Skocz do zawartości
azgan

Forza Motorsport 7 - wątek zbiorczy PC, XOX, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Takie trochę po macoszemu. Nie powiedzieli o różnic w modelach aut między xone a xox/pc. Między pc, a xox powiedzieli tylko o różnych technikach AA, sugerując, że reszta jest identyczna, a widać na materiale, że w wersji PC odbicia w autach mają większą częstotliwość, odświeżanie ;p.

 

No i mówią o tym rock solid 60 fps, a ja tam co chwilę widzę stuttering. Może to wina materiału ;p.

 

Spokojnie po premierze Digital Foundry nie będzie już objęte żadnymi klauzulami to i sensowniejsze porównania się pojawią. Na razie Microsoft pilnuje, aby nie zaszkodzić wizerunkowi nowego XBOX ONE X ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP DF wypuściło dzisiaj filmik z porównaniem XOX, XO, PC. Tylko względy graficzne, bez kompletnej analizy framerate ale zapowiedzieli że na konsolach gra działa w rock solid 60fps.

@2x Up Dokładnie. Kamera, szczególnie zza samochodu często zdaje się mocno przeskakiwać z miejsca na miejsce, podobnie jak HUD.

@3x UP Przy OSD to bardziej kwestia crashy przy starcie gry, zmianach rozdzielczości czy wczytywaniu. Jak gra odpali to na fps nie powinno mieć dużego wpływu.

Mimo 60fps ściny i zwolnienia potrafią się zdarzyć, przy starcie gdy spojrzę w tył następuje moment zawahania a potem jakby stutter.

Wczytywanie gry nie jest zbyt płynne ale mnie osobiście to na tym etapie nie przeszkadza.

Mimo że gra pokazuje mi te 60fps to mam wrażenie że nie działa tak płynnie jak inne produkcje. Może ta niestabilna kamera, może zły framepacing, pozostaje czekać na analizę Digital Foundry pod tym względem.

Jako ogół dla mnie grywalne. Jest zdecydowanie lepiej niż zaraz po premierze Apexa. Jeśli pełna wersja będzie przynajmniej tak chodzić, to nie będę żałował preordera ultimki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Takie trochę po macoszemu. Nie powiedzieli o różnic w modelach aut między xone a xox/pc. Między pc, a xox powiedzieli tylko o różnych technikach AA, sugerując, że reszta jest identyczna, a widać na materiale, że w wersji PC odbicia w autach mają większą częstotliwość, odświeżanie ;p.

 

No i mówią o tym rock solid 60 fps, a ja tam co chwilę widzę stuttering. Może to wina materiału ;p.

Aby nie było jak z BF1 po patchu, gdzie dużo graczy widziało rwanie i dropy, DF zrobiło testy i okazało się, że nic takiego nie ma :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było jak z BF1 po patchu, gdzie dużo graczy widziało rwanie i dropy, DF zrobiło testy i okazało się, że nic takiego nie ma :E

Masz na myśli BF1 na x one s czy na ps4? Tam zawsze były dropy fps. A jeśli chodzi o wersje PC to lekarstwem na dropy, rwania był/jest i7 i szybki ram w dual połączony oczywiście z odpowiednio mocną grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli BF1 na x one s czy na ps4? Tam zawsze były dropy fps. A jeśli chodzi o wersje PC to lekarstwem na dropy, rwania był/jest i7 i szybki ram w dual połączony oczywiście z odpowiednio mocną grafiką.

Po którejś aktualizacji nastąpił masowy wysyp informacji o rzekomym spadku wydajności względem tego co było, DF zrobiło testy ponownie i nie potwierdziło masowej histerii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuje ktoś sposób z GTA V? Liczba prerenderowanych klatek na minimum w sterach. Do tego vsync on i wgrać NV inspektor lub inny program do zablokowania klatek na 60 w każdej grze. Odświeżanie monitora też na 60 Hz.

FH3 olewała ustawienia w sterownikach, na przykład adaptive sync czy half refresh rate. FM7 podobno olewa nawet swoje własne ustawienia. Nie ma odblokowanych klatek, tylko 60 albo 60 v-sync. Ale jak masz monitor 120 czy 144Hz to klatki idą do tej wartości mimo locka 60 fps v-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale ja już mam ponad 100GB przygotowane na SSD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model jazdy w FM7 jest taki sam jak w FM6 tylko w szóstce nie było aut marki Porsche.

W podstawce nie było, ale wydali duży dlc z tą marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się wypowiedź przedstawicieli Microsoftu na temat tego obciążenia CPU. Oczywiście, sensu tutaj próżno szukać, bo "wyjaśnienie" w ogóle nie nawiązuje do samego problemu. Przecież nikt nie mówi, że gra działa tylko na jednym rdzeniu, a że zbyt mocno obciąża jeden rdzeń. A oni na to:

Forza Motorsport 7 is not limited to running on one core. There seems to have been a miscommunication along the way. Forza Motorsport 7 uses as many cores as are available on whatever system it runs on, whether that is a 4- to 16-core PC or the 7 cores available on Xbox One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się wypowiedź przedstawicieli Microsoftu na temat tego obciążenia CPU. Oczywiście, sensu tutaj próżno szukać, bo "wyjaśnienie" w ogóle nie nawiązuje do samego problemu. Przecież nikt nie mówi, że gra działa tylko na jednym rdzeniu, a że zbyt mocno obciąża jeden rdzeń. A oni na to:

 

Niezłe bajki nie powiem skąd wyssane :E

 

Realnie gra na full ciśnie 2 wątki, trzeci jest do połowy obciążony a reszta co łaska coś tam robi, ale szału nie ma.

 

Sprawdzone na 7700K @ 4.9 GHz, Uncore 4.6 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się wypowiedź przedstawicieli Microsoftu na temat tego obciążenia CPU. Oczywiście, sensu tutaj próżno szukać, bo "wyjaśnienie" w ogóle nie nawiązuje do samego problemu. Przecież nikt nie mówi, że gra działa tylko na jednym rdzeniu, a że zbyt mocno obciąża jeden rdzeń. A oni na to:

 

Jeśli jest stałe 60fps to jaki problem? Może na pierwszym wątku leci dopóki jest moc, a to co nie wyrabia leci na pozostałych? Może większe rozrzucenie powodowałoby schodzenie z max taktowania procesorów, a chodzi o to, by właściwe obliczenia wykonywały się jak najszybciej (a pomiędzy nie gra wrzuca poboczne)?

Edytowane przez pwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

U mnie jak zwykle. Pobrałem demo jest 10+ GB i bum. Wystąpił błąd podczas instalacji bla bla bla i zaczęło pobierać od nowa.

Gry raczej nie kupię na premierę bo za droga i wolę otwartą przestrzeń nie tory ale jak ja pobiorę 100+ GB z tego pobieracza od MS to nie wiem.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziew nad badziewm z dość ładną grafiką.

FFB/fizyka leży i kwiczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wybrać PC2 tam fizyka jest na pierwszym miejscu :E

i więcej na youtube

 

A tak na serio Forza nie jest symulatorem ona ma po prostu sprawiać frajdę z zabawy i jak dotąd wszystkie części pod tym względem raczej nie zawodziły.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaczekać aż połatają demo, bo trudno cokolwiek powiedzieć...

W tym stanie demo to antyreklama, wstyd Microsoft i T10!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika tez przecietna.

 

Może napiszesz coś więcej? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko tyle :E.

 

Bieda Nfs z 2015 lepiej wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dem sie nie łata :E

 

do fh3 wypuścili patcha optymalizacyjnego, dużo później ale dali, więc nietrafione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo masz jakis tam teren dostepny, z tego co pamietam nie ma auto zapisu, wiec co odpalenie grasz od poczatku.

wyszedl patch do pelniaka optymalizacyjny, a demo po kilku miesiacach go dostalo.

Mój link

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do fh3 wypuścili patcha optymalizacyjnego, dużo później ale dali, więc nietrafione ;)

 

Do dema na pewno dali patch pt. can't startup ściągasz odpalasz, pojawia się logo i to wszystko proces kończy działanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie mi wyrzucało jak FH3 to będę mógł ubiegać się o zwrot kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS nie robi z tym problemów. Więc ja spokojnie wziąłem ultimate. Jak coś to zwrócę, aczkolwiek wątpię, że po ładnie ponad 200h w FH3 nie spodoba mi się ta gra. W poprzednie FM też pogrywałem więc małe szanse, że FM7 nie sprawi frajdy z gry.

 

Najbardziej mnie boli, że wersja xbox dostanie split screen, a wersja PC nie :E. Niby to takie "starodawne", ale jednak fajne ze znajomymi na kanapę przy piwku :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...