Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gebago

RX480 sprzedać?

Rekomendowane odpowiedzi

Widząc całe zamieszanie wokół tych kart zastanawiam się czy nie sprzedać mojej rx480 msi gaming x 4g. Kartę kupiłem w grudniu a w sumie teraz i tak nie mam czasu grać a widząc że mogę ją odsprzedac w cenie zakupu albo i drożej. W ogóle będzie chciał ktoś to kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać sprzedać.

Multum osób będzie chciało kupić - za 1300zł spokojnie możesz wystawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubon16: Za 1300 zł to RX 470 schodzi w mniej niż 30 minut. Z ostatnich paru dni normalnie po 1400-1450 zł na Allegro zeszły RXy 470, także RX 480 to parę stówek więcej jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak, cen nie śledze a tydzień temu chodziły po 1300-1400.

W takim razie zalecam licytacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedać jak najdrożej, najlepiej za więcej aniżeli kupiłeś - niech płacą cebulaki. :lol2:

I nie zapomnij dołączyć dowodu zakupu, żeby widzieli za ile kupiłeś nowe, a za ile oni od ciebie :Up_to_s:

Tak, jestem podła zołza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo się znowu opłaca kopać. Więc kopać albo sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wrzuć je na jakąś mobo z odzysku, dodaj najtańszy proc, 4GB ramu i kop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde. Po dostaniu w lutym gtx 1060 za 1250 zł, nie śledziłem w ogóle tematu kart. A tu proszę, jakie drożyzny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo się wylogować z forum i w końcu zacząć grać grać grać, jak Bozia przykazała

 

ja bym nie czekał tylko po prostu kupił na co Cię stać i jazda

 

zauważ, że podwyżki wszędzie bardzo szybko się dzieją (paliwo, energia, żarcie - 1 dzień od ogłoszenia że skoczyła baryłka czy tam jakieś surowce i bam, nowe ceny); a po ogłoszeniu że np. na rynku jest dodatkowy pierdylion litrów ropy ceny sobie topnieją po 1-2 gr na tydzień... to tylko analogia oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce to musisz być znajomym, znajomą Szyszki czy innego bandyty i możesz być Misiewiczem, wtedy nawet 1080 TI sobie kupisz w dualu, ważne że ośmiorniczki tak kuły w dupkę, a nepotyzm jaki teraz jest nikogo nie kuje :D Też taka analogia oczywiście, w końcu trzeba utrzymać tych wszystkich uprzywilejowanych w tym kraju :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedać jak najdrożej, najlepiej za więcej aniżeli kupiłeś - niech płacą cebulaki. :lol2:

I nie zapomnij dołączyć dowodu zakupu, żeby widzieli za ile kupiłeś nowe, a za ile oni od ciebie :Up_to_s:

Tak, jestem podła zołza :D

 

Cebulaki? dla nich to czysty biznes. jakby trzeba było to i ze 2 tysiaki by rzucili bo im sie to po prostu zwróci. nie widzę w tym cebulactwa. jeden inwestuje złoto, drugi w nieruchomości a trzeci w kryptowaluty

 

Dlaczego te karty tak podrożały?

 

bo jest popyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przezorni kupili po 40 nowych RX470 z magazynów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawaj, ja mojego RX 480 Sapphire Nitro+ 4GB kupiłem za 1090zł z Cywilizacją 6, którą sprzedałem za 130zł czyli w sumie za kartę dałem 960zł. Przedwczoraj poszła na OLX za 1420zł =) Wydaję mi się, że za 1500zł nawet by poszła, ale i tak to jest ogromny zysk. Poczekam sobie teraz z miesiąc, aż wszystko się uspokoi i biorę 1070. No chyba, że będzie jakieś info na temat GTX 2XXX albo Vegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam licytację a nie Kup Teraz. Więcej zarobisz.

 

W sumie przez to całe zamieszanie, AMD może się cieszyć. Kopią czy nie kopią, udało się im sprzedać całą masę sprzętu, co im podreperuje budżet! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadziała w dwie strony. Z czasem, w razie załamania przemysłu górniczego, rynek zostanie zalany zajechanymi używkami w śmiesznych cenach, mocno utrudniając sprzedaż nowych kart. Ludki pokupują zajeżdżone RXy, te zaczną padać i będzie wysyp płaczków na forum pt. "Radeon problem/artefakty" itd.

 

Było już tak kilka latek temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że sprzedać-tylko nie za 1400zł -> 1600zł minimum.

Przyjrzyjmy się całej sytuacji:

Rok temu RX'y 480 8GB kosztowały ok. 1200zł-1300zł

Po roku używania sprzedajemy je za 1600zł.

Moim zdaniem nawet kupując obecnie drogiego:

https://www.morele.n...ing-6gd-774555/

Mamy nową kartę, z 3-letnią gwarancją i zostaje nam jeszcze 100zł-200zł.

A jak ktoś nie ma ciśnienia to bierze RX'a 460 lub GTX'a 1050Ti i czeka, aż ceny się unormują. Pozostaje jeszcze oczywiście integra -tylko co w takim razie robił wcześniej w tym zestawie RX, skoro integra wystarcza )

P.S. A rok temu ludzie mówili że RX'y są nieopłacalne szczerbaty.gif

P.S.2 Tu jest: https://www.arest.pl...0G1-GAMING-6GD/ taniej o ponad 100zł niż na morelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam saphire nitro + 8gb kurcze chyba ją sprzedam jak taki popyt, wiedzmina 3 już przeszedłem a w pracy zapierdol i i tak nie gram :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto teraz sprzedac by zyskac, później trudno bedzie ze sprzedażą jak pojawia sie pokoparkowe egzemplarze każdy bedzie zjezdzal w dol z cena bo konkurencja zaleje rynek. A teraz każdy idzie w gore... juz nie tylko amd drozej takze nivida wiec jeśli mamy w planach zakup sprzętu to spieszmy sie bo może byc drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatniego ponad pół roku USDPLN ciągle generalnie spadał. W skali tej połowy roku było to grubo ponad 10%. Teraz chyba zaczyna odbijać, no i ciekawe co z tego wyniknie.

Na spadki cen RAM się nie zanosi, jeżeli bańka na GPU potrwa dłużej będzie wielki renesans konsol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, wczoraj morele podwyższyło cenę msi gtx 1060 gaming x 6G dokładnie o 100 zł, widać za nvidię też już się biorą górnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto teraz sprzedac by zyskac, później trudno bedzie ze sprzedażą jak pojawia sie pokoparkowe egzemplarze każdy bedzie zjezdzal w dol z cena bo konkurencja zaleje rynek. A teraz każdy idzie w gore... juz nie tylko amd drozej takze nivida wiec jeśli mamy w planach zakup sprzętu to spieszmy sie bo może byc drożej

O tym nie pomyślałem, ale jest to świetny argument za sprzedażą.

RX'y dotknie to najbardziej, ale GTX'y (szczególnie 1070) też.

Jak przyjdzie co do czego to się okaże że RX'y będą po 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co kaman, ze nowe rx470 sa tansze od używanych?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co kaman, ze nowe rx470 sa tansze od używanych?:D

 

Nie ma nowych dostępnych, nawet 570 i 580 w Polsce praktycznie niedostępne (w większości przypadków nie ma się co sugerować pozycją karty w sklepie)

 

Jeżeli bańka na GPU potrwa dłużej będzie wielki renesans konsol?

 

Właśnie wczoraj też takie przemyślenia miałem tylko w kontekście XONE X, który na E3 okazał się lekką porażką, a pod koniec roku może być sprzętem mocno obleganym jednak z uwagi na sytuację na rynku.

http://forum.pclab.pl/topic/1207613-Jaki-RX-570-wybrac/page__view__findpost__p__14688826

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...