Skocz do zawartości
Oldman.

Anthem - nowa gra od Bioware w klimatach S-F/post-apo

Rekomendowane odpowiedzi

Skrót myślowy.

Destiny/Division/Wildlands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrót myślowy.

Destiny/Division/Wildlands

Dokładnie, chociaż Destiny bym wykreślił, bo ta gra nie umarła po miesiącu gry co czeka Antheim. Gra wygląda ładnie, ale na maksa generycznie, fajna trawa i krzaki, ładne wybuchy i animacje, ale jakoś nie czuć, że gra ma swój styl, jest po prostu nijaka, nie porwało mnie. Może dlatego, że te gadki "graczy" brzmiały jak z pokazu Division i miałem flashbacki.

 

Ktoś dobrze podsumował

Gameplay looks boring... let me guess, bullet sponge bosses? Level restricted weapons? Meaningless random encounters? The entire budget spent on graphics?

Ale ludzie i tak kupią b-bo grafika :lol2:

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gry fabularne, RPG im nie wychodzą to może akurat sprawdzą się w MMO.

 

Oczywiście gry im nie wychodzą. Zrobili beznadziejna trylogię ME i ultra nudną serię Dragon Age. Oprócz tego zrobili mega crapa Star Wars KOTOR. Nie wspominając jeszcze o jednej z najgorszych gier czyli Baldur Gate 2 :>:cool: :cool: .. Jak pisać głupoty to piszmy wszyscy głupotki :>

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gry im nie wychodzą. Zrobili beznadziejna trylogię ME i ultra nudną serię Dragon Age. Oprócz tego zrobili mega crapa Star Wars KOTOR. Nie wspominając jeszcze o jednej z najgorszych gier czyli Baldur Gate 2 :>:cool: :cool: .. Jak pisać głupoty to piszmy wszyscy głupotki :>

Z trologii DA tylko Dragon Age 1 było dobre, nie rozpędzaj się. KOTORa i Baldur's Gate 2 robili ludzie, którzy już tam nie pracują, jakie głupoty jeszcze wypiszesz?

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Z trologii DA tylko Dragon Age 1 było dobre, nie rozpędzaj się. KOTORa i Baldur's Gate 2 robili ludzie, którzy już tam nie pracują, jakie głupoty jeszcze wypiszesz?

 

Przy pierwszych Dragon Age`ach i Mass Effectach, wielu jeszcze pracowało co robili KOTORa i baldur gate. I co, łyso?:)

 

Mimo to w końcu to jedna z nielicznych firm, które tworzą najlepsze uniwersa oraz ogólnie same produkcje. Znajdzcie mi lepsze uniwersum od Mass Effect :). No nie ma bata. Mam tu na myśli lepsze i innowacyjne

 

Mnie tam osobiście MMO nie przekonuje bo wolę tradycyjne gry singlowe, ale chętnie bym pograł w Anthem. A może też będzie dość ciekawy tryb jednoosobowy? Kto wie. W destiny fabuła jest ciekawa jak na MMO i ogólnie gierka bardzo fajna..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i przy Pierwszych Dragon Age`ach i Mass Effectach, wielu jeszcze pracowało co robili KOTORa i baldur gate. I co, łyso?:)

Której litery słowa "już" w zdaniu "już tam nie pracuje" nie zrozumiałes? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Której litery słowa "już" w zdaniu "już tam nie pracuje" nie zrozumiałes? :hmm:

 

Wielu pracowników zmienia swoją pracę. Przy Andromedzie też pracowało paru osobników (na wyższych stanowiskach), którzy tworzyli ME 2. BioWare to BioWare jedna ta sama firma i trzeba się tego trzymać.

 

Jeśli wyjdzie Cyberpunk 2077 to uznamy, że ona nie jest stworzona przez CD Projekt RED? Bo przez ten czas dużo pracowników odeszło, zmieniło pracę? Ponieważ już teraz, paru czołowych programistów odeszło do innych firm.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BioWare to BioWare jedna ta sama firma i trzeba się tego trzymać.

Naprawdę nie poprawiasz tej sytuacji, obecne BioWare to takie szajsy jak Andromeda, Dragon Age 2 i Dragon Age: MMOInkwizycja. Ja rozumiem, że tobie isę podoba każda gra na świecie i na wszystko składasz preordery, ale nie wmawiaj ludziom żeby wierzyli w tą firmę na 6 minut totalnie średniego gameplayu, naprawdę nie rozumiem co jest zachwycającego w tej grze, chciałbym to zrozumiec, chciałbym być tak naiwny lub mieć taką wiare w bioware jak ty, naprawdę bym chciał, ale jest zbyt wiele gier żeby interesować sie nijakim badziewiem, które nie ma własnego charakteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Naprawdę nie poprawiasz tej sytuacji, obecne BioWare to takie szajsy jak Andromeda, Dragon Age 2 i Dragon Age: MMOInkwizycja.

 

Sam sobie to utrudniasz ;).. Dla ciebie może to szajsy. Dla innych nie. Ciężko to tak zrozumieć? Dragon age 2 i andromeda to tylko dobre gry, ale Inkwizycja była znakomita. Ale wiem, że każdy ma swoje zdanie. Ty masz swoje, ja swoje .. a o gustach się nie dyskutuje. Prawda?

 

Ja rozumiem, że tobie isę podoba każda gra na świecie i na wszystko składasz preordery, ale nie wmawiaj ludziom żeby wierzyli w tą firmę na 6 minut totalnie średniego gameplayu, naprawdę nie rozumiem co jest zachwycającego w tej grze, chciałbym to zrozumiec, chciałbym być tak naiwny lub mieć taką wiare w bioware jak ty, naprawdę bym chciał, ale jest zbyt wiele gier żeby interesować sie nijakim badziewiem, które nie ma własnego charakteru.

 

Przeważnie składam preordery jeśli mi się coś podoba. ALe to może z parę tytułów na rok.

 

O czym ty mówisz?:) Gdzie ja kogoś tu namawiałem / czy zmuszałem aby tolerował i uwierzył w BioWare? :) Podejrzewam, że nie wyspałeś się po wczorajszej konferencji E3 i coś ci się pomyliło człowieku :). Zgaduję, że pomyliłeś użytkowników. :) Ja BioWare bardzo sobie cenię, ale nigdy nie zmuszałem nikogo by też ich polubił. Zresztą jak można zmuszać by lubić jakąś korporację? :>:hmm:

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gry im nie wychodzą. Zrobili beznadziejna trylogię ME i ultra nudną serię Dragon Age. Oprócz tego zrobili mega crapa Star Wars KOTOR. Nie wspominając jeszcze o jednej z najgorszych gier czyli Baldur Gate 2 :>:cool: :cool: .. Jak pisać głupoty to piszmy wszyscy głupotki :>

 

To było dawno, Inkwizycja, DA2, Andromeda to gry słabe/przeciętne, więc podtrzymuje to co napisałem, Bioware nie potrafi obecnie robić dobrych gier fabularnych, RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyglada to naprawde WOW! Graficznie pierwsza klasa i jeszcze ten motyw z nurkowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie to utrudniasz ;).. Dla ciebie może to szajsy. Dla innych nie. Ciężko to tak zrozumieć? Dragon age 2 i andromeda to tylko dobre gry, ale Inkwizycja była znakomita. Ale wiem, że każdy ma swoje zdanie. Ty masz swoje, ja swoje .. a o gustach się nie dyskutuje. Prawda?

 

 

 

Przeważnie składam preordery jeśli mi się coś podoba. ALe to może z parę tytułów na rok.

 

O czym ty mówisz?:) Gdzie ja kogoś tu namawiałem / czy zmuszałem aby tolerował i uwierzył w BioWare? :) Podejrzewam, że nie wyspałeś się po wczorajszej konferencji E3 i coś ci się pomyliło człowieku :). Zgaduję, że pomyliłeś użytkowników. :) Ja BioWare bardzo sobie cenię, ale nigdy nie zmuszałem nikogo by też ich polubił. Zresztą jak można zmuszać by lubić jakąś korporację? :>:hmm:

 

Wiesz, target do którego Bioware kieruje swoje produkty ewidentnie się zmienił. Można je lubić lub nie, ale pod względem konstrukcji, gameplayu, możlwośći obecne ich gry nie są tym czym były stare. Nastawione są pod młodego gracza i szybką rozrywkę co mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To było dawno, Inkwizycja, DA2, Andromeda to gry słabe/przeciętne, więc podtrzymuje to co napisałem, Bioware nie potrafi obecnie robić dobrych gier fabularnych, RPG.

 

Dawno.. Dawno czy niedawno ważne że te gry nadal rajcują i wciąż są w miarę popularne. :) .. A robić umie bardzo dobre gry :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas przeszły i to odległy, obecnie nie potrafią co ewidentnie widać po ostatnich przeciętniakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno.. Dawno czy niedawno ważne że te gry nadal rajcują i wciąż są w miarę popularne. :) .. A robić umie bardzo dobre gry :).

 

Może i umie, ale nie fabularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Pulpit mówił, takie perełki jak BG, BG2 czy KOTOR robili inni ludzie, lepsi ludzie, a teraz wydają szajsy żeby EA się $ zgadzał nic więcej ponad to. Gimby kupjo. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że przytacza się Baldur's Gate 2 czy KOTOR i obok niego stawia tą abominację jaką jest Andromeda i ostatnie dwie części Dragon Age. Baldur's Gate 2 przewraca się w grobie widząc jaki kierunek BioWare obrało.

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zabawne, że przytacza się Baldur's Gate 2 czy KOTOR i obok niego stawia tą abominację jaką jest Andromeda i ostatnie dwie części Dragon Age. Baldur's Gate 2 przewraca się w grobie widząc jaki kierunek BioWare obrało.

 

Zabawne czy nie, wszystkie te produkty NALEŻĄ do tej samej firmy. BioWare dzisiaj nie jest może na topie.. Ale swego czasu tworzył takie perełki, że dzisiejsze gry to jest NIC w porównaniu do tamtych rpgów - KOTOR1, baldur Gate 2 - klasa w samej sobie, Trylogia ME - wiadomo arcydzieło!, Neverwinter Nights również bardzo udane. Przez 15 lat tworzyli same wielkie dzieła. Rzadko, która tak inna firma sobie poradzi / poradziła ;). Największym błędem bioware było połączenie się z EA i to popsuło politykę. Podobnie jest w przypadku Firaxis games, które zostało kupione przez 2K. Firaxis zaczęło tworzyć bardzo średnie produkty a to z winy 2k. A takich przykładów jest mnóstwo. Jeszcze cenię sobie Bethesdę i Piranhe studio.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że przytacza się Baldur's Gate 2 czy KOTOR i obok niego stawia tą abominację jaką jest Andromeda i ostatnie dwie części Dragon Age. Baldur's Gate 2 przewraca się w grobie widząc jaki kierunek BioWare obrało.

BG nie umarł, jest EE, można grać nadal na smartfonie, to Andromeda szybciej umrze i Inkwizycja niż seria BG. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne czy nie, wszystkie te produkty NALEŻĄ do tej samej firmy. BioWare dzisiaj nie jest może na topie.. Ale swego czasu tworzył takie perełki, że dzisiejsze gry to jest NIC w porównaniu do tamtych rpgów - KOTOR1, baldur Gate 2 - klasa w samej sobie, Trylogia ME - wiadomo arcydzieło!, Neverwinter Nights również bardzo udane. Przez 15 lat tworzyli same wielkie dzieła. Rzadko, która tak inna firma sobie poradzi / poradziła ;). Największym błędem bioware było połączenie się z EA i to popsuło politykę. Podobnie jest w przypadku Firaxis games, które zostało kupione przez 2K. Firaxis zaczęło tworzyć bardzo średnie produkty a to z winy 2k. A takich przykładów jest mnóstwo. Jeszcze cenię sobie Bethesdę i Piranhe studio.

 

Dzisiaj tak naprawdę nie mamy takiej firmy, która tworzyłaby same wielkie produkty RPG. Teraz na topie jest CDP Red, ok ale ich doświadczenie zostanie sprawdzone przy nowej grze Cyberpunkowej. Bo nie oszukujmy się Wiedżmina było dużo łatwiej stworzyć - świat już był gotowy itp.

Czyli mówisz, że kiedys robili dobre gry, teraz EA ich zepsuło więc masz 100% pewność, że Antheim będzie dobrą grą. No cóz, nie sposób się nie zgodzić, nie jestem tylko pewien czy czytasz własne posty :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czyli mówisz, że kiedys robili dobre gry, teraz EA ich zepsuło więc masz 100% pewność, że Antheim będzie dobrą grą. No cóz, nie sposób się nie zgodzić, nie jestem tylko pewien czy czytasz własne posty :hmm:

 

Czekaj czekaj, gdzie ja pisałem, że Anthem będzie dobrą grą? To tylko moje przypuszczenia :). Bo chciałbym by się gra sprawdziła. Na razie to chwaliłem tylko grafikę. A to ogromna różnica :). A jeśli coś takiego napisałem to sorki, możliwe że sie pomyliłem ;)

 

EA popsuło "poniekąd" firmę BioWare. Robią po prostu gorsze produkty np Andromeda. Nie są to złe gry ale nie są jakieś ambitne. Właśnie wspomniałem o Firaxis bo z nimi jest identycznie :). Jak tylko dołączyli do 2K to zaczeli robić gorsze produkcje.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziane na tegorocznych targach E3 Anthem to jedna z ciekawszych produkcji, które do tej pory pokazano. Pierwszy fragment rozgrywki pokazał, że gra zaoferuje otwarty świat, rozgrywkę w kooperacji oraz egzoszkielety o nazwie Javelin. Teraz do sieci trafiły kolejne informacje.

 

Corey Gaspur ze studia BioWare zdradził na swoim Twitterze, że gra ma być przyjazna dla osób, które cenią sobie rozgrywkę jednoosobową. Anthem podobno zostało zaprojektowane w taki sposób, że przypadnie do gustu zarówno miłośnikom kooperacji, jak i samotnym wilkom.

 

Kolejne informacje ujawnił Jonathan Warner. W grze mamy zmierzyć się ze zróżnicowanymi przeciwnikami, wśród których znajdują się różnego rodzaju stworzenia i potwory, ale także ludzie w swoich własnych egzoszkieletach. Warner nie chciał jednak potwierdzić czy w grze pojawią się także starcia PvP. Świat ma być pełen niebezpieczeństw, a ludzie znajdują się u dołu łańcucha pokarmowego. Jedyną szansą na przetrwanie są egzoszkielety Javelin. Walka ma skupiać się wokół broni palnej, ale deweloperzy obiecują, że

 

W grze ma nie zabraknąć ciekawej fabuły, a także historii, które gracze będą tworzyć sami, poprzez eksplorowanie świata i odkrywanie jego sekretów. Gra ma być rozwijana w taki sposób, aby przyciągnęła graczy na długo. Potwierdzono również, że Anthem działać będzie na silniku Frostbite.

 

Premierę Anthem przewidziano na rok 2018. Tytuł ten zadebiutuje na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej nie ma co się tak jarać tą grafiką w Anthem bo to głownie zasługa nowszej wersji silnika Frostbite 3.X.

 

W tym miejscu też pozwolę sobie zacytować Eurogamera ;)

 

Electronic Arts w dalszym ciągu rozwija silnik graficzny Frostbite i inwestuje w inżynierów, co przynosi zauważalne rezultaty. Na imprezie EA Play zagraliśmy kilka rund w Star Wars Battlefront 2 i pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne - to wyjątkowo piękna gra.

 

Można chyba powiedzieć, że to najładniejszy tytuł bazujący na Frostbite, z jakim mieliśmy do czynienia. To spore osiągnięcie, jeśli weźmiemy pod uwagę cel na poziomie 60 klatek na sekundę (tymczasem Anthem demonstruje, co można osiągnąć na tym silniku w 30 FPS). Podczas prezentacji mieliśmy okazję sprawdzić tylko wersję PC, włączoną na GTX 1080 (bez Ti), z ustawieniami zablokowanymi na ultra. Otrzymujemy więc maksimum możliwości, przynajmniej w obecnej wersji rozwojowej.

 

Najbardziej imponuje oświetlenie oraz powierzchnie, bazujące zapewne na odświeżonej technologii renderowania w oparciu o ich fizyczne właściwości - kluczowy aspekt, który zadebiutował w poprzedniej odsłoni Battlefront i niekiedy ocierał się o fotorealizm. Zwiedzane podczas zabawy uliczki Naboo pełne były przeróżnych tekstur, jak kamień na ulicach, czy odbijający światła laserów marmur w pałacu. Zjawiskowo wygląda też metal na androidach i pojazdach, a świetna jest także sama architektura mapy.

 

Kluczowe jest jednak oświetlenie. Zwłaszcza pod dachem światło rozprasza się w realistyczny sposób, wypełniając sceny naturalnymi barwami. Promienie słońca wlewające się z dziedzińca do wnętrza pałacu tylko podkreślają możliwości silnika. Cząsteczki są niezależnymi źródłami światła, a strzały blasterów podświetlają chmury dymu. Dzięki temu spektakularnie wyglądają także same eksplozje. Do tego pełnoekranowe odbicia, jeszcze bardziej potęgujące głębię ujęć.

 

W porównaniu z poprzednia produkcją, Star Wars Battlefront 2 generuje także więcej detali otoczenia, z mnóstwem szczegółowych budynków i struktur. Za sterami myśliwca widać znacznie większy wycinek miasta, co skutecznie kreuje poczucie skali. W perspektywie lotu ptaka minusem jest zauważalne doczytywanie detali, co może być większym problemem na konsolach.

 

Mapowanie parallax occlusion na wielu powierzchniach pozwala kreować wrażenie trójwymiarowości na płaskich teksturach. Nie brakuje też roślin. Uwagę zwraca także sposób, w jaki cząsteczki przemieszczają się na mapie pod wpływem wiatru, nawet jeśli w okolicy nie trwa wymiana ognia. Ciekawe, czy inne mapy także otrzymają podobne, unikatowe efekty graficzne.

 

Podczas rozgrywki rejestrowaliśmy materiał wideo w 1440p, przy 60 klatkach na sekundę. Próbowaliśmy natywnego 4K, ale gra zauważalnie zwalniała, schodząc do 30 i mniej FPS. Prace oczywiście trwają i wszystko może się zmienić, ale obecnie wygląda na to, że wyższe rozdzielczości w 60 FPS będą wymagały więcej niż GTX 1080. Tym samym fascynujące powinno być spojrzenie na wersje konsolowe.

 

Battlefront 2 już teraz zapowiada się na jedną z najładniejszych gier roku, co - biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek DICE - chyba nie powinno być zaskoczeniem. Studio po raz kolejny podnosi poprzeczkę. Warto też pamiętać, że widzieliśmy tylko jedną mapę, a tegoroczna odsłona jest przecież dużo bardziej ambitna, z kampanią fabularną włącznie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie ten gameplay wygląda, na obecną chwilę to chyba najładniejsza grafika w grach jaką widziałem, naturalnie nie ma gwarancji że do premiery nie zrobią jakiegoś downgrade, jak to było z Andromedą.

Szkoda wielka że coraz częściej twórcy idą w kierunku MMO czy nawet co-opa, co mnie kompletnie nie interesuje.

Nie wiem, może najtrudniej jest zrobić porządnego singla, z dobrą fabułą i solidną SI jako przeciwnikiem, z ciekawą historią do przeżycia.

Coś tam BW zaczyna przebąkiwać że i gracze singlowi będą mieli tu co szukać, ale skoro Anthem już teraz zapowiadają jako co-op, to chyba tylko ograniczę się do popatrzenia na trailery co jakiś czas, bo patrzeć będzie na co.

Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Destiny z tego co pamiętam podobnie mówiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...