Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ravmac

Laptop ASUS zacina się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rok temu we wrześniu kupiłem laptop ASUS R558UQ-XO313T-12 i5-6198DU/12GB/1TB/Win10 GT940MX za prawie 3 tysiące w sklepie x-kom. Gdzieś po miesiącu, bądź dwóch, zaczął się zacinć raz w tygodniu. I to tak się zacinał, że nic nie mogłem zrobić. Nawet ctrl+alt+delete nie pomogło. Później trochę się uspokoiło. Jednak po Nowym Roku znów powrócił problem. W maju skontaktowałem się z serwisem. Polecili mi zrobić skan programem AdwCleaner. Wykryło 12 błędów i usunąłem. Jednak nadal się powtarzał problem z zacinanem się. Ponownie zadzwoniłem do serwisu i polecili mi instalację sterowników na nowo. Też nie pomogło i wysłałem laptopa do serwisu ASUS wraz ze zdjęciem jak wygląda ekran przy zacinaniu się. Po dwóch dniach dostałem taką informację:

 

"Opis problemu:

Nagłe restarty, błędy aplikacji podczas działania, BSOD

 

Konkluzja:

Pomimo wielopłaszczyznowych testów nie stwierdziliśmy usterki.

 

Prace wykonane:

-        Test funkcjonalny:

-        Test finalny i test techniczny

 

Podpowiedzi:

Twój komputer przeszedł testy funkcjonalne z powodzeniem, może on być jednak narażony na problemy związane z działaniem oprogramowania firm trzecich.

 

Nim zdecydujesz się na ponowne wysłanie urządzenia do serwisu lub kontakt ze wsparciem technicznym, przeprowadź przywracanie systemu do stanu fabrycznego. Pozwoli to zaoszczędzić czas i uniknąć ewentualnych kosztów związanych z naprawą. Uruchomienie i przeprowadzenie procedury przywracania systemu trwa zwykle około 30 min. Uprzejmie informujemy, że podczas kliku pierwszych rozruchów urządzenia, praca komputera może być spowolniona przez aktualizacje, które są pobierane i instalowane w tle przez system Windows. Sugerujemy sprawdzenie urządzenia przed zainstalowaniem aktualizacji i programów, a następnie ich instalację i ponowne testy, aby upewnić się, że napotkana usterka nie jest kwestią programową..

 

Poniżej przedstawiono proces inicjalizacji i przebiegu procedury przywracania system do stanu fabrycznego. UWAGA! Procedura powoduje utratę danych dlatego zaleca się utworzenie ich kopii przed przystąpieniem do procesu.

 

1. Upewnij się, że urządzenie jest całkowicie wyłączone.

2. Usuń wszelkie akcesoria z portów rozszerzeń (pendrive, myszka, zewnętrzna klawiatura).

3. Upewnij się, że urządzenie jest podpięte do zasilania.

4. Naciskaj szybko i cyklicznie klawisz F9 podczas rozruchu komputera.

5. Na ekranie powinien pojawić się komunikat z prośbą o chwilę cierpliwości.

6. Wybierz “Rozwiązywanie problemów” z menu.

7. Wybierz “Reset fabryczny” z menu.

8. Wybierz “Dalej”..

9. Wybierz “Tylko nośnik, na którym zainstalowany jest system”.

10. Wybierz “Usuń tylko pliki użytkownika”.

11. Jeśli chcesz zachować dane lub z jakiegokolwiek innego powodu przerwać procedure, wybierz “Anuluj”. Po wybraniu przycisku “Reset” procedura zostanie zaainicjowana. Na przestrzeni kilku minut problem związany z oprogramowaniem powinien zostać rozwiazany.

 

Jeżeli po przeprowadzeniu powyższej procedury problemy nie znikną lub jeżeli masz dodatkowe pytania, prosimy o kontakt z infolinią ASUS."

 

Nie wiem co mam dalej robić. Nie ukrywam, specem od komputerów i programów na pewno nie jestem. Dlatego proszę Was o poradę i pomoc z moim laptopem w sprawie jego naprawy.

 

W załączniku ekran laptopa podczas zacinania się:

http://files.tinypic.pl/i/00910/nk68fpkop67c.jpg

 

Mam jeszcze pytanie, czy to problem sprzętowy czy softwarowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak radzą. Zgraj ważne dane na jakiś nośnik i przywróć system do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecili mi zrobić skan programem AdwCleaner.

:rotfl:

 

W załączniku ekran laptopa podczas zacinania się:

http://files.tinypic.pl/i/00910/nk68fpkop67c.jpg

 

Mam jeszcze pytanie, czy to problem sprzętowy czy softwarowy?

Zdecydowanie sprzętowy - coś z grafiką, matrycą albo ogólnie elektroniką.

 

Oddaj do sklepu - reklamuj na rękojmię: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

 

Przygotuj pismo w dwóch egzemplarzach, na Twoim niech Ci pokwitują odbiór. W piśmie opisz problemy i załącz zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być matryca lub VRAM na karcie graficznej. Raczej VRAM, bo na matrycy byłoby łatwiej znaleźć problem. Spróbuj zrobić test obciążeniowy GPU. Oczywiście format też nie zaszkodzi, ale niekoniecznie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba przywrócić system aby wykluczyć problem programowy/sterowników. Wtedy nie będą mieli wymówki że są zainstalowane programy firm trzecich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będę tak próbował. Też podejrzewałem, że to coś z grafiką. ASUS pewnie mi zwróci laptopa. Jeśli znów się to powtórzy to zadzwonię do serwisu i wyśle im ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego wysyłasz do serwisu a nie reklamujesz u sprzedawcy z tytułu rękojmi???!!!

Tylko się streszczaj zanim minie rok czasu od zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na prawo do rękojmi mam 2 lata? Wysyłam do nich laptopa z pismem, czy najpierw pismo samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rękojmi poczytaj pod podanym wyżej adresem - tam wszystko jest.

 

Wysyłasz laptopa z pismem. Możesz też oddać do placówki X-Komu, jeśli masz niedaleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli kupiłem online to chyba muszę im wysłać, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mają wyjście jeśli towar jest wadliwy?

 

 

Tak, mają. Przy pierwszej reklamacji na rękojmi mogą zwrócić kasę ale również odrzucić żądanie zwrotu gotówki (pewnie że każdy by chciał od razu kasę ale sprzedawca tez ma pewne prawa w rękojmi) i zaproponować naprawę. Poza tym ważne jest też że wada jest istotna. Wygląda to tak ze maja 2 tygodnie na ustosunkowanie się, jeśli reklamacja jest zasadna a oni są w stanie sprzęt naprawić wyślą ci pismo że odrzucają zwrot gotówki bo są to dla nich nadmierne koszty i zaproponują naprawę. Z automatu nie wykonają naprawy bez twojej zgody więc będziesz musiał wtedy się pofatygować ponownie podpisać zgodę albo wysłać im kolejne pismo.

Dopiero przy drugiej reklamacji i wadzie istotnej już nie mogą odrzucić żądania zwrotu gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu była kwestia czy zwracają gotówkę w całości a nie w jaki sposób ustosunkują się do reklamacji.

Nie trzeba wysyłać pocztą, można iść do stacjonarnego punktu i wtedy nawet chyba drukują reklamację z tytułu rękojmi. To że rękojmia trwa dwa lata nie oznacza że przez 2 lata jesteś chroniony bo po roku to ty musisz udowodnić że wada istniała w chwili wydania towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli kupiłem online to chyba muszę im wysłać, co?

Jednak chyba tak:

 

Reklamowany towar należy dostarczyć do jednego z naszych salonów stacjonarnych (w przypadku zakupu dokonanego w salonie) lub wysłać na adres naszej siedziby (w przypadku zakupu dokonanego przez sklep internetowy) - x-kom, ul.T. Rejtana 25/35, budynek 100/8, 42-202 Częstochowa.

https://www.x-kom.pl/serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem można dostarczyć do salonu, nie trzeba wysyłać.

Podobny wątek:

http://forum.pclab.pl/topic/1207954-Zwrot-laptopa-w-xkomie/

Z regulaminu.

W celu usprawnienia procedury reklamacyjnej Klientowi, który dokonuje reklamacji produktu zakupionego i doręczonego za pośrednictwem Internetu zaleca się, by w ramach takiej reklamacji wysyłał produkt bezpośrednio na adres siedziby Sprzedającego:

x-kom, ul. T. Rejtana 25/35, budynek 100/8, 42-202 Częstochowa.

Weź sprzęt i podjedź do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...