Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dune2

Asus Maximus IX Formula

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu paru miesięcy mam zamiar kupić nowy PC.Jestem na etapie wyboru podezespołów i moją uwagę zwróciła płyta główna Asus Maximus IX Formula.

Wiem że jest ona przygotowana pod chłodzenie cieczą i w związku z tym mam pytanie czy jest to wymóg konieczny czy można jej używac także bez chłodzenia cieczą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Dostałem potwierdzenie z serwisu Asusa.Moje pytanie wynikało z tego że wyczytałem w necie że ta płyta nie ma radiatorów na sekscji zasilania i że musi być chłodzona cieczą.Wiem już że to nieprawda.

Dodatkowo serwis Asusa potwierdził że plastikowa osłona nie będzie problemem jesli chodzi o gromadzenie się pod nią kurzu bo ona właśnie chroni przez tym żeby kurz nie pokrywał elementów płyty oraz przed mechanicznym uszkodzeniem.

Wydaje się więc że płyta jest idealna o ile usunięto juz w nowym biosie wcześniejsze problemy jak np. "zniakjące dyski sata"

Może jakiś użytkwonik tej płyty się wypowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą osłoną to pic na wodę, po prostu teraz taka durna moda na świecidełka i armorowe zbrojenia z plastiku, co by młodym się podobało, w rzeczywistości ten szajs tylko pogarsza cyrkulację powietrza, ehh gdzie się podziały te wypasione płyty zrobione z jajem :cool:

 

Co do biosów to na LGA 1151 wszystkie takie same, czyli jedna wielka kopalnia beta, ale względnie nie ma już większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis asusa twierdzi że plastik nie pogarsza cyrkulacji powietrza za to osłona poza zabezpieczneiem przed kurzem chroni przed przepięciami elektryczności statycznej.

Nie wiem więc czy to tylko i wyłącznie dla szpanu ale nie zajmę stanowiska bo nie mam wiedzy inżynierów Asusa a z drugiej strony mogą ściemniać.

Na logikę jednak gdyby osłona coś "psuła" to by jej nie dawali bo to nie pierwsza osłona w ich topowych płytach.

Co do problemów z biosem to akurat czytałem że w tej płycie lubią znikac dyski podpięte pod sata więc będe spokojniejszy gdy wypowie się właściciel tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma serwis innego twierdzić, Asus zaprojektował, Asus będzie stał murem przy tym rozwiązaniu, a w praktyce innego to zastosowania nie ma, bo za wszechobecną modą na szpan świecidełkami ;)

W momencie gdy masz goły laminat obłożony tylko radiatorami zawsze jakiś ruch powietrza występuje, wentylatory w obudowie wymuszą obieg, a tak jak wszystko jest schowane pod plastikową kopułą to jak ma tam się dostawać powietrze.

 

Znikające dyski to zmora wielu płyt, nie musisz czekać na posiadacza tego samego modelu bo biosy do maximusów idą z jednej bazy, dyski znikały nawet na mojej płycie, aktualnie jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że Asus sam sobie "strzela w stopę" od paru lat dodając tą osłone w topowych płytach ?

Mi się wydaje że gdyby ona przeszkadzała to by jej Asus już nie dodawał.

I co z przepięciami wynikającymi z elektryczności statycznej? One przeciez występują.

Co do obiegu powietrza to naprawde nie chce mi się wierzyć że Asus popełnił taki błąd.

Zdaniem Asusa obieg powietrza jest lepszy dzięki tej osłonie.

Na obcojęzycznych forach i w testach widziałem pozytywne opinie odnośnie tej plastikowej osłony a na polskich forach jest głównie krytykowana.

Ciekawe kto ma rację a kto się myli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz się, ale coraz bardziej zaczynam uważać że prowadzisz jakąś obwoźną reklamę Asusa, albo jesteś tak zaślepiony ich produktami że jak bardzo nie przekroczyli by granicy absurdu to i tak nazwiesz to technologią.

 

Osłona jest tylko i wyłącznie dla szpanu, produkt gejmingowy to przecież gdyby nie posiadał armorowych pancerzy i militarnych capacitor'ów to gracze/dzieci by ich zjedli, bo jak to płyta do gejmingu bez świecidełek.

Kolego jak będzie miał się wytworzyć statyczny ładunek to ten plastikowy szajs Cie nie uchroni, wystarczy dotknął płytę w miejscu gdzie osłona się kończy i bye charlie, a na RMA dostaniesz odmowę i leć po nową płytę.

 

Co do obiegu powietrza to naprawdę nie trzeba posiadać doktoratu aby mieć pojęcie że coś schowane pod osłoną będzie miało znacznie gorszy dostęp powietrza, właśnie w tak niewinny sposób się postarza produkty i skraca ich czas życia, co by producent mógł utrzymać płynność finansową zarabiając na nowym modelu.

Radzę jeszcze zobaczyć serią Asus TUF Sabertooth, który chłodzony jest dwoma pierdzącymi wentylatorkami 40mm i to nie dlatego że występuje super zaawansowana technologia, tylko czymś trzeba utrzymać obieg powietrza pod osłoną ;)

 

Ale skoro nadal uważasz że to kosmiczna technologia 22 wieku, to nie ma problemu, przecież na kimś ten Asus musi zarabiać inaczej by zdechł z głodu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakryłeś mnie.

Czy jak napisze że owe osłony mają także topowe płyty MSI i gigabyte to uznasz że robię dla trzech firm ? :)

 

I nie obraż się ale stwierdzenia

Osłona jest tylko i wyłącznie dla szpanu, produkt gejmingowy to przecież gdyby nie posiadał armorowych pancerzy i militarnych capacitor'ów to gracze/dzieci by ich zjedli, bo jak to płyta do gejmingu bez świecidełek

są bardzo infantylne i w tej chwili uznajesz się za większego znawcę niż inżynierowie z wyżej wymienionych firm ? :)

 

Kolego jak będzie miał się wytworzyć statyczny ładunek to ten plastikowy szajs Cie nie uchroni, wystarczy dotknął płytę w miejscu gdzie osłona się kończy i bye charlie, a na RMA dostaniesz odmowę i leć po nową płytę.

Ale jeśli spadnie mi cokolwiek na płyte główną bez tej osłony to mogę ją uszkodzić a jak jest osłona to może uratować jej życie ?

 

Co do obiegu powietrza to naprawdę nie trzeba posiadać doktoratu aby mieć pojęcie że coś schowane pod osłoną będzie miało znacznie gorszy dostęp powietrza, właśnie w tak niewinny sposób się postarza produkty i skraca ich czas życia, co by producent mógł utrzymać płynność finansową zarabiając na nowym modelu.

aaaa to Ty z tych oświeconych no to nie mam więcej pytań.

Mogłęs dodać że WTC rozwalili sobie sami Amerykanie i byłby komplet :)

Dzięki za próbę oświecenia i wprowadzenie do teorii spiskowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej potwierdza to tezę że owe osłony są tylko dla szpanu, wszyscy nagle w tym samym czasie opracowali kosmiczną technologię, tak to na pewno przypadek który da się jakoś logicznie wytłumaczyć. ;)

Diody RGB migoczące w rytm dyskoteki na laminacie płyty też w znaczącym stopniu przyczyniają się dalszego rozwoju technologii i nauki.

 

I nie obraż się ale stwierdzenia

 

są bardzo infantylne i w tej chwili uznajesz się za większego znawcę niż inżynierowie z wyżej wymienionych firm ? :)

 

Czyli jednak obwoźny marketing, albo trollowanie, uciekam, bo jeszcze mnie wciągniesz na długie godziny wymiany argumentów nad sensem istnienia kawałka plastiku :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis asusa twierdzi że plastik nie pogarsza cyrkulacji powietrza za to osłona poza zabezpieczneiem przed kurzem chroni przed przepięciami elektryczności statycznej.

Nie wiem więc czy to tylko i wyłącznie dla szpanu ale nie zajmę stanowiska bo nie mam wiedzy inżynierów Asusa a z drugiej strony mogą ściemniać.

Na logikę jednak gdyby osłona coś "psuła" to by jej nie dawali bo to nie pierwsza osłona w ich topowych płytach.

Co do problemów z biosem to akurat czytałem że w tej płycie lubią znikac dyski podpięte pod sata więc będe spokojniejszy gdy wypowie się właściciel tego modelu.

popatrz na płyty bez osłon i na sekcjach bez radiatorów i co widziałeś jakiś iskry ????? , Covery i ich design komponuje całość tylko po to by przyciągnąć klientów i to się sprawdza bo gdyby nie design MF to bym tej płyty nigdy nie kupił , LC na sekcji hmmm kilka miesięcy nie miałem sekcji zwodowanej i nic sie nie upaliło , znikające dyski hmmmmm jak FW dysków kiepski to mogą znikać ja mam Cruciale od X lat w użytku i żaden nigdy nie znikł a już tym bardziej na M9F ,

 

Płyta Sama w Sobie pomijając wygląd nie odbiega od Hero pod względem stabilności , to jak płyta będzie proca i RAM prowadzić jet uwarunkowane 3 kryteriami , jakość krzemu , jakość kości i jakość Płyty tak płyta płycie może nie być równa a wszystko jest uwarunkowane od dostawcy komponentów Partia Partii może nie być równa ,

co do BIOS to cala Seria M9 a wcześniej M8 i jeszcze wcześniej M7 itd.boryka się z tymi samymi problemami :E ,

 

osobiście po przesiadce z M8G na M9F odczułem jakby lepszy komfort ale tylko psychologicznie bo nie widzę tych brzydkich elementów na płycie :E , blok na sekcji to jak najbardziej zaleta ,czym chłodniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej potwierdza to tezę że owe osłony są tylko dla szpanu, wszyscy nagle w tym samym czasie opracowali kosmiczną technologię, tak to na pewno przypadek który da się jakoś logicznie wytłumaczyć. ;)

Diody RGB migoczące w rytm dyskoteki na laminacie płyty też w znaczącym stopniu przyczyniają się dalszego rozwoju technologii i nauki.

 

 

 

Czyli jednak obwoźny marketing, albo trollowanie, uciekam, bo jeszcze mnie wciągniesz na długie godziny wymiany argumentów nad sensem istnienia kawałka plastiku :cool:

Zaskoczę Cię bo chyba mnie przekonałeś :)

Przez tyle lat płyty nie miały tych osłon i sobie radziły.

Czyli co by tu brać żeby było topowe a bez osłony ?

Maximus IX Code też ma ale model Hero już nie.

Może więc Maximus IX Hero ?

 

Płyta Sama w Sobie pomijając wygląd nie odbiega od Hero pod względem stabilności , to jak płyta będzie proca i RAM prowadzić jet uwarunkowane 3 kryteriami , jakość krzemu , jakość kości i jakość Płyty tak płyta płycie może nie być równa a wszystko jest uwarunkowane od dostawcy komponentów Partia Partii może nie być równa ,

Czyli Hero poza brakiem przystosowania pod chłodzenie ciecza i plastikowej osłony nie jest w niczym gorsza od Formuły ?

Chodzi mi tu głównie o sekcje zasilania i jakość kondensatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie M9E ??? i co ci osłony przeszkadzają ??? , na mojej płycie na PCB nie ma grama kurzu a płyta ma już kilka dobrych miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę Cię bo chyba mnie przekonałeś :)

Przez tyle lat płyty nie miały tych osłon i sobie radziły.

Czyli co by tu brać żeby było topowe a bez osłony ?

Maximus IX Code też ma ale model Hero już nie.

Może więc Maximus IX Hero ?

 

 

Czyli Hero poza brakiem przystosowania pod chłodzenie ciecza i plastikowej osłony nie jest w niczym gorsza od Formuły ?

Chodzi mi tu głównie o sekcje zasilania i jakość kondensatorów.

 

To dziwne jestem w szoku, że udało Ci się przetłumaczyć, jakie zadanie pełnią plastikowe armory :E

 

Wybór co do płyty należy do Ciebie, jak chcesz osłonę to możesz brać, to ma Tobie się podobać, mój cały wywód polegał na tym abyś miał świadomość że cudownych technologii nie ma, a kawałek plastiku nie może odmienić świata.

 

Hero jest słabsze pod paroma względami ale tyczy się to głównie dodatkowych bajerów i elementów wyposażenia z których nie musisz koniecznie skorzystać, typu Tsensory, water sensory, hi-amp fan out, punkty pomiarowe napięć, wszelkie dodatkowe porty złącza, m.2, u.2, mostek PLX PCIE itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko extreme ma PLX ?

 

Hero chyba ma Tsensor, Water sensor in i Out , nie ma tylko W_Lan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne jestem w szoku, że udało Ci się przetłumaczyć, jakie zadanie pełnią plastikowe armory :E

 

Wybór co do płyty należy do Ciebie, jak chcesz osłonę to możesz brać, to ma Tobie się podobać, mój cały wywód polegał na tym abyś miał świadomość że cudownych technologii nie ma, a kawałek plastiku nie może odmienić świata.

 

Hero jest słabsze pod paroma względami ale tyczy się to głównie dodatkowych bajerów i elementów wyposażenia z których nie musisz koniecznie skorzystać, typu Tsensory, water sensory, hi-amp fan out, punkty pomiarowe napięć, wszelkie dodatkowe porty złącza itd.

Mi osłona nie jest do niczego potrzebna.Chciałem najwyżsyz model żeby mieć pewnośc że jest najlepsza pod względem jakościowym i technicznym.

Podobanie nie ma nic do tego bo podobac to ma mi się kobieta a nie płyta główna :)

Czy możesz nieco rozwinąć temat w czym Hero jest gorsze z pominięciem tego co służy chłodzeniu cieczą ?

Jeśli chodzi o porty to nie widze żadnej różnicy.

Szkoda tylko że za taką cene hero nie ma wifi.

 

 

a czemu nie M9E ??? i co ci osłony przeszkadzają ??? , na mojej płycie na PCB nie ma grama kurzu a płyta ma już kilka dobrych miesięcy

M9E jest mi zbędne bo ja i tak raczej nie będe podkręcał.Chcę mieć topową płytę żeby użyte w niej materiały dały szanse że płyta długo "pożyje".Szanse bo pewności nigdy nie będzie.

Co do osłon to sporo osób uważa że przeszkadzają one w obiegu powietrza co jest istotne gdy się nie chce używac chłodzenia cieczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko extreme ma PLX ?

 

Hero chyba ma Tsensor, Water sensor in i Out , nie ma tylko W_Lan

 

Tak, ale ja już tak ogólnikowo wymieniałem wszystkie bajery dostępne po za konkursem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja już tak ogólnikowo wymieniałem wszystkie bajery dostępne po za konkursem.

poza konkursem to Bieda wszędzie pomijając M9E

zrobisz test na twoim Asusowskim patrzadle @144Hz ?? https://www.testufo.com/#test=framerates bo wydaje mi się ze chyba mam problemy z Gsync albo sterownik nV kaszani sie , może masz jakiś fajny soft do przetestowania modułu

 

@dune2 ,

top to jest i był zawsze Extreme i tego nie zmienisz cala reszta to tylko namiastka extreme ale nadrabia wyglądem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza konkursem to Bieda wszędzie pomijając M9E

zrobisz test na twoim Asusowskim patrzadle @144Hz ?? https://www.testufo.com/#test=framerates bo wydaje mi się ze chyba mam problemy z Gsync albo sterownik nV kaszani sie , może masz jakiś fajny soft do przetestowania modułu

 

@dune2 ,

top to jest i był zawsze Extreme i tego nie zmienisz cala reszta to tylko namiastka extreme ale nadrabia wyglądem

Ok więc sprecyzuje chcę górną półkę niekoniecznie najwyższą i 1600 zł to dla mnie max ;)

 

Możesz mi wymienić z istotnych rzeczy w czym gorszy jest Hero od Formuła ?

Nie będę chłodził cieczą więc tą kwestię pomijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy podłączysz sekcje czy nie jest tylko opcja a nie wymóg , ja bym skorzystał z tego i podłączył nawet najtańsze AiO pod to , dla kebaba i tak prędzej czy później będziesz się rozglądał za LC , a mieć opcje lub jej nie mieć na starcie to robi zasadnicza różnice ,

 

Formula ma super Cover i to jest jej głównym Atutem , ma W_Lan i BT który sobie chwale. mogą być różnice w wyglądzie zastosowanych komponentów zasilających na Płytach Hero i Formula , selekcja sprawności Komponentów i ich przydzielanie do poszczególnych modeli podczas produkcji raczej nie istnieje jedynie wzór przykładowo elementów stabilizujących/sterujących napięciem może się różnic, to czym wyższy model tym lepszy nie zawsze się sprawdza gdyż każdy ma własne preferencje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz test na twoim Asusowskim patrzadle @144Hz ?? https://www.testufo.com/#test=framerates bo wydaje mi się ze chyba mam problemy z Gsync albo sterownik nV kaszani sie , może masz jakiś fajny soft do przetestowania modułu

 

Ten test to olej, mnie on nigdy dobrze nie wyszedł, EDGE nie obsługuje, IE blokuje na 100Hz, a na Firefox zawsze wywala sync fail, chrome nie mam to nie sprawdzałem, najlepiej sprawdzać w grach, można się wspomóc frametime i fcatem ale to i tak będą pomiary na +/-, co do G-Sync to jeżeli masz PG278Q tak jak ja to też posiadasz starszy moduł G-Sync który potrafi zamigotać ramką bufora gdzieś np. w menu głównym jakiejś gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test to olej, mnie on nigdy dobrze nie wyszedł, EDGE nie obsługuje, IE blokuje na 100Hz, a na Firefox zawsze wywala sync fail, chrome nie mam to nie sprawdzałem, najlepiej sprawdzać w grach, można się wspomóc frametime i fcatem ale to i tak będą pomiary na +/-, co do G-Sync to jeżeli masz PG278Q tak jak ja to też posiadasz starszy moduł G-Sync który potrafi zamigotać ramką bufora gdzieś np. w menu głównym jakiejś gry.

no właśnie możliwe ze najnowsze stery maja problemy z tym modułem , kilka razy miałem ze przykładowo Wot odpalił sie na 1/2 FPS czyli 45 zamiast 90 , no i przesuwanie okna na pulpicie laguje do momentu aż ręcznie przestawię odświeżanie lub w panelu nVidia zmienię tryby Gsync , obecnie testuje po omacku rożne ustawienia sterowania i przyglądam się temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam taką zagwozdkę, bo G-Sync do pracy wymaga V-Sync, jednak ja testuje teraz Fast Sync + G-Sync i wydaje mi się że jest lepiej, tylko teraz nie wiem czy to nie efekt placebo i G-Sync nie działa na darmo :/

 

Największy problem jaki zauważyłem i występuje od początku to miganie w lewym górnym rogu w menu niektórych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy podłączysz sekcje czy nie jest tylko opcja a nie wymóg , ja bym skorzystał z tego i podłączył nawet najtańsze AiO pod to , dla kebaba i tak prędzej czy później będziesz się rozglądał za LC , a mieć opcje lub jej nie mieć na starcie to robi zasadnicza różnice ,

 

Formula ma super Cover i to jest jej głównym Atutem , ma W_Lan i BT który sobie chwale. mogą być różnice w wyglądzie zastosowanych komponentów zasilających na Płytach Hero i Formula , selekcja sprawności Komponentów i ich przydzielanie do poszczególnych modeli podczas produkcji raczej nie istnieje jedynie wzór przykładowo elementów stabilizujących/sterujących napięciem może się różnic, to czym wyższy model tym lepszy nie zawsze się sprawdza gdyż każdy ma własne preferencje

To że chłodzenie cieczą to nie wymóg to już wiem.

Czemu uważasz że prędzej czy później będę chciał chlodzić cieczą ?

Nie mam zamiaru kręcić tak więc nie widzę takiej potrzeby.

Wziałbym formułe dla paru drobiazgów tyle że strasza mnie wszędzie tym że plastikowa osłona pogorszy obieg powietrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie jeszcze Maximus IX Code, to praktycznie Formula, nawet nie wiem czego brakuje bo nie mogłem się doszukać, a ze dwie stówki zaoszczędzisz.

 

Też miałem brać Code z opcją zdjęcia armoru, ale przestraszyłem się jak szkaradnie to wygląda i w końcu wziąłem Topowego Asusa z cywilnej klasy na z170, flashback poleciał i 7700k wstał od strzała :cool:

 

Co do LC to ja bym powiedział że prędzej za skalpem będzie się rozglądał, po skalpie to 7700k ogarnie nawet zwykły cooler za 150 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Co prawda masz V2 chłodzenia, czyli niby poprawione...ale swego czasu na 12600kf miałem podobne zachowania pod V1, oczywiście zanim już całkiem padło bo wtedy 100 była już non stop. 
    • FRAG4U.PL Sieć serwerów counter strike ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ MEDIA ✦︎ ➤︎ Forum ➤︎ Steam ➤︎ Sklep ▬▬▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY CS 1.6 ✦︎ ★ DD2 #1 ★ 83.168.105.39:27027 ★ DD2 #2 ★ 83.168.105.39:27015 ★ AIM/AWP ★ 83.168.105.39:27020 ★ 3 MAPS ★ 193.33.176.42:27035 ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY GŁOSOWE ✦︎ ★ TS3 ★ ts3.frag4u.pl:9987 ★ DISCORD ★ discord.com/invite/V8qDbnFBd8  
    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
    • Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...