Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziemak

Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że zarówno etherum jak i bitcoin spadają :lol2: Może wreszcie kupie sobię upragnioną nówkę 1060 w normalnej cenie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie ceny, szybka dostawa, duża dostępność i szeroka oferta produktów

 

sfkzk1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu sie od.....o szczerbaty.gifszczerbaty.gifhttps://ethereumprice.org/ Spadl juz do 209.

 

Dzisiaj widzialem juz 4 mining rigi do sprzedania lol2.gif

 

No i gitara nie ma się co martwić, jeszcze chwila i wszyscy zaraz będziemy dumnymi posiadaczami Quad SLI / CF legendarnych kart z koparek :E

Jak bym miał kupować kartę od górnika to chyba bym się spytał czy kilof i szpadel w gratisie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie morele jest spalone, sprzedali mi kartę której nie mieli na stanie. Anulowali zamówienie bo dostawca zawiódł. Później te same karty po 3 stówki drożej już dostępne :mad2:

Na koniec dostałem maila, że zgodnie z regulaminem zamówienie zostało anulowane bo nie wpłaciłem kasy lub nie odebrałem. :hmm: Oczywiście przelew był i później dostałem zwrotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie morele jest spalone, sprzedali mi kartę której nie mieli na stanie. Anulowali zamówienie bo dostawca zawiódł. Później te same karty po 3 stówki drożej już dostępne :mad2:

Na koniec dostałem maila, że zgodnie z regulaminem zamówienie zostało anulowane bo nie wpłaciłem kasy lub nie odebrałem. :hmm: Oczywiście przelew był i później dostałem zwrotkę.

 

To już słabo, ja rozumiem, że zdarzają się błędy, np. jedno zero za mało i nawet prawo ostatnimi czasy zaczęło chronić sprzedawcę, który się tak pomyli, ale tutaj nie było żadnego błędu, po prostu parę dni później te karty graficzne jak i inne zaczęły drożej schodzić i najwidoczniej morele wykombinowało, że woli te Twoje zamówienie anulować, a sprzedać 300 zł drożej komuś innemu póki się da. Krótkowzroczne myślenie, bo tak się klientów na stałe już traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eternit i bobekcoin leci w dół - jak mi kurwa przykro :E

Nie wiem co tam leci ja widzę, że idzie do góry :E Mam nadzieje, że już po zakupach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni napiszą, że dziś kupowali, a do tego, że kopią cały czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam leci ja widzę, że idzie do góry :E Mam nadzieje, że już po zakupach?

 

to gufno zawsze się majda raz w górę raz w dół :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam leci ja widzę, że idzie do góry :E Mam nadzieje, że już po zakupach?

 

teraz idzie w górę - jutro zapewne daily low price spadnie poniźej $200

 

moją gówno-teoria - za dużo januszo-leszczyków z ostatnich 2 tygodni rzuciło się na kopanie i przy byle pierdzie sprzedają jak leci

 

p.s. zakupy GPU planuję - na szczęscie nie w cebulandii więc mnie to jebie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moim zamiarem protestować. W morele w ostatnich latach puściłem kilka k pln. Nawet mimo, że ostatnio nie mieszkam w Polsce to czasami robiłem u nich zakupy. Z sentymentu, aby wspomagać polski rynek.

 

A teraz robię olewkę. Mój każdy jeden "protest" za każdym razem dokłada cegiełkę do tematu. Wystarczy spojrzeć na zainteresowanie zakupami na Amazonie i innych niemieckich sklepach na forum. Morele nie chce, x-kom nie chce to Amazon zarobi. W ciągu ostatniego miesiąca Polskie sklepy tylko straciły. Taki Amazon mimo, że nie przycinał kosmicznych marż na produktach tylko zarobił. Imho po wejściu Amazona do Polski(jak również coraz większego otwarcia polskich konsumentów na zakupy w innych krajach UE) sprawa jest prosta jak polskie sklepy nie zaczną traktować poważnie klientów to bardzo szybko i bardzo dużo stracą :E

 

Ponownie głos rozsądku... ditto.

 

Dla mnie morele jest spalone, sprzedali mi kartę której nie mieli na stanie. Anulowali zamówienie bo dostawca zawiódł. Później te same karty po 3 stówki drożej już dostępne :mad2:

Na koniec dostałem maila, że zgodnie z regulaminem zamówienie zostało anulowane bo nie wpłaciłem kasy lub nie odebrałem. :hmm: Oczywiście przelew był i później dostałem zwrotkę.

 

Jak sadze to powszechna praktyka sklepu owocowego. Kilka tygodni temu gtx1080 otrzymałem drastycznie używany, sam czas na odpowiedz reklamacyjna kilka dni (sic!) Ofc zamiast wymiany na realnie nowy produkt, zwrot gotówki. Ostatnio zamówienie na kolejny gtx 1080 i rzecz jasna, cytując kolege powyżej "...sprzedali mi kartę której nie mieli na stanie. Anulowali zamówienie bo dostawca zawiódł..."

 

Czas reakcji Amazon.de na zwykle zapytanie ca. kilka godzin..

 

Głosujcie portfelem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weryfikacja karty poprzez fax albo list wysyłany pocztą :E Lata osiedziesiąte dzwoniły...

Wysłanie faksu zajęło mi 15 minut nie ruszając się z fotela :) Mam teraz 1050ti zotaca za 550zl i jeszcze grę mi doślą. Jak wolisz inne metody weryfikacji albo żadnej to bier za tysiaka z morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

teraz idzie w górę - jutro zapewne daily low price spadnie poniźej $200

 

moją gówno-teoria - za dużo januszo-leszczyków z ostatnich 2 tygodni rzuciło się na kopanie i przy byle pierdzie sprzedają jak leci

 

Cena zleciała, ciułacze się obsrali, rekiny wszystko wykupiły, cena wróciła na 250$ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie morele jest spalone, sprzedali mi kartę której nie mieli na stanie. Anulowali zamówienie bo dostawca zawiódł. Później te same karty po 3 stówki drożej już dostępne :mad2:

Na koniec dostałem maila, że zgodnie z regulaminem zamówienie zostało anulowane bo nie wpłaciłem kasy lub nie odebrałem. :hmm: Oczywiście przelew był i później dostałem zwrotkę.

 

Śmieszny sklepik. :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy widzą okazje do szybkiego dodatkowego zarobku to mają gdzieś klientów bo i tak jak napisałeś inny kupi ta samą kartę 300 zł drożej. Dopóki ukraińcy i nasi tez wykupują po 100 kart itp. nie ma co liczyć niestety na normalizacje sytuacji. Podejrzewam że dopiero na jesieni coś może się na + zmienić po premierze nowych kart AMD i Nvidii.

Do tego całość wygląda jeszcze na zmowę cenową producentów hurtowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ETH znowu wybije powyżej $300 będzie druga odsłona koparkowego szału. A coś słaba była ta korekta z ostatnich dni, słaby rozmach. Do $160 powinni dociągnąć, a nie udało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się przy lekturze aktualnej dyskusji obserwowanie i analizowanie rynku Gainwardów 1080 (z marca tego roku), które chodziły po 2200 :D 1070 spadały do 1750/szt i już nie opłacało się ich brać, przy spadku cen 1080. Codziennie przytulam czule swojego gaming x-a 1080, którego kupiłem 3 miesiące temu w komputroniku za 2350 zł, widząc, że teraz na morelach ta karta stoi za 4k. I łączę się w bólu z tymi, którzy jak ja, kupują PCta raz na 5-7 lat i postanowili decyzję odłożyć do teraz .. Rynek jest jednak bezlitosny i dowodzi, że często nie warto zwlekać z zakupem sprzętu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie morele jest spalone, sprzedali mi kartę której nie mieli na stanie. Anulowali zamówienie bo dostawca zawiódł. Później te same karty po 3 stówki drożej już dostępne :mad2:

Na koniec dostałem maila, że zgodnie z regulaminem zamówienie zostało anulowane bo nie wpłaciłem kasy lub nie odebrałem. :hmm: Oczywiście przelew był i później dostałem zwrotkę.

 

U mnie to samo, radzę unikać szerokim łukiem. Dobili dna takim zachowaniem i swoją pazernością dorobienia na chwilowym szale. Wcześniejsze zamówienie również nie należało do udanych gdyż przysłali mi używkę :kwasny: Kreują się na poważna firmę, a zachowują się jak jakiś lokalny sklepik z januszem za ladą.

Myślę, że te sprawy warto by oddać do Rzecznika bo tak nie może być. Traktują ludzi jak idiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze niech kopacze kupuja jak najwiecej i nV i AMD zarobia. Moze nastepne grafy beda juz z podzialem na minig edition/ for normal users :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny sklepik. :thumbdown:

Fakt, cwaniakować zaczynają. Zamówiłem w piątek 1050Ti od Inno3D za ok. 630zł, cena po paru godzinach skoczyła do prawie 1k. Dostawa na 3 VII.

 

Od wczoraj wisi u nich na stanie jedna sztuka za 999zł, którą jak widać próbują komuś opchnąć. Mogliby mi przysłać już, ale zamiast tego moje zamówienie jest "oczekujące". Zapłaciłem te 630zł im z góry i się zastanawiam, czy będą się wycofywać i zwracać kasę, czy nie. Stracę kupę czasu czekając i jeśli odwołają, to będzie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od ilości kart ze zwrotów zrealizują odpowiednią część zamówień po niższych cenach. Karty z nowych dostaw (które są szczątkowe, ale są, dla takich tuzów jak morele) raczej tylko po wyższych cenach. Tak wynika z tego co ja z nimi przeżywam. To czy wybrałeś opcję płatności z góry czy przy odbiorze pozostaje bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogą się wykręcić sianem że nie da się zrealizować i zwrócić kasę w każdej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku części moich zamówień dokładnie tak postąpili, wcześniej telefonicznie "badając" stopień akceptacji dla takiego rozwiązania (ja zamawiam jednak sporo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogą się wykręcić sianem że nie da się zrealizować i zwrócić kasę w każdej chwili?

 

Teoretycznie to niezgodne z prawem (jeśli przyjęli ofertę), ale anulują i co im zrobisz? Pójdziesz do Sądu? Jedyna formą protestu przeciw takim zachowaniom jest omijanie tego sklepu na przyszłość.

 

edit.

Właśnie przed chwilą dostałem od Pana Piotra R. taką wiadomość, żałosne tłumaczenie:

"Pisaliśmy do Pana mailowo dwukrotnie i niestety żadnej informacji zwrotnej nie otrzymaliśmy.

Niestety nie jesteśmy w stanie zaproponować żadnego zamiennika w tej cenie."

Rzekomo nie było ze mna kontaktu i dlatego anulowali zamówienie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...