będzie przezroczysty to chyba odrobina koloru będzie pasować bo mobo ma akcenty czerwone

 

yq9Rw9I.jpg

ZNzLhmY.jpg

 

Jestem trochę zażenowany jakościa czujki temperatury od Aquacomputer. Ponizej widoczna wpieta do radiatora. Oring jest tak luzny ze prawie go zgubilem 3 razy bo ciagle wypada ( w zlaczkach ek trzyma sie zlaczki) no i sama czujka jest zatrzasnieta na zlaczce plastikowym badziewiem i nawet nie jestem w stanie potwierdzic czy faktycznie czujka dotyka zlaczki bo w srodku jest tyle luzu ze zastanawiam sie czy nie przykleic ja tasma klejaca i dopiero zalozyc ten plastik.

 

DaB4TpD.jpg

 

DycnnAU.jpg

vdsAavL.jpg

 

gE40EDA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe graty które zamówiłem do LC w Angeli dotarły około środy i jak już wszystko miałem to palce mnie swędziały żeby zacząć już składać sprzęt.

 

Rozpocząłem składanie od rozłożenia konfigu w piątek po robocie, to dość kluczowe bo skończyłem dopiero w niedziele około 18 stej, sądziłem że w sobotę uda mi się zakończyć ale już wiem że w LC nic nigdy nie idzie tak jak sie oryginalnie to zaplanuje szczerbaty.gifNa początek zdjęcia zestawu na starcie. Pierwsze tematy to wiadomo, rozpięcie okablowania, wymontowanie frontu, topu, następnie topu samego szkieletu obudowy by się lepiej dostać do mocowań które użyje do mocowania rada 360. Kot się ucieszył że rozmontowuje bo mógł się śrubkami pobawić. Na zdjęciu niżej widać też gołe PCB guzika power.

 

kWjAvaX.jpg

AvKWdVJ.jpg

 

Tutaj pierwszy błąd, zrobiłem zdjęcie tego PCB od guzika power tylko z góry ale nie zapisałem sobie gdzie który kabelek tak naprawdę prowadzi co potem trochę narobiło problemów bo jeden z kabelków podpina się pod 12v sata i wiedziałem czy przypadkiem coś się nie sfajczy. Diagramów czy instrukcji w podręczniku do obudowy od Phanteksa oczywiscie nie ma. No ale udało się. Poniżej na zdjęciu blok z kartonu posłużył jako blokada dla powietrza szczerbaty.gif

 

2uaXXip.jpg

j9FuWAd.jpg

wviMIO7.jpg

zXUeoaU.jpg

 

Rozmontowałem top, wyjałem gpu, audio, zdjąłem Korsarza 110i z cepa, wyjąłem radiator. Przymierzyłem pompkę, przymierzyłem radiator 280. Fajna sprawa ze sprzętem od EK jest taki że wszystkie śrubki są imbusowe, dla was pewnie to oczywista oczywistość, dla mnie miłe zaskoczenie, bo nie trzeba ganiać ze śrubokrętem, tylko każdy sprzęt, każda śrubka ma swojego imbusa. Pomaga to w ciasnych zakamarkach. Na zdjęciu niżej widać koło loga EK czujke temperatury od Aquacomputer. Jestem trochę zażenowany wykonaniem tego komponentu bo plastikowa otoczka która dociska czujkę jest tak słabo wykonana że nie daje mi pewności czy ta czujka cokolwiek daje albo jak dokładna jest.

 

b2XEfeq.jpg

 

Rez z pompka D5 przymocowany do chłodnicy 280 za pomocą uniholdera mocującego. Oczywiście po półgodzinnym przykręcaniu i mocowaniu okazało się że musiałem go odkręcać bo pompka była ustawiona pod złym kątem a nie miałem dodatkowej złączki 90. Jestem w szoku ile detali i planowania w głowie to wszystko zabrało.

 

GbftK0U.jpg

wQzZ8sr.jpg

 

 

Oryginalnie planowałem połączyć rez z frontem kątowkami 90 stopni jeden u góry drugi na pompce. Niestety 90 kątówka potrzebna była pod GPU ( nie wiem jak mi to umknęło, zapomniałem o dzwiękówce ) więc z chłodnicy na froncie wąż wychodzi prosto. Była to niespodzianka której nie planowałem bo jednak prosta rurka w dół wyglądała by lepiej niż to co finalnie jest w tym miejscu.

 

Jak to już miałem zrobione to pojawił się problem taki, ze fabryczne mocowanie radiatora u góry w Evolvie nie daje na tyle miejsca by zamontować PE 360 razem z kompletem wentylatorów. Kombinowałem czy może obniżenie chłodnicy na froncie by coś dało bo miejsce do obniżenia było, kwestia wiercenia kilku nowych otworów ale pojawił się problem z możliwością zamontowania pompki z rezem na radiatorze. Obniżając chłodnice, nie miałbym za bardzo jak przymocować do niego reza z pompką. Na tym skonczyłem piątek.

 

olYTuFm.jpg

 

Sobotę zacząłem od mocowania na wszystkie sposoby jak tu zamontować górny radiator i jego wentylatory. Chciałem wcisnąć wentylatory pomiędzy tackę mocującą radiator a samym szkieletem obudowy. Wiadomo że jest tam odrobinę pustego miejsca. Musiałem poszukać kombinerek i młotka by dorobić 1 cm miejsca. Przeniosłem też fabryczny Phanteksowy kontrolerek wentylatorów na sama górę i wszystkie wentylatory w budzie spotykają się tam u góry co trochę oczyściło tył za płytą główną. Udało się też wcisnąć wentylatory w konfiguracji wyciągającej z radiatora. Trzeba będzie zmodować top w Evolvie żeby to działało poprawnie ale wszystko w swoim czasie.

 

5rZZVe4.jpg

 

Ile razy przykręcałem i odkręcałem wszystkie wentylatory to nie zliczę, ale zaczynałem się martwic czy mi się gwinty nie rozwala w chłodnicy bo tyle różnych konfiguracji przerobiłem. A to wentylator przykręciłem z wyjściem kabelka nie po tej stronie a to próbowałem innego pomysłu z lokacją ich na brakecie.

 

Następny w kolejce był blok na CPU. Instrukcja od EK zawiera błąd w rysunku technicznym instruującym o instalacji backplate za mobo. Mocowanie takiego bloku wodnego, pomimo ze nie jest jakiś lekki sam w sobie bo to miedz, to jednak trudno wyczuć mi było docisk na cepa. Po instalacji bloku złapał mnie stress czy przypadkiem nie przesadziłem. Oczywiście zaraz czarne myśli że ukatrupiłem socket i że proc nie wstanie. Drugą rozkminę miałem ze złączkami. Niby gumowa uszczelka ma się skompresować i osiągasz szczelność ( z cyklu noob składa LC szczerbaty.gif ). Ale nikt nie pisze jak mocno dokręcać. Dociśniecie ręka wydawało mi się za słabo więc ile się dało to dokręciłem imbusem. Oczywiście nie dokręcałem tego jak koła w samochodzie ale imbusem jeszcze trochę zwiększyłem dociśk. Też tak robicie? czy tylko ręką?

Po instalacji zastanawiałem się czy używając imbusa z jakiegoś mi nieznanego metalu, nie zanieczyściłem niklowanej powierzchni. No ale chyba trochę przesadzam? Mieszanie metali szkodzi, to wiem, no ale takie rozkminy człowieka łapią dziwne.

 

Uxcdwqk.jpg

 

Po bloku na procesor, na sam koniec kolo 23 zabrałem się za GPU. Po założeniu termopadow i skręceniu bloku zabrałem się za mocowanie niklowanego backplate który wygląda obłędnie na żywo, tu tez jedna głupota ze strony EK i ich mega skromnych instrukcji instalacji bloku. Żeby założyć backplate musiałem wykręcić 6 śrubek które chwilę temu mocowałem do bloku. Wystarczyło napisać ze jeśli instalujesz backplate, pomiń wkręcanie tych i tych śrubek i od razu skocz do punktu XYZ. Zaoszczędziło by mi to parę minut.

 

8UvqhXA.jpg

SEetZwP.jpg

8VK2ATw.jpg

3IXAGC4.jpg

U6uDyCL.jpg

 

Na tym etapie miałem już w większości wszystko zainstalowane w budzie. Koniec soboty.

 

M6NAKtU.jpg

FzFgXxS.jpg

zVCWje3.jpg

WxjQhu1.jpg

o1GPXIF.jpg

sZ1rIOf.jpg

 

Niedziele zacząłem od szukania w sklepach jakiejś butelki z wężykiem której nie chciało mi się oryginalnie zamawiać za 40 zł z EK. Mogłem wsumie zamówić dodatkową złączkę lub dwie i zrobić sobie fillport na topie obudowy. Złączki nie było bo jej nie przewidziałem, nie sądziłem że będzie potrzebna jeszcze jedna, bidon okazał się łatwiejszy do znalezienia co i tak sprawiło że pół miasta w niedziele zwiedziłem poszukując takiego rozwiązania.

 

Następnie skupiłem się nad obmyślaniem końcowego ułożenia złączek. Zacząłem ciąć węże i tutaj taka niespodzianka, ( dla mnie bo wy to już pewnie wiecie ) że zwinięty wąż ma swoja pamieć i się układa tak jak jemu się podoba. Odmierzenie długości też było trudniejsze niż myślałem, pierwszy odcinek do wycięcia mierzyłem od GPU do górnego radiatora. Uciąłem za krótki. Na szczęście pasował do połączenia dołu GPU z pompka.

 

aj4XMkY.jpg

 

Połączenie od chłodnicy na froncie do pompki jest do poprawienia przy kolejnej rewizji. Wąż za długi. To samo z połączeniem bloku CPU z górną chłodnicą. Niby na wymiar pasowało, a okazała się za długa. Czemu nie poprawiłem? raz założony wąż okazał się dla mnie mega trudny do zdjęcia, cała płyta główna z procem i blokiem pracowała jak próbowałem go zdjąć więc stwierdziłem że zostawię i poprawie przy kolejnej rewizji.

 

 

lmdQhqP.jpg

t6FC81m.jpg

 

Enty raz sprawdziłem każdą złączkę, rozmieściłem ręczniki papierowe i zacząłem zalewanie.

 

nESj3XN.jpg

 

Oczywiście kolejna niespodzianka. Zabrakło mi trochę płynu na końcu, dolałem trochę zamówionej destylki. Mam nadzieje ze nic mi w układzie nie urośnie przez to że rozwodniłem płyn od EK.

 

Dwie godziny bujania budą na lewo prawo góra i dół żeby powietrze w miarę wyszło z każdego zakamarka i zdobyłem się na odpalenie kompa. Suma summarum, stresu masa, ale szczelne. Nie czekałem 24 godziny.

 

9ZjJSQM.jpg

15SBVhJ.jpg

jjNA3Nv.jpg

h4eVx9D.jpg

r3ui6YM.jpg

0cf0Uoi.jpg

2vOfTZy.jpg

 

Wynik? cisza. W porównaniu do tego co miałem, cisza. GPU w idlu po włączeniu komputera zaczyna od 25 stopni, stabilizuje sieęna 30-32. W stresie 40-44 stopnie przy 100% dodaniu napięcia na rdzeń ( z topem od Evolv dobija do 50) Procek od 30 w idlu do 50-55 w stresie ( chyba mam kiepski glut na 4790k).

 

Ogonie jestem mega zadowolony.

 

Następna rewizja układu to będą to rurki PETG albo niklowane miedziane, jeśli się na to zdobędę. Do tego panele wewnątrz obudowy i panel na tył za mobo żeby te wszystkie mocowania i szwajcarski ser producenta poukrywać. Potem mod górnego topu w Evolv który jest mega restrykcyjny i zrobienie w nim otworów na pewno jeszcze mi pomoże uciąć parę stopni.

 

Trochę się zawiodłem że te węże od EK wcale nie są takie clear jak mi się wydawało. Rurki pozwolą wprowadzić trochę porządku. Okablowanie też czeka w kolejce ale iksmodiw olał moje PW ciepłym moczem więc pewnie zrobie sobie sam kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iksmodiw jest zawalony robotą. Aż ciężko uwierzyć, że odczytał i nic nie odpisał.

Poznałem osobiście. Porządny facet.

 

Build oczywiście zacny :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iksmodiw jest zawalony robotą. Aż ciężko uwierzyć, że odczytał i nic nie odpisał.

Poznałem osobiście. Porządny facet.

 

Build oczywiście zacny :cool:

 

potwierdzam, dla mnie robi pewną modyfikację i strasznie go męczę telefonami i tu na PW i o dziwo jeszcze się nie wycofał :D zmiana koncepcji jest u mnie średnio co 2 dni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pisałem do niego z rok temu. Udało mi się uzyskać odpowiedź po pół roku i na tym temat się urwał bo nigdy więcej nie odpisał. Radzę poszukać kogoś kto podejdzie profesjonalnie do tematu. Co do samego builda - jednym słowem - zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny build :thumbup:

 

Wg mnie blok na CPU obłędny :heartpump:

 

właśnie od zawsze podobały mi się te niklowane bloki. więc do kompletu jeszcze albo całe czarno malowane proszkowo miedziane rurki albo niklowane!

 

Iksmodiw jest zawalony robotą. Aż ciężko uwierzyć, że odczytał i nic nie odpisał.

Poznałem osobiście. Porządny facet.

 

Build oczywiście zacny :cool:

 

Tak słyszę wszędzie, nie liczę na odpowiedz, powoli zacznę się przygotowywać do wykonania kopii okablowania samemu.

 

potwierdzam, dla mnie robi pewną modyfikację i strasznie go męczę telefonami i tu na PW i o dziwo jeszcze się nie wycofał :D zmiana koncepcji jest u mnie średnio co 2 dni :D

 

Dam mu ten przywilej wątpliwości bo może zarobiony a może do mojej zasiłki nie może robić.

 

No ja pisałem do niego z rok temu. Udało mi się uzyskać odpowiedź po pół roku i na tym temat się urwał bo nigdy więcej nie odpisał. Radzę poszukać kogoś kto podejdzie profesjonalnie do tematu. Co do samego builda - jednym słowem - zacny.

 

Pisałem też do modding.bit-tech ale to chyba to właśnie to jego sklep? mogę się mylić. też brak odpowiedzi.

 

 

 

O panelach rozmawiałem już z coldzero, oczywiście może je wykonać tylko muszę podać wymiary do projektu. Mam tylko wątpliwości co do Xonara bo przydałby się na niego backplate ale zastanawiam się czy nie sprzedać tej dzwiękówki całkowicie i zamienić jej na np zewnętrznego Sennheisera GSX 1000.

 

Myślałem że jak już zwoduje system to mi przejdzie, ale tylko jeszcze bardziej się nakręciłem na zrobienie tych dodatków do obudowy i modowaniu topu. szczerbaty.gifszczerbaty.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie kiedy ale jakiś czas temu, najpewniej w zeszłym roku, Iksmodiw wykonał dla mnie set kabli do RM650. Realizacja ekspresowa.

 

Musicie wiedzieć, że Iksmodiw działa w grupie modderów Unique Customs: Elder, Malik, Heat, ML Mods, Skeeper, Simple Mods i właśnie Iksmodiw.

 

Ma masę grubych tematów w realizacji.

 

Czemu nie odpowiada. To już może wyjaśni sam zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić samemu kable. Satysfakcja gwarantowana :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie chce z tematu robić awantury ze mi iksmodiw nie odpisał, było by miło, bo kabelki chce sobie zamówić bo fabryczne bolą mnie w oczy. Fajnie by było usłyszeć krótkie "Nie" albo "tak ale dopiero na jesień cie wcisnę" czy coś ;]

 

Testuje sobie jak różne warianty wpływają mi na temperatury GPU. Zdjęcie topu i frontu daje mi 38-39 stopni w stresie BF1 przy 1.093v na 2050mhz i 6000mhz ram. Założenie topu nie wprowadza o dziwo żadnej różnicy, może 1-2 stopnie na plus. Za to założenie filtra na front to już +6 stopni. A z założonym frontem grafika osiąga 50 stopni.

 

Może zamiast topu to muszę front zmodować szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wakawaka powiedz mi, znalazłem u siebie w Szczecinie wczoraj firmę która wycina Waterjet czyli rozumiem cięcie wodą. Robiłeś w CAD projekty czy po prostu okleiłeś panele taśmą malarską i nakreśliłeś ołówkiem?

 

Zamówiłem sobie też pasek ledów od Phanteksa, wieczorem nic w budzie nie widać;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem projekty w AutoCAD. Pewnie rozrysowanie na taśmie też przejdzie, ale dolicza za projekt, bo oni i tak to będą musieli zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny build... Te czerwone złączki wyglądają super

 

I kolejny evolv... Jak zobaczyłem co Waka Waka zrobił z moim evolvem to szczena opadła

 

Az mnie kusi żeby kupić kolejnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to lepiej woduj tego R40 a nie o Evolvie rozmyślasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co ile zmieniacie płyn w układzie i go czyścicie?, przed wigilia cyknie 6 miesięcy w moim. Niby się nic nie dzieje, ale myślałem zmienić węże na czarne ZMT i zalać jakimś kolorem. EK odradził mi mieszania cryofuel clear z czerwonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na rok wystarczy. Jeśli nie widać w pętli syfu, to nie ma sensu wymieniać płynu chyba, że Ci się znudził obecny, bo to zawsze dobry powód do zmiany :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie laser poszedł w ruch ;]

 

Teraz czas się rozejrzeć za jakąś fajną siatką perforowaną

 

XWKiH5G.jpg

 

kfpvjBx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...