Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airborne82

Kupno HDD 2/3 TB - Fundusze 300-400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.

 

Szukam dysku HDD 2-3 TB , mało awaryjny.

 

Dysk na dane, może czasem jakaś gra ale z przewagą na dane.

 

Ważne by był mało awaryjny.

 

Co teraz jest na topie i mało awaryjne ?

 

Hitachi ? Toshiba ? Może jednak Seagate lub WD .

 

Jak wiadomo wśród tych modeli są i awaryjne dyski i te mniej awaryjne.

 

Które dokładnie wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie te dyski to za niedługo będą wszystkimi szczelinami w budzie wychodzić :E

 

 

Rozważył bym Toshibę generalnie nie słyszy się o awariach tych dysków, są też bardzo spokojnie w kwestii parkowania głowic, nawet w trybie auto robią 1/15 tego przebiegu co Seagate, minusem może być lekko słyszalna głowica jeżeli nie masz dobrze rozwiązanej klatki na dyski.

 

Z innych polecanych można rozważyć HGST (Hitachi), z WD tylko konkretne serie, unikać WD Blue powyżej 1TB ze względu na to iż to są w rzeczywistości greeny, WD Red w nie każdym zastosowaniu ma oczekiwane osiągi, a WD Black jest bardzo drogi, z Seagate pod względem wydajności nie ma problemów, kwestia na jaką sztukę trafisz, dobra podziała, zła będzie się sypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie te dyski to za niedługo będą wszystkimi szczelinami w budzie wychodzić :E

 

 

Rozważył bym Toshibę generalnie nie słyszy się o awariach tych dysków, są też bardzo spokojnie w kwestii parkowania głowic, nawet w trybie auto robią 1/15 tego przebiegu co Seagate, minusem może być lekko słyszalna głowica jeżeli nie masz dobrze rozwiązanej klatki na dyski.

 

Z innych polecanych można rozważyć HGST (Hitachi), z WD tylko konkretne serie, unikać WD Blue powyżej 1TB ze względu na to iż to są w rzeczywistości greeny, WD Red w nie każdym zastosowaniu ma oczekiwane osiągi, a WD Black jest bardzo drogi, z Seagate pod względem wydajności nie ma problemów, kwestia na jaką sztukę trafisz, dobra podziała, zła będzie się sypać.

 

 

:E

Większośc dysków mam jako backup, odpięte i w razie czego podpinam pod Uniteka pod USB :D

Ostatnio zastrajkował mi Samsung F3 1TB ( ponad 50 tys godzin - trzymał się dzielnie ) jakieś błędy z głowicą czy czymś ( ogólnie mechanika ) oraz kilka niestabilnych sektorów ( 4 ) oraz kilka relokowanych sektorów ( też 4 ).

Dane z niego wrzuciłem na inny dysk i chce go że tak powiem " wyrzucić " z budy i dać na jego miejsce inny pewny dysk.

 

Toshiba to te P300 tak ?

a Hitachi to które dokładnie ? Travel coś tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dysku HDD 2-3 TB , mało awaryjny.

 

Dysk na dane, może czasem jakaś gra ale z przewagą na dane.

 

Ważne by był mało awaryjny.

 

Toshiba P300 2TB HDWD120UZSVA

Toshiba P300 2TB HDWD120EZSTA

 

Toshiba P300 3 TB HDWD130EZSTA

Toshiba P300 3 TB HDWD130UZSVA

 

różnica w kodach to:

 

EZSTA = Retail = zapakowany w ładne, czerwone pudełeczko .

UZSVA = Bulk = zapakowane tylko w folię.

 

Są lepsze od nich, ale są i gorsze - duża popularność tworzy dużo komentarzy - to oczywiste.

 

Te dyski to w miarę nowa seria i popularności nie ma takiej jak inne - dłużej będące na rynku.

 

Jak np. słynny z awaryjności i niezawodności zarazem model np. SEAGATE trzaskany w fabrykach od 8-10 lat. :smoke:

 

Używam takich TOSHIBA P300 od ponad roku po awarii SEAGATE.

Są trochę szybsze przy odczycie od tego SEAGATE, ciche, nie nagrzewają się ponad miarę i na razie bez awarii.

 

ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY...

SEAGATE był dobry kilka lat temu i póki nie zwalił się raptem po 3 latach użytkowania.

.

 

Rozważył bym Toshibę...

...minusem może być lekko słyszalna głowica...

Mam aż dwa dyski TOSHIBA P300 i w żadnym głowica nie szumi...bardziej niż w pozostałych moich dyskach SEAGATE, WD, SAMSUNG. banan.gif

W moich praktycznych testach (!) wydajnościowych te TOSHIBA P300 wypadają lepiej przy odczycie jak słynny ciągle "wariat wydajności" SEAGATE.

.

Ostatnio zastrajkował mi Samsung F3 1TB...

A mój nadal dzielnie się trzyma mimo kilku letniej pracy.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

.

 

A mój nadal dzielnie się trzyma mimo kilku letniej pracy.

.

 

No F3 to była świetna seria dysków.

Aż by się kupiło takich więcej gdyby dalej były nówki.

Ponad 50 tys przepracowanych godzin, 6 albo 7 lat użytkowania ( jak coś nie pochrzaniłem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aż dwa dyski TOSHIBA P300 i w żadnym głowica nie szumi...bardziej niż w pozostałych moich dyskach SEAGATE, WD, SAMSUNG. banan.gif

W moich praktycznych testach (!) wydajnościowych te TOSHIBA P300 wypadają lepiej przy odczycie jak słynny ciągle "wariat wydajności" SEAGATE.

 

Dlaczego przycinasz mojego posta przez co jego sens jest zupełnie inny, napisałem wyraźnie że chodzi o obudowy które mają kiepsko rozwiązane klatki na dyski, po za tym tutaj bardziej odnosiłem się do serii DT01 niż P300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z gwarancją na ten dysk?

 

Emag

 

Dla Konsumenta: 60 miesięcy

 

Sferis z allegro

 

24 miesiące

 

Poza tym ktoś z benchmarka napisał o nim:

 

Dysk jest dość słyszalny, szum oraz przeskakiwanie głowicy podczas odczytu, ale to normalne, w końcu nie jest to wersja która ma być super cicha.

A i tak mój sprzęt pod obciążeniem zagłusza go więc mało mnie to obchodzi :P

 

Wypowie się ktoś z posiadaczy tego modelu jak to z nim naprawdę jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z gwarancją na ten dysk?

 

Emag

 

Dla Konsumenta: 60 miesięcy

 

Sferis z allegro

 

24 miesiące

 

Poza tym ktoś z benchmarka napisał o nim:

 

 

 

Wypowie się ktoś z posiadaczy tego modelu jak to z nim naprawdę jest?

 

Zakup dokonany, oby było warto :D

Wybrana Tośka P300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten dysk nie ma ukrytych wad które ujawniają się po średnio roku :E to raczej na 100 % będzie to udany zakup :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten dysk nie ma ukrytych wad które ujawniają się po średnio roku :E to raczej na 100 % będzie to udany zakup :thumbup:

Hehe nie kracz :P

Się okaże, dyski na bieżąco monitoruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup dokonany, oby było warto :D

Wybrana Tośka P300

Czekam na opinię

 

Gdzie kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinię

 

Gdzie kupowałeś?

 

BitComputer.

Zrobiłem zamówienie w niedziele a rano w poniedziałek przyszło powiadomienie ze dysk do odbioru, a do tego zapłaciłem ciutke mniej niż w momencie składania zamówienia :D

Co do opinii to dam znać dopiero za jakiś czas bo mam opatrunek na uchu i troszku mi w uchu szumi przez to, więc nie wyłapałbym zbytnio czy dysk coś hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twojej obudowie ten dysk powinien być niesłyszalny.

 

Narazie i tak żadnego chrobotania nie słyszę z powodu powyższej dolegliwości, zdejmą opatrunek to będę się wsłuchiwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie i tak żadnego chrobotania nie słyszę z powodu powyższej dolegliwości, zdejmą opatrunek to będę się wsłuchiwał.

Twoja opinia będzie dla mnie kluczowa przy zakupie tego dysku

 

BTW.

Na jakich firm dyskach robisz te backupy o których wspominałeś?

Pytam bo sam myślę nad czymś takim w razie "W"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja opinia będzie dla mnie kluczowa przy zakupie tego dysku

 

BTW.

Na jakich firm dyskach robisz te backupy o których wspominałeś?

Pytam bo sam myślę nad czymś takim w razie "W"

 

Mam kilka dysków ( Seagate Barracuda 7200.12 500 gb , Seagate Barracuda ST1000DM003, Seagate Barracuda ST500DM002, Samsung HD103SJ, Seagate Barrcauda 7200.10 250gb )

Te wymienione są jako BACKUP. Są podłączane do UNITEK Y-1035 gdy trzeba z nich jakieś pliki przerzucić lub wrzucić. Co jakiś czas monitoruję też SMART-y.

Możliwe że zakupie nieraz na licytacji jakieś dodatkowe dyski do takich backupów, zawsze lepiej mieć jakiś dysk na zapas gdyby któryś zgłaszał awarie.

Kilka z tych powyższych dysków ostały mi się po starym zestawie a kilka było zakupionych na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka dysków ( Seagate Barracuda 7200.12 500 gb , Seagate Barracuda ST1000DM003, Seagate Barracuda ST500DM002, Samsung HD103SJ, Seagate Barrcauda 7200.10 250gb )

Te wymienione są jako BACKUP. Są podłączane do UNITEK Y-1035 gdy trzeba z nich jakieś pliki przerzucić lub wrzucić. Co jakiś czas monitoruję też SMART-y.

Możliwe że zakupie nieraz na licytacji jakieś dodatkowe dyski do takich backupów, zawsze lepiej mieć jakiś dysk na zapas gdyby któryś zgłaszał awarie.

Kilka z tych powyższych dysków ostały mi się po starym zestawie a kilka było zakupionych na allegro.

Dzięki za info

 

Zapodaj linka co to konkretnie za UNITEK Y-1035 bo po wrzuceniu do googla wyskakują jakieś bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

 

Zapodaj linka co to konkretnie za UNITEK Y-1035 bo po wrzuceniu do googla wyskakują jakieś bzdury

Adapter/mostek do podłączenie dysków poprzez USB.

UNITEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto?Odbiór osobisty

 

Kupować czy dokładać do nowego?

 

Czekam na SMART...

 

Poza tym opinia z morele

 

Olo, 2017-04-12

Nie miałeś chyba dysku WesternDigital ... Na wstępie powiem,że rozróżniamy dwa rodzaje odgłosów z dysku twardego. Świst talerzy,szum oraz terkotanie przy zapisie. W tej Toshibie jako tako nie słychać zbyt mocno terkotania,jednak dysk strasznie szumi. Przy uruchomieniu komputera występuje też świst i to głośny.Podejrzewam,że to wina dużej prędkości 7200. Coś za coś. Ponadto dysk Toshiba nie posiada możliwości regulacji AAM.Po prostu nie obniżymy programowo prędkości talerzy.Wtedy szybkość dysku spadła by, ale było by też ciszej. Kolejna kwestia to APM ustawiony na 80h,co powoduje ciągłe odstawianie głowicy.Czytając po sieci różne art. doszedłem do wniosku,że dysk szybciej zużyje się. Trzeba to wyłączyć w sterownikach(piszę ogólnikowo,bo nie znam jeszcze dokładnego sposobu). Mam dwa dyski WD Green i są cichsze,a APM nie podlega regulacji. Skusiłem się na cenę.Fakt faktem 100zł w kieszeni w porównaniu do WD. Wyciszyłem obudowę oraz komorę dysków pianką.Jest dobrze,jednak na tą chwilę nie przekonałem się do Toshiby.

Zgłoś nadużycie

Łukasz, 2017-03-13

Zakup zweryfikowany

Posiadam ten produkt: Ponad pół roku

Ekstra.

Kupuje drugi.

Plusy:

Cichy, szybki i pojemny.

Cena.

Minusy:

Do tej pory nie zauważyłem.

Odpowiedź

Czy opinia jest dla ciebie pomocna?tak(0)nie(0)

Zgłoś nadużycie

greg, 2017-05-12

pomyliles aam z apm

aam 80h do feh

apm 01h do feh

 

SMART

 

 

e77a1f1595e74dbd2243ed8f44ab78fa_orig.jpg

80zł. taniej niż nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killer85 bierz :)

Zwłaszcza ze jest gwarancja ;)

Co do parkowania, to wyłącza się to w CrystalDisk u mnie tak działa :D Pozostałym dyskom tez wyłączyłem parkowanie bo wiadomo ze nie każdy dysk ma fabrycznie wyłączone parkowanie.

Moja Tośka narazie nie wydaje niepokąjących dżwięków czy szumów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupię go jeśli tak się sprawy mają

 

Dzięki za pomoc ;)

 

ps.

 

Tośka pójdzie do stacjonarki a WD RED(siedzi cały czas w obudowie od czasu wypadku gdzie ten plastik odpadł od wejścia na kabel SATA i zostały same pręciki metalowe) i będzie na backup(na tośce będą gry,instalki i backup danych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupię go jeśli tak się sprawy mają

 

Dzięki za pomoc ;)

 

ps.

 

Tośka pójdzie do stacjonarki a WD RED(siedzi cały czas w obudowie od czasu wypadku gdzie ten plastik odpadł od wejścia na kabel SATA i zostały same pręciki metalowe) i będzie na backup(na tośce będą gry,instalki i backup danych)

 

No i idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba P300 3 TB HDWD130EZSTA

Toshiba P300 3 TB HDWD130UZSVA

 

różnica w kodach to:

 

EZSTA = Retail = zapakowany w ładne, czerwone pudełeczko .

UZSVA = Bulk = zapakowane tylko w folię.

.

 

Orientujesz się dokładniej jak to jest z tymi modelami retail vs bulk, to są te same dyski UZSVA a EZSTA jest tylko na opakowaniu kartonowy a w srodku i tak dysk UZSVA?

Co prawda kupiłem X300, ale to pewnie analogiczna sytuacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i idealnie :)

Zakupiłem dysk i się nie zawiodłem bo jest cichy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dysk i się nie zawiodłem bo jest cichy ;)

 

Mój tak samo ;)

Na grupie komputerowej na fb gdzie jestem jednym z moderatorów był problem z jakimś P300, klient dostał dysk ( przesyłka kurierska ) który raz ze pokazuje 0mb , to głowica skrzypi jak oszalała, tak jakby nie potrafiła się dobrze ustawić do odczytu ( ładnie tam kurier musiał traktować paczuszke ) .

 

U mnie P300 też cicha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...