Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamykxk97

Jaki ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam dokupić kosci ram z powodu slabej wydajnosci w grze bf1 dlugo sie laduje i moje pytanie jakie ramy dokupic do tego setupu zeby sie nic ze soba nie gryzło doradzcie cos :)

Procesor:I5 4690K chlodzenie:Fera 2 HE1224

Grafika:Asus GTX 780 3gb

Plyta:MSI Z97 GAMING 3

Zasilacz:Pro Series TS550W

Ram:Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pamięci w komputerze pracują z tym samym taktowaniem. A więc jeżeli kupisz szybsze, to i tak zwolnią do 1866, by stare za nimi nadążały. Musiałbyś podkręcić stare moduły, ale nie wiesz czy

-obecne pamięci dadzą radę na wyższych parametrach

-czy kontroler pamięci w procesorze ogarnie wysoko taktowaną konfigurację w układzie dwa-moduły-na-kanał.

 

Z tamtym "na 100%" to bym nie przesadzał ;)

Producentowi modułów wolno zmienić kości, zmienić pomniejsze parametry, sposób zapisu profili w SPD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na 100 pro będzie wiadomo, jak zapakujesz wszystkie 4 moduły i będzie to stabilne na kręconym CPU(chyba po to masz K? :E ) Lepszym pomysłem było by nabycie dwóch ósemek ( 2133MHz lub 2400- więcej do tego cpu sie nie opyla), wtedy nie będzie problemu z kontrolerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w tym temacie az boli .Wczoraj wszedlem do biosu i okazalo sie ze domyslnie taktowanie ramu bylo na 1600 wiec zmienilem na 1866 .dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...