Skocz do zawartości
azgan

Metro: Exodus - bardziej otwarty świat i next-genowa grafika

Rekomendowane odpowiedzi

2 części Metra uważam za jedne z lepszych strzelanek ever, siłą rzeczy ciekawy jestem Exodusa. Ale wieść o otwartym świecie raczej mnie niepokoi - ostatnio raczej kojarzy mi się on z grami bez fabuły, bez czegoś co "spina" akcję lub chociaż sprawia, że chce się ten świat eksplorować. Ostatnio wciąż jeszcze ogrywam Primala (wreszcie dopadł mnie syndrom braku czasu dorosłego człowieka :E) i mam w kolejce W_D 2. W Primalu sama rozgrywka jest zrobiona fajnie, ale paskudnie nudna, właściwie bezcelowa, więc po maksymalnie godzinnej sesji się nudzi. W_D 2 sprawia wrażenie przytłaczające, za mało fabuły, za dużo pytajniczków na mapie. Oby Metra nie zepsuli w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jeżeli gra będzie się ściśle trzymała tego jak zakonczyła się książkowa trylogia to na pewno otrzymamy otwarty świat albo taki system Hubowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra będzie się ściśle trzymała tego jak zakonczyła się książkowa trylogia to na pewno otrzymamy otwarty świat albo taki system Hubowy.

Na 99% system hubowy. Vast, non-linear levels (liczba mnoga, ważne) jak byk na oficjalnej stronie.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Na 99% system hubowy. Vast, non-linear levels (liczba mnoga, ważne) jak byk na oficjalnej stronie.

 

Oby tak było :) to będzie wspaniale ;))

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Metro: Last Light + DLC też były otwarte tereny tyle że ich wielkość nie była zbyt duża. Jeśli w Metro: Exodus mapy będą większe ale wypełnione ciekawą zawartością to nie widzę problemu ;).

 

EDIT:

Metro Exodus nie będzie grą z otwartym światem. Choć zaoferuje większą swobodę.

 

to nagłówek artykułu na Eeurogamer.pl

 

Informacje przekazał producent wykonawczy Jon Bloch w rozmowie z serwisem PCGamesN.

 

- Po pierwsze i najważniejsze, nie odchodzimy od klasycznej, liniowej rozgrywki z poprzednich części Metro - przyznał deweloper. - Tego elementu nie brakuje, ale nowa rozgrywka przypomina bardziej sandboksowy survival.

 

Pomysł polega na tym, by tytuł nawiązał bardziej do cenionego cyklu Stalker, z którego zresztą wywodzi się wielu pracowników 4A Games.

 

- Są większe, nieliniowe poziomy i dużo więcej swobody, ale wplecione w opowieść - wyjaśniał Bloch. - Fabuła będzie więc kontynuowana przez nieliniowe i liniowe poziomy.

 

- Nie jest to więc otwarty świat w tradycyjnym rozumieniu, ale możemy zaoferować graczom znacznie większą swobodę działania niż w przeszłości - dodał.

 

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że materiał wideo Metro Exodus z konferencji Microsoftu powstał „na silniku”, prezentując „docelową jakość”. Krótko pisząc: pokaz miał niewiele wspólnego z rzeczywistą rozgrywką.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wiadomo coś czy warto grać w Exodus bez znajomości poprzednich części?

Czy to się jakoś łączy fabularnie, czy trzeba zagrać w poprzednie części żeby dobrze czuć się w świecie Exodusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba.

Gry są oparte o kolejne tomy książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wiadomo coś czy warto grać w Exodus bez znajomości poprzednich części?

Na razie nie wiadomo, czy w grę w ogóle będzie warto grać.

 

Gry są oparte o kolejne tomy książek.

Tak nie do końca. Metro 2034 nie zostało zegranizowane, a Metro 2035 powstało po Last Light, jako luźna książkowa adaptacja gry.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wiadomo coś czy warto grać w Exodus bez znajomości poprzednich części?

Czy to się jakoś łączy fabularnie, czy trzeba zagrać w poprzednie części żeby dobrze czuć się w świecie Exodusa?

Warto obczaic te części przed Exodusem, bo na bank trzecia część będzie do nich nawiązywała. Co prawda ciekawi mnie w jaki sposób bo w Last Light mieliśmy dwa możliwe zakończenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto obczaic te części przed Exodusem, bo na bank trzecia część będzie do nich nawiązywała. Co prawda ciekawi mnie w jaki sposób bo w Last Light mieliśmy dwa możliwe zakończenia.

Wybrali jedno jako kanoniczne. Nietrudno zgadnąć które, skoro bohaterem ciągle jest Artem.

 

:E

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika zapowiada sie swietnie ciekawe jak fabula ;_)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2033 też mieliśmy dwa zakończenia do wyboru. Twórcy zawsze wybierają "to gorsze". W LL nie mogli, to i nie wybrali. Poza tym, "to dobre" daje więcej możliwości scenarzystom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie - klimatyczne, a i graficznie elegancko :thumbup:.

Ja też powiem że grafika w grze poprostu dupsko urywa. Liczę na dobrą opowieści a jak pre-order się pojawi to odrazu odhaczamy gierkę do ogrania.

Edytowane przez Mały Głod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Te zakończenia w Metro Last Light były dziwaczne. Chciałem pewne, lepsze zakonczenie dla mnie to musiałbym NIKOGO nie zabijać :( a to przecież mega trudne zwłaszcza w takich lokacjach.. No niewiem dziwne to troszke.. Może w wersji Redux się to zmieniło.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zakończenia w Metro Last Light były dziwaczne. Chciałem pewne, lepsze zakonczenie dla mnie to musiałbym NIKOGO nie zabijać :( a to przecież mega trudne zwłaszcza w takich lokacjach.. No niewiem dziwne to troszke.. Może w wersji Redux się to zmieniło.

W wersji REDUX to zakończenie nie zmieniło się.

.

Edytowane przez takafotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej grafiki nie bedzie :P

 

Grafika jak w Metro LL. Ja nie widzę różnicy. Pewnie ten sam engine co w poprzednich częściach. Ale oczywiście bez volty 60 klatek nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo w formie wideo

 

Mówi że filmik prezentuje docelową jakość jaką chcą osiągnąc na Xbox One X.

 

A tu z wikipedii o nowym xboxie:

 

Sprzęt będzie zawierać ośmiordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2,3 GHz, układ GPU z zegarem 1172 MHz o wydajności 6 TFLOPS, pamięć 12 GB GDDR5 o przepustowości 326 GB/s, a także dysk twardy o pojemności 1 TB oraz napęd Blu-ray 4K UHD. 11 czerwca 2017 Microsoft ogłosił, że nowa rewizja konsoli ukaże się na rynku 7 listopada tego samego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne info odnośnie gry:

Metro Exodus will draw from the Stalker series' open world design

 

"The game picks up where Metro: Last Light left off with the good ending. Artyom is back and now he needs to join together with a small group of survivors and board a train and escape Moscow. He goes on an epic journey that spans the continent and goes across post-apocalyptic Russia. The whole journey takes about a year and we get to see all the seasons in the year and we get to see that journey and how the time and everything that happens along the way affects the characters and how the characters change.

 

To może być najlepsza gra z całej serii i być może wstęp do zupełnie nowej historii w klimatach rosyjskiego postapo. Taki trochę Stalker we współczesnym wydaniu.

Chyba zaczynam się ostroznie ekscytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja tam byłem pewny, że otrzymamy otwarty świat w kolejnym Metrze.. Trąbiłem o tym już rok, dwa lata temu. Artem ponownie bohaterem i bardzo dobrze. Świetnie napisana postać przez Głuchowskiego.

 

Czyli Artem prawdopodobnie wyruszy po Rosji. Wskazywałoby to, że natchnęły go na tą podróż te natsłuchiwanie przez radia gdy wychodził jescze z metra aby obserwować i badać czy są inni, żywi ludziska. I on wtedy coś wyłapywapł z różnych rejonów. Dokładnie już tego nie pamiętam. Chyba jeszcze dostał pewny cynk od takiego gościa z synem przy radiostacji. Oni też coś tam gadali mu o Moskwie i innych ocalałych. Hmm.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych informacji wynika, że gra zaczyna się mniej więcej tam gdzie kończy się ostatnia część książkowej trylogii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deweloperzy ze studia 4A Games zapewnili, że robią wszystko, by gracze nieposiadający sprzętu z najwyższej półki mogli komfortowo grać w Metro Exodus. Jednocześnie stwierdzili, że gra doprowadzi najlepsze karty graficzne do granic możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oby to tylko nie zepsuło klimatu. W poprzednich metrach, to wiadomo nadawało olbrzymiego klimatu te wychodzenia z podziemii na zewnątrz. Mega klimatyczne + no eksplaracja niemal wszystkich rejonów Moskiewskiego Metra. Ciekawe czy Będziemy tez wracać do rodzimego Metra?

 

Wiadomo już kiedy mniej więcej można się spodziewać nowej częsci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...