Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Arthem czy Artem jedno i to samo :P

Nie. W żadnym języku nie ma takiego imienia jak Arthem. Nieudana próba zangielszczenia.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Metro nie odpuszcza nigdy układom graficznym :E

Do czasu premiery będzie już Volta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie. W żadnym języku nie ma takiego imienia jak Arthem. Nieudana próba zangielszczenia.

 

Źle mnie zrozumiałeś :) Zawsze mam w głowie słowo artem, ale po prostu napisałem z "h". Nic nie zangielszczałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno to będzie hubowy open-world, jak w serii Dragon Age.

Lepszy hubowy open-world niż full open. Mam tylko nadzieję, że nie rozwodni on przedniego wątku głównego, który faktycznie w Last Sight Light prezentował się najlepiej. Nie przepadam za postapo w wykonaniu Falloutowym, to z Metro trafia w mój gust idealnie. Niech tylko mocno przycisną survival, alby dostanie się to niektórych stref okazało się konkretnym wyzwaniem, a sporo korzyści może wypłynąć z otwartego świata.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy hubowy open-world niż full open. Mam tylko nadzieję, że nie rozwodni on przedniego wątku głównego, który faktycznie w Last Sight Light prezentował się najlepiej. Nie przepadam za postapo w wykonaniu Falloutowym, to z Metro trafia w mój gust idealnie. Niech tylko mocno przycisną survival, alby dostanie się to niektórych stref okazało się konkretnym wyzwaniem, a sporo korzyści może wypłynąć z otwartego świata.

Yup.

Lubię Stalkera, lubię Fallout'a w nowszych odsłonach ale Metro akurat się sprawdzało w swoich ramach.

Dlatego liczę, że to będzie coś w stylu np. Crysisa 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież liczy się pomysł i jego realizacja, a nie czy będzie to tunel, hub, sb. Przykładowo przejście W3 na otwarty świat było sukcesem, a jak prowadzić grę akcji pokazuje GTA, SD, czy mocno sfabularyzowana MII z dużą mapą ;)

 

Mam nadzieję, że gra tylko zyska, a nie straci jak np. Mirror's Edge Catalyst.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież liczy się pomysł i jego realizacja, a nie czy będzie to tunel, hub, sb. Przykładowo przejście W3 na otwarty świat było sukcesem, a jak prowadzić grę akcji pokazuje GTA, SD, czy mocno sfabularyzowana MII z dużą mapą ;)

 

Mam nadzieję, że gra tylko zyska, a nie straci jak np. Mirror's Edge Catalyst.

No właśnie w tej Mafii to ta duża mapa jest tak potrzebna, że... :heu:

Łatwiej zrobić skondensowany tytuł o mniejszej skali, tym bardziej jeśli ma się na tym polu doświadczenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tej Mafii to ta duża mapa jest tak potrzebna, że... :heu:

Łatwiej zrobić skondensowany tytuł o mniejszej skali, tym bardziej jeśli ma się na tym polu doświadczenie. ;)

Od kotletów mamy specjalistów i nieskończonych tasiemców, widać chcą się rozwijać i wyjść z marką na nowe pole, trzymać kciuki, a nie zrzędzić :E

 

PS.

M2 z tą dużą mapą fabularnie leci jak ekspres, raz, dwa, a na twarzy ale jak to już koniec.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni mają prawo wyjść na nowe pole, a ja mam prawo być odrobinę sceptycznym mając w pamięci takie zmiany u innych.

Kciuki oczywiście umiarkowanie trzymam, bo Metro generalnie lubię ale nigdy nie byłem jakimś mega fanem.

 

Swoją drogą skoro wychodzenie na nowe pole to progres to takie GTAV jest kotletem?

Format się praktycznie nie zmienił, a jakby zacząć się rozdrabniać to i w porównaniu do takiego San Andreas trochę elementów rozgrywki wypadło... :hmm:

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni mają prawo wyjść na nowe pole, a ja mam prawo być odrobinę sceptycznym mając w pamięci takie zmiany u innych.

Kciuki oczywiście umiarkowanie trzymam, bo Metro generalnie lubię ale nigdy nie byłem jakimś mega fanem.

 

Swoją drogą skoro wychodzenie na nowe pole to progres to takie GTAV jest kotletem?

Format się praktycznie nie zmienił, a jakby zacząć się rozdrabniać to i w porównaniu do takiego San Andreas trochę elementów rozgrywki wypadło... :hmm:

Przecież GTA dałem ci jako przykład prowadzenia fabuły w SB w sposób atrakcyjny, co do tematu to następny z cyklu ściana tekstu, mi się nie chce zwyczajnie, po pracy, po treningu i rodzina przyjeżdża :E

 

Zmiany jak to zmiany, innym nie wychodzą, innym udają się, tak czy siak muszą być prędzej, czy później z wyłączeniem AC od Ubi ;)

 

 

Nie tylko to. Mapka też wyglądała ciekawie :E Już mi się po głowie kręcą myśli w jakie kąty będzie tam można zajrzeć i co ciekawego zobaczyć.

Oby udało im się połączyć eksplorację, survival i fabułę w takiej opraw :)

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmiany jak to zmiany, innym nie wychodzą, innym udają się, tak czy siak muszą być prędzej, czy później z wyłączeniem AC od Ubi

 

O przepraszam, orła to ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka materiałów i poraża pozytywnie ilość szczegółów świata i jego konstrukcja, ale z drugiej strony jakoś nic tu nie ma do zbierania, albo tak sprytnie to ukryli. Generalnie jestem pozytywnie nastawiony, bo tunele owszem są klimatyczne, ale otwarte przestrzenie również co widać po materiałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Niech zrobią jak uważają. Ja myślę, że to będą takie Huby. To by najbardziej pasowało. Raczej ciężko byłoby zrobić naprawdę wciągający otwarty świat jak w GTA 5. Tylko Rockstar potrafi dopracować takie wielkie otwarte mapy.. Jako jedyna firma nie zawiodła bo nie ma wtórnych i powtarzalnych obszarów. A niestety niemal wszystkie inne otwarte światy mają durne znajdźki, identyczne budowle w których jest ciągle ten sam staff itp - czyli typowe kopiuj-wklej. Nie liczy się wielkość mapy ale jego Content i bogactwo. Dlatego wolę taki świat a`la hub. Właśnie w Stalkerze też to było ciekawym rozwiązaniem..Stalker 3 np bardzo mi się podobał :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalker 3?

Pierwsze słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ekstra. Nie zliczę, ile razy ograłem 2033 i Last Lighta. Huby to wciąż nie open world i trochę razi, że maski zrobiono na odwrót - do tej pory trzeba było zakładać je po wyjściu na powierzchnię lub w uszkodzonych tunelach, teraz to w metrze nie da się oddychać - ale grunt, że w ogóle będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobią jak uważają. Ja myślę, że to będą takie Huby. To by najbardziej pasowało. Raczej ciężko byłoby zrobić naprawdę wciągający otwarty świat jak w GTA 5. Tylko Rockstar potrafi dopracować takie wielkie otwarte mapy.. Jako jedyna firma nie zawiodła bo nie ma wtórnych i powtarzalnych obszarów. A niestety niemal wszystkie inne otwarte światy mają durne znajdźki, identyczne budowle w których jest ciągle ten sam staff itp - czyli typowe kopiuj-wklej. Nie liczy się wielkość mapy ale jego Content i bogactwo. Dlatego wolę taki świat a`la hub. Właśnie w Stalkerze też to było ciekawym rozwiązaniem..Stalker 3 np bardzo mi się podobał :)

A ten dalej próbuje robić przytyki do Wiedźmina 3... :lol2:

Dalej nie wie, że w GTA5 też była masa "znajdziek", tyle że bez mapy dla leniwych.

Dalej nie rozumie, że łatwiej osiągnąć wrażenie większego zróżnicowania w mieście (szczególnie nowożytnym) niż na otwartych przestrzeniach, bo łatwiej odróżnić wieżowiec od wieżowca niż pagórek od pagórka czy chatę wieśniaka od chaty wieśniaka... A jednak np. taki Horizon pokazał, że można zrobić duży i naprawdę zróżnicowany obszar dziczy.

Dalej pisze o kopiuj-wklej we wnętrzach, gdzie w GTA5 taki problem faktycznie nie występuje bo i ilość wnętrz jest znikoma.

Twierdzi, że Stalker miał zróżnicowane lokacje gdzie własnie siłą Stalkera było umieszczenie w jednym, konkretnym klimacie.

Chyba, że w 3 coś się zmieniło... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo i miałem cichą nadzieję na zapowiedź, bo dwa pierwsze Metro to nieliczne FPSy do których wracam od czasu do czasu, ograło się przynajmniej po kilka razy od premiery. Miejmy nadzieje, że ten"otwarty" świat nie oszpeci serii.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat wylewa się z ekranu

 

Pfzit6N.jpg

 

xpVuBwG.jpg

 

ZEuPW2j.jpg

 

hwwpFVU.jpg

 

Aż korci żeby ponownie przejść Redux ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jak dla mnie zapowiada się na najlepszą grę/prezentacje E3 2017 :D, a no i jeszcze beyond good and evil 2.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Metro zawsze prosił się o otwarty świat. Ale nie tak iw stylu Far Cry, AC i innych sztampowych sandboxów gdzie cała mapa jest zawalona znacznikami i przeciwnikami. Ale taki bardziej tajemniczy, coś w stylu Stalkera. Z otwartą eksploracją metra i jego zakamarków pełnych tajemnic i niebezpieczeństwa. Z wypadami na powierzchnię po artefakty. Z elementami survivalu, handlu, interakcją z NPC.

 

-edit-

:E

Edytowane przez Akozz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Akozz

Nic dzisaj nie piłem, a widzę potrójnie :E

 

Też uważam, to za dobry krok, ale jak zrobią to w stylu FC to ich wydziedziczę z steama :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba Metra przeszedłem z przyjemnością. Exodus też kupię jeżeli w ogóle go uruchomię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to były 4 odsłony Metro ;) .

 

1. Metro 2033 z 2010 roku (przez niektórych uważana za lepszą od Redux)

2. Metro: Last Light z 2013 roku

3. Metro 2033 Redux z 2014 roku (na nowym silniku 4A Engine z poprawioną grafiką, poprawki w mechanice gry, nowe animacje + wszystkie DLC)

4. Metro: Last Light Redux z 2014 roku (na nowym silniku 4A Engine z dodanymi kilkoma efektami graficznymi + wszystkie DLC)

 

Mam nawet wszystkie części w swojej kolekcji :P.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W zasadzie to były 4 odsłony Metro ;) .

 

1. Metro 2033 z 2010 roku (przez niektórych uważana za lepszą od Redux)

2. Metro: Last Light z 2013 roku

3. Metro 2033 Redux z 2014 roku (na nowym silniku 4A Engine z poprawioną grafiką, poprawki w mechanice gry, nowe animacje + wszystkie DLC)

4. Metro: Last Light Redux z 2014 roku (na nowym silniku 4A Engine z dodanymi kilkoma efektami graficznymi + wszystkie DLC)

 

 

 

Tak 4 ale ja grałem tylko w Redux na konsoli. W te pierwsze odsłony jakoś nie mogłem przemóc na PC. Strasznie chodziło itp. No ale wersja redux to według mnie jeden z najlepszych remasterów w historii gier.

 

 

A ten dalej próbuje robić przytyki do Wiedźmina 3... :lol2:

Dalej nie wie, że w GTA5 też była masa "znajdziek", tyle że bez mapy dla leniwych.

 

 

Chłopie.. nie porównuj systemu znajdziek z Wiedzmina czy innych gier do GTA, bo śmiech na sali. W GTA zrobiono to z klasą i z głową. I nie pchano ich na siłę. Każda znajdzka w GTA sprawiała mega satysfakcję coś jak w Dishonored 2 czy w Prey.

 

Ta gra jak dla mnie zapowiada się na najlepszą grę/prezentacje E3 2017 :D, a no i jeszcze beyond good and evil 2.

 

Według sondy youtubera Rocka i jeszcze jednej sondy na pewnym forum to właśnie Metro Exodus wygrało jeśli chodzi o najciekawszą i najlepszą prezentację gry na tegorocznych targach :) MNie to cieszy bo uwielbiam te uniwersum.

Ale mam obawy, że gra tak szybko nie wyjdzie :(. Wiadomo już coś kiedy mniej więcej można się jej spodziewać? Pewnie za rok :(

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przejrzałem sobie screeny z poprzednich części Metro: Redux żeby sobie przypomnieć jak się prezentowały w 2014 roku i trzeba przyznać że nawet dzisiaj ładnie to wygląda.

 

Tutaj kilka ujęć które wpadły mi w oko:

 

dKLFaB9.jpg

 

Q1r38f7.jpg

 

Jeśli w Metro: Exodus mapy będą faktycznie większe a ich struktura bardziej otwarta to nawet przy takim poziomie grafiki jaki oferuje Redux będzie wyglądać to wspaniale :thumbup:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...