Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

filipek_170

Nowy chipset x299

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie nowego chipsetu x299,który ma się pojawić w sierpniu.Czy płyty główne dla wspomnianego chipsetu będą wspierać pamięć DDR3 czy wraz z premierą nowej struktury intela odchodzą one w niepamięć?

Niestety nigdzie nie potrafiłem się doszukać takiej informacji,dlatego pytam.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już platforma x99 wspiera tylko DDR4, czego się spodziewałeś po jej następcy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies od 2014 Intel jedzie na DDR4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już platforma x99 wspiera tylko DDR4, czego się spodziewałeś po jej następcy? ;)

 

Nie jestem ostatnimi czasy w temacie,a w planach mam zmianę procesora.Problem w tym,że niecały rok temu wymieniłem pamięć na 16GB DDR3 i zastanawiam się jaki procesor oraz płytę zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zarobić możesz albo wyjść na 0...

Ceny ramu są chore, używki też wysoki stoją.

Bez zmiany na ddr4 nie podchodź do nowszych podstawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowszych platform od biedy na sockecie 1151 masz wsparcie DDR3, tyle że nie ma ciekawych płyt z gniazdami na te pamięci, i są coraz mniej dostępne.

 

Zignoruj plotki i bajki o paleniu się procesorów przy zwykłych DDR3 ;)

 

Może nowe 6 rdzeniowe coffee lake będzie jeszcze wspierać DDR3. Ciężko wykluczyć, a ostatnie wycieki sugerują, że będą działać nawet na z170 i kumplach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zarobić możesz albo wyjść na 0...

Ceny ramu są chore, używki też wysoki stoją.

Bez zmiany na ddr4 nie podchodź do nowszych podstawek.

 

Myślałem nad Intel i7-7700K + jakaś płytka ze wsparciem DDR3,bo to jeszcze socket 1151.Ceny tych płyt nie są zabójcze,wręcz przeciwnie.Myślisz,że nie warto?

 

Z nowszych platform od biedy na sockecie 1151 masz wsparcie DDR3, tyle że nie ma ciekawych płyt z gniazdami na te pamięci, i są coraz mniej dostępne.

 

Zignoruj plotki i bajki o paleniu się procesorów przy zwykłych DDR3 ;)

 

Może nowe 6 rdzeniowe coffee lake będzie jeszcze wspierać DDR3. Ciężko wykluczyć, a ostatnie wycieki sugerują, że będą działać nawet na z170 i kumplach.

 

Nawet jeśli znajdę dobrą płytę pod ten socket ze wsparciem DDR3 to jest to sensowne połączenie czy też nie? Coś może ograniczać procesor etc.?

 

Aktualnie nie ma sensu wymieniać na ddr4.W grach przy GTX 1070 oraz i5 3570k zużycie pamięci RAM to +/- 5GB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jakby taktowanie i opóźnienia RAMu nie miały wpływu na wydajność :E

Jak masz jakieś szybkie 2133cl9/2400cl10/2666cl11 to od biedy można się upierać na ładowaniu ich do lga1151. Ale jak to jakieś pierwsze lepsze 1333/1600 to niestety ale będziesz trochę kisić procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO ja bym opylił te pamięci póki są coś warte - za niedługo sprzedasz je za cenę piwa jak dobrze pójdzie

zapomnij, że jakakolwiek przyszła platforma będzie wspierała te starocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jakby taktowanie i opóźnienia RAMu nie miały wpływu na wydajność :E

Jak masz jakieś szybkie 2133cl9/2400cl10/2666cl11 to od biedy można się upierać na ładowaniu ich do lga1151. Ale jak to jakieś pierwsze lepsze 1333/1600 to niestety ale będziesz trochę kisić procesor.

 

Kingston Savage 16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz i jest to cl11.Cenowo ostro skoczyły.Jak dobrze pamiętam to kupiłem je za niecałe 500zł,a teraz od 560 do ponad 600 zł.Co mam począć?

 

IMHO ja bym opylił te pamięci póki są coś warte - za niedługo sprzedasz je za cenę piwa jak dobrze pójdzie

zapomnij, że jakakolwiek przyszła platforma będzie wspierała te starocie

 

Wspierać na pewno nie będzie,aczkolwiek RAM wymieniłem niecały rok temu i średnio mi się to aktualnie opłaca.Pamięć radzi sobie świetnie,16GB 2400MHz i niskie zużycie w grach.Procesor,który mnie interesuje współgra jeszcze z DDR3,więc w sumie nie widziałbym przeciwwskazań.Rzecz jasna interesuje mnie również Wasza opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston Savage 16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz i jest to cl11.Cenowo ostro skoczyły.Jak dobrze pamiętam to kupiłem je za niecałe 500zł,a teraz od 560 do ponad 600 zł.Co mam począć?

 

 

Wspierać na pewno nie będzie,aczkolwiek RAM wymieniłem niecały rok temu i średnio mi się to aktualnie opłaca.Pamięć radzi sobie świetnie,16GB 2400MHz i niskie zużycie w grach.Procesor,który mnie interesuje współgra jeszcze z DDR3,więc w sumie nie widziałbym przeciwwskazań.Rzecz jasna interesuje mnie również Wasza opinia.

 

Zdecyduj się co masz aktualnie wsadzone w PC :P Obstawiam, że mówisz o 2400MHz CL11 ? :E

 

i7-6700K za 1050zl + Płyta Z170 DDR3 + Twoje pamięcie 2400MHz to będzie dobre połączenie. Jak poskładasz tak kompa to postaraj się jeszcze zrobić OC pamięci. Procek z palcem w nosie leci na 4500-4700MHz i to spokojnie wystarczy. Szkoda kasy wywalać na 7700K, bo są dużo droższe a wydajność na tych samych taktach jest identyko jak na 6700K.

 

płyta przykładowa wygląda tak, więc szału nie ma :

 

https://www.komputronik.pl/product/307013/gigabyte-z170-hd3.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

http://allegro.pl/outlet-gigabyte-ga-z170-hd3-lga1151-ddr3-2400mhz-i6846995910.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się co masz aktualnie wsadzone w PC :P Obstawiam, że mówisz o 2400MHz CL11 ? :E

 

i7-6700K za 1050zl + Płyta Z170 DDR3 + Twoje pamięcie 2400MHz to będzie dobre połączenie. Jak poskładasz tak kompa to postaraj się jeszcze zrobić OC pamięci. Procek z palcem w nosie leci na 4500-4700MHz i to spokojnie wystarczy. Szkoda kasy wywalać na 7700K, bo są dużo droższe a wydajność na tych samych taktach jest identyko jak na 6700K.

 

płyta przykładowa wygląda tak, więc szału nie ma :

 

https://www.komputronik.pl/product/307013/gigabyte-z170-hd3.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

http://allegro.pl/outlet-gigabyte-ga-z170-hd3-lga1151-ddr3-2400mhz-i6846995910.html

 

Dokładnie tak,mowa o 2400MHz CL11.W CPU-Z napisane mam to co wyżej,być może na kość przypada 1199 co łącznie daje 2400MHz ale mogę się mylić.Jeśli chodzi o płytę to szału nie musi być,byle by wydajność się zgadzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,mowa o 2400MHz CL11.W CPU-Z napisane mam to co wyżej,być może na kość przypada 1199 co łącznie daje 2400MHz ale mogę się mylić.Jeśli chodzi o płytę to szału nie musi być,byle by wydajność się zgadzała.

 

Mógłby ktoś mi wyjaśnić dlaczego taktowanie wynosi 1199MHz? Screen cpuz: https://zapodaj.net/4cd35ebce79fb.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz przemnożyć x2. Bo to Dual Data Rate Synchronous DRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,mowa o 2400MHz CL11.W CPU-Z napisane mam to co wyżej,być może na kość przypada 1199 co łącznie daje 2400MHz ale mogę się mylić.Jeśli chodzi o płytę to szału nie musi być,byle by wydajność się zgadzała.

 

Możesz śmiało brać to co Ci zlinkowałem.

 

Ważne są dwie rzeczy. Chipset Z170 - żebyś mógł ustawić ramy na 2400MHz ( tanie chipsety przytną do chyba 1600MHz ) + wejście na pamięci DDR3. 99% płyt na rynku są pod DDR4 więc miej to na uwadze:) Do tego procesor 6700 i OC-non-k lub 100-200zl drożej 6700K i OC normalnie po mnożniku.'

 

i7-7700K absolutnie nie kupuj pod DDR3 bo to NONSENS! Marnowanie pieniędzy. Nawet jak wykręcisz po skalpie te 5GHz, to ich nie wykorzystasz optymalnie bo pamięć będzie "wolna". Aczkolwiek jak sprawdzisz DDR4 mają zazwyczaj CL 15-16.. więc Twoje 11 są całkiem spoko i na siłe nie ma chyba sensu wymiana na DDR4. Jeśli koniecznie chcesz przepłacić za i7-7700K to lepiej kup 6700K i wymień ramy na DDR4 3000MHz+ tak będzie lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało brać to co Ci zlinkowałem.

 

Ważne są dwie rzeczy. Chipset Z170 - żebyś mógł ustawić ramy na 2400MHz ( tanie chipsety przytną do chyba 1600MHz ) + wejście na pamięci DDR3. 99% płyt na rynku są pod DDR4 więc miej to na uwadze:) Do tego procesor 6700 i OC-non-k lub 100-200zl drożej 6700K i OC normalnie po mnożniku.'

 

i7-7700K absolutnie nie kupuj pod DDR3 bo to NONSENS! Marnowanie pieniędzy. Nawet jak wykręcisz po skalpie te 5GHz, to ich nie wykorzystasz optymalnie bo pamięć będzie "wolna". Aczkolwiek jak sprawdzisz DDR4 mają zazwyczaj CL 15-16.. więc Twoje 11 są całkiem spoko i na siłe nie ma chyba sensu wymiana na DDR4. Jeśli koniecznie chcesz przepłacić za i7-7700K to lepiej kup 6700K i wymień ramy na DDR4 3000MHz+ tak będzie lepiej:)

 

Różnica pomiędzy i7 6700K,a 7700K to ledwo 100zł więc przepłacenie będzie ledwo odczuwalne.Na pewno wybór padnie na wersję K.RAM'u nie wymienię,bo aktualne ceny DDR4 to jakiś kosmos.Tak czy owak bardzo dziękuję za pomoc oraz wnikliwe zbadanie tematu.

Serdecznie pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe 6700K 1200zl

 

Używane 6700K 1100zl

 

Nowy sztuk jedna 7700K: 1200zl DOBRA CENA :) ale to ostatni.. mam nadzieje ze nie piszesz o 7700K za 1500zl?:P

 

Jak chcesz i7 7700K za 1500zl to lepiej kup od razu DDR4 3000MHz+

Stare ramy odsprzedasz bez problemu.

 

Nie pachaj na siłę nalewki do Bugatti Veyron'a tylko dla tego, że w zeszły sezonie kupiłeś takie nowe do Skodzinki:)

 

ps. polecam mimo wszytko używany i7 6700 bez K. za około 900-950zl. Przy DDR3 w zupełności Ci to wystarczy. Szczególnie ża są Biosy do OC-NON-K i po OC taki i7 robi 4500MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Podlacze się do tematu :) Jak myślicie za ile EVGA wyceni swoje płyty główne ? Liczę że więcej niż 1500 zł nie przekroczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postępowa myśl techniczna intel'a w 2017r 8:E

 

stary i7-7700K vs nowy i7-7740X

 

7700_K_vs_7740_X.png

 

:cul:

 

7800x 6/12 w komputroniku za 1719z :)

 

Wolę Ryzen Threadripper ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl//news74725.html

No to porażka na całości tej platformy,najpierw informacja o glucie a teraz niedopracowane płyty i temp ma sekcji zasilania itp :/

Jeżeli i7-7700K intel zaleca niepodkręcanie, to dlaczego w nowej platformie X299 nagle miało by być inaczej, skoro tam i tu wsadzili glut?

Uściślając to jest inaczej - jest gorzej :E

Kolejne kwiatki są w drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7800x 6/12 w komputroniku za 1719z :)

 

Niestety ale te procki są gorące (glut), prądożerne (po OC masakra) a platforma niedopracowana. Intel nie mógł zrobić AMD lepszego prezentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...