Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam u mnie to było nie ważne bo wejście owszem możesz znaleźć sam ale przejść dalej nie można bo ona musi Ci je dopiero odblokować, nie miałem problemów z tym questem a grę 2x ukończyłem - raz w wersji premierowej 1.0, a potem najnowszą razem z DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu bohater przestanie być niemową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadne nowe metro tylko po prostu ten sam exodus na nowe konsole :E też mi wiadomość na pc by coś dodali ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Deweloperzy potwierdzili, że dwa lata temu postanowili znacząco przebudować swój autorski silnik, by dopracować jakość rozgrywki i oprawy na najnowszych urządzeniach Sony oraz Microsoftu"

Także może nie będzie tak źle :) Podstawowe metro 2033 to był niezły masakrator a wersje redux działały już spoko, tutaj zapowiada się chyba podobny skok wydajności.

Miło będzie ograć kiedyś tego szpila w najlepszej jakości na PC ;) Słowo klucz: KIEDYŚ :E

Tymczasem co ja pacze: RTXy 3060 za 3.5 kafla :rotfl:

Metro%20Exodus%20PS5,%20XSX%20i%20PC%20U

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pioneer83 napisał:

Biorąc poprawkę na to, że Metro na PC w 1440p z RT Extreme w 1440p "morduje" Amperkę 3080 to już widzę te efekty RT na mocarnych konsolach - chyba, że w 480p @ 30fps.:szczerbaty::rotfl:

Efekty RT zwykle są w połowie rozdzielczości na konsolach (albo jeszcze niżej, zależy od gry). Do tego konsole nie dostaną odbić, które pewnie będą ubijać wydajność najmocniej. 

@lamparcicho

Ja mam złą opinię o wersjach Redux. Nie wiem na ile to moje wrażenia, a na ile to zmiany, ale wydawało mi się, że te nowsze wersje Metro były brzydsze niż oryginalne. Do tego jaśniejsze, co też wpływało na klimat. Więc poprawa optymalizacji mogła wynikać po prostu z cięć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację co do tej optymalizacji ;)

Czy były brzydsze to jak zwykle kwestia gustu ale zgodzę się, że klimat trochę uleciał przez zmianę kolorystyki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, BlindObserver napisał:

 

@lamparcicho

Ja mam złą opinię o wersjach Redux. Nie wiem na ile to moje wrażenia, a na ile to zmiany, ale wydawało mi się, że te nowsze wersje Metro były brzydsze niż oryginalne. Do tego jaśniejsze, co też wpływało na klimat. Więc poprawa optymalizacji mogła wynikać po prostu z cięć.

To pewnie jak zobaczysz najnowszy remaster trylogii Mass Effect to się załamiesz (i nie tylko ty).:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Cebula_Z_internetu napisał:

I czego się śmiejesz? Ja tam wole grać z RT w 480p @ 30fps niż w 4K @ 60 fps bez RT. Przecież RT tak oddziałuje na mózg że jesteś przekonany że wszytko co jest w grze, to jest prawdziwe, będziesz miał odruchy bezwarunkowe, czyli jak będzie na ciebie biegł jakiś potwór będziesz odruchowo zamykał oczy i będziesz się kulił. 

Ty tak na serio?:rotfl: Teraz w 99% gier z RT tego ostatniego trzeba szukać porównując skrinszoty z  RT ON i OFF.:szczerbaty: Chyba ci się pomerdało VR z RT.:boink:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Cebula_Z_internetu napisał:

RT to ty chyba widziałeś na YT w gta v. Ja to mam RT codziennie na żywo, czuję jak zatapiam się w tej grafice i mam wrażenie że jestem wewnątrz monitora, można nawet powiedzieć że doznania są tak intensywne że odczuwam smak i zapach :glodny:.

xlimrKr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda niczego sobie ale pewnie dadzą w przyszłości jakiś filmik porównawczy by Nvidia to będzie widać te wszystkie szczegóły.

Wątpię, że do tego czasu sytuacja na rynku GPU się unormuje więc nieprędko będzie mi dane poczuć zapach pecetowego Ray Tracingu :P Zawsze zostaje wersja "zoptymalizowana" na x series x i zapach cebuli :E 

A cebula zdrowa "jes", jedz dużo cebuli to będziesz miał wysoki fps :D

Metro-Exodus-Ray-Tracing.jpg

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, lamparcicho napisał:

Metro%20Exodus%20PS5,%20XSX%20i%20PC%20U

Polska doceniona w ostatniej pozycji, dodatkowy season pass tylko dla nas, brawa dla deweloperów :D:D:D

  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najważniejsze, nowa wersja w ogóle nie będzie działać na kartach bez RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kris194 napisał:

Co najważniejsze, nowa wersja w ogóle nie będzie działać na kartach bez RT.

Skąd taka informacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, caleb59 napisał:

Skąd taka informacja?

https://www.tomshardware.com/news/metro-exodus-enhanced-edition-for-pc

"This upgraded version is strictly for ray traced enabled hardware, as the bare minimum for even playing the game will require either Nvidia's or AMD's capable hardware. If you try to run the game and don't have a GPU that can provide ray tracing, the game won't run."

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Kris194 napisał:

Co najważniejsze, nowa wersja w ogóle nie będzie działać na kartach bez RT.

Cos tam w tabelce jest napisane o DX 12 Ultimate wiec gra moze korzystac z tego pakietu w pelni, stad ograniczenia.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany na papierze wyglądają dobrze, ale zobaczymy w praktyce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają fantazję :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja tylko dla kart RT, ci co nie będą mieli takiej karty będą mogli grać w starą. Enhanced Edition będzie też dodawane jako osobny tytuł w bibliotece. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, frog67 napisał:

https://www.tomshardware.com/news/metro-exodus-enhanced-edition-for-pc

"This upgraded version is strictly for ray traced enabled hardware, as the bare minimum for even playing the game will require either Nvidia's or AMD's capable hardware. If you try to run the game and don't have a GPU that can provide ray tracing, the game won't run."

Ciekawi mnie czy to zabieg marketingowy czy może wymagania będą usprawiedliwione dobrą grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie z 15-20 fps w maxie :E 

wczoraj strzeliłem testa w 4k.

ekuzz7p.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...