Forum PCLab.pl: Kupno PS4 dla exclusive'ów - warto? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kupno PS4 dla exclusive'ów - warto? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   MS90 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 13:39

Witam.

Jestem zapalonym graczem PC, a ostatnią konsolę jaką użytkowałem było pierwsze playstation. Ostatnio jednak coraz mocniej się zastanawiam nad kupnem konsoli PS4 ze względu na exclusive'y, takie jak "Heavy Rain", "Beyond: Two Souls", "Horizon Zero Dawn" czy nadchodzące "Detroit: Become Human". Sama konsola z tego co widziałem zdaje się nie kosztować zbyt dużo, aczkolwiek odstraszają mnie ceny samych gier (200zł+), które skutecznie mnie powstrzymują przed kupnem konsoli. Także chciałbym się dowiedzieć, czy exclusive'y na PS4 są warte zachodu? Warte wydania tych pieniędzy? Jeśli tak, to czy powinienem również zakupić usługę PS Plus? Prosiłbym o treściwe odpowiedzi i konkretne argumenty.

Pozdrawiam.

#2 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 13:52

Jak jesteś graczem to warto. Ja jako gracz PC lubujący się w grach w wysokich ustawieniach graficznych i 60fps. Nie wyobrażam sobie nie ogrania takich gier jak Beyond 2 Souls, horizon, TLoU, Until Down, Persona 5 i inne w zależności kto co lubi jak U4, U trylogia, Bloodborne, Gravity rush 1/2, Ratched and Clank, nioh, FF XV itd.

Osobiście raczej kupuje cyfrówki na ps4, aczkolwiek nie ma problemu abyś zakupił wersję gry na płytce, którą bezproblemowo możesz odsprzedać po przejściu.

PS. PS+ miałem przez ostatni ~rok. ~2 miesiące temu zrezygnowałem, mimo że to nie kosztuje ogromnych pieniędzy to jednak złapałem się w pewnym momencie, że wcale nie gram w te gry co oni dają za free jak również nie grram online na ps4, a kasa leci nie potrzebnie z konta :E.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 19 Czerwiec 2017 - 14:06

#3 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 14:03

Zobacz postlukadd, o 19 Czerwiec 2017 - 14:52, napisał(a):

nie ma problemu abyś zakupił wersję gry na płytce, którą bezproblemowo możesz odsprzedać po przejściu.

Dokładnie od tego masz takie sieciówki jak np. CEX https://pl.webuy.com/ poza tym gra na PC też już kosztują 200+ w dodatku przypisują się na stałe do konta więc to żaden argument ;).

#4 Użytkownik jest niedostępny   MS90 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 14:10

Zobacz postlukadd, o 19 Czerwiec 2017 - 13:52, napisał(a):

PS. PS+ miałem przez ostatni ~rok. ~2 miesiące temu zrezygnowałem, mimo że to nie kosztuje ogromnych pieniędzy to jednak złapałem się w pewnym momencie, że wcale nie gram w te gry co oni dają za free jak również nie grram online na ps4, a kasa leci nie potrzebnie z konta :E.

A co na przykład z aktualizacjami, patchami, zapisywaniem save'ów (chmura) itp?

#5 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 14:15

patche nie ma problemów, a save'y dopóki nie ukatrupisz dysku masz je więc ps+ tylko do grania online lub do tych śmieciowych gierek co dają co miesiąc :E.
Jak coś trafi się naprawdę fajnego z gier w ps+ zawsze możesz sobie wykupić na miesiąc i ograć.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 19 Czerwiec 2017 - 14:16

#6 Użytkownik jest dostępny   hennepin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 15:15

Tak jak napisali koledzy, po przejściu gry możesz odsprzedać jak kupisz pudełko, a starsze exclusivy jak Heavy Rain, Beyond Two Souls, TLOU, Until Dawn, The Order 1886 czy nawet Uncharted 4 masz za grosze w częstych promocjach.

#7 Użytkownik jest niedostępny   ignacyg 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 15:24

Według mnie warto. Ja ostatnio kupiłem wyłącznie dla exclusive'ów i jestem zadowolony.

#8 Użytkownik jest niedostępny   YATASHI 

• Po prostu jeden..
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 15:37

Też byłem zatwardziałym pc'towcem. Jednak od jakiegoś roku gram tylko i wyłącznie na konsoli.
Większość gier jest odrazu projektowana na konsolę i po prostu gra się wygodniej, a co do gier... No cóż to co masz na PCie to i masz na konsoli, w drugą stronę to nie koniecznie.

#9 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 15:46

Nic się nie zgadza w tym co wyżej napisałeś. Wiele gier multiplatformowych działa słabo na konsolach w ledwie 30fps i do tego często z dropami do nawet ~20-25fps. Do tego w gorszej oprawie graficznej. Np Wiedzmin3 czy Deus EX.

" No cóż to co masz na PCie to i masz na konsoli, w drugą stronę to nie koniecznie."
To też się nie zgadza tutaj gier jak LoL, CS GO, Wow, Starcraft, warhammer dawn of war 1/2/3, PoE, Total War itd. nie uświadczysz na konsoli.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 19 Czerwiec 2017 - 15:48

#10 Użytkownik jest niedostępny   Starh 

• kawaii
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 15:54

Zobacz postlukadd, o 19 Czerwiec 2017 - 16:46, napisał(a):

Nic się nie zgadza w tym co wyżej napisałeś. Wiele gier multiplatformowych działa słabo na konsolach w ledwie 30fps i do tego często z dropami do nawet ~20-25fps. Do tego w gorszej oprawie graficznej. Np Wiedzmin3 czy Deus EX.

" No cóż to co masz na PCie to i masz na konsoli, w drugą stronę to nie koniecznie."
To też się nie zgadza tutaj gier jak LoL, CS GO, Wow, Starcraft, warhammer dawn of war 1/2/3, PoE, Total War itd. nie uświadczysz na konsoli.

Pokaż mi grę, która wyszła na przestrzeni ostatnich 2 lat i ma dropy do 20 fpsów..

#11 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 15:59

Zobacz postYATASHI, o 19 Czerwiec 2017 - 16:37, napisał(a):

Też byłem zatwardziałym pc'towcem. Jednak od jakiegoś roku gram tylko i wyłącznie na konsoli.
Większość gier jest odrazu projektowana na konsolę i po prostu gra się wygodniej, a co do gier... No cóż to co masz na PCie to i masz na konsoli, w drugą stronę to nie koniecznie.

Konsola jest tylko do ogrywania EXów natomiast tytuły multi-platformowe lepiej grać na PC ze względu na lepszą grafikę oraz większą ilość k/s. No chyba że ktoś ma notebooka do pracy lub starego PC to faktycznie lepiej będzie sprawdzać się konsola.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:01

#12 Użytkownik jest niedostępny   Starh 

• kawaii
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:09

Zobacz postazgan, o 19 Czerwiec 2017 - 16:59, napisał(a):

Konsola jest tylko do ogrywania EXów natomiast tytuły multi-platformowe lepiej grać na PC ze względu na lepszą grafikę oraz większą ilość k/s. No chyba że ktoś ma notebooka do pracy lub starego PC to faktycznie lepiej będzie sprawdzać się konsola.

Grafika grafiką, niektórzy nie lubią siedzieć przed PC wiele godzin, zamiast tego wygodna kanapa + pad.

#13 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:10

Zobacz postStarh, o 19 Czerwiec 2017 - 16:54, napisał(a):

Pokaż mi grę, która wyszła na przestrzeni ostatnich 2 lat i ma dropy do 20 fpsów..

Pisałem przecież ~20-25fps np. Deus Ex czy Wiedzmin 3. Chociaż po patchach z czasem jest lepiej, aczkolwiek Deusa ostatnio odpalałem na ps4 i szarpie dalej jak cholera.

https://www.youtube....h?v=tkB8gpPzMkw

Dodatkowo FF XV tam się trafiały dtropy do ~16fps :E
https://youtu.be/3VpzzRNDauU?t=465

Następne to The Last Guardian i więcej już nie chce mi się pisać. Oczywiście na ps4 pro problem jest znacznie mniejszy. Ale tu piszemy o PS 4.

Zresztą sam masz chyba ps4 nie od dziś więc powinieneś wiedzieć jakie gry tam działają słabo.

Zobacz postStarh, o 19 Czerwiec 2017 - 17:09, napisał(a):

Grafika grafiką, niektórzy nie lubią siedzieć przed PC wiele godzin, zamiast tego wygodna kanapa + pad.

A myślisz, że jak ja gram na PC :E Forza Horizon 3 to tylko kanapa, pad i TV 4k i to w 60fps :E
Ostatnio ogrywałem Dishonored 2 też kanapa i pad w 60 fps z tą dynamiczną rozdziałką lata jak ta lala :D
Na monitorze część gier głównie startegie, czasami RPGi i bardziej dynamiczne giery. RE VII i Outlast 2 też była kanapa z PC :E. Na konsoli widziałem te gry i nie dość, że tylko 30fps to jeszcze sporo gorsza oprawa.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:21

#14 Użytkownik jest niedostępny   Starh 

• kawaii
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:16

Zobacz postlukadd, o 19 Czerwiec 2017 - 17:10, napisał(a):

Pisałem przecież ~20-25fps np. Deus Ex czy Wiedzmin 3. Chociaż po patchach z czasem jest lepiej, aczkolwiek Deusa ostatnio odpalałem na ps4 i szarpie dalej jak cholera.

https://www.youtube....h?v=tkB8gpPzMkw

Dodatkowo FF XV tam się trafiały dtropy do ~16fps :E
https://youtu.be/3VpzzRNDauU?t=465

Następne to The Last Guardian i więcej już nie chce mi się pisać. Oczywiście na ps4 pro problem jest znacznie mniejszy. Ale tu piszemy o PS 4.

Zresztą sam masz chyba ps4 nie od dziś więc powinieneś wiedzieć jakie gry tam działają słabo.

Mam Pro i nie widzę żadnych spadków.
Jedyną grą, w której widziałem spadki fpsów na zwyjłej ps4 był w3 przed patchami (bagna), teraz nawet to poprawili.

Ten post był edytowany przez Starh dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:17

#15 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:26

Zobacz postStarh, o 19 Czerwiec 2017 - 17:09, napisał(a):

Zerknij na moją sygnaturkę. Ja gram wygodnie na kanapie z pazikiem w rękach i na TV. Tobie się wydaje że na PC tak się nie da? Gram w takich samych warunkach na PS4 jak i PC.

W kwestii pada masz nawet wybór bo możesz grać na PC zarówno tym od PS4 jak i od XBOX ONE :E.

Zobacz postlukadd, o 19 Czerwiec 2017 - 17:10, napisał(a):

Oczywiście na ps4 pro problem jest znacznie mniejszy. Ale tu piszemy o PS 4.

Z PS4 Pro też nie jest tak idealnie bo bywały przypadki że gry działały gorzej na Pro względem tego co oferowało zwykłe PS4 ;).

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:31

#16 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:28

Prey na ps4. Co prawda grałem tylko w demo, ale moje oczy krwawiły i to nie z powodu dropów fps bo tam było 30fps, ale lag i przyjemność grania na konsoli w taki typ gry w 30fps była zerowa w porównaniu z PC. Na serio można długo wymieniać.

@Up na PC częściej gram na padzie xboxa. DS tylko do mordobić używam.

Doom na ps4 :E i tak fajnie działa bo trzyma wysoki fps, ale jednak na PC to dopiero jest miód malina. BF1 na konsoli przemilczę te latające 30-60fps i pad do tego :E
WD2 na konsoli wygląda jak kupa :E i do tego też nie trzyma 30fps, ale tu głównie był problem na ps4 pro może po patchach poprawili, ale już nie widziałem tego na własne oczy.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:35

#17 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:33

Zobacz postlukadd, o 19 Czerwiec 2017 - 17:28, napisał(a):

@Up na PC częściej gram na padzie xboxa. DS tylko do mordobić używam.

Ja podobnie ale masz przynajmniej wybór w dodatku do dynamicznych FPS'ów jak np. Battlefield 1 masz jeszcze myszkę i klawiaturę ;).

Tutaj nie ma nawet o czym gadać PS4 jest dobre do ogrywania EXów które wyglądają i działają bardzo dobrze np. Horizon: Zero Dawn.

Dodaj obrazek

Multi-platformówki wyraźnie odstają od tego co jest na PC - pierwszy lepszy przykład z nowych gier :

TEKKEN 7 :D.

Zobacz postlukadd, o 19 Czerwiec 2017 - 17:28, napisał(a):

WD2 na konsoli wygląda jak kupa :E i do tego też nie trzyma 30fps, ale tu głównie był problem na ps4 pro może po patchach poprawili, ale już nie widziałem tego na własne oczy.

Już wcześniej wspomniałem o tym że i na PS4 Pro nie jest idealnie i też zdarzają się problemy z wydajnością których nie ma na zwykłym PS4 :E.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:46

#18 Użytkownik jest niedostępny   MS90 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:44

Jeżeli jakbym zakupił tą konsolę to raczej nic poza exclusive'ami bym nie kupywał, bo jednak gry typu Wiedźmin czy Deus Ex graficznie prezentują się znacznie lepiej na PC (no i zawsze można jeszcze grę upiększyć dodatkowymi modyfikacjami, reshade itp). O co chodzi w ogóle z tym PS4 Pro? Wiem tylko, że to jakaś mocniejsza wersja tej konsoli i widziałem artykuł, który raczej nie skłaniał do jej zakupu.

Jeszcze jedna kwestia, wie ktoś jak wygląda kwestia blokad regionalnych za granicą? Wybieram się do niemiec za jakiś czas na stałe i nie chciałbym doświadczyć niemożności gry po polsku lub angielsku. Na PC niestety, przynajmniej na Originie, doświadczyłem przykrej sytuacji, gdzie mogę wybrać tylko język polski lub rosyjski i bez kombinacji trzeba znosić badziewny dubbing.

I jeszcze jedno pytanie techniczne, można podłączyć konsolę do tego samego monitora co komputer mając dwa wejścia HDMI?

Ten post był edytowany przez MS90 dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:44

#19 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:50

"Blokady regionalne".. Jeśli masz konto zarejestrowane na Polskę to niezależnie w jakim kraju będziesz to cyfrowe wersje będą działały tak jak w Polsce. Kupując płytkę z grą w innym kraju możesz mieć dostępny np. tylko niemiecki i angielski + polskie napisy. Tak np. miałem z pudełkową wersją Uncharted 4 zakupioną w Niemczech, grałem po angielsku + polskie napisy działały.

Można. Przełączasz sobie po prostu w monitorze HDMI1 na HDMI2 i tyle.

PS4 pro warto brać jak masz kasę, aczkolwiek pełen jej potencjał wykorzystasz dopiero na monitorze/TV 4k.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:52

#20 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2017 - 16:53

Zobacz postMS90, o 19 Czerwiec 2017 - 17:44, napisał(a):

Jeżeli jakbym zakupił tą konsolę to raczej nic poza exclusive'ami bym nie kupywał, bo jednak gry typu Wiedźmin czy Deus Ex graficznie prezentują się znacznie lepiej na PC (no i zawsze można jeszcze grę upiększyć dodatkowymi modyfikacjami, reshade itp). O co chodzi w ogóle z tym PS4 Pro? Wiem tylko, że to jakaś mocniejsza wersja tej konsoli i widziałem artykuł, który raczej nie skłaniał do jej zakupu.

Jeszcze jedna kwestia, wie ktoś jak wygląda kwestia blokad regionalnych za granicą? Wybieram się do niemiec za jakiś czas na stałe i nie chciałbym doświadczyć niemożności gry po polsku lub angielsku. Na PC niestety, przynajmniej na Originie, doświadczyłem przykrej sytuacji, gdzie mogę wybrać tylko język polski lub rosyjski i bez kombinacji trzeba znosić badziewny dubbing.

I jeszcze jedno pytanie techniczne, można podłączyć konsolę do tego samego monitora co komputer mając dwa wejścia HDMI?

PS4 Pro kupujesz tylko wtedy gdy:

- masz TV 4K

lub

- chcesz grać na TV FullHD z upscalowanym 1440p/1800p do 1080p (czyli lepsze wygładzanie krawędzi)

- kupujesz nową konsolę i zamiast kilku dodatkowych EXów na zwykłe PS4 wolisz dopłacić więcej do sprzętu ;)

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 19 Czerwiec 2017 - 16:54

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »