Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś problem z przycinkami gry co chwilę? Gra co chwilę przycina niezależnie od ustawień grafiki (microsoft store). Wczoraj pobrałem grę i grałem bez problemu od dzisiaj co chwila gra zacinam, kilka sekund bardzo płynnie i potem przycinka i tak cały czas. Sprzęt ze stopki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. W FPS'ach są niezbędne. Ja sobie niedawno zamówiłem Cloudy II :).

Bardzo dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam grę. Jakie ustawienia polecacie dla 8700k + 2070 Super ?

 

1440p aby trzymało te 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ultra ogarnie. ja mam dobrze powyzej 60 fps na GTX 1080 i ultra w 1080p wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No grałem właśnie na ultra i mi trzyma ten lock 72 klatek.

 

Fizyka skakania/opadania postaci w tej grze woła o pomstę do nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zauważyłem i faktycznie spodziewałoby się, że postać się odezwie, a tu... cisza...

 

Swoją drogą, optymalizacja tej gry jest do dupy. Wymagania takie wysokie, a graficznie jest po prostu średnio. Niektóre elementy wręcz wyglądają kiepsko. Na ten moment jestem bliżej końca przechodzenia Wołgi.

 

 

PS.

Też czasem macie takie przycięcia na ułamek sekundy? Gra na nvme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - u mnie akurat przycinek nie ma..

 

Jak skonczysz podstawke to lepiej ograj dodatki, bo są zdecydowanie lepsze.. bohaterowie w koncu potrafią otworzyć jape :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ogrywałem Metro Exodus Gold na Steamie, co prawda na wysokich detalach ale nie przypominam sobie żadnych przycinek, było git.

Miałem jeden raz twardą zawieszkę gry przez DX 12, zmiana na DX 11 rozwiązała sprawę i resztę gry oraz oba DLC zrobiłem całe bez problemu.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z gamepass więc szkoda mi wydawać kasę na dlc.

 

Nie widzę opcji wyboru pomiędzy dx11 a dx12 :hmm:

 

U mnie te przycięcia objawiają się też jednoczesnym spadkiem fps na ułamek sekundy. System świeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś aktualizacje Windowsa Ci się pobierają.. W innych grach jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No grałem właśnie na ultra i mi trzyma ten lock 72 klatek.

 

Fizyka skakania/opadania postaci w tej grze woła o pomstę do nieba.

Spadasz 50cm w dół i bohater ginie :D za dzieciaka skakałem z drzewa 3-4 metry w dół i nawet nogi nie złamałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś aktualizacje Windowsa Ci się pobierają.. W innych grach jest ok?

 

Nie wiem. Pierwsza gra po reinstalacji systemu. Może vsync coś sra? Ewentualnie jedna opcja w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadasz 50cm w dół i bohater ginie :D za dzieciaka skakałem z drzewa 3-4 metry w dół i nawet nogi nie złamałem :E

Taa, na pewno z 4 metrów. Może jeszcze na główkę? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z gamepass więc szkoda mi wydawać kasę na dlc.

 

Nie widzę opcji wyboru pomiędzy dx11 a dx12 :hmm:

 

U mnie te przycięcia objawiają się też jednoczesnym spadkiem fps na ułamek sekundy. System świeży.

 

ja miałem okrutne przycięcia uniemożliwiające granie i problemem okazały włączone opcje w oprogramowaniu karty dźwiękowej (uni xonar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co jakiś czas się pojawia takie przycięcie i towarzyszy temu też pewien drop klatek na ułamek sekundy. Nie wiem co to powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, na pewno z 4 metrów. Może jeszcze na główkę? :E

Co to jest 3 metry skoczyć z drzewa na trawę na nogi :D przecież to jest mniej niż jakbyś z pierwszego piętra skoczył :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko w tej grze?

 

Napisałem przecież chwilę wcześniej, że to pierwsza gra na tym systemie, więc skąd mam wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież chwilę wcześniej, że to pierwsza gra na tym systemie, więc skąd mam wiedzieć.

Ja miałem problemy z wersją z xbox passa.

Czasami nie chciała sie uruchamiać albo wywalało na pulpit ścinki chyba nie było.

Teraz mam wersje Steam plus dodatki gra chodzi lepiej niż w abonamencie.

 

Właśnie zaczynam grę. Jakie ustawienia polecacie dla 8700k + 2070 Super ?

 

1440p aby trzymało te 60 fps.

Ja grałem na ultra haiworks i advanced physx właczone + rtx high.

80% czasu było ponad 60 fps ale zdarzały sie miejsca gdzie leciało do 50 szczególnie w tajdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Damir'em:

 

 

 

Odszedł. No i nie wiem czemu. Nie zabijałem żadnych niewolników, a na statku ich uwolniłem :hmm:

Zdjęciu Giul też odzyskałem.

 

Niestety ta gra nie ma zrobionego normalnego systemu zapisów i nie mogłem się cofnąć aby coś jeszcze posprawdzać.

 

 

 

 

 

Edit.

Dobra, gra skończona. Dupy nie urywa i spodziewałem się czegoś sporo lepszego. Mało jakoś klimatu metro w tym metro. Poruszanie się postaci szczególnie przez jakieś kamienie pod górę, skakanie itp. jakaś masakra. Nie wiem jak można było to aż tak zwalić. No już śmierć od małego zeskoku to bez komentarza.

 

Faktycznie ten niemy bohater, co jest po prostu dziwne patrząc po tym jak są zrobione dialogi. Jak już przy dialogach, to sporo biadolenia o wszystkim i niczym ze strony kompanów. Średnio tego chce się słuchać.

 

Zakończenie niby ciekawe, ale zrealizowane w jakiś taki lipny sposób.

 

 

 

Podsumowując gra mocno średnia. Dobry pomysł, ale kiepskie wykonanie. Można zagrać, ale jakbym nie zagrał, to też bym z tego powodu nie płakał. 6/10.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest taki, że przy wczytywaniu obszaru Wołga wywala grę do pulpitu i przy kolejnym uruchomieniu gra próbuje wymusić tzw. Safe Mode . Gram przez Xbox Game Pass na Win 10 po wszystkich aktualizacjach w niskiej rozdzielczości. Miał ktoś podobny problem ?

 

P.S. gdzie znajdę plik konfiguracji żeby wymusić na grze pewne dodatkowe ograniczenia i zyskać kilka klatek ? Taki lekki tweak powiedzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up, na jakich ustawieniach grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie problem jest taki, że przy wczytywaniu obszaru Wołga wywala grę do pulpitu i przy kolejnym uruchomieniu gra próbuje wymusić tzw. Safe Mode . Gram przez Xbox Game Pass na Win 10 po wszystkich aktualizacjach w niskiej rozdzielczości. Miał ktoś podobny problem ?

 

Gram od kilku dni w Metro Exodusa (przy okazji mega gierka :)), również na Game Pass i nigdy nie było problemu..ale o dziwo wczoraj pierwszy raz gra wyszła do pulpitu (tajga) i po ponownej próbie uruchomienia też chciała wymusić safe mode...Może coś z gierką jest nie tak :)

Edytowane przez Azgaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...