Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Olwap

Listwa zasilająca do 150 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poszukuję listwy zasilającej - wiadomo, że można kupić byle co za 20-30 zł ale mam to do siebie że jak coś kupuję to chciałbym żeby to jednak było coś warte i jakościowe w miarę możliwości. Szukam listy z minimum 6 gniazdami do max 150 zł - nawet to trochę za dużo no ale niech będą takie ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętne jaką kupisz listwę czy za 30 czy 150 zł. Mam różne i niczym sobie nie ustępują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Wiem, że trochę głupio się podpinać... Też szukam i idzie zwariować, bo nikt nie pisze normalnej pełnej specyfikacji...

U mnie mały myk pobór energii 3-4kW (piecyk elektryczny) oraz 5m kabelek.

 

Z tego co widziałem APC ma ciekawe. Czas reakcji szybki

Ogólnie syf totalny. Listwa zasilająca= chyba przedłużacz, listwa przeciwprzepięciowa to jest chyba to o co nam chodzi.

Zwróć uwagę, czasem tak samo wygląda.

 

Acar niby polecają. Wiem, że tanie listwy nic nie dają = przedłuzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

UPS nic nie da chyba, że jest online, a taki nowy kosztuje masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

EDIT: wyszukałem coś takiego:

PM1W-FR

I do tego listwa zasilająca. Chyba nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne, a można podłączyć co tylko dusza zapragnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS nic nie da chyba, że jest online, a taki nowy kosztuje masę.

 

Nie rozumiem:) tamten za 150zeta jest nowy:D Małej mocy bo tylko 350wat, ale nie było nic napisane jaka musi być:) Znaczy w przypadku autora. Bo jakiś piecyk elektryczny i UPS to poroniony pomysł, fakt:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Tak to UPS. Myślisz, że nie ma różnicy między UPSem za 400zł, a 2400zł o tej samej mocy?

Chroni UPS online. Ty podałeś offline.

Różnica w dużym uproszczeniu taka, że offline przepuści wszystko i gdy to odkryje przełączy się na aku.

Online realnie daje realnie dużo lepszą ochronę, nie offline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Przecież wyżej napisałem właśnie line interactive (on też jest offline)- przepuści i potem przełączy na aku.

 

Niech autor się wypowie na czym mu zależy. Na ochronie sprzetu czy ochronie przed zanikiem prądu. Jeśli to drugie to tak wystarczy line interactive. Założenie listwy to nie ochrona przed zanikiem napięcia (to robią tanie UPS-y) tylko ochrona przed skokami np. 5000v.

Bo przewijają się tanie UPSy w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz też (ale to luźna myśle bo nie zglębiałem tematu) ,że niektóre firmy dają gwarancję na zasilacz w razie gdybyś spalił przez nie sprzęt ;D

Ale coś czuję,że to średnio może być w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Mylisz gwarancje z ubezpieczeniem. Nie potrzebujesz listwy by kupić ubezpieczenie.

To inna ochrona nie można tego mieszkać. Lista ma chronić przeciwko nadmiarowi V, UPS spadkowi V (online to i to), ubezpieczenie- jak wszystko rypnie to jest szansa, że dostaniesz kasę.

 

PO drugie są warunki ubezpieczenia np. ubezpieczenie nie obowiązuje gdy nie masz wykonanej poprawnie instalacji i odprowadzenia, a tu zawsze mogą się dopieprzyć- tylko w tym momencie po co listwa zakładając wszelkie możliwe zabezpieczenia przed listwą.

Albo nie obowiązuje gdy wydarzy się katastrofa, wypadek. No właśnie po to masz listwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...