Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Metro nie ma n GMG :kwasny: A z cenami to zobaczymy co z czasem wyniknie. Liczę na konkurencję.

 

Jak ja bym chciał, aby jakiś sklep, duży sklep w końcu zaczął nagradzać stałych klientów/graczy zniżkami na gry jak to robi np. Uplay i daje -20% na gry.

No, ale oni niestety sprzedają tylko swoje gry, które zresztą zawsze u nich dzięki tym promocjom -20% kupuję, a nie u konkurencji steam, resellerzy etc.

 

Steam się rozbestwił totalnie, możesz wydać u nich 100k pln i mieć tysiąc gier na koncie, a nie dostaniesz nawet 3% zniżki na nową grę którą chcesz u nich kupić :lol2:

 

Taki GMG stałym klientom daje VIP'a i dodatkowe zniżki na gry. Takie podejście mi się podoba :thumbup: .

Bo prawdopodobnie EPIC ma wyłączność na sprzedaż, a taka ekskluzywność to rak, zapomnij o cenie 160zł. Plotka niesie, że gra ma być wycofana ze wszystkich innych sklepów, a to przecież nie zabija steama a masę innych zwykłych sklepów :kwasny: Steam nie blokował innych metod sprzedaży, EPIC nie wykończy steama a GMG, czy GOG już tak tą ekskluzywnością.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki ma to związek z instalowaniem gier na SSD? :E

 

Twierdzę jedynie, że pisanie o tym, że gra dużo zajmuje, gdy zajmuje np 60 GB, czyli tak jak prawie każda inna, jest dość zabawne. Dużo to zajmował Quantum Break, czy Gears of War 4, a nie to Metro. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawdopodobnie EPIC ma wyłączność na sprzedaż, a taka ekskluzywność to rak, zapomnij o cenie 160zł. Plotka niesie, że gra ma być wycofana ze wszystkich innych sklepów, a to przecież nie zabija steama a masę innych zwykłych sklepów :kwasny:

Jakich np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki ma to związek z instalowaniem gier na SSD? :E

Że jest tam więcej miejsca, bo system siedzi osobno. W sumie dopóki gra nie podejdzie pod 400GB, to dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawdopodobnie EPIC ma wyłączność na sprzedaż, a taka ekskluzywność to rak, zapomnij o cenie 160zł. Plotka niesie, że gra ma być wycofana ze wszystkich innych sklepów, a to przecież nie zabija steama a masę innych zwykłych sklepów :kwasny: Steam nie blokował innych metod sprzedaży, EPIC nie wykończy steama a GMG, czy GOG już tak tą ekskluzywnością.

 

Mam podobne odczucia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A mówia, że to konsole psują rynek growy :D.. Wystarczy spojrzeć teraz to co wyczynia EPIC.. Dla mnie ta platforma nie musi istnieć Daja gry za darmo to je dodaje do konta ale nawet nie wiem czy kiedykolwiek je rusze..

 

Natomiast Metro only w EPIC? To zabójstwo dla rynku pecetowego. Ciekawy jestem czy uboleje nad tym Metro. A napewno w jakimś stopniu stracą twórcy na sprzedaży. Podejrzewam, że firma tworząca Metro poszła na to bo bardziej liczy i tak zyski ze sprzedaży z konsol.. Tylko to troche głupie. No ale nie wiem kto tu decydował by EPIC miał na wyłączność.

 

Gdybym nie miał konsoli to musiałbym instalować dodatkowe aplikacje do obsługi gier. Nie widzi mi się to. Fakt mamy teraz szybkie komputery i dyski ale mimo to troszkę by mnie wkurzało gdybym miał instalować tyle klientów do gier.. Ja mam tylko Steam a GOG włączam raz na ruski rok.

 

PS.. Mi ogólnie to zwisa bo i tak kupuje na konsole, lecz wiem jak sie muszą teraz czuć steamowicze. Masa juz jest komentarzy w sklepie Steam przy pozycji Metro Exodus.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie wiemy czy pojawi się np. w humble ta gra. Być może będzie w sprzedaży, ale w wersji epic.

 

Ja tam i tak kupuję dopiero po premierze, jak będę wiedział co z tego wyszło. Fps to i tak jeden z moich najmniej ulubionych gatunków gier :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azazell

Rosnące ceny na rynku PC to będą i rosnące ceny na rynku konsol, jak myślisz, że Sony, albo MS nie pozwolą sobie na więcej jak zniknie otwartość sprzedaży a tym samym tańsze gry na PC to mocno się przeliczysz.

 

Na dzień dzisiejszy nie wiemy czy pojawi się czy np. w humble nie pojawi się gra. Być może będzie w sprzedarzy, ale w wersji epic.

 

Ja tam i tak kupuję dopiero po premierze, jak będę wiedział co z tego wyszło. Fps to i tak jeden z moich najmniej ulubionych gatunków gier :E

Journey nigdzie w sprzedaży w innym miejscu nie pojawiło się. Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja tam i tak kupuję dopiero po premierze, jak będę wiedział co z tego wyszło. Fps to i tak jeden z moich najmniej ulubionych gatunków gier :E

 

Ja ogólnie lubie strzelanki FPS ale tych ciekawych jest teraz bardzo mało. Metro 2033 i Last Sight - to genialne gierki, które wciągneły mnie niczym tornado. Dlatego jestem spokojny jeśli chodzi o Metro. Kupuje na premiere - i tak sprzedam tylko teraz zależy czy nie będzie nudzić.

 

@Azazell

Rosnące ceny na rynku PC to będą i rosnące ceny na rynku konsol, jak myślisz, że Sony, albo MS nie pozwolą sobie na więcej jak zniknie otwartość sprzedaży a tym samym tańsze gry na PC to mocno się przeliczysz..

 

Ale czekaj niedokońca rozumiem co napisałeś. Rosnące ceny na rynku pecetowym wpłyną negatywnie na rynek konsolowiy - powodujac tym samym wzrost cen za gry na tych platformach? W sumie mi to nie przeszkadza.. Nawet jesli gra będzie kosztować 300zł to mozesz ja sprzedać nic przy tym nie tracąc. Gorzej jesli kupujesz tylko cyfrówki. Ja wole na blu-ray bo wiadomo jest możliwosć odsprzedania.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast Metro only w EPIC? To zabójstwo dla rynku pecetowego. Ciekawy jestem czy uboleje nad tym Metro. A napewno w jakimś stopniu stracą twórcy na sprzedaży.

 

Na FB już pełen flame na grę i wszyscy rezygnują z zakupu. W siedzibie Deep Silver pewnie nie mogą się pozbierać

0qqsrow.gif

 

Gra miał być na np. humble store.

I teraz ten sklep zbankrutuje? Sprzedawali tylko tę jedną grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można olać wersję steam, epic i kupić na konsole :E. Tam jak jeszcze nie ma takich jajec. Kupujesz grę i ją masz fizycznie i fizycznie możesz odsprzedać, a nie jak na PC wypożyczyć za pełną cenę :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz ten sklep zbankrutuje? Sprzedawali tylko tę jedną grę?

A co sklepy zarobią na czymś czego nie mogą sprzedawać? Na dłuższą metę jak platformy zaczną mieć ekskluzywną zawartość tylko dla siebie to jak najbardziej rynek sklepów skurczy się. Zostaną najwięksi, a małe sklepy gdzie zakup gry za 160zł w ostatnim czasie nie był problemem będą miały ciężej, aż zostaną wypchnięte z rynku.

 

@lukadd

To kup pełnego Tekkena7 na PS4 w boskie :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie, kupić gre póki jest na Steamie?

Zawsze można zrobić refund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zawsze można zrobić refund.

 

Będzie refund i każdy dostanie zwrot forsy tak mi się zdaje.. Ciekawa sprawa.. W ogóle ciekawi mnie co na to wydawca gry?

 

Tym samym ludzie albo pokochają Epic albo znienawidzą. Bo Epic raczej nie moze sie wycofac bo sobie strzeli w kolano. Ciekawie będzie wokół Metro na PC:)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej nie brał na steam, po tej wiadomości, a przynajmniej nie brałbym przedpremierowo. Kto wie jak po wycofaniu gry ze steam będzie wyglądała kwestia DLC czy update. Niby nie powinni robić obory, ale DLC czy jakieś dodatkowe darmowe update mogą się nie pojawić na steam.

 

W szybkie fpsy nie gra się na tosterach.

 

Zobacz w jakiej ilości sprzedał się np. najnowszy COD na konsolach :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej nie brał na steam, po tej wiadomości, a przynajmniej przedpremierowo. Kto wie jak po wycofaniu będzie z DLC czy update. Niby nie powinni robić obory, ale DLC czy jakieś dodatkowe darmowe update mogą się nie pojawić na steam.

Przecież już jest potwierdzone, że zarówno DLC jak i patche będą dostępne jednocześnie tutaj i tutaj w tych samych terminach, żadnej więcej eksluzywności. Przestańcie mieszać niepotrzebnie jak już wszystko wiadomo (poza pudełkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Przecież już jest potwierdzone, że zarówno DLC jak i patche będą dostępne jednocześnie tutaj i tutaj w tych samych terminach, żadnej więcej eksluzywności. Przestańcie mieszać niepotrzebnie jak już wszystko wiadomo (poza pudełkami)

 

Przeciez dzisiaj do północy ma zniknąc metro ze sklepu Steam :). WIęc nie wiem co wypisujesz :)

 

Za rok ma się znów pojawić na steam .. Wiec to tymczasowy eksluzyw dla EPIC. Mimo to idiotyczna sprawa.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za typ... Jakiś troll chyba. Przeczytaj nawet komunikat ze strony Epica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie refund i każdy dostanie zwrot forsy tak mi się zdaje.. Ciekawa sprawa.. W ogóle ciekawi mnie co na to wydawca gry?

 

Tym samym ludzie albo pokochają Epic albo znienawidzą. Bo Epic raczej nie moze sie wycofac bo sobie strzeli w kolano. Ciekawie będzie wokół Metro na PC:)

 

Co na to wydawca. Widocznie dostał lepszy deal od epic bo inaczej nie poszli by na taki układ.

 

A dokładnie kto to wie co się działo za kulisami... Steam kroi 30% z gry. Epic aby wypromować swój sklep mógł im dać deal 0%, oni mają reklame, a twórcy 100% cash :D

 

Przecież już jest potwierdzone, że zarówno DLC jak i patche będą dostępne jednocześnie tutaj i tutaj w tych samych terminach, żadnej więcej eksluzywności. Przestańcie mieszać niepotrzebnie jak już wszystko wiadomo (poza pudełkami)

A to nie wiedziałem o tym. Więc spoko, że tak będzie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Weź już tu się lepiej nie udzielaj jak się nie znasz.

 

Metro Exodus launches on February 15th for £49.99/$49.99/€59.99, now exclusive to the Epic Store. Those pre-ordering get the soundtrack and a digital art-book as perks. The game is still available on Steam for £49.99/€59.99/$59.99, but there’s a notification that sales will be discontinued “later today”.

 

I w innych najswiezszych wiadomościach pisza / mówią identycznie - a są to informacje z przed max godziny..

 

Co na to wydawca. Widocznie dostał lepszy deal od epic bo inaczej nie poszli by na taki układ.

 

A dokładnie kto to wie co się działo za kulisami... Steam kroi 30% z gry. Epic aby wypromować swój sklep mógł im dać deal 0%, oni mają reklame, a twórcy 100% cash :D

 

Ale co z graczami? Przecież masa graczy jest na Steam. Eh będzie wojna :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A dokładnie kto to wie co się działo za kulisami... Steam kroi 30% z gry. Epic aby wypromować swój sklep mógł im dać deal 0%, oni mają reklame, a twórcy 100% cash :D

To bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, że oficjalna linia wydawcy jest taka, że chcą mieć kasę na rozwój marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB już pełen flame na grę i wszyscy rezygnują z zakupu. W siedzibie Deep Silver pewnie nie mogą się pozbierać

 

Ta na pewno. Do północy pewnie pęknie rekord sprzedaży na steamie.

 

Hehe dokładnie :lol2:

 

Zawsze można olać wersję steam, epic i kupić na konsole :E. Tam jak jeszcze nie ma takich jajec. Kupujesz grę i ją masz fizycznie i fizycznie możesz odsprzedać, a nie jak na PC wypożyczyć za pełną cenę :E

 

Na XOX ładnie to wyglądało jak komuś nie przeszkadza gra na padzie i 30 fps w 4K to można brać ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro Exodus launches on February 15th for £49.99/$49.99/€59.99, now exclusive to the Epic Store. Those pre-ordering get the soundtrack and a digital art-book as perks. The game is still available on Steam for £49.99/€59.99/$59.99, but there’s a notification that sales will be discontinued “later today”.

 

I w innych najswiezszych wiadomościach pisza / mówią identycznie - a są to informacje z przed max godziny..

 

 

 

Ale co z graczami? Przecież masa graczy jest na Steam. Eh będzie wojna :).

Przeczytaj całość i użyj google translate jak nie dajesz rady sam zrozumieć i przestań siać ferment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...