Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość predatormax

Techplanet Katowice upadł

Rekomendowane odpowiedzi

emag to przecież dawne agito :D

 

Z pewnego źródła moge powiedzieć, że dawne Agito, a dzisiejszy emag.pl nie padnie na 100%. Jeśli chcecie mieć pewność, to emag.pl jest dobrym miejscem. Tam pracuje 200 osób w biurze i kolejne ze 100 w magazynach. To jest poważna firma, która ma w zanadrzu kapitał Naspers. Emag jest obecny na rynkach: rumuńskim, bułgarskim i węgierskim (gdzie dominuje w e-commerce). W Polsce rynek jest bardzo rozdrobniony, więc trudno jest im się wybić, i raczej nie osiągną takiego rezulatu, jak na innych rynkach, ale po konsoldacji od 2015, cały czas notują wzrosty.

 

Nie jest to reklama i nie pracuję tam. Po prostu wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularny, może i był, ale polecany? jeśli już to tylko ze względu na cenę, mały sklepik jakich wiele i tyle(nie kupuje w takich niezależnie od ceny). Jedyną jego zaletą były niskie ceny dla tego często widzieliśmy linki z tego sklepu na forum.

 

 

Skoro były linki to był polecany, jedno wynika z drugiego. Wcześniej nie spotkałem się też z sytuacją, żeby polecenie tego sklepu był krytykowane tutaj na forum, więc z opinią na temat sklepu nie było najgorzej. To nie był chyba też taki całkiem mały sklepik prowadzony przez jedną osobę, na stronie wiszą ciągle ogłoszenia ofert pracy dla sprzedawcy i magazyniera, a przy popularności tej witryny to pewnie przynajmniej dla kilku osób było roboty. Fakt że prowadzenie takiego sklepu w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej jest trochę dziwne, z jakichś powodów musiało się to opłacać ( do pewnego momentu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro były linki to był polecany, jedno wynika z drugiego. Wcześniej nie spotkałem się też z sytuacją, żeby polecenie tego sklepu był krytykowane tutaj na forum, więc z opinią na temat sklepu nie było najgorzej. To nie był chyba też taki całkiem mały sklepik prowadzony przez jedną osobę, na stronie wiszą ciągle ogłoszenia ofert pracy dla sprzedawcy i magazyniera, a przy popularności tej witryny to pewnie przynajmniej dla kilku osób było roboty. Fakt że prowadzenie takiego sklepu w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej jest trochę dziwne, z jakichś powodów musiało się to opłacać ( do pewnego momentu).

 

Wiesz, w internecie tak zazwyczaj jest, że po fakcie to każdy wszystko przewiduje i podobno wiedział, że dany etap tak się zakończy.

 

Wiele osób też opisuje jak to wiedziało od początku, że RXy 470+480 skoczą ogromnie w górę, a jednak mała garstka osób tylko nakupiła tego sprzętu na dalszą sprzedaż lub kopanie.

 

Też mi Techplanet wiele razy mignął jako polecany, sam nic tam nie kupiłem, ale wiele zakupów lata temu pamiętam, że tam było dokonywanych.

Inne forum komputerowe to nawet w zestawach w całości do Techplanet linkowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Techplanet nie pracowała jedna osoba, kilku chłopa tam było. Zakupy u nich robiłem w latach 2011-2014 i dwa razy reklamowałem towar.

Od zeszłego roku zaczęło się ze sklepem źle dziać, szkoda, bo to był dobry sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w sprawie opóźnionego zamówienia przed rokiem z pracownikiem techplanet, który użył wyrażenia "to nie nasza wina", co implikuje, że nie była to jednoosobowa działalność gospodarcza. W sprawie gwarancji Palit Polska polecił mi kontaktować się z support@palit.com. Dam znać, gdy się czegoś dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi sie jaka to była hurtownia z której ten sklep brał moją karte ABC Data na Ursynowie tam pojechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Palita na pytanie "jak wygląda gwarancja, gdy sklep bankrutuje?"

 

Dear customer

 

Thank you for the mail.

 

Please kindly be notified that Palit only handles warranty claims from its distributors.

So warranty claims from end users or resellers have to be processed through local distributors.

End users should contact the store where they purchased the graphic card to claim warranty.

 

If you can't reach or get help from your supplier please provide information as below and we'll inform the distributor your case and suggest them to provide assistance for you.

1. S/N, you can find the S/N from product box or the sticker in back of the graphic card

2. Your country, region and area

3. Where you purchased the graphic card

Please note:

For various business consideration or trade conditions local distributors or resellers might have their own warranty terms, regulation or policy.

We just inform the distributor your case and suggest them to provide assistance for you but can't guarantee they'll accept the card for RMA.

 

Please kindly be notfieid.

Thanks.

 

Best regards

 

Palit Support

Palit Microsystem Ltd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w sprawie opóźnionego zamówienia przed rokiem z pracownikiem techplanet, który użył wyrażenia "to nie nasza wina", co implikuje, że nie była to jednoosobowa działalność gospodarcza. W sprawie gwarancji Palit Polska polecił mi kontaktować się z support@palit.com. Dam znać, gdy się czegoś dowiem.

Jednoosobowa działalność to tylko status prawny przedsiębiorstwa, może taki człek zatrudniać i naście osób i nadal prowadzić taką działalność.

Dlatego właśnie obok firm masz dopiski "S.A" "Z O. O." "Sp. K."

Firmy większe mają więcej zabezpieczeń na wypadek gorszego okresu itd - znacznie trudniej je zamknąć, klient ma więcej zabezpieczeń na wypadek upadku takiej firmy.

 

A taki Janusz otworzy sobie sklepik, nastuka kasy i może go zamknąć i NIC MU NIE MOŻESZ ZROBIĆ bo to wolny obywatel i może tworzyć i zamykać firmy jak chce i kiedy chce. I dlatego takie sklepy maja niższe ceny, bo nie kalkulują właśnie opieki gwarancyjnej.

 

Ot i cała historia - kupiłeś 50zł taniej? Teraz się bujaj z niesprawnym sprzętem.

Nauczka na przyszłość, bolesna. Sam też kupuję taniej w sieci u nonamów, ale liczę się z tym, że jak coś pójdzie nie tak to będę miał ja problem. Nikomu nie zazdroszczę takiej sytuacji, ale jako ludzie dorośli mamy już umiejetność przewidywania pewnych zdarzeń, nadal jednak czuć tego brak kiedy poczta się tematy na forach [nie tutaj akurat].

 

Najczęściej sprawcą oszustw handlowych jesteśmy My sami kupując coś z niepewnego źródła i bez wcześniejszej weryfikacji sprzedającego. Nikt jednak nam nie każde klikać "kupuję"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednoosobowa działalność to tylko status prawny przedsiębiorstwa, może taki człek zatrudniać i naście osób i nadal prowadzić taką działalność.

Dlatego właśnie obok firm masz dopiski "S.A" "Z O. O." "Sp. K."

Firmy większe mają więcej zabezpieczeń na wypadek gorszego okresu itd - znacznie trudniej je zamknąć, klient ma więcej zabezpieczeń na wypadek upadku takiej firmy.

 

A taki Janusz otworzy sobie sklepik, nastuka kasy i może go zamknąć i NIC MU NIE MOŻESZ ZROBIĆ bo to wolny obywatel i może tworzyć i zamykać firmy jak chce i kiedy chce. I dlatego takie sklepy maja niższe ceny, bo nie kalkulują właśnie opieki gwarancyjnej.

 

Ot i cała historia - kupiłeś 50zł taniej? Teraz się bujaj z niesprawnym sprzętem.

Nauczka na przyszłość, bolesna. Sam też kupuję taniej w sieci u nonamów, ale liczę się z tym, że jak coś pójdzie nie tak to będę miał ja problem. Nikomu nie zazdroszczę takiej sytuacji, ale jako ludzie dorośli mamy już umiejetność przewidywania pewnych zdarzeń, nadal jednak czuć tego brak kiedy poczta się tematy na forach [nie tutaj akurat].

 

Najczęściej sprawcą oszustw handlowych jesteśmy My sami kupując coś z niepewnego źródła i bez wcześniejszej weryfikacji sprzedającego. Nikt jednak nam nie każde klikać "kupuję"

 

No, taki avansme, czyli powtórka z rozrywki z neonet24, mediamarkt24 itd. znowu otworzono z cenami 2x niższymi niż rynkowe, co już na wstępie śmierdzi na kilometr, a jednak nie brakuje klientów, którzy tam zakupili i teraz pytają jak sobie radzić..:

https://www.wykop.pl/link/3778693/oszustwo-avansme-pl-podszywanie-pod-wykop/

http://gametrade.pl/grupa/pomoc/czy-ktos-zna-sklep-avansme-pl

https://etransport.pl/forum218246.0.html

 

Z tym, że akurat Techplanet również widziałem jako polecany przez użytkowników, więc to trochę inna historia i łatwiej się naciąć. Współczuję tym, którzy mają teraz problemy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Palita na pytanie "jak wygląda gwarancja, gdy sklep bankrutuje?"

 

czyli de facto nie jst to gwarancja producenta, a gwarancja sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda w zdecydowanej większości przypadków.

 

"So warranty claims from end users or resellers have to be processed through local distributors.

End users should contact the store where they purchased the graphic card to claim warranty."

 

Jeśli nie ma sklepu to trzeba kombinować i albo wysyłać przez inne sklepy lub przez hurtownię oczywiście jeśli będą chcieli pomóc.

 

W przypadku palita można spróbować zasięgnąć informacje od Palit Polska na facebooku lub u zachodnich sąsiadów support@palit.de powinno to wyjaśnić znacznie więcej bo jednak zapytania na globalny support nie pomoże zbytnio na lokalnych rynkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Palit Polska odesłał mnie na globalny support, bo oni sami nie ogarniają. Nie dziwi mnie to, Palit w Polsce ciągle uchodzi za firmę-krzak, to i nie zależy im na trzymaniu poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gtx-a 1070 kupionego w Techplanet, to co teraz mam się modlić żeby się nie zepsuła?

Edit: ZOTAC AMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gtx-a 1070 kupionego w Techplanet, to co teraz mam się modlić żeby się nie zepsuła?

 

zależy jakiego producenta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zostałem na lodzie z zepsutym zasilaczem, kiedy upadł sklep apollo w Krakowie, a firma be quiet odmówiła przyjęcia zasilacza na gwarancje w 2010r.

 

Kupiłem nowy zasilacz, no i kolejny sklep też upadł, ale ten przynajmniej na stronie zostawił adres i telefon w razie gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to klasyczny przykład tego, że gwarancja w Polsce to jeden wielki wałek. Wystarczy, że sklep upadnie i idź się kliencie bujaj bo inaczej się tego określić nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla mnie gwarancja to pusty termin. Nie korzystam z niej, szkoda czasu. Rękojmia, a w przypadku upadłości sklepu - pogodzenie się z porażką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ten cały Mendera to niezły cwaniak. W 2005 otworzył firmę axam technology pod adresem, który widnieje na stronie techplanet, w 2008 utworzył spółkę z.o.o pod nazwą axam i jakżeby inaczej, pod tym samym adresem. Co ciekawe, żadna z nich nie jest w stanie upadłości. Tu niby jest bankrutem a na boku ma przynajmniej jeszcze dwie inne działalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w ..... :(

Jedyny zakup w tym sklepie i .... zbita. :(

Wiem, że teraz i tak nic by to nie dało, ale...

"awanturowałem" się już kiedyś w tym temacie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jak jest z Asusem ?

Mam jeszcze 26 miesięcy gwarancji na kartę od nich, choć tu, chyba Asus przyjmuje bezpośrednio? Wersja Matrix Platinum GTX 980 :)

 

p.s. pytam, bo jeżeli nie to szkoda, bo karta straci trochę na wartości jakbym chciał sprzedać:(

 

p.s. 2. nie biorę pod uwagę, że się zepsuje, bo to maszyna nie do ruszenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jak jest z Asusem ?

Mam jeszcze 26 miesięcy gwarancji na kartę od nich, choć tu, chyba Asus przyjmuje bezpośrednio? Wersja Matrix Platinum GTX 980 :)

 

p.s. pytam, bo jeżeli nie to szkoda, bo karta straci trochę na wartości jakbym chciał sprzedać:(

 

p.s. 2. nie biorę pod uwagę, że się zepsuje, bo to maszyna nie do ruszenia :D

Nie przyjmuje... Tylko EVGA i po rejestracji Zotac przyjmuje od klienta końcowego. Całą resztę możesz pocałować w pierścień władzy w razie awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie na support. Jeżeli producent się wypnie z gwarancji, której udzielił - a udzielił jej wam, nie sklepowi, który jest tylko pośrednikiem - idźcie do rzecznika praw konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak wysyłałem mobo MSI na gwarę to powiedzieli że dałoby się od klienta końcowego ale że najlepiej i najszybciej przez sklep więc tak zrobiłem.

Ale skoro napisali że dałoby się to może jednak jest taka opcja u msi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ten cały Mendera to niezły cwaniak. W 2005 otworzył firmę axam technology pod adresem, który widnieje na stronie techplanet, w 2008 utworzył spółkę z.o.o pod nazwą axam i jakżeby inaczej, pod tym samym adresem. Co ciekawe, żadna z nich nie jest w stanie upadłości. Tu niby jest bankrutem a na boku ma przynajmniej jeszcze dwie inne działalności.

 

TechPlanet to sklep który założył hobbystycznie. Sam pracuje jako dyrektor w dobrze prosperującej firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...