Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gebago

RX480 sprzedać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli sprzedałeś korzystnie kartę, a kupujący się nie odzywa, to sorry, ale do sądu. Przedsądowe wezwanie do zapłaty szybko oduczy cwaniakowania jednego z drugim, a za 1500 PLN można już śmiało się tym zainteresować, postępowanie w trybie uproszczonym nie jest drogie.

 

Aczkolwiek jeśli ktoś potrzebuje gotówki teraz, a nie po dwóch latach, to pewnie lepiej po prostu wystawić ponownie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro mam nadzieje ze skonczy u nas życie, chętnie przeszedłbym na EBAY.PL

 

Cały świat ma ebay a my durne alledrogo..

 

cały świat miał messengera a my gg ;]

 

cały świat miał facebooka a my nasza klasę..

 

mam nadzieje ze skonczy te allegro jak reszta i przejdziemy tam gdzie powinismy byc od dawna:D Prowizje na allegro to jakiś meksyk, komentarze i podejście do całokształtu.. szkoda gadać.

Akurat w tym przypadku sie nie zgodzę ,miałeś kiedyś okazję korzystać z ebaya?Allegro jest cudowne przy tym czymś .

 

Prowizje mają jeszcze gorsze niz allegro (10% + paypal 3,5% ) ,Kontakt z kimś tam to już graniczy z cudem i jest duzo gorzej niz allegro.

 

Do tego dzieki ich programowi Ebay money back guarantee takie wały tam idą ze szok i nie chciał byś tam sprzedać cokolwiek bo kupujący po np. 2 miesiacach może ci odesłać sprzęt że nie działa i to ty zapłacisz wysyłki w dwie strony,prowizje itd.

 

A jak ci nie pasuje to odadza kwote kupującemu i zostaniesz bez kasy i przedmiotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Uważaj bo ja napisałem parę stron wcześniej że miałem podobny problem to zostałem zjechany przez 3 gości że oni nigdy nie mieli problemów ze zwrotem i pisze bzdury.

Mi po kontakcie z obsługą od razu zwrócili. Oczywiście z automatu dostałem odpowiedź negatywną, dopiero kontakt z obsługą pomógł.

 

Allegro mam nadzieje ze skonczy u nas życie, chętnie przeszedłbym na EBAY.PL

 

Cały świat ma ebay a my durne alledrogo..

Chyba nie wiesz jakie wałki odchodzą na ebayu i jak wysokie są tam prowizje, bo inaczej byś śpiewał. Allegro to syf obecnie, ale ebay dla sprzedających jest jeszcze gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 480,00 zł

 

Teraz tylko oczekiwanie na wpłatę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo ja napisałem parę stron wcześniej że miałem podobny problem to zostałem zjechany przez 3 gości że oni nigdy nie mieli problemów ze zwrotem i pisze bzdury.

 

Pewnie wynika to z tego, że kiedyś faktycznie był przycisk do odwołania się i sam z tego 2 razy korzystałem.

Tzn. nawet jak kupujący skłamał, to można było się odwołać i Allegro rozpatrywało samo sprawę na nowo i wyjaśniało z kupującym.

Niestety później usunęli całkiem tę możliwość i ręcznie nie da się odwołać, trzeba przez maile, ale u mnie strasznie długo z tym zeszło i tłumaczyłem w zasadzie kilka razy w czym rzecz, a sprawa była banalnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

 

Kupujący S...D zapłacił Ci za zakupy przez PayU.

 

Szok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wynika to z tego, że kiedyś faktycznie był przycisk do odwołania się i sam z tego 2 razy korzystałem.

Tzn. nawet jak kupujący skłamał, to można było się odwołać i Allegro rozpatrywało samo sprawę na nowo i wyjaśniało z kupującym.

Niestety później usunęli całkiem tę możliwość i ręcznie nie da się odwołać, trzeba przez maile, ale u mnie strasznie długo z tym zeszło i tłumaczyłem w zasadzie kilka razy w czym rzecz, a sprawa była banalnie prosta.

Wiem kiedyś nie było żadnego problemu z tym ,praktycznie oddawali z automatu ,ale ostatnio tez miałem problem taki jak ty że pisałem z nimi parenaście emaili i nie chcieli oddać prowizji .

 

Nawet pomimo tego że nie było żadnych dowodów że do tranzakcji doszło ,ale oni i tak swoje dla paru groszy(25 zł) .

 

Nie wiem może trafiłem na jakiś idotów co nie mieli pojęcia co robią (bo napisałem tyle emaili że co jakieś 2-3 dni odpisywał juz ktos inny ) .

 

Pisałem im że na payu niema nic,nie było żadnej wpłaty na konto rachunkowe,ostatecznie chcieli jakieś oświadczenie pisemne od kupującego że z aukcji zrezygnował .

 

Było to smieszne bo z kupującym nie było żadnego kontaktu i jak miałem to niby załatwić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też przelew na PayU doszedł także na szczęście mnie to jednak ominęło :)

@killer85 Ty 480 4gb sprzedawałes? Ja sprzedałem msi 470 4gb za 1430zł ze stycznia 2016 (kupiłem za 990 wtedy)

 

Mam takie offtopowe pytanie (i tak cały temat trochę zszedł z toru :D) od razu czy wysyłał ktoś coś kurierem UPS w punkcie? Muszę drukować coś wcześniej i płacić z góry za wysyłkę czy mogę ogarnąć wszystko przy nadaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowę tego czyli ~2.25$. Przy ~25Mh/s.

 

O optymalizacji kopania i modyfikacjach biosów nie będę pisał bo tu już trochę trzeba ogarniać, ale jak ktoś chce dam prosty programik. Kopie to co aktualnie jest najbardziej opłacalne czyli na RXach zwykle ETH i w locie zamienia na BTC.

 

Wystarczy ściągnąć https://www.nicehash.com/index.jsp?p=ethereum-mining

 

Po odpaleniu przez "nicehashminer" w sekcji benchmark wybrać kartę graficzną i zaznaczyć wszystkie rodzaje walut (na początek benchmark standard) nacisnąć start i poczekać aż program przeliczy hashe. Następnie przy każdym uruchomieniu wybierze aktualnie najbardziej opłacalną walutę i będzie kopać, a w pasku będzie podane ile USD/dzień kopie. Oczywiście są bardziej opłacalne metody bezpośrednie kopania, ale tu można mieć już pogląd ile można zarobić.

 

Aby kopało na wasze konto to w pole bitcoin adress należy wpisać swój adres/konto btc. No i serwer oczywiście europa amsterdam

Tu macie portfele https://bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel (dla początkujących polecam np. electrum)

 

Każdy laik powinien sobie poradzić z odpaleniem kopania w taki sposób :D

 

Ps. Oprogramowanie jest bezpieczne i pewne, aczkolwiek bardzo często antywirusy blokują oprogramowanie do kopania więc trzeba dodać odpowiednie wyjątki w antywirze.

 

Dzięki! Jeszcze kilka dni temu nie miałem pojęcia o Bitcoin a dzięki Twojemu postowi zacząłem kopać w 5 min :)

Założyłem portfel Electrum, z zakładki 'receive' skopiowałem adres (ciąg znaków) do minera NiceHash do pola pod nazwą "Bitcoin address".

Kopię już prawie drugi dzień, a w portfelu nic się nie pojawia :/ Co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też przelew na PayU doszedł także na szczęście mnie to jednak ominęło :)

@killer85 Ty 480 4gb sprzedawałes? Ja sprzedałem msi 470 4gb za 1430zł ze stycznia 2016 (kupiłem za 990 wtedy)

 

 

470 4gb z siga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Jeszcze kilka dni temu nie miałem pojęcia o Bitcoin a dzięki Twojemu postowi zacząłem kopać w 5 min :)

Założyłem portfel Electrum, z zakładki 'receive' skopiowałem adres (ciąg znaków) do minera NiceHash do pola pod nazwą "Bitcoin address".

Kopię już prawie drugi dzień, a w portfelu nic się nie pojawia :/ Co robię źle?

 

zdaje się że wypłaty tam są co kilka dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtej chwili nie warto sprzedawać rx 480/580, ceny gtx są z kosmosu nieopłacalne lepiej przeczekać na radku który daje rade we wszystkich gierkach. RX można zamienić na gtx1070/80/Ti tylko ile trzeba dopłacić więcej niż 1tysiak jest bezsensowną głupotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz, że nie warto? Czekasz aż minie gówno burza i kupujesz wydajniejszą kartę za te pieniądze, które dostałeś ze sprzedaży albo i lepszą. Zwykły interes. Chyba, że ktoś jest zapalonym graczem i musi teraz akurat grać to wtedy ma jednak problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kłopot w tym ile tego czekania będzie :( bo jak np. po wakacjach miałoby rypnąć, to super - korzystać z lata, rowerek, spacerek, browarek itd., poczytać se na trawce, zaliczyć jeziorko, albo do roboty sezonowej, i na jesień kupić coś za 1/3 ceny - ale jak nie rypnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a wystarczy, że Ether spadnie na moment do 250$ i każdy już tu wieńczy koniec kopania, a Ether po mniej niż 24H odbija z powrotem w okolice 300$, już 273$ zamiast 250$, nie mówiąc o tym, że przecież są jeszcze inne kryptowaluty, komuś tam na Radeonach nawet NiceHashMiner przez jakiś czas zamiast Etheru jakieś Sole kopał i wychodziła średnia z tego lepsza niż z Etheru w momencie gdy Ether akurat miał niską wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak rypnie ether to rypną wszystkie kryptowaluty. Myślę, że gorszej sytacji już być nie może, więc nawet jak się sprzeda teraz swoją kartę to potem można będzie kupić taką samą taniej.

 

edit: oczywiście to tylko gdybania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedac i kupic gtx 1080 w Niemczech.

 

Tylko idiota nie sprzeda rx480 przy obecnych cenach. Poza PL zarowno gtx 1070 jak i 1080 sa w naprawde przyzwoitych cenach i wydajnosciowo zjadaja rx 480.

Oczywiscie przy zalozeniu, ze chce grac a nie kopac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie płacą po ponad 1600 zł za 4GB wersje, które mają niespełna rok, przecież to grzech nie sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem 480 za 1620... ale jebła mi płyta główna i musiałem kupić nową płytę i nową kartę grafiki... Interes życia

Podsumowanie

Kupiona za 1220zł

Sprzedana za 1620zł

-26zł prowizja allegro

-266zł płyta

-150 grafika

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizja Allegro przy sprzedaży na taką kwotę jest przecież dużo wyższa niż 26 zł. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizja Allegro przy sprzedaży na taką kwotę jest przecież dużo wyższa niż 26 zł. :P

Wyższa? Swoją sprzedałem za 1900zł na licytacji. Prowizji zapłaciłem tylko 26,85 zł. :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizja Allegro przy sprzedaży na taką kwotę jest przecież dużo wyższa niż 26 zł. :P

Właśnie zmienili regulamin sam wcześniej czytałem nowy cennik kiedyś to był chyba stały % a teraz progi od kwot plus coś tam :E

f8a0cc1553.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ktoś cię nabrał. Przy 1900,00 prowizja nie powinna wynieść 39,20?

 

26,85 odpowiada wartości sprzedaży 1250,00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Obawiam się, że ktoś cię nabrał. Przy 1900,00 prowizja nie powinna wynieść 39,20?

 

26,85 odpowiada wartości sprzedaży 1250,00.

Obawiam się, że się mylisz. Prowizje aktualnie tak wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przy tysiącu jest kolejny próg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...