Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ziemak

Kiedy nastąpi zasilenie rynku kart graficznych ?

Rekomendowane odpowiedzi

lokalny sklep komputerowy krzak, jak istnieje w Twoim mieście od lat tez może być. Tylko przy odsprzedaży jest problem, bo jak ktoś rozgarnięty, to będzie wiedział że ewentualną reklamację załatwi tylko w osiedowym sklepiku na drugim końcu polski:D

 

1060 6GB za 1450zl to nie jest jakaś mega okazja:D Miesiąc temu jakbys powiedział, że chcesz kupić za tyle 1060 to kazaliby Ci się puknąć w łeb:D Sam kupiłem 1070 EVGA za 1550zl.. dzisiaj można zapomnieć o takiej ofercie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 6GB za 1450zl to nie jest jakaś mega okazja:D Miesiąc temu jakbys powiedział, że chcesz kupić za tyle 1060 to kazaliby Ci się puknąć w łeb:D

Patrząc na dzisiejsze ceny, gdzie taniej niż za 1700zł złotych nie kupisz (nie mówię o używkach), to się mocno nad tym zastanawiam czy nie wziąć, co prawda martwi mnie trochę to, iż jest to typowy sklep "krzak". Co prawda trzyma się już ponad 10 lat, ale zawsze jest to ryzyko, że może z dnia na dzień upaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kup EVGA

 

że co - cena inna? no widzisz, coś za coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dzisiejsze ceny, gdzie taniej niż za 1700zł złotych nie kupisz to się mocno nad tym zastanawiam czy nie wziąć, co prawda martwi mnie trochę to, iż jest to typowy sklep "krzak". Co prawda trzyma się już ponad 10 lat, ale zawsze jest to ryzyko, że może z dnia na dzień upaść.

Najlepiej dzisiaj kupić 1050ti i czekać.. czekać aż wyleją się wszystkie GPU na rynek.. to co będzie się działo po walnięciu BITCOINa to będzie totalne przeciwieństwo aktualnej sytuacji:D

 

Ewentualnie używka, np taka: http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-970-gaming-4g-oc-i6863078820.html

 

cena prawie 50niższa a wydajność podobna:) Powinna mieć jeszcze rok gwary ale gdzie i czy ma paragon?:) Cena jak sprzed booomu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dzisiaj kupić 1050ti i czekać.. czekać aż wyleją się wszystkie GPU na rynek.. to co będzie się działo po walnięciu BITCOINa to będzie totalne przeciwieństwo aktualnej sytuacji:D

Mimo wszystko chyba się na nią zdecyduję, jeżeli cena będzie ta którą zapowiadali. Tak naprawdę nie wiadomo kiedy bitcoin poleci w dół, może za tydzień, może za rok, a może nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się poleci w swoim czasie i to z porządnym impetem, nic nie trwa wiecznie, a wtedy to będzie perfekcyjny moment na zakupy GPU, nawet nie z uwagi na używki, ale w momencie kiedy rynek zasypie się tym złomem ceny i nowych urządzeń polecą ładnie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producenci już się zdecydowali wydać serie kart bez wyjść wideo, dopóki wszystko to im się nie sprzeda wg mnie będą sami próbowali podtrzymać BTC wysoko w razie czego. Tak że spadki mogą być, jak zawsze, ale prawdopodobieństwo mega-krachu jest niskie w najbliższych miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że producenci GPU wydają dedykowane wersje do kopania to niczego nie zmienia, bo oni w tej chwili mogą sobie tylko wydawać, istotna jest kwestia czy górnicy polecą na to, trzeba brać pod uwagę fakt że w momencie ewentualnego krachu, obecne karty można nadal sprzedać i one się rozejdą, w niższych sporo cenach, jednak nadal, bo te karty mogą służyć do wielu innych czynności, natomiast w przypadku gdy górnik nakupi tonę złomu do kopania a waluta nagle pierdyknie to co zrobili z tymi swoimi super kartami, nikt tego nie weźmie bo do niczego innego taki akcelerator się nie nada póki następna bańka się nie napompuje.

 

Ewentualnym zwrotem akcji była by sytuacja kiedy NV i AMD zaczną blokować możliwość kopania walut na zwykłych konsumenckich kartach, czego akurat byłbym zwolennikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Ewentualnym zwrotem akcji była by sytuacja kiedy NV i AMD zaczną blokować możliwość kopania walut na zwykłych konsumenckich kartach, czego akurat byłbym zwolennikiem ;)

Popieram, ale technicznie to raczej mało prawdopodobne, ruskie zaraz siądą i w końcu rozkminią co trzeba zrobić żeby kopanie ruszyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, ale technicznie to raczej mało prawdopodobne, ruskie zaraz siądą i w końcu rozkminią co trzeba zrobić żeby kopanie ruszyło ;)

 

Wiesz, od czasu kiedy NV zablokowała możliwość flashowania biosu przez NVFlash wielu próbowało obejść tą blokadę jednak bez skutecznie, więc kto wie co będą wymyślać dalej, co prawda może AMD aż tak radykalnie nigdy nie podchodziło do tego tematu, to jednak NV jest mistrzem blokowania wielu rozwiązań przez co mogą się połasić i na takie możliwości, natomiast żeby to wypaliło to jeden i drugi musiał by nałożyć blokadę, ze względu na fakt iż szychą w kwestii kopania jest właśnie AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydają takie konstrukcje nie po to żeby sobie poleżały na półkach i zablokowały im możliwość sprzedania tego samego GPU i VRAM w formie karty z wyjściami wideeo. Skoro zdecydowali się na taki krok, znaczy przeprowadzili badania rynku i te karty się sprzedadzą.

 

Do takich kart zapewne da się dopiąć "zestaw wyjść wideo" w garażu u Józka, i tak one zostaną zapewne zagospodarowane w razie krachu. Poza tym pseudowaluty wirtualne okres kompletnego niemowlęctwa mają już za sobą. Chwilowe ruchy góra-dół muszą być, żeby wytrzepać ludzi z kasy, ale wydaje się, że już "zawsze" będą obecne na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

No i tutaj może być problem bo generalnie NV i AMD są jedynie producentami układów (z małym wyjątkiem) więc im ten boom pasuje.

Problem będą co najwyżej mieli producenci kart kiedy nastąpi zalew zjechanych używek ;)

 

Poza tym pseudowaluty wirtualne okres kompletnego niemowlęctwa mają już za sobą. Chwilowe ruchy góra-dół muszą być, żeby wytrzepać ludzi z kasy, ale wydaje się, że już "zawsze" będą obecne na rynku.

Tak, ale w przypadku BTC w końcu nastąpił kres kopania kartami, zastąpiły je "profesjonalne" koparki.

A na tych koparkach też ktoś zarabia, to jest niestety jeden wielki szwindel spekulantów, nic tam nie jest przypadkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1800 zł za gtx 1060 (z pamięcią na 9k - ale mimo wszytko...)to jest jednak przegięcie pały. Jednakże należy patrzeć na to inaczej. Ja swojego rx 480 8 gb wymieniłem na gtx 1060 6 gb i na tej operacji jestem 700 zł do przodu + mam 3 miechy gwarancji dłużej.

Za rok sprzedam go za 800-900 zł i dołożę 500-700 zł albo do używanego 1070 albo - co bardziej prawdopodobne - nowego 2060 - czyli wyjdę na całej operacji na ZERO.

Czekać można - ale nie wiadomo kiedy nastąpi tąpniecie na rynku kryptowalut. Jutro? Tydzień? Miesiąc? A może to korekta i to jest już nowy, normalny stan? Nowa dostawa GPU pod koniec lipca? Miesiąc bez karty by zaoszczędzić z 200-300 zł? Wolę jednak moją opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem na morele 1060 6gb asusa za 1350, najbliższa dostawa dla tego zamówienia to 28.06. Także już sprzedają z wyprzedzeniem. A sam bitcoin ma się dobrze, brak ruchów +20% świadczy o stabilności, nawet naturalna konsolidacja była ostatnio. Niesamowite jak na kryptowalutę.

To nie to samo co dawne śmiecie na gpw

 

Moim zdaniem to jeszcze szczytu nie widzieliśmy i kopanie będzie coraz bardziej opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydają takie konstrukcje nie po to żeby sobie poleżały na półkach i zablokowały im możliwość sprzedania tego samego GPU i VRAM w formie karty z wyjściami wideeo. Skoro zdecydowali się na taki krok, znaczy przeprowadzili badania rynku i te karty się sprzedadzą.

 

Do takich kart zapewne da się dopiąć "zestaw wyjść wideo" w garażu u Józka, i tak one zostaną zapewne zagospodarowane w razie krachu. Poza tym pseudowaluty wirtualne okres kompletnego niemowlęctwa mają już za sobą. Chwilowe ruchy góra-dół muszą być, żeby wytrzepać ludzi z kasy, ale wydaje się, że już "zawsze" będą obecne na rynku.

 

Oczywiście w interesie producenta jest zrobić tak aby jego produkty się rozchodziły i generowały maksymalny zysk, dlatego też między innymi karty dedykowane do koparek są maksymalnie zubożone ze zbędnych bajerów, posiadają skróconą gwarancją tak aby możliwie nisko zejść z ceną co miało by zainteresować górnika, tylko trzeba zrozumieć że kopanie to jest zabawa od tak, trzeba mieć dobry plan, jakiś kapitał początkowy do zakupu sprzętu a następnie pojęcie kiedy takie kopanie przestaje być opłacalne i kiedy należy pozbyć się sprzętu, w takim przypadku trzeba od początku zakładać co się może stać i jakim problemem będzie sprzedaż karty do koparek kiedy waluta mocno poleci w dół.

 

W takim wypadku zwykły górnik nadal ma możliwość zakupu karty konsumenckiej która będzie droższa, ale ewentualna sprzedaż nie będzie problemem pod warunkiem obniżenia ceny, co akurat tacy ludzie powinni mieć już wliczone koszta od początku podjęcia tej zabawy.

 

EDIT: Krypto waluty może i będą już zawsze, jednak trzeba się liczyć z faktem że koparki oparte o GPU cały czas są wypierane przez rozwiązania dedykowane, które są dużo tańsze w utrzymaniu (nie mylić z kosztem zakupu), przez co sens tradycyjnego kopania w momencie pęknięcia bańki może się nie kalkulować, trzeba też wiedzieć że obecne karty nawet dedykowane do kopania mogą przestać być optymalnym rozwiązaniem w przyszłości, przez co sprzedaż będzie już całkowicie graniczyć z cudem, czym akurat nie są zagrożone konsumenckie urządzenia które zawsze będą w kręgu zainteresowań zwykłych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się całkowicie zgadzam z tym co powyżej napisałeś. Przykładem "zdezaktualizowanego GPU" są choćby HD7970 pomijając już jeszcze wcześniejsze, np. HD6950, które przy początkach BTC były gwiazdami urobku.

 

Ja osobiście raczej bym nie kupił karty "only-mining", bo mam ciekawsze zajęcia w życiu niż bieżące śledzenie rynku kryptowalut i zybkie reagowanie w razie czego. Ale skoro to tak szybko wchodzi na rynek, musi to być poparte badaniami i na 90%+ się świetnie sprzeda.

 

Twórcy kryptowalut już wiedzą jak niszczycielskie dla górnictwa i samej kryptowaluty może być zagrożenie ze strony asic (prowadzące do komercjalizacji wydobycia i spadku popularności). Nieomal doprowadziło to do upadku BTC przecież. Coraz lepiej będą w stanie się przed tym obronić wg mnie, choć to naturalnie tylko spekulowanie.

 

Osobiście przestałem sprzedawać GPU i czekam na wyższe ceny, czyli w pewien sposób, stawiam swoją kasę na dalszy wzrost opłacalności kopania w najbliższych tygodniach. Czas pokaże czy dobrze wylosowałem czy źle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się całkowicie zgadzam z tym co powyżej napisałeś. Przykładem "zdezaktualizowanego GPU" są choćby HD7970 pomijając już jeszcze wcześniejsze, np. HD6950, które przy początkach BTC były gwiazdami urobku.

 

Ja osobiście raczej bym nie kupił karty "only-mining", bo mam ciekawsze zajęcia w życiu niż bieżące śledzenie rynku kryptowalut i zybkie reagowanie w razie czego. Ale skoro to tak szybko wchodzi na rynek, musi to być poparte badaniami i na 90%+ się świetnie sprzeda.

 

Twórcy kryptowalut już wiedzą jak niszczycielskie dla górnictwa i samej kryptowaluty może być zagrożenie ze strony asic (prowadzące do komercjalizacji wydobycia i spadku popularności). Nieomal doprowadziło to do upadku BTC przecież. Coraz lepiej będą w stanie się przed tym obronić wg mnie, choć to naturalnie tylko spekulowanie.

 

Osobiście przestałem sprzedawać GPU i czekam na wyższe ceny, czyli w pewien sposób, stawiam swoją kasę na dalszy wzrost opłacalności kopania w najbliższych tygodniach. Czas pokaże czy dobrze wylosowałem czy źle. :)

 

Wiesz ciężko wyrokować jeżeli nie zna się konkretnych wyników tych badań, nie wiadomo w jakim kierunku producent podąża, bo powiedzmy sobie szczerze zrobić taką kartę typowo do kopania to nie jest jakiś wielki problem, to wszystko bazuje na referencyjnych rozwiązaniach konsumenckich urządzeń z drobnymi modyfikacjami, natomiast wynik badań może rzeczywiście zakładać wysoką sprzedaż, ale w formie eksperymentu w którym producenci będą obserwować co się stanie gdy dojdzie do krachu, nawet jeżeli użytkownicy nigdy więcej nie zdecydowali by się na zakup takich rozwiązań w przyszłości to jednak producent swoje zarobi na obecnych konstrukcjach w formie jednorazowej akcji na zasadzie od bańki do bańki.

 

Ewentualnie jak wcześniej mówiłem drugą opcją jest zablokowanie kopania na zwykłych kartach co sprawi że górnik nie będzie miał innej opcji i co by się nie działo zakupi rozwiązanie dedykowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co blokowac coś, co tak ładnie się sprzedaje?:D Zyski Nvidi i AMD w tym roku rozwalą WSZYSTKIE SŁUPKI :D Wyobrażacie sobie co się dzieje na spotkaniach bosów obu firm?? Przecież oni skaczą przed planszami żeby pokazać gdzie teraz jest sprzedaż a gdzie była w zeszłym kwartale :lol2: Z drabiną pewnie chodzą na prezentacje i bez badań wysokościowych nie moga ich prowadzić :E

 

Co takiego mieliby niby blokować??:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowanie możliwości kopania przez tylko jednego producenta układów oznaczałoby jego samozgładzenie. Musieliby się porozumieć: nVidia i AMD. I zaufać sobie, żeby żaden furtki nie zostawił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadają skróconą gwarancją tak aby możliwie nisko zejść z ceną

 

po pierwsze ciekawe co UE/USA/cywilizowany świat na takie krótsze gwarki, po drugie nawet jak cena będzie niższa to nie wiem czy ludzie faktycznie skuszą się - 3 miesiące to super krótko, szczególnie że ludzie nie kupują po 1-2 takie karty, ale całymi kartonami; ponieważ ich odsprzedaż będzie praktycznie niemożliwa (nikt nie kupi używanej jak kopanie przestanie być opłacalne i nikt takiej nie sprzeda jak będzie opłacalne), a wraz ze wzrostem trudności / stabilizacją rynku (o ile można mówić o stabilizacji takich spekulacji) karta będzie zwracała się dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol_G

Może tak obliczą cenę żeby w te 3 miechy karta się zwracała przy obecnych kursach :lol2:

 

Na Alezgrozie nawet 390X już wykupują, swoją drogą co za głupota, Fury mają niższy pobór i wyższą wydajność a nikt ich nie chce :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co blokowac coś, co tak ładnie się sprzedaje?:D Zyski Nvidi i AMD w tym roku rozwalą WSZYSTKIE SŁUPKI :D Wyobrażacie sobie co się dzieje na spotkaniach bosów obu firm?? Przecież oni skaczą przed planszami żeby pokazać gdzie teraz jest sprzedaż a gdzie była w zeszłym kwartale :lol2: Z drabiną pewnie chodzą na prezentacje i bez badań wysokościowych nie moga ich prowadzić :E Co takiego mieliby niby blokować??:P

Ta sprzedaż wcale tak na słupach pięknie nie będzie wyglądać, bo co z tego że górnicy wykupują skoro zwykli użytkownicy nie mają dostępnych kart, to się równoważy, dlatego najlepszym sposobem jest odseparowanie jednego zysku od drugiego tworząc dedykowane rozwiązania które będą się równolegle sprzedawać wraz z zabawkami dla graczy, grafików itd.

 

Co do blokady to czego nie rozumiesz, zwyczajnie konstrukcja dla graczy będzie tak ścięta że poziom wydajności w kopaniu będzie leżeć i kwiczeć, w zamian rozpocznie się wielki marketing dla kart dedykowanych dla kopania, oczywiście pod warunkiem że tak by się stało, bo to tylko teza jakich wiele.

 

Zablokowanie możliwości kopania przez tylko jednego producenta układów oznaczałoby jego samozgładzenie. Musieliby się porozumieć: nVidia i AMD. I zaufać sobie, żeby żaden furtki nie zostawił...

Popieram w 100 %, jeżeli NV i AMD by się nie dogadali to sens blokowania jest poniżej zera ponieważ drugi producent zebrał by całe żniwo.

 

po pierwsze ciekawe co UE/USA/cywilizowany świat na takie krótsze gwarki, po drugie nawet jak cena będzie niższa to nie wiem czy ludzie faktycznie skuszą się - 3 miesiące to super krótko, szczególnie że ludzie nie kupują po 1-2 takie karty, ale całymi kartonami; ponieważ ich odsprzedaż będzie praktycznie niemożliwa (nikt nie kupi używanej jak kopanie przestanie być opłacalne i nikt takiej nie sprzeda jak będzie opłacalne), a wraz ze wzrostem trudności / stabilizacją rynku (o ile można mówić o stabilizacji takich spekulacji) karta będzie zwracała się dłużej

 

Nie mam pojęcia jak oni chcą to obejść i czy przypadkiem nie chcą zostawić sprzedawców z ręką w nocniku którzy będą musieli oferować rękojmię 2 letnią dla produktów z dużym prawdopodobieństwem awarii.

Co do reszty to sam poruszyłem tą kwestię i mam wątpliwości czy to się sprzeda, ale kto wie :E

 

Może tak obliczą cenę żeby w te 3 miechy karta się zwracała przy obecnych kursach :lol2:

 

Na Alezgrozie nawet 390X już wykupują, swoją drogą co za głupota, Fury mają niższy pobór i wyższą wydajność a nikt ich nie chce :lol2:

 

Hawaii tak poszło w ruch bo przecież nastraszyli górników że obecne RX'y mogą przestać być optymalne stąd ludki już się zaczęły ratować, co do Furiota to możliwe że algorytm wydobycia nie współdziała optymalnie z pamięciami HBM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się poleci w swoim czasie i to z porządnym impetem, nic nie trwa wiecznie, a wtedy to będzie perfekcyjny moment na zakupy GPU, nawet nie z uwagi na używki, ale w momencie kiedy rynek zasypie się tym złomem ceny i nowych urządzeń polecą ładnie w dół.

 

Było już tak z 290, po 600-700zł do kupienia karty, gdzie normalna ich cena była ponad 1200.

Teraz jest jeszcze ten plus, że obecnie algorytmy do kopania, nie obciążają tak mocno kart, optimum zysku nie jest przy pełnym obciążeniu. Także takie karty nawet które rok kopały nie są specjalnie zmęczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także takie karty nawet które rok kopały nie są specjalnie zmęczone.

 

tak piszesz bo sam chcesz sprzedać, co ;)

 

a na serio - mnie osobiście g... będą obchodziły tłumaczenia górników że UV było, że open bench i 3 x Delty @ 3000 RPM itd. - no nie widzę siebie szukającego następnej karty używanej (zresztą ta 1070 powinna mi na dość długo styknąć, więc i tak nie jestem potencjalnym targetem); tak, tak, zaraz tu wbije kilka osób które powiedzą jak to okazyjnie kupiły kiedyś 5850 i że chodziły im po 4 lata potem - dzięki, wolę dopłacić do nówki sklepowej (to tylko moje osobiste zdanie, zaznaczam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...