Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czortt

AMD Ryzen 1600x PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że problem zaczął występować po zakupie owego procesora umieszczę wątek tutaj, jeśli błędni proszę przenieść. A więc, przesiadłem się z 2500k na Ryzen 1600x + asus b350 plus i od pierwszego uruchiomienia ciągle błędy xD Najpierw nic nie działalo potem po zabawie w biosie wbiłem do windowsa, miałem co chwilę artefakty, resety, migania ekranu, wiatraki wariowały, temperatura 70stopi na bequiet pure rock, na starym systemie (win10) bez formatu nie dało się żyć, po formacie bez sterowników komputer jakotako chodził, w miarę gdy kończyłem instalację znów zaczęła się dyskoteka tym razem na win 8.1 . Zrobiłem update biosa na najnowszą dostępną stabilną wersje, już myślałem że z górki to teraz nagle co 2-3min wywala mi ze sterownik ekranu kernel przestal działać i odzyskał sprawnośc (kernel-mode-driver) próbowałem 6 różnych sterowników 2 karty graficzne gtx 960 i gtx 480 i identyczne problemy, zarówno w grając jak i nic nie robiąc. Jutro wymieniam zasilacz ale czy on może być problemem? Dodam że przy wymianie podzespołów został rozkręcony i wyczyszczony z NAPRAWDE sporej ilości kurzu więc mogło coś się poruszyć (ma koło 7lat) Tagan 500watt, aż takim laikiem nie jestem ale to już mnie przerosło xD Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne aby to był zasilacz ;p

Przejdź z tym pytaniem do wątku głównego o Ryzenie.

Tam jest masa osób, która szybko Ci pomoże i poda linki. Spore grono zagląda tylko w ten jeden ww. wątek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem masz na tym CPU 70Stopni?

po wgraniu nowego biosu juz pokazuje 50stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramem próbowałeś kombinować? Możliwe, że płyta ma jakąś wadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramem próbowałeś kombinować? Możliwe, że płyta ma jakąś wadę.

Odinstalowałem sterowniki karty graficznej i wszystko super chodzi.... czyli w tym jest problem, tylko teraz jak go rozwiązać ( tak istalowałem starsze wersje też ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że próbowałeś na nowo postawić system i resetowałeś ustawienia Bios do default, to w następnej kolejności wygląda po prostu na pech i uszkodzoną płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...