Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Socialdisaster

Problem z bootowaniem dysku na płycie z EFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś rano po uruchomieniu komputera dysk nie chciał się McCutchenootowac. Było to na płycie Gigabyte ga-m68mt-s2p. Wygląda to tak, że komputer się uruchamia lecz nie wyświetla się obraz. Dioda po prostu miga.

 

Stwierdziłem, że problem może leżeć w karcie graficznej więc dla pewności przepiałem monitory, później karty graficzne oraz dyski twarde. bez skutku - bios nadal się nie wyświetla I nie mogą uruchomić Windowsa, ogólnie nic się nie wyświetla.

 

Postanowiłem przepiac bebechy do drugiej płyty ASRock FM2A55M-DGS. Po przepieciu wyświetla się normalnie EFI lecz po wybraniu opcji bootowania mam do wyboru swój dysk twardy na którym jest zainstalowany Windows 10 oraz mam dy wybrania EFI basic shell. Po wybraniu dysku twardego do bootowania obraz znów się nie wyświetla i miga tylko dioda.

 

Skoro ASRock wyświetla EFI a płyta Gigabyte nie wyświetla nawet biosa na start to Gigabyte musi być zepsute? Czy problem może tkwić w tym, że dysk z windowsem był ogólnie instalowany na płycie Gigabyte z biosem a nie EFI. jeśli tak to co mogę zrobić żeby ta płyta ASRock z EFI zbootowala mój dysk twardy? Nie mam już za bardzo pomysłu co może stanowić problem. Czy wie ktoś co może być przyczyną tego problemu?

 

Przepraszam za ewentualne błędy oraz niezrozumiałe wyrazu czasami SwiftKey mnie trolluje i wygląda na to że na telefonie nie mam dostępu do edycji postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim próba odpalenia Windowsa z dysku który był wcześniej w innej płycie głównej jest daremne. I tak, i tak nie zadziała. Chyba że ew. płyta jest na tym samym chipsecie (tu nie jest raczej)

 

I zmień sobie SwiftKey może na Gboard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...