Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziemak

Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, 2 tygodnie temu 970tki przewalały się po 750zł, 980 po 1k machałem na nie ręką, bo za tyle samo był gtx1060-6. Tera bida, nawet maxwella rozkupili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970ki też podrożały? Mi się w wydaje że chodzą po ile chodziły, ale nie śledzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080Ti jest dostępna, ale też niedługo :E. R9 wysuszyło również. Nawet stare 280 i 280x są w absurdalnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek chce sobie po raz pierwszy od 10 lat kupić komputer, wszystko dokładnie planuje od 3 miesięcy, w tym tygodniu miałem kupować, a tu nagle wszystkie karty graficzne wykupione...

 

Wie ktoś coś może o jakiejś dostawie? Można się jej spodziewać w lipcu czy raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakieś dostawy będą, bo sprzedaż kart teraz to mega zysk dla hurtu i dla detalu. Tak więc prawdopodobnie będą zamawiać małe partie drogą lotniczą, gdzie dostawa trwa efektywnie 3-4 doby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie drogie dzieci, tak to mniej więcej wyglądało za komuny. :D

 

Za komuny z pod lady za dolary można było coś sobie kupić:D A dzisiaj to już prawie sam ocet został:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by moja karciocha jeszcze na 2 klocki wskoczyła to chyba bym ją puścił, nawet kosztem przemęczenia się z IntegraMasterRace do czasu aż ceny nie spadną. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj za tyle są 970ki bez gwarancji:D i schodzą;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dalej pójdzie to odkurzę 550Ti i wystawię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Taki Szafir jak mój, tylko z krótszą gwarancją,poszedł za 1750 :hmm:

Wystawić ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90%+ to klasyczny wał przedwakacyjny.

 

Co naturalnie nie wyklucza, że kilka sztuk wyślą. Albo się decydować natychmiast albo w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Czy kupował ktoś w tych sklepach

Bo tam pojawiły się gtx 1070 ale nie jestem pewny co do realności wymienionych w linkach... :hmm:

Cena raczej GTX 1080 (2300 za 1070, niedawno nówki były po 1750), oba sklepy stawiane na tym samym (darmowym?)szablonie, ja bym spasował.

Jak ktoś nie ma ciśnienia to chyba warto poczekać na dostawy, może ceny się unormują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle cała ta idiotyczna sytuacja to również potencjalna masakra dla ludzi oddających padnięte karty na gwarkę - sklep na nową nie wymieni, bo nie ma; a jeśli nie naprawi, to musi oddać kasę - tyle, ile stoi na rachunku - czyli najprawdopodobniej mniej niż za teraz idą słabsze, używane karty

 

szeeeeejaaaaaneeeee :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Taaa, kupisz RX 480 za 1800 zł a ta po tygodniu kopania zdechnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena raczej GTX 1080 (2300 za 1070, niedawno nówki były po 1750), oba sklepy stawiane na tym samym (darmowym?)szablonie, ja bym spasował.

Jak ktoś nie ma ciśnienia to chyba warto poczekać na dostawy, może ceny się unormują

Wiem iż akcja chora ale o sklepy pytałem...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem iż akcja chora ale o sklepy pytałem...

Pozdro

 

 

Chińczyki, koreańczyki, tajwanczybki i tym podobne bierz w pewnych sklepach. Tylko sklep może odesłać kartę na gwarancję w przypadku większości marek. Nikt nie przyjmie paczki od prywatnej osoby jak sklep upadnie.

 

EVGA możesz kupić gdzie chcesz, gwarancję i tak uznają nawet bez paragonu. Kwestia opłacenia paczki do niemiec. Trochę boli, ale mniej niż karta TRUP:)

 

 

Z powodu chorych cen GPU na dziś dzień ostrożnie podchodziłbym do każdej oferty. Prawdopodobnie całe złodziejskie ścierwo poluje teraz na desperatów, którzy szukają "okazji" w normalnej cenie jak miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki, koreańczyki, tajwanczybki i tym podobne bierz w pewnych sklepach. Tylko sklep może odesłać kartę na gwarancję w przypadku większości marek. Nikt nie przyjmie paczki od prywatnej osoby jak sklep upadnie.

 

EVGA możesz kupić gdzie chcesz, gwarancję i tak uznają nawet bez paragonu. Kwestia opłacenia paczki do niemiec. Trochę boli, ale mniej niż karta TRUP:)

 

 

Z powodu chorych cen GPU na dziś dzień ostrożnie podchodziłbym do każdej oferty. Prawdopodobnie całe złodziejskie ścierwo poluje teraz na desperatów, którzy szukają "okazji" w normalnej cenie jak miesiąc temu.

Zastosuje się.

Jest ogólna beznadzieja także na rynku używek.Dzwonisz do gościa mówisz że zgadzasz się na ofertę a w odpowiedzi że jeszcze nie sprzedaje albo cena o 500zł skoczyła.Ludziom padło na łeb...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w lokalnym sklepie komputerowym "krzak". Powiedzieli, że jutro mają przyjść jakieś 1060 od gigabyte'a za 1450zł. Jak myślicie, ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że my wiemy więcej niż lokalny sklep komputerowy, na temat zamówień tego sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
    • Widzisz musiałeś zjechać z zegara aby takie napięcie było stabilne i straciłeś wydajność względem stock z pudełka a na NV idzie zrobić i to prawie zawsze lepszy zegar niż na stock z mniejszym poborem prądu niż na stock i zyskać lepszą wydajność na radku tego nie zrobisz, ja zbiłem 120W względem stock ale to na zegarach 2100-2200 a stockowo bez zabawy z power limitem (plug and play) karta trzyma w grach 2500mhz no ale z takim zamiarem kupowałem tą kartę kupić topkę danej serii i zejść z poboru do max 250-270w, takiego RTX ludzie kupowali i robili 100W mniej a wydajność i tak potrafiła być lepsza niż bez UV, sideband zrobił bodajże na 3080 przy 0.77v zegar o 15mhz lepszy niż na stock  nigdy tego nie zapomnę chyba   Co do poboru prądu to dopiero od RDNA3 masz raportowany pobór całej karty a na poprzednich gen masz "gpuchip power draw" i to jest raportowany programowo pobór samego GPU wystarczy mieć watomierz, trochę obliczeń zrobić stratę na zasilaczu i reszte kompa i widać że nadal coś się nie zgadza  Jak cię ten temat interesuje to zerknij tutaj https://www.igorslab.de/en/radeon-rx-6950xt-rx-6750xt-and-rx-6650xt-review-with-the-energetic-crowbar/8/
    • Okazja dnia 18.04.2024: https://tiny.pl/d9c4c 🎮 Rewolucja w świecie gier na wyciągnięcie ręki! Odkryj nowy wymiar grania z bezprzewodowym kontrolerem HyperX Clutch! Zapomnij o ograniczeniach kabli i graj na swoich zasadach. Ciesz się nieograniczoną swobodą i komfortem, który zapewni Ci do 19 godzin nieprzerwanej rozgrywki na jednym ładowaniu. Nie czekaj! Skorzystaj z promocji już teraz! 🚀✨
    • Ci "artyści" muszą mieć już nieźle nawalone w portach, jakby muzykę AI zaczęło robić to te wszystkie "gwiazdki" miałyby wesoło. Choć wtedy AI może raczkowało patrząc na to do czego teraz mamy dostep ale muzyka pop tak właśnie wygląd   
    • Jak najbardziej OK, z tym że przydałaby się większa pojemność Vram, dla tego można przytulić np. 4060ti 16GB: https://www.x-kom.pl/p/1191863-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4060-ti-panther-16gb-gddr6.html Jak by nie było około 40% wyższa wydajność od obecnej karty + wszystkie dostępne wodotryski dające boosta w grach. No i niski pobór prądu, a po UV jeszcze lepiej
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...