Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

i to wina czego gry czy nie ogarniającej grafiki?

problem wystepuje tylko w Metro na Extreme detale i tylko w kilku miejscach wiec sadze ze to wina gry i po prostu textury lapia jakiegos buga.

 

Czy tylko ja nie rozumiem zachwytów nas grafiką w tej grze? Jest strasznie nie równa, ok Ray tracing robi robotę i na prawdę gra dużo zyskuje, ale z drugiej strony, kto robił ogień?! Tak brzydkiego efektu nie widziałem już bardzo dawno. Tekstowy również raz lepsze raz gorsze, dodatkowo masa baboli, lag po interakcji z otoczeniem jest straszny.

 

Dodatkowo fabuła, nie jestem daleko ale na chwile obecna to średnio, voice acting tak samo.

Bo to po rusku trzeba ogrywac, ja nawet angielskiego nie wlaczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to po rusku trzeba ogrywac, ja nawet angielskiego nie wlaczam.

Po rusku fabuła stoi na wyższym poziomie, a dialogi są lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu ale kazde metro gralem po rusku i nie wyobrazam sobie ograc tego po angielsku, ten lektor krzywdzi ta gre. Rosja i angielski :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja nie rozumiem zachwytów nas grafiką w tej grze? kto robił ogień?! Tak brzydkiego efektu nie widziałem już bardzo dawno. Tekstowy również raz lepsze raz gorsze, dodatkowo masa baboli, lag po interakcji z otoczeniem jest straszny.

 

Dodatkowo fabuła, nie jestem daleko ale na chwile obecna to średnio, voice acting tak samo.

 

Nie tylko Ty kolego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
Napisano (edytowane)

Po rusku fabuła stoi na wyższym poziomie, a dialogi są lepsze?

 

Język raczej nie ma wpływu na Scenariusz :D Tylko Voice acting i klimat z nim zwiazany.

 

Co do fabuły.. Cóż patrząc pod kątem gier FPS to oferuje wysoki poziom scenariusza. Natomiast oczywiście raczej nie ma startu do gier RPG nastawionych na fabułę :).

 

Nie przypominam sobie by strzelanka FPS miała tak ciekawych bohaterów, tyle dialogów i taka fabułę. Moze troszke podobny jest Wolfenstein ale nie ma on startu do metro w tych kwestiach.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to takie same dno jak poprzednie wydania , chodzi mi tylko o opcje ustawień graficznych, śmiechu warte, kopiuj wklej haha i tak samo nie działa dobrze suwak gamma jak w starych częściach gry. Kompletne dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to takie same dno jak poprzednie wydania , chodzi mi tylko o opcje ustawień graficznych, śmiechu warte, kopiuj wklej haha i tak samo nie działa dobrze suwak gamma jak w starych częściach gry. Kompletne dno.

A w czym ci to przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
Napisano (edytowane)

Bioshock np.

 

No wsumie tak ale to juz starsza gra. Coś innego nowszego? Chyba nie ma

 

 

 

Heh miałem buga w metro jak przyjechałem na tą pustynie i miałem iść do tego gościa co jechał autkiem.. Sam początek.. Zabugowała się gra bo nie mogłem do autka wsiąść a ten gość od niego znikł :P. Dobrze ze jest możliwośc rozpoczęcia gry od wyboru rozdziału.. Bo sejw jest tylko jeden :<

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani chce wbić calaka ale nie chce uśmiercać fajnych postaci więc mam prośbę o wrzucenie na jakiegoś ftp, google dysk lub gdzieś indziej save game z złego zakończenia (bo akurat tego osiągnięcia nie chce samodzielnie wbijać). Może być od początku lokacji martwe miasto ale może ktoś ma quick save z MM pod sam koniec.

 

Save game zlokalizowane są w :

 

C:/users/[your account]/Saved Games/Metro Exodus/

 

dziękuje z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z hdrem.

 

I oczywiście na 65" OLED 4k. Ale to chyba oczywista oczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście na 65" OLED 4k. Ale to chyba oczywista oczywistość.

Jakie 65", 100" OLED 8K HDR10000 i takie tam. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to takie same dno jak poprzednie wydania , chodzi mi tylko o opcje ustawień graficznych, śmiechu warte, kopiuj wklej haha i tak samo nie działa dobrze suwak gamma jak w starych częściach gry. Kompletne dno.

Chodzi ci o to, że w dwóch miejscach przeskakuję o dwa pola, zamiast o jedno :E

 

Mi sumie to nie przeszkadzało, bez problemu ustawiłem odpowiednią gamme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 65", 100" OLED 8K HDR10000 i takie tam. :E

To by musiało chyba laserami oczy wypalać. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem wam że co gram w tą grę to mam orgazm dla oka, zgodzę się że gra jest mocno nierówna ale większość miejsc jest tak klimatyczna że można stać i podziwiać, moment kiedy stoimy pociągiem w tej dolinie i jest noc (na zdjęciu) tego się nie da opisać z włączony RT oczywiście chociaż bez niego też jest super ale właśnie to RT dodaje tej realności w grze, skończyłem Pustynię i jestem na samym początku Tajgi i takiego lasu, klimatu i grafiki nie widziałem jeszcze w żadnej grze jak żyje :o Musiałem zjechać z ultra na high żeby utrzymać 60 fps taki to wymagający etap widzę...

 

SlcjGnC.jpg

 

nHQaoFh.jpg

 

OgRI3iy.jpg

 

q4NKwQE.jpg

Edytowane przez ketiw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by musiało chyba laserami oczy wypalać. szczerbaty.gif

Już jest taki wyświetlacz prototypowy 85" 8K HDR10k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że co gram w tą grę to mam orgazm dla oka, zgodzę się że gra jest mocno nierówna ale większość miejsc jest tak klimatyczna że można stać i podziwiać, moment kiedy stoimy pociągiem w tej dolinie i jest noc (na zdjęciu) tego się nie da opisać z włączony RT oczywiście chociaż bez niego też jest super ale właśnie to RT dodaje tej realności w grze, skończyłem Pustynię i jestem na samym początku Tajgi i takiego lasu, klimatu i grafiki nie widziałem jeszcze w żadnej grze jak żyje :o Musiałem zjechać z ultra na high żeby utrzymać 60 fps taki to wymagający etap widzę...

 

 

 

Mógłbys dać screen z ustawieniami grafiki? Z włączonym RT. Ile klatek ci trzyma na takim ustawieniu? Mam podobny sprzęt do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbys dać screen z ustawieniami grafiki? Z włączonym RT. Ile klatek ci trzyma na takim ustawieniu? Mam podobny sprzęt do ciebie.

Gram w 1440p na ultra z włączoną teselacją, hairworks i physx. W miejscach gdzie nie ma strzelania daje RT na wysokie bez DLSS ale bardzo często jest tak że nie trzyma 60 fps, wtedy mi to tak nie przeszkadza, natomiast jak jest sieka zmieniam RT ON na RT OFF i jest stabilne 60 fps. W Tajdze nie ma bata żeby to szło z RT w 60 fps, zbyt wymagająca mapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest taki wyświetlacz prototypowy 85" 8K HDR10k :E

No jest, ci co widzieli byli zachwyceni i wcale nie wypala oczu ;) Metro wyrwało by z butów na czymś takim w 8k. Tylko chyba trzeba by 8 x 2080Ti aby to pociągnęło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest, ci co widzieli byli zachwyceni i wcale nie wypala oczu ;) Metro wyrwało by z butów na czymś takim w 8k. Tylko chyba trzeba by 8 x 2080Ti aby to pociągnęło :E

 

nie ma takiej potrzeby masz obecnie serię 900R QE65Q900R ma 3000 nitów, a QE85Q900R 4000 nitów, oba są 8K z upscalingiem z 4K opartym na procesorze AI, wersja 65" jest w sumie tania jak na taką technologię / dodatkowo wymagania są takie jak dla natywnego 4K. Jeśli chodzi o wydajność z RT i 4K/8K to jest to na jednej 2080TI bo niestety SLI nie działa w DX12 (norma obecnie) w granicach 35-50fps zależnie od miejsca bez oczywiście DLSS (w Metro wyjątkowo zła implementacja / zresztą w BFV niewiele lepsza jedynie FFXV i Port Royale (szczególnie dobrze wygląda w DLSS). Nie zmienia to oczywiście faktu że jak ktoś ma g-synca to 30+ fps jest wystarczające aby wrażenie z płynności było na poziomie 60, a jak nie ma się g-synca to cóż wrażenie jak granie na konsoli w bardziej wymagający tytuł / większość jest przyzwyczajona.

 

Poratuje ktoś savem ze złym zakończeniem ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ? Przecież Ty masz tyle czasu na granie, że innym życia by brakło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro ukończone, dobre zakończenie. Ostatni etap super :) skończyłem grę z minimalna ilością nabojów i byłem na jednego strzała.

Kupiłem RTX 2080 głównie przez Metro i jestem mega zadowolony było warto.

Chce więcej :) czekam na stalkera 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej potrzeby masz obecnie serię 900R QE65Q900R ma 3000 nitów, a QE85Q900R 4000 nitów, oba są 8K z upscalingiem z 4K opartym na procesorze AI, wersja 65" jest w sumie tania jak na taką technologię / dodatkowo wymagania są takie jak dla natywnego 4K. Jeśli chodzi o wydajność z RT i 4K/8K to jest to na jednej 2080TI bo niestety SLI nie działa w DX12 (norma obecnie) w granicach 35-50fps zależnie od miejsca bez oczywiście DLSS (w Metro wyjątkowo zła implementacja / zresztą w BFV niewiele lepsza jedynie FFXV i Port Royale (szczególnie dobrze wygląda w DLSS). Nie zmienia to oczywiście faktu że jak ktoś ma g-synca to 30+ fps jest wystarczające aby wrażenie z płynności było na poziomie 60, a jak nie ma się g-synca to cóż wrażenie jak granie na konsoli w bardziej wymagający tytuł / większość jest przyzwyczajona.

 

Poratuje ktoś savem ze złym zakończeniem ?!

Tego 85" bym przygarnął :D Nawet nie chodzi o te 3" więcej co mam obecnie, ale właśnie HDR i czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ? Przecież Ty masz tyle czasu na granie, że innym życia by brakło....

Zawód gracz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież napisał że

Kochani chce wbić calaka ale nie chce uśmiercać fajnych postaci

Ja nie mam takiego save bo też nie uśmiercałem tych dobrych postaci, złe zakończenie obejrzałem na youtube :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Język raczej nie ma wpływu na Scenariusz :D Tylko Voice acting i klimat z nim zwiazany.

 

Co do fabuły.. Cóż patrząc pod kątem gier FPS to oferuje wysoki poziom scenariusza. Natomiast oczywiście raczej nie ma startu do gier RPG nastawionych na fabułę :).

 

Nie przypominam sobie by strzelanka FPS miała tak ciekawych bohaterów, tyle dialogów i taka fabułę. Moze troszke podobny jest Wolfenstein ale nie ma on startu do metro w tych kwestiach.

 

Otóż to, mam dokładnie te same odczucia -fabuła jest fajna, oczywiście dla kogoś oczytanego banalna i wtórna jednak w FPS? Przy takiej wykładni super.

Natomiast klimat uważam za wspaniały. Oprawa graficzna -super. Tak tak, jasne -są błędy i ZAWSZE coś można poprawić ale grafika ma służyć jakości rozgrywki. Tutaj służy wyśmienicie potęgując klimat, dając doskonałą oprawę wydarzeniom. Wspominana tutaj szczegółowość budzi zachwyt. Nawet wtórność części elementów nie razi czy ten gamingowy wariant logiki("zostawię ammo przy wejściu, żeby każdy napastnik mógł sobie doładować")

Błędy gry w tym przypadku uważam za substytut pieprzyka Cindy Crawford ;)

 

Czytałem książki -pierwszą, a od drugiej się odbiłem w połowie. Poprzednie części gry -jedynka niemal skończona, dwójka rozgrzebana w zasadzie leży i czeka i chyba tak zostanie.

Tutaj się oderwać nie mogę.

Szczerze to sobie w głowie zrobiłem mały fortel do Exodus i myślę o graniu przez pryzmat książek Gołkowskiego o stalkerze(swoją drogą super). Samotne wypady w "strefę", wieżyczki, bunkry, pojazdy i trupy w fotelach. Mutanty...

Bardzo dawno się tak nie bawiłem i nawet dialogi dają radę(rosyjskich używam -znam język ale muszę się trochę wspomagać napisami). Nie są aż tak infantylne jak się przywykło w grach.

Sądzę, że w Ubisoft gdzieś na jakimś spotkaniu, czy podczas rozmowy w windzie padły słowa:

"A ile by mogli kosztować? No jakby ich chcieć kupić. Bo w przyszłości może być z nimi kłopot"

 

Czasem po wydaniu kasy na grę patrzy się na pudełko(czy ikonkę) z niemal wstydem, czy zażenowaniem. Czasem ze spokojem. Tutaj czuję czystą radość. Wydana kasa wróciła do mnie w postaci wielu godzin starannie przygotowanej rozrywki. Nie jakieś przemalowywane wiadro na kasę Far Cry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...