Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukaszek19831

Sens wymiany i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest sens wymiany i 5 2500k na i7 I7 3770k lub i7 2600k ? . Czy czekać i zbierać kasę na nowszy i zmianę całej platformy ? . Procesor do gier .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A karta ? A płyta ? A zasilacz ? A ram ? Czy tak se chcesz wsadzić i7, żeby był ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw to

 

intel 2500K

 

Płyta Głowna Gigabyte Z77x-UD5H

 

Ram 16gb crucial ballistix sport 1600

GRafika w tym tyg zamierzam kupić gtx 1060 6gb

 

Zasilacz OCZ 650w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie sprzedać 2500k za 350-400 zł i dołożyc drugie tyle to bierz 3770k, i7 8 watkow, ht. Coraz bardziej i7 przyda się w grach i na pewno poczujesz poprawe, oczywiście przy OC! No i też zależy w co grasz, w niektórych grach różnicy nie poczujesz, pare fps na pewno, ale są gry dla których i7 bardziej sie liczy i tu juz klatki pojda wysoka w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej niedzielny gracz fifa ,batelfield ,call of duty,medal of honor i jakieś tam drobne . Sęk w tym że na podkręcaniu się nie znam teraz eksperymentuje z i5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panie! Ty tu o wymianie procka, a swojego cepa jeszcze nie kresciles? ;) Jeśli obecnie jesteś na stockowych zegarach to zmiana na standardowe 4,5 GHz na 2500k da ci nie małą poprawę! Możesz znaleźć wiele poradników w necie w tym temacie, ale najlepszą poradą jest to by się tego nie bać! W battlefieldzie 1 sa roznice w dzialaniu i wydajnosci miedzy i5 a i7, przynjamniej były jak się grą interesowałem, a teraz może się coś zmieniło po patchach, reszta gier ktore wymieniles to w sumie bez jakiejs wiekszej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wczoraj zacząłem się w to bawić ale te ustawienia trochę mnie przerażają:). Swoją droga jak ustawiłem na automat 45 to podchodziło mi pod 1,55v napięcie i do 85 stopni jak teraz ustawiłem na sztywno 1,3 to 70 nie przekracza ale nie wiem czy wszystko poustawiałem dobrze :). W bf 1 nie gram bo nie lubię tematyki 2 wojny tylko nowoczesną :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF 1 podałem jako przykładową różnicę między i5 a i7, niekoniecznie musisz w to grać. ;) staraj się nie dawac na szytwno taktowania tylko off set, ktory ci podbija takty z malych do tych 4,5 a nie trzyma caly czas 4,5. 1,3 V to dobre napiecie dla 4,5 GHz, ja mam 1,26 V przy 4,6 GHz. Jak będę tylko w domu to ci moge zrobic ssy z mojego uefi i ci powiem co od czego i jak, to raczej powinienes sobie wtedy lepiej ustawić, jesli nie ogarniasz tego ogromu ustawien. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił zestaw w racji samego wieku.

Elektronika zwłaszcza w erze lutów bezołowiowych nie jest wieczna.

Lepiej dołożyć trochę i kupić o ładnych kilka lat młodszy zestaw, niż potem w razie awarii być zmuszonym wyłożyć okrągłą sumkę.

 

 

Druga sprawa to tylko 4 wątki no i Sandy bridge od kilku lat zaczyna już ostawać w grach od nowszych konstrukcji. I tak długo się utrzymywał w topie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację wykręcę tego 2500 k przy pomocy i dozbieram na nową platformę choć trochę się wstrzymam bo chcę w sumie 6700k ale te problemy z temperaturami trochę mnie zniechęcają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj na wykręconym 2500k jesteś jeszcze dużo pociągnąć, mi on dalej wystarcza do gier FHD i do rozsadnych ustawien. Głeboko nawet mysle, czy by nie zmienic karty na gtx 1070, bo dużo ludzi tak robi. No ale się zobaczy. Jeśli sam mówisz, że jesteś raczej niedzielnym graczem, to póki co wykorzystaj 2500k na OC ile się da, do roku czasu sytuacja procesorów powinna się bardziej wyklarować, zobaczymy co pokaże intel, jednak od premiery ryzena zaczynają się różne plotki, edycje procesorów. Ja bym za rok zmieniał, ALE TO MOJA SUBIEKTYWNA opinia jak i rada. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie kręcisz to kup sobie nowe i7 6700/7700 i najtansza plytę za 200zl bez OC:) Taki zestaw będzie cichy, wydajny i zimny. Płyta + proc wyjdzie Cię nawet 1100zl (6700+h110) do tego wymienisz ram będziesz mógł olać temat OC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcony 2500K powyżej @4.5 to nawet z 1080 fajnie się sparuje. Oczywiście z paroma ścinkami fps w wybranych grach i wybranych scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho wymień na i7 2600k jeśli brakuje mocy w i5, ja zrobiłem to samo i zapas zrobił się ogromny na przyszłość (60fps v-sync)

 

Nie dołożysz dużo, płytę już masz, ramy podkręć ile się da (1866/2133 z jak najniższym CL), do gtx 1060 6gb spokojnie wystarczy.

 

Z drugiej strony do tych gier co podałeś to wystarczy i5 spokojnie, tylko bf1 i jeszcze kilka bardziej wymagających gier wykorzysta i7, jeszcze jak to niedzielny gracz, to może ten podkręcony i5 będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj na i7 2600k, szkoda pieniędzy, a nie w każdym tytule znowuż przepaść, choć kubinek ma świeże doświadczenie.

 

Pomyśl o czymś takim, jeśli masz chudszy budzet, w podobnych pieniądzach się zamkniesz:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1160111-i7-6700-za-650-z%C5%82-Tanie-pr%C3%B3bki-in%C5%BCynieryjne-z-Chin/

 

Choć jak patrzę na Twoje potrzeby, i że nawet nie poznaliśmy Twojego GPU, to OC 2.5K Cię pewnie w miarę zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomyśl o czymś takim, jeśli masz chudszy budzet, w podobnych pieniądzach się zamkniesz:

 

http://forum.pclab.p...ieryjne-z-Chin/

 

Eeee w podobnych pieniądzach? płyta min 400-500zł, proc 650 zł to już ponad 1k zł no i jeszcze traf na dobrą sztukę (ryzyko)

 

Zmieniając i5 2500k (350zł) na i7 2600k (600zł) dokłada tylko 250zł.

 

Nie zmieniaj na i7 2600k, szkoda pieniędzy, a nie w każdym tytule znowuż przepaść, choć kubinek ma świeże doświadczenie.

 

Ciekawe stwierdzenie, nawet bardzo, wiadomo że nie każda gra korzysta z 8 wątków, ale to tak samo przy procu za 1500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymianę na i7 3770k sobie podaruj, koszt jest niewspółmierny do osiągów, jeżeli ma być prosta wymiana to i7 2600k + OC, jak bardziej z jajem to polował bym na i7 6700k które można już w niezłych pieniądzach dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... Kubinek. Tańsze rewizję wyrwiesz do 350 zł, a używane mobo tak 350-400+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam i5 3570k i nie ma sensu wymieniac procka. Jesli chcesz juz lepsze osiagi w grach to kup lepsza grafike+ podkrec 2500K.

Ten procek jeszcze ze 2-3 lata bedzie do grania w full hd z dobra karta graficzna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Też tak myślę. Jaka jest różnica między 30, a 34FPSów. Dla mnie brak... to tylko tyle można uzyskać. Przy sporym nakładzie czasu, pracy. Gra nie warta świeczki.

Dopeiro wymiana na skylake coś faktycznie jest warta ale zbyt droga- nieopłacalna przy tych cenach ryzena.

Znów - ryzen 5 nie da takiej przewagi Ci - by było warto. Max OC tutaj to te 4,10GHz v SB 4,8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nawet warto 2500k na 3770 non-k. I tak po "ograniczonym" OC trzyma te 4.1-4.2, a nie będą go dotykały wszystkie (coraz częstsze) problemy CPU 4c/4t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...