Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziemak

Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ma ktoś informacje w jakich kwartałach AMD albo nvidia rzuca na rynek polski nowe wersje GTX 1060, albo RX 480 ? W internecie pusto, bitcoin szaleje kart nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklana kula jeszcze z gwarancji nie wróciła.

Problem jest i będzie aż bitcoin nie spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Karty RX 480, nie ma w żadnym sklepie. Przecież producent musi w końcu uzpełnić rynek, skoro jest popyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 480 to na pewno już nie będzie, ale 580 kiedyś tak.

Podobno w tym tygodniu maja być dostawy, ale wszystko pójdzie na rezerwacje sprzed miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bitcoin nikt nie kopię bitcoinów na GPU :lol2: by ukopali 2 gr na dzień :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Karty RX 480, nie ma w żadnym sklepie. Przecież producent musi w końcu uzpełnić rynek, skoro jest popyt.

 

W tym momencie spekuluję i może się mylę, ale dlaczego miałby to robić? Budowa linii produkcyjnych trwa i kosztuje, a nie wiadomo, czy inwestycja się zwróci, zanim bańka pęknie albo kolejna kryptowaluta przejdzie na inną architekturę. To nie gracze wymiatają towar z magazynów.

 

Tak czy inaczej, potrzeba czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt sorry, pisałem z telefonu.

Czyli myślicie, czy można liczyć na rx580 ?

 

// Czy znacie strony zachodnie, z których można zamawiać podzespoły za pobraniem ? Na zachodzie ceny są normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całej Europie już brakuje radków. Wszystko jest pozamawiane do koparek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo ma się do gtx ?

Ludzie, jaka jest alternatywa :D

https://www.x-kom.pl/p/317638-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1060-6gt-oc-v1-gddr5.html

Co myślicie o tej karcie, w porównaniu do gigabyte za 1499 zł jest jednak różnica cenowa, a 150 zł wolałbym dołożyć na inne podzespoły, w tym ryzena 1600 zamiast i5 6400, o czym dyskutowałem już w innym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokój się i poczekaj, albo kup RXa 460, ten jest za 4 stówy, bo na razie nie ma za bardzo co ew. GTX 1060 3GB po 999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RXy się skończyły, to górnicy biorą się za gtxy, przez to skoczyły znacząco z ceną w ostatnim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem tego GTXa, bo jeśli chodzi o GTX 1060 nie mogłem znaleźć nic konkretnego w tej cenie.

Komputer, który składam ma być do gier, mam do niej użyć procka Ryzen 1600, więc gtx 1060 3gb odpada, za rok taka ilosc gddr5 będzie za mała, a rx 460, co sobą reprezentuje ? Prawie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz jakas alternatywę? Moze byc tylko dtozrj, gtx znikaja z polek, moze byc tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jednego ze sklepów dostałem informację że spodziewane dostawy to lipiec/sierpień więc lipa, przynajmniej jak dla mnie kwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 15 lipca nie było w planie większych dostaw. Chyba że któryś dystrybutor zdecyduje się na dostawę drogą lotniczą i do tego jeszcze wydębi jakieś karty u producenta, którym mocy przerobowych też z dnia na dzień nie przybędzie.

 

Zaleta braku nowych dostaw kart jest nastepująca: trudność będzie wolniej rosła, zatem bańka prawdopodobnie potrwa dłużej i łagodniej oraz upadek będzie mniej dynamiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przepłacaj 30% nie moja sprawa :E.

 

Dlatego te rozwiązanie w stylu 'Sprzedaj RXa jak najszybciej' wcale nie jest takie najlepsze. No..chyba, że ktoś planuje na wakacje po prostu jechać za granicę sobie dorobić i z PC wcale nie będzie korzystać. :P

 

Nie bardzo są alternatywy, nawet dla używek pod gry, bo RXa 460 ciężko traktować jako dobrą alternatywę do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zablokowałem. Sprzedałem rx 480 z zyskiem, ale kiedy dostane 570/80 nie mam pojęcia. Możliwe, ze nawet po wakacjach w październiku. Miałem fajną sztukę co chodziła na 1,01 V i pamięci szły z 7000 na 8460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończą sie gtx-y 1060 6gb za mniej jak 1400, jutro już tylko 1500 zł. Tragedia a alternatywy brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest chyba dobra pora na sprzedanie leciwego 980ti nie sądzicie ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTXy 9x0 zwyżka cenowa omija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

GTXy 9x0 zwyżka cenowa omija.

Chyba cen tych kart nie widziałeś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...