Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość predatormax

Techplanet Katowice upadł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość predatormax

Techplanet Katowice upadł.Tracicie na swoje produkty gwarancję*.

 

*Sklepową. Gwarancja producenta wciąż obowiązuje (ale nie może być realizowana przez sklep).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło?

 

btw. Czy to coś zmienia z moim Zotac GTX 1080 AMP Extreme! którego kupiłem u nich rok temu (gwarancja poducenta 3+2), czy to dotyczy tylko gwarancji sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło?

 

btw. Czy to coś zmienia z moim Zotac GTX 1080 AMP Extreme! którego kupiłem u nich rok temu (gwarancja poducenta 3+2), czy to dotyczy tylko gwarancji sprzedawcy?

Nic nie zmienia i tak masz 5 lat gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienia i tak masz 5 lat gwarancji producenta.

Pod warunkiem, że jakiś sklep zgodzi się wysłać sprzęt do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na konkurencyjnym forum juz ktos pisal ze padla mu k.graficzna i teraz ma wielki problem nikt nie chce jej przyjac na gwarke tzw.spycholandia.troszke szkoda bo kilka tych zakupów bylo w techplanet i jakies wysylki na gwarancje tez byly i nigdy nie robili problemow.obecnie mam od nich procka i plyte z prockiem nie bedzie problemu bo intel bez problemu przyjmuje po s/n a w razie wu z plyta trzeba bedzie troszke pokombinowac z gwarantem ale mysle problemu nie bedzie :E jakies swoje zrodla są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że strona dalej funkcjonuje, jednak nie robiłbym tam zakupów.

Znalazłem taki wpis na Opineo:

Witam w listopadzie ub.roku kupiłem części komputerowe w sklepie techplanet . w marcu br.komputer przestał działać ,wielokrotne próby kontaktu ze sklepem (telefoniczne i emailowe ) nie przyniosły efektu . Osobista wizyta bezskuteczna ­­było czynne od 9.30 do 17.30 stałem pod drzwiami 1.5 godziny od 9.30 do 11.00 w celu złożenia reklamacji nie otwarto sklepu słychać było rozmowy wewnątrz . Następnie przesłałem reklamację za potwierdzeniem odbioru po miesiącu wróciła nieodebrana . Jednoosobowym prezesem i pracownikiem firmy Techplanet jest Mariusz Mend*** . po sprawdzenie przeze mnie czytając opinie w opineo wyszło że wiele osób ma podobne problemy . Rzecznik spraw konsumenckich stwierdził że już prowadził sprawę przeciwko Mariuszowi Mend*** i sklepowi techplanet bezskutecznie . sklep nie przyjmuje reklamacji . Men*** założył sklep techplanet , plajtując założył firmę Axam technology następnie : I­DOTCOM SP. Z O.O., WARSZAWA Adres 00­807 WARSZAWA AL. JEROZOLIMSKIE 96, następnie : Ingre sp. z o.o. katowice ul jana III sobieskiego 27 . tel :535730671 ten telefon odbiera . Stwierdził że ogłosił upadłość i nie interesują poprzednie firmy .w/g prawa powinien dezaktywować stronę sklepu techplanet jednak stwierdził że musi sobie dorobić . jutro zgłaszam sprawę z pełną dokumentacja na policję do do działu PG zajmującymi się oszustami ten email też będzie jednym z dokumentów

 

Wyedytowałem nazwisko na wszelki wypadek, w oryginale jest bez gwiazdek.

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, jak upadł?

 

Toż ten sklep to zawsze była 1-osobowa działalność osoby fizycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na konkurencyjnym forum juz ktos pisal ze padla mu k.graficzna i teraz ma wielki problem nikt nie chce jej przyjac na gwarke tzw.spycholandia.troszke szkoda bo kilka tych zakupów bylo w techplanet i jakies wysylki na gwarancje tez byly i nigdy nie robili problemow.obecnie mam od nich procka i plyte z prockiem nie bedzie problemu bo intel bez problemu przyjmuje po s/n a w razie wu z plyta trzeba bedzie troszke pokombinowac z gwarantem ale mysle problemu nie bedzie :E jakies swoje zrodla są ;)

Też czytałem ten temat, masakra. Koleś próbował ratować się pomocą Komputronika i x-Kom, ale nie ma szans, x-Kom odpisał mu: "Nie będziemy jednak w stanie pośredniczyć w czynnościach reklamacyjnych, gdy produkt nie został zakupiony w x-kom.pl Jedyną możliwością jaką wcześniej proponowaliśmy jest odpłatna naprawa karty w nieautoryzowanym serwisie." Karta jest MSI, które powiedziało mu, że nie naprawią karty bo jest osobą fizyczną a nie sklepem, spekulowali że dystrybutor mógł kupić kartę w Czechach a nawet jak by chcieli to nie pomogą bo nie mają kolesia jak wrzucić w serwis bo obsługują tylko podmioty gospodarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Źródło?

 

btw. Czy to coś zmienia z moim Zotac GTX 1080 AMP Extreme! którego kupiłem u nich rok temu (gwarancja poducenta 3+2), czy to dotyczy tylko gwarancji sprzedawcy?

 

To zależy czy producent przyjmuje towar od klientów końcowych i czy ma oddział w Polsce. W ogóle jak ta gwarancja wygląda. Może door to door. Wtedy nie ma żadnego problemu.

Jeżeli nie ma oddziału w Polsce to pewnie do Niemca albo Holandii ~16 euro wysyłka.

Jak nie przyjmuje od klienta końcowego to trzeba szukać sklepu który zrealizuje gwarancje odpłatnie. Często komputronik to robi za kilkadziesiąt zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło?

 

btw. Czy to coś zmienia z moim Zotac GTX 1080 AMP Extreme! którego kupiłem u nich rok temu (gwarancja poducenta 3+2), czy to dotyczy tylko gwarancji sprzedawcy?

Gwarancja jest 2 + 3, w tej sytuacji jak zarejestrowałeś kartę na stronie Zotaca to pozostawało by chyba tylko wysłać kartę gdyby coś się stało czego nie życzę bezpośrednio do producenta czyli do Makao i liczyć, że Zotac ją przyjmie a nie będzie robił pod górkę jak, np. MSI (po upływie 2 lat od zakupu, czyli gdy w grę wchodzi już Twoja indywidualna gwarancja to już spokojnie Zotac ją przyjmie).

 

To zależy czy producent przyjmuje towar od klientów końcowych i czy ma oddział w Polsce. W ogóle jak ta gwarancja wygląda. Może door to door. Wtedy nie ma żadnego problemu.

Jeżeli nie ma oddziału w Polsce to pewnie do Niemca albo Holandii ~16 euro wysyłka.

Jak nie przyjmuje od klienta końcowego to trzeba szukać sklepu który zrealizuje gwarancje odpłatnie. Często komputronik to robi za kilkadziesiąt zł.

Z tego co wiem to Komputronik już raczej nie pośredniczy w takich sytuacjach (wiem, że dawniej pośredniczył przy awariach Gigabyte gdy padł sklep, który sprzedał ich towar ale to już się skończyło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Wszyscy umywają ręce :E

 

A tak na serio jedyne wyjście jak sklep padł i nie ma gdzie oddać karty to pisać/dzwonić do oficjalnego przedstawiciela danej marki w Polsce i tam się dowiadywać w jaki sposób można oddać kartę na gwarancję.

 

Pewny wyjątek to EVGA tam można bezpośrednio do Niemiec do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie kupuje u firm krzak i spółka.

Jak już muszę coś brać to czasami morelowców wybieram chociaż nie zawsze bo swoje z nimi przeżyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techplanet swego czasu był całkiem popularny i miał konkurencyjne ceny, często był polecany na forach obok morele, agito czy esc.pl, żaden sklep krzak i jestem zdziwiony że pomimo pewnej marki i doświadczenia na rynku sklep poszedł z torbami, w dodatku szef wywija takie numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

(wiem, że dawniej pośredniczył przy awariach Gigabyte gdy padł sklep, który sprzedał ich towar ale to już się skończyło).

Z tego co się orientuje, to nadal pośredniczy. Ale to tylko przy kartach gb i nic więcej nie ugrasz

 

A tak na serio jedyne wyjście jak sklep padł i nie ma gdzie oddać karty to pisać/dzwonić do oficjalnego przedstawiciela danej marki w Polsce i tam się dowiadywać w jaki sposób można oddać kartę na gwarancję.

Ewentualnie popytać w lokalnych sklepach, może jest możliwość przepchnięcia karty. Kiedyś nie było z tym problemu, jak jest teraz to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, to nadal pośredniczy. Ale to tylko przy kartach gb i nic więcej nie ugrasz

 

 

Ewentualnie popytać w lokalnych sklepach, może jest możliwość przepchnięcia karty. Kiedyś nie było z tym problemu, jak jest teraz to nie wiem.

Ostatnio Komputronik odpisał gościowi, który pytał się ich o pośredniczenie w naprawie kart, że współpraca odnośnie Gigabyte została zakończona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego cenię sobie produkty EVGA - tam nie potrzeba żadnego pośrednictwa sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Ostatnio Komputronik odpisał gościowi, który pytał się ich o pośredniczenie w naprawie kart, że współpraca odnośnie Gigabyte została zakończona.

Dobrze wiedzieć, a formularze i informacje o tym nadal wiszą na ich stronie. Ja kontaktowałem się w tej sprawie jakoś w grudniu i jeszcze pośredniczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu a daj spokój z tym net-s, sklep robi wałki od lat i tak jak mówisz, trzyma się, podobnie jak pewien handlowiec RTV i tym samym właściciel pewnego forum o hdtv.

 

Aż dziwne, że sklep upadł, bo był na rynku wiele lat, wiele osób tam kupowało, w tym ja i nic tego nie zwiastowało. Co do tej upadłości to ciekawe komu ją zgłosił bo w KRS nic o tym nie ma. No cóż, teraz został tylko x-kom albo komputronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techplanet swego czasu był całkiem popularny i miał konkurencyjne ceny, często był polecany na forach obok morele, agito czy esc.pl, żaden sklep krzak i jestem zdziwiony że pomimo pewnej marki i doświadczenia na rynku sklep poszedł z torbami, w dodatku szef wywija takie numery.

Popularny, może i był, ale polecany? jeśli już to tylko ze względu na cenę, mały sklepik jakich wiele i tyle(nie kupuje w takich niezależnie od ceny). Jedyną jego zaletą były niskie ceny dla tego często widzieliśmy linki z tego sklepu na forum.

za to Net-S się trzyma... :E

 

Pewnie już nie długo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy, że nie upadł (jeszcze), bo ktoś musi w sądzie beknąć przecież, podmiot upadły jest problematyczny :P

 

Swoją drogą, to naprawdę ból pupy, że nasz zakup traci gwarancję, gdy upada sklep (zakładając, że nie kupiliśmy karty kogoś, kto nie bawi się w pośredniczenie, typu EVGA). Ja też np. mam kartę Gainwarda, a jak wiadomo, Gainward nie uznaje zgłoszeń osób fizycznych, musi sklep do nich się zwrócić. Wprawdzie nie sądzę, że emag padnie, bo to jednak solidne sklepisko, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś a było to wiele lat temu kupiłem kartę w osiedlowym sklepie.Karta mi padła i poszedłem do sklepu a sklepu już nie ma. Zadzwoniłem do hurtowni z której sklep brał kartę tam dowiedziałem się,że nic nie załatwię bo oni będą rozmawiać tylko z gościem ze sklepu.Miałem dać za wygraną ale przypadkowo moja ciocia pracuje jako księgowa i obsługiwała ten sklep z rozliczeń PIT Vat i ZUS.Poszedłem do niej podała mi nr tzw klienta(sklepu).I mówie sobie zaryzykuje zadzwoniłem powiedziałem że dzwonie z sklepu( tu podałem nazwę sklepu gdzie kupiłem kartę) pan z drugiej strony poprosił mnie o ten numer który dała mi ciocia.Zostałem zapytany co się stało ja odpowiedziałem że klient reklamuję karte powiedzieli abym im ją wysłał kurierem odpowiedziałem,że będę osobiście bo mam sprawę niedaleko ich siedziby. Zajechałem koleś w portierni zapytał w jakiej sprawie dostałem przepustkę zaniosłem kartę.Zapytali czy na adres firmy mają odesłać ja powiedziałem że niech zadzwonią do mnie, dałem swój nr telefonu po 3 tygodniach karta była wymieniona na nową którą odebrałem osobiście.Powiem nie wiem czy ten numer by przeszedł teraz ale mi się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, akcja jak Hansa Klossa za okupacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie w ogóle jakieś wiarygodne źródło odnośnie upadłości tej firmy?

 

Swojego czasu to był dobry sklep i miał bardzo konkurencyjne ceny. Zamówiłem tam niejeden zestaw komputerowy. Zawsze wszystko było dobrze zapakowane i dostarczone w wyznaczonym czasie.

 

Odnośnie gwarancji producenta, przecież ona cały czas jest ważna. Upadłość sklepu nie ma tutaj nic do rzeczy. Masz paragon i fakturę to masz gwarancje. W razie jakichkolwiek problemów dzwonicie bezpośrednio do producenta i zgłaszacie fakt upadłości sklepu w którym zakupiliście dany produkt. Producent albo wyśle kuriera albo Wy wyślecie bezpośrednio do producenta. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...