Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziemak

Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grobel

Zapamiętaj na bezrybiu to i rak ryba.

Takie srogie i życiowe mądrości. Tylko powiedz mi, jakie to bezrybie masz na myśli. Bo kart to będzie lada chwila dostatek, a nie zanosi się na ponowny boom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie srogie i życiowe mądrości. Tylko powiedz mi, jakie to bezrybie masz na myśli. Bo kart to będzie lada chwila dostatek, a nie zanosi się na ponowny boom.

Napiszę tak karty mają być tańsze i więcej wydajne niż odpowiedniki zwykłych kart. To że na allegro ktoś wystawił za wysoką cenę to nie znaczy że świat zamyka się do polskich Januszów ściśniętych na allegro.

Wypuszczenie takiej kart to nie jest od tak bo się komuś spodobało tylko analiza rynku wykazała zapotrzebowanie na taki produkt.

Sprzeda się nie martw się a z tą lada chwilą dostatku to bym nie był tego taki pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zupełnie się nie znam, ale ciekawe czy do tych "minerskich" kart da się dolutować wyjście video? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty :P nie mają wyprowadzonych elektronicznie wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte też nie plombuje kart, zotak też, msi, shaphire, asus, palit, gainward inno3d plombują

 

Potwierdzam, dzisiaj odebrałem zotaca i plomb brak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty :P nie mają wyprowadzonych elektronicznie wyjść.

Na co kompu wyjcia video pewnie mozna odpalic z integry na Lucid Virtu MVP czy jakos tak ;) Kiedys testowalem i nawet to dzialalo. Tylko, ze w tej cenie to zupelnie nieoplacalne sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będziesz mógł pograć w gierki tylko na dx9 bo ten wynalazek dawno zdechł i jest nie wspierany. Np. taka fifa nie odpali na nim i wszystko co ma dx11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty :P nie mają wyprowadzonych elektronicznie wyjść.

Czemu nie? :P Wszystko zależy od tego, czy zmienili layout PCB. A szczerze, nie jestem pewien ale wydaje mi się że raczej nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam za bardzo tych sklepów, ostrożność zawsze wskazana (przykładowo jak nie będzie "za pobraniem" to zapalamy żółte światełko a nawet czerwone)

 

KLIK

GeForce GTX 1060 6GB HDMI DVI DisplayPort OC MSI

1 135,00 zł

 

KLIK

GeForce GTX 1060 6GB HDMI DVI DisplayPort Gaming Evga

1 143,00 zł

 

KLIK

GeForce GTX 1060 6GB HDMI DVI DisplayPort Zotac

1 190,00 zł

 

KLIK

Zotac Karta grafiki GeForce GTX 1070 8GB Mini

1 963,99 zł

 

KLIK

GeForce GTX 1080 8GB HDMI DVI DisplayPort Phoenix GS Gainward

2 292,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszny burdel mają w tym sklepie. IMHO połowy z tych rzeczy nie mają na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camino akurat znane, pare wałków zrobili ale możnaby zaryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostępność -> zadzwoń... :E

 

nic z tego nie mają IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Napiszę tak karty mają być tańsze i więcej wydajne niż odpowiedniki zwykłych kart. To że na allegro ktoś wystawił za wysoką cenę to nie znaczy że świat zamyka się do polskich Januszów ściśniętych na allegro.

Wypuszczenie takiej kart to nie jest od tak bo się komuś spodobało tylko analiza rynku wykazała zapotrzebowanie na taki produkt.

Sprzeda się nie martw się a z tą lada chwilą dostatku to bym nie był tego taki pewien.

Racja, jak obniżą ceny, to ktoś kupi. Kwestia taka, że zwykłe karty pewnie też pójdą w dół. Przy obecnej cenie, niezbyt atrakcyjna oferta.

Dwa. Wiara w slajdy promocyjne jest znakiem rozpoznawczym posiadaczy amd. Gdzie tam do tych 30% różnicy na korzyść koparkowych kart...

Trzy. Kart teraz nie wykupią, przynajmniej nie na taką skalę jak ostatnio. Mogę się mylić, ale średnio się opłaca.

I weź stawiaj przecinki jakieś - sam nie jestem w tym orłem, ale tego się czytać nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dzisiaj odebrałem zotaca i plomb brak ;)

To że nie widzisz plomby to nie znaczy że nie ma:) Ja na Strixie też plomby nie widzę, pewnie pod backplatem jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie widzisz plomby to nie znaczy że nie ma:) Ja na Strixie też plomby nie widzę, pewnie pod backplatem jest...

 

Kartę już rozebrałem na części pierwsze. żadnej plomby uniemożliwiającej wymianę chłodzenia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę już rozebrałem na części pierwsze. żadnej plomby uniemożliwiającej wymianę chłodzenia nie ma.

W sumie:

 

4. ZOTAC reserves the right to void the warranty

The warranty does not extend to defects that are caused by non-compliance with operating instructions, improper use, inappropriate operating conditions, overload or modifications of the product.

 

In particular, the warranty will be null and void if

 

- the product has been modified and/or willfully damaged in any way; or

- the serial number has been altered, defaced or removed; or

- the GPU cooler fan has been removed or replaced.

 

 

Zawsze można się kłócić, że "gpu cooler fan" to nie jest całe chłodzenie w sensie stricte tylko sam wentyl;) Oby nikt nie musiał oczywiście, ale przy np. odsprzedaży jak nie napiszesz, że zdejmowałeś chłodzenie to trochę lipa, bo to że nie widzisz plomby cię nie usprawiedliwia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie:

 

4. ZOTAC reserves the right to void the warranty

The warranty does not extend to defects that are caused by non-compliance with operating instructions, improper use, inappropriate operating conditions, overload or modifications of the product.

 

In particular, the warranty will be null and void if

 

- the product has been modified and/or willfully damaged in any way; or

- the serial number has been altered, defaced or removed; or

- the GPU cooler fan has been removed or replaced.

 

 

Zawsze można się kłócić, że "gpu cooler fan" to nie jest całe chłodzenie w sensie stricte tylko sam wentyl;) Oby nikt nie musiał oczywiście, ale przy np. odsprzedaży jak nie napiszesz, że zdejmowałeś chłodzenie to trochę lipa, bo to że nie widzisz plomby to cię nie usprawiedliwia...

 

 

Najpierw ktoś musiał by udowodnić, że chłodzenie zostało zmienione. innymi słowy musiało by brakować jakiejś śrubki, bo w przeciwnym razie nie ma po tym śladu (o ile robi się to delikatnie, a nie na chama niedopasowanym śrubokrętem :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to jakiś stempel UV i nawet nie wiesz, że go zerwałeś :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ktoś musiał by udowodnić, że chłodzenie zostało zmienione. innymi słowy musiało by brakować jakiejś śrubki, bo w przeciwnym razie nie ma po tym śladu (o ile robi się to delikatnie, a nie na chama niedopasowanym śrubokrętem :) ).

No nie wątpię, że dobrze to zrobiłeś:) Tylko może być właśnie tak zaplombowane, że nawet nie widać tego. Na szybko parę zdjęć Zotaców w google obejrzałem i nigdzie nie widać plomby - niemożliwe żeby w ogóle nie dawali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Był kiedyś taki spis, na jakiejś niemieckiej stronie, na co pozwalają producenci, i faktycznie poza EVGA reszta podchodzi dosyć restrykcyjnie do grzebania przy sprzęcie. Co ciekawe, według MSI Global zmiana coolera nie jest zabroniona, tyle że musi być on co najmniej tak wydajny jak fabryczny, natomiast współczuję temu kto miałby po takiej wymianie walczyć o uznanie gwarancji przez MSI Polska. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na to:

 

Sprzedają tego antywira za 20zł na inne aukcji :E Pozgłaszałem, niech allegro ma co robić.

 

 

i co robisz zwrot gpu "z jakiegoś powodu" a oni oddadza Ci kwotę o 369pln mniejszą ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co robisz zwrot gpu "z jakiegoś powodu" a oni oddadza Ci kwotę o 369pln mniejszą ? :lol2:

Jawne oszustwo, nieprzypadkowo "opis" jest w pliku graficznym na swoim serwerze, który można w każdej chwili usunąć/zmodyfikować w razie sporu ;)

 

"banner_gpumadness.png" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...