Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VortaL

Czy to możliwe, że karta graficzna "pali" sloty PCIE?

Rekomendowane odpowiedzi

RX 480 od ASUSA, nowa płyta MSI H110M - 1.5 miesiąca i wysiada slot PCIE, inna grafika nie działa. Teraz to samo stało się z Gigabyte B250 - wysiadł slot PCIE, inna grafika z serwisu diagnostycznego nie działa, postawili taką diagnozę, że ta karta niszczy PCIE - możliwe? Karta i płyty nowe, karta ma jakoś 2 miesiące z czego 3/4 czasu nie była używania, pochodzi z esc.pl i była w jakiejś niższej cenie - bo dałem za nią 850 zł gdzie normalnie stała ponad 9 stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pierwszymi rx 480 był problem że pobierały z ze slotu pci-e więcej prądu niż powinny co w teorii mogłoby doprowadzić do uszkodzenia slotu. problem miał być rozwiązany w paczce sterowników które zmieniały zarządzanie energią. jeśli miałeś stare sterowniki (np. z jakiejś płyty instalacyjnej a nie ze strony amd.com) to CHYBA mogłoby się tak zdarzyć. ale mówię - chyba bo nigdy nie słyszałem o udokumentowanym przypadku uszkodzenia gniazda przez kartę. ewentualnie sztuka mogła być po prostu wadliwa i tyle.

 

sprzedaj na allegro. dostaniesz z półtora tysiaka od jakiegoś górnika. karta ma gwarę o problemie nie wiedziałeś więc jest dobrze :Up_to_s:

 

 

http://pclab.pl/art55083.html - łapaj jeśli Cię to ineresuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent z turbiną czy własna wersja asusa?

 

Jak podlinkowano wyżej, sterowniki naprawiły problem. Instalowałeś najnowsze, czy jakiś stary złom z płytki cd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, prawdopodobieństwo, że pad dwóch slotów był przypadkowy nie wydaje sie być wysokie. Z kolei oddanie karty na gwarancję/rękojmię spowoduje zapewne jej zwrot jako sprawnej. Gigabyte zapewne ma niestety tylko jeden slot x16.

 

Faktycznie chyba pozostaje: nie mam czasu grać w gry, nigdy nie była podkręcana, pograłem w For Honor ale fabuła mnie nie wciagnęła i się kurzy to sprzedaję w licytacji.

 

@Mityczny, z egzemplarzem karty musi być coś grubiej nie tak, jeżeli to jej zasługa, miałem przez kilka miesięcy Asusa RX480 od razu po premierze i nic się nie paliło, podobnie nie było relacji w sieci, żeby się innym paliło, problem był bardziej teoretyczny (przekroczenie specyfikacji) niż praktyczny (samospalenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pierwszymi rx 480 był problem że pobierały z ze slotu pci-e więcej prądu niż powinny co w teorii mogłoby doprowadzić do uszkodzenia slotu. problem miał być rozwiązany w paczce sterowników które zmieniały zarządzanie energią. jeśli miałeś stare sterowniki (np. z jakiejś płyty instalacyjnej a nie ze strony amd.com) to CHYBA mogłoby się tak zdarzyć. ale mówię - chyba bo nigdy nie słyszałem o udokumentowanym przypadku uszkodzenia gniazda przez kartę. ewentualnie sztuka mogła być po prostu wadliwa i tyle.

 

sprzedaj na allegro. dostaniesz z półtora tysiaka od jakiegoś górnika. karta ma gwarę o problemie nie wiedziałeś więc jest dobrze :Up_to_s:

 

 

http://pclab.pl/art55083.html - łapaj jeśli Cię to ineresuje

 

przez chwilę miałem jakieś ze strony ASUS - ale były stare, bo ze strony Radeona przy wykryciu jaką kartę posiadam zainstalowały się o wiele nowsze i zawsze zaktualizowałem.

 

Miałem te https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/DUAL-RX480-O4G/HelpDesk_Download/ z W10 64BIT, potem te ze strony Radeona Crimson, po wybraniu karty RX480 w wyszukiwarce dało mi sterowniki no i finalnie aktualizowałem jak program mi pokazał, że są nowe - płyty nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będę powtarzał jak mantrę Radeon od Asusa? Not even once

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do esc.pl niech mi zwracają pieniądze za kartę która uwaliła płytę i za płytę tak samo, nie wiem czy mam wysyłać bo nie mam zamiaru dawać tego na gwarancję - to padło które niszczy sprzęt, nie mam żadnej pewności, że nic z tym nie zrobią - wróci niby okej i dalej rozwali mi PCIE a to na bank wina karty, skoro druga płyta ma to samo - takie same objawy, przy uruchom ponownie obraz nigdy nie wstawał.. potem nie było go w ogóle - to samo miałem z obiema płytami i tą samą kartą.

 

Referent z turbiną czy własna wersja asusa?

 

Jak podlinkowano wyżej, sterowniki naprawiły problem. Instalowałeś najnowsze, czy jakiś stary złom z płytki cd?

 

Własna DUAL 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bo nigdy nie słyszałem o udokumentowanym przypadku uszkodzenia gniazda przez kartę. ewentualnie sztuka mogła być po prostu wadliwa i tyle.

 

sprzedaj na allegro. dostaniesz z półtora tysiaka od jakiegoś górnika. karta ma gwarę o problemie nie wiedziałeś więc jest dobrze :Up_to_s:

 

Coś tam na jakimś zagranicznym forum był przypadek albo dwa że sfajczyły się płyty przy Crossfire, ale masówki nie było, stery szybko połatali.

 

W przypadku górnika, istotna jest nie tylko gwarancja na GPU ale także i na płytę, bo jak popali magistralę PCIE to ta koparka co najwyżej wungiel będzie kopać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to, dałem zwrot z opcją "płatność" zamiast "gwarancja" i dopisałem, że oczekuję zwrotu za te dwie rzeczy, bo jedna była sprawna ale została uszkodzona przez drugą niesprawną.

 

Co było dziwne to to, że ta karta była dostępna za jakieś 900-950 zł a na esc.pl była przez chwilę za 850, kupiłem mówię super okazja, najlepsza karta w tej cenie - po kilku dniach już jej tam nie było i została chyba w normalnej cenie, może jakiś leżak albo serwisowana była? Ma na sobie naklejki na tym tylnym panelu esc.pl nie zrywać, ale płyta to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Putout, @Adashi jeśli nie żartowaliście to masakryczne z was cebulaki. Zapiszę sobie, żeby czasem od was czegoś nie kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze coś od siebie doda? Wysyłam w poniedziałek płytę i kartę na RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, płytę mi naprawili na gwarancji a kartę odesłałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa 1060 6GB i znów brak obrazu, trzy karty, trzy problemy - zostaje tylko zasilacz, nie? (wentylatory chodzą, ale no signal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty przypadkiem nie podłączasz kablem VGA (niebieskim)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Na trzech GPU i czterech MOBO problem ten sam, NO SIGNAL na GPU albo od razu, albo w przypadku jednej karty działało z miesiąc - coś mi się zdaje, że zasilacz walnięty choć karty pracują, wentylatory działają - w kompie teraz 1060 6GB mi nawet nie wyszukuje, zasilacz?

 

(jak RX480 działał to przy restartach kompa (opcja uruchom komputer ponownie z poziomu Windows) znikał obraz przy ponownym odpaleniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki: nie masz czasem budy w formacie "odwróconego ATX" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Regnum RG2.

Czyli nie, dobra jedno podejżenie mniej. U mnie w maximusie padł slot PCI-E po założeniu bloku wodnego :D Karta była za ciężka i obciążała slot w drugą stronę z powodu odwróconej konstrukcji obudowy. Dlatego pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF, odpalam dziś by sprawdzić na integrze i teraz z integry nie ma obrazu, komp stał ze 2 miesiące z 1060 w środku bo nie miałem kasy komuś go oddać do sprawdzenia (prawko auto i te rzeczy) CO ZA JE*ANY SZROT, CO ZA PECH ILE JA SIĘ NAWYMIENIAŁEM RZECZY W TYM GÓWNIE I NADAL NIE DZIAŁA, lepiej byłoby chyba ukraść te części niż kupić, człowiek pracuje ciężko by kupić komputer a od Lutego mam z nim same problemy i działał miesiąc, syf i pierdolnik, nie życzę nawet największemu wrogowi takiego gówna w jakie wszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...