Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Każdy gra jak lubi... w sumie trzeba wydać te 200 złotych. Jak to wystarczy na 50 godzin, to wychodzą 4 zipki za godzinę.

 

No tak ale ja nie patrzę na ceny gier bo po przejściu je sprzedaje.. Więc sporo zyskuje. Np na przykładzie RDR 2. Płacilem 200zł i grałem 150zł.. Sprzedałem za 180zł ... 150h = 20zł :):thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sa na minimum 50, wiekszosc da sie przejsc w 20-40h. 50-60h to juz jak gra jest gigantyczna.

chyba, ze ktos grac nie umie.

Nie wierze w to, co czytam scratchhead.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

hahahaha uwielbiam Was :lol2:

 

My Ciebie też :lol2:

 

Nie wierze w to, co czytam scratchhead.gif

 

Dlatego lepiej olać gimbusa :)

 

Jakby było po polsku to bym nie pytał.

 

Jeśli nie umiesz angielskiego to zawsze możesz skorzystać z translatora. :E

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepojete jak mozna grac tak wolno. xD 48h to nie wiem czy powod do chwalenia. szkoda czasu na marnowanie jak w to miejsce mozna przejsc jeeszcze z 1-2 gry i miec wiecej przyjemnosci w tym samym czsaie.

Ty naprawdę mylisz pojęcia :). Nie wpadłeś na to, że to "marnowanie czasu" dla Ciebie, to dla innych ISTOTA GRANIA, delektowanie, rozglądanie = GRANIE = RADOŚĆ z zabawy.

 

Mam kilku kumpli - przy browcu zawsze cyrk. Jeden sączy pokal godzinę, kilku wpada i wypija 4 kufle na stojaka w 15 min. 

Czy to znaczy, że to własnie oni potrafią pić piwo (i to są prawdziwi piwosze!?), a ten ślimak, to lama, bo "nie potrafi pić piwa?" i jeszcze marnuje czas, bo gdy tamci już mykają z wózkami po marketach albo innych siłowaniach - ten jeden nadal sobie sączy browca marnując życie?

 

Nie. Bo jego własnie to SĄCZENIE kręci! Nie fakt wyżłopania kufla i wypad z baru. Myślę, ze analogia podobna ;).

 

Więcej dystansu do innych (i ocen ich postawy).  

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miasto w zimie w exodusie od razu skojarzyło mi się z miastem z metro 2033, nie widzę tu wielkiego skoku tech poza bajerami NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończone. Najlepsza odsłona serii. Najlepsze postapo od wielu, wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzućcie jakieś ustawienia do 4K lub sztuczki optymalizacyjne które pozwolą sensownie pograć w tej rozdzielczości - podobno był Patch i poprawili już optymalizację to mogę ograć ponownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni patch w końcu uczynił DLSS użyteczną opcją w grze (w porównaniu do natywnego 4K wygląda to akceptowalnie)

 

------------------------------------

 

natywne 4K

 

https://i.imgur.com/hXQoHr7.jpg

 

DLSS 4K (po ostatnim patchu)

 

https://i.imgur.com/6EoImlU.jpg

 

------------------------------------

 

natywne 4K

 

https://i.imgur.com/DMoqhtr.jpg

 

DLSS 4K (po ostatnim patchu)

 

https://i.imgur.com/yQWR4Mq.jpg

 

------------------------------------

 

natywne 4K

 

https://i.imgur.com/44iA1aT.jpg

 

DLSS 4K (po ostatnim patchu)

 

https://i.imgur.com/Lxi1Wob.jpg

 

------------------------------------

 

natywne 4K

 

https://i.imgur.com/3DuD1cH.jpg

 

DLSS 4K (po ostatnim patchu)

 

https://i.imgur.com/XvOjRLU.jpg

 

------------------------------------

 

natywne 4K

 

https://i.imgur.com/EMMQMZk.jpg

 

DLSS 4K (po ostatnim patchu)

 

https://i.imgur.com/9NSM5Lf.jpg

 

-------------------------------------

 

i jeszcze tip dla posiadaczy monitorów 21:9 (3440x1440)

 

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej widać mydło i utratę szczegółów, ale jest trochę lepiej.

 

mydła nie ma ale jest akceptowalna utrata detali (w ruchu i tak tego nie zauważysz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dotarłem na pustynie i gdzieś mi ten hype opadł a jak wszedłem w te podziemia i latają te gówniane pająki to już w ogole trochę mi się odechciało grać, czy jedyna opcja zeby je zabić to świecenie po nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dotarłem na pustynie i gdzieś mi ten hype opadł

 

odinstaluj grę i zainstaluj jakąś na którą masz hype...proste :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jedyna opcja zeby je zabić to świecenie po nich ?

 

Nie, możesz w nie też strzelać, ale troszkę amunicji wchłaniają, dobre na nie są mołotowy, jak jeden się przewróci to możesz go dobić nożem. Możesz też na chwilę wyłączyć latarkę i zgasić zapalniczkę, aby je zwabić do siebie, a jak będą bardzo blisko włączyć latarkę, dobry sposób jeżeli one zdążą uciec przed światłem zanim się przewrócą. Z doświadczenia wyciągniętego z Metro 2033 LL warto poczekać aż się przewrócą lub staną na tylnych odnóżach i wtedy strzelić, tam maja słaby punkt, reszta jest opancerzona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miasto w zimie w exodusie od razu skojarzyło mi się z miastem z metro 2033, nie widzę tu wielkiego skoku tech poza bajerami NV.

 

:E :E :E

 

Ja juz za chwile skoncze drugi raz gre, jestem juz w Tajdze, teraz staram sie zagladac wszedzie i powiem ze to max 20h dla tej gry.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego on tak drepta, co jest potęgowane przez te śmieszne odgłosy? Robi 2m i chyba 10x drepta... szczególnie podczas kolizji z przedmiotami

Mnie do pęknięcia zwieracza doprowadzają... biegające ZAJĄCE!

Są równie głośne i maja taki sam "trucht", jak inne stwory!

To nadaje się do spatchowania - zanim ktoś zejdzie ze słuchawkami na uszach ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dotarłem tutaj.

 

 

 

689d93f8d85cf.jpg

 

 

I muszę powiedzieć, że byłem w szoku na tym przerywniku... Raz, że wyglądało to po prostu pięknie, a dwa ten motyw....

 

 

Wjazd do nowego martwego miasta, promieniowanie wzrastające z każdym metrem, pustka i miejski klimat jednocześnie. Coś niesamowitego, gdy pomyślimy, jak wyglądała Moskwa z której przybyliśmy. Od razu widać, że to miasto zginęło inaczej - po cichu.

 

Te wagony na dworcu - pozostałość po nieudanej ewakuacji.

Te pozostałości po wojskowej interwencji, które widać, że umarły w tym samym momencie, co reszta miasta.

Te stosy....

 

 

Po prostu masakra, jak dobrze to zrobiono... Większość gier "post apo" w ogóle nie zasługuje na ten przydomek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie wiem jak w wersji na PC, ale na konsoli miałem pewny problem z udźwiękowieniem gry a mianowicie tzw "wypoziomowaniem tonacji dzwięków. Np jak skakał bohater to takie głośne dzwięki wydawał :D .. Dlatego w opcjach dźwięku włączyłem tryb "Atmos". I jest teraz idealnie. Nie przeszkadzają jęki bohatera oraz inne dźwięki otoczenia.

 

Nie wiem czy mój subwoofer 2.1 obsługuje te Atmos.. No ale bynajmniej wypoziomowało mi to wszystkie wydobywane dźwięki. Obadajcie u siebie na PC, jeśli was wkurza jęczenie Artema :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dotarłem tutaj.

Po prostu masakra, jak dobrze to zrobiono... Większość gier "post apo" w ogóle nie zasługuje na ten przydomek...

Witaj w klubie podniecaczy ME ;)thumbup.gif

Też tak mam.

Uważam, że to obecnie najlepsza postapo ever i... jedna z najlepszych FPP.

 

 

 

No ale bynajmniej

Bez urazy @Azazell, ale ...ups... ;)

 

Co do Atmosa.

Ja gram 99% tytułów na słuchawkach.

Jest lepiej niż bez niego, ale nie doskonale.

Tylko tylko, że nie wiem, czy to wina jego, karty dźwiękowej, sterowników (?), moze samej gry i implementacji.

Brakuje mi odległości. Czasami coś mi "tupie" nad uchem już! Pampers pełny, a to dopiero gdzieś daleko stwór.

Zające tarabanią, jak bizony! Coś tu jest jeszcze do poprawy, ale do pogniecenia w moim kompie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Witaj w klubie podniecaczy ME ;)thumbup.gif

Też tak mam.

Uważam, że to obecnie najlepsza postapo ever i... jedna z najlepszych FPP.

 

No Metro kładzie na łopatki praktycznie wszystkie gry FPP, które wyszły w ostatniej dekadzie? No moze jedynie WOlfenstein 1 jest udany. Ale wszystkie inne badziewia pokroju Doom Remake czy innych średniaków nie mają startu do Metro Exodusa.

 

Wielka szkoda, że marka Metro nie jest tak znana jak Doom czy Wolfenstein. Może się to zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Metro kładzie na łopatki praktycznie wszystkie gry FPP, które wyszły w ostatniej dekadzie? No moze jedynie WOlfenstein 1 jest udany. Ale wszystkie inne badziewia pokroju Doom Remake czy innych średniaków nie mają startu do Metro Exodusa.

 

Wielka szkoda, że marka Metro nie jest tak znana jak Doom czy Wolfenstein. Może się to zmieni?

 

Nie zapominaj o Doom z 2016. Jak dla mnie jedna z lepszych strzelanek ostatnich paru lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie moge doczekac DLC i dalszych losow, chyba najbardziej wyczekiwane DLC w zyciu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o Doom z 2016. Jak dla mnie jedna z lepszych strzelanek ostatnich paru lat.

Wymienił go nazywając badziewiem. :E

 

Jednak Doom był tym czego ludzie potrzebowali... soczystą rozwałką bez politycznej poprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...