Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuba8998

OC 4690k 4.4 ghz 1.22 v wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podkręciłem swojego i5 4690k do 4.4 ghz na napięciu 1.22 V (na niższym po kilku minutach wywala bsoda), jednak niepokoją mnie trochę temperatury - po 30 minutach testów w OCCT temperatura na najwyższym rdzeniu dochodzi do 81 stopni :(

Czy to aby nie za wysoka temperatura jak na takie napięcie? Moje chłodzenie to Thermalright HR-02 Macho Black White, płyta - ASrock Z97 Killer.

 

Ustawienia:

 

All Core: 44

CPU Cache Ratio: 40

CPU Vcore Voltage Mode: Adaptive Mode

Vcore Adaptive Voltage: 1.220 V

CPU Cache Voltage Mode: Override Mode

CPU Cache Override Voltage: 1.200 V

SA: +0.100 V

Analog IO: +0.100 V

Digital IO: +0.100 V

CPU Input Voltage: Fixed Mode

Fixed Voltage: 1.850 V

CPU Load-Line Calibration: Disabled

 

Link do wykresów z OCCT, CPU-Z i temperatury procesora:

 

http://imgur.com/a/1IrWX

 

Proszę o pomoc co ewentualnie mógłbym zmienić, aby osiągać niższe temperatury najlepiej przy zachowaniu mnożnika 44-45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien paste na lepsza :thumbup:

 

i na cuda nie licz 81 stopni w stress tescie a ie grach to nie tragedia , masz 4,4 Ghz a nie stocka :D

 

No to chyba póki co zostanę na tym. Przy 4.5 ghz i napięciu 1.27 po 30 minutach to i 88 stopni się pokazało :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam. żadna tragedia, a wręcz całkiem niezły wynik bez skalpa itd.

kręć wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcić go na 4.5 przy 1.27? Coś ewentualnie do poprawy w ustawieniach, które podałem?

 

 

4.5 ghz 1.26 v po 2 minutach OCCT wyłącza się z powodu osiągnięcia 90 stopni.

 

Na 4.5 ghz 1.25 v bsod po 5 min occt.

 

Przeszedł pomyślnie 30 min w occt 4.4 GHz 1.21 V, max temp 81 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj na 4,5 na 1.27 i sprawdź w grach jak się sprawuje (temperatury, stabilność). nie powinno przekroczyć 7kilku stopni.

oc robisz nie pod benchmarki tylko codzienne użytkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj na 4,5 na 1.27 i sprawdź w grach jak się sprawuje (temperatury, stabilność). nie powinno przekroczyć 7kilku stopni.

oc robisz nie pod benchmarki tylko codzienne użytkowanie.

 

Po 2 godzinach gry w Forza Horizon 3 maksymalna temperatura - 73 stopnie, średnio - na oko jakieś 60-65 stopni, więc chyba ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem format i nie mam ich na dysku. Testowałem jeszcze w Overwatchu - na ultra, 150 render scale i 150 fps maksymalnie 71-72 stopnie, średnio 66-68.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak zostaw. jak wyskoczy jakiś blue screen to nie panikuj. pojedynczy przypadek może się zdarzyć. jak będzie częściej to podbij jeszcze trochę napięcie.

jakie masz pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak zostaw. jak wyskoczy jakiś blue screen to nie panikuj. pojedynczy przypadek może się zdarzyć. jak będzie częściej to podbij jeszcze trochę napięcie.

jakie masz pamięci?

 

G.Skill TridentX 2x4 GB 2400Mhz - ustawiony w biosie profil XMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wiele więcej ze sprzętem nie pokombinujesz, może spróbować ewentualnie czy poszłyby na cl9 (wątpliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem ostatnio znaczący przypływ temperatury na haswellu dochodzi w teście occt nawet na 4,3 do 86 stopni i będę się zabierał za skalp. A jak podkręcałem na początku 4,5 miałem 83 maks kiedyś - ewidentnie pasta pod ihs zaschła. U ciebie z tego co widzę to jakbyś zrobił skalp to byś mógł bardziej podkręcić i miałbyś niższe temp niż teraz więc może warto również to przemyśleć. Oczywiście u Ciebie na 4,4 81 temp to dobry wynik i pewnie z tymi ustawieniami nie musisz robić tego skalpa teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie i tak wykorzystuję kompa tylko do grania, obecnie procek na 4.5 ghz 1.27 adaptive, więc jak siedzę na pulpicie zbija sobie taktowanie nawet na 0.8 Ghz. Dzisiaj po 2 godzinach ciągłego grania maksymalna temperatura 74 stopnie, więc chyba OK - kompa za rok sprzedaję, więc pewnie już nic w nim nie będę grzebał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie będziesz go sprzedawać to nie ma sensu zabierać się za skalp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor testuj w Crysis 3 w misji Welcome to the jungle, dlaczego? sam zobaczysz w OCCT się nie testuje! jeżeli już musisz testować programem to rób to w prime95, OCCT daje napięcia i temperatury których nigdy nie osiągniesz w normalnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że procesory haswell i Ivy powoli zaczynają się poddawać. Większość sztuk ma już 3.lata z hakiem. Glut wyschnie na gips i nawet na 1.1v niektóre potrafią dobijać do 90 stopni. Zaglądnij do wątku o skalpowaniu, albo olej temat.

 

Po swoich doświadczeniach z nowymi cpu Intela - zacząłem uważać, że testowanie ich na programach z AVX bez skalpowania to daremny trud. Obecnie 7700k na stockowych zegarach potrafi dojechać do 100 stopni w programie Linx 0.7.1 więc o czym w ogóle tutaj mówić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowości wiele procesorów Haswell miało 90-100C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...