Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MS90

Kupno PS4 dla exclusive'ów - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie teksturki i rozdziałkę 4k odpaliłeś i gra się ostrzejsza zrobiła. Tylko że geometria dalej pozostała ta sama. I to jest ten rarytas LOL :E

 

Rozdziałka 4k fakt faktem wymiata w tej grze, ale to nie na moce przerobowe gtx 1070 :E no chyba, że w 30fps po obcięciu detali.

 

Textury DLC ultra pack, cienie, HBAO+ i parę jeszcze bajerów i gra wygląda jak inna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całokształt. Grałem i na ps4 i na PC. Wystarczy włączyć na PC i na ps4 i zobaczyć na własne oczy, różnice są bardzo duże. Filmiki z youtube z mega kompresją to nie to :E.

 

Na zwykłej konsoli czy pro? Ja sprawdzałem kilka dni temu demo na pro i wygląda bardzo dobrze, czego niestety o Division napisać nie mogę bo wyglądała kiepsko (ale nie dostała patcha pod pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o ps4 jak w temacie. Niestety na ps4 pro nie miałem okazji widzieć WD2 na własne oczy, ale poza "4k" z tego co wiem nic tam się nie zmienia względem wersji ps4. Dalej te bidne cienie, AO etc.

 

A co do ps4 pro to np Horizon wymiata i wygląda dużo lepiej niż na ps4 to na pewno wiem bo widziałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdziałka 4k fakt faktem wymiata w tej grze, ale to nie na moce przerobowe gtx 1070 :E no chyba, że w 30fps po obcięciu detali.

 

Textury DLC ultra pack, cienie, HBAO+ i parę jeszcze bajerów i gra wygląda jak inna :D

 

Widzisz, to czysto subiektywna opinia czy gra wygląda jak kupa czy zwyczajnie gorzej w paru elementach.

 

A co do rozdziałki 4k - IMO za mało jeszcze polygonów, często gry po podniesieniu do 4k wyglądają mocno sterylnie.

 

Poniżej demo od square enix robione pod 4k - tutaj dopiero widać bogactwo detali.

 

Można tez z innej str się zastanowić nad wykorzystaniem sprzętu - high end gpu to już coś około 12TF, tyle pewnie będzie miało ps5. A jak będą wyglądać gry z ps5, a jak obecne gry w 4k na gtx 1080ti ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby moje pytanie wyżej się nie zagubiło - Jak wygląda sprawa z tymi używanymi grami? Na PS4 nie ma czegoś takiego jak CD-Key'e i gra przypisana do konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłej konsoli czy pro? Ja sprawdzałem kilka dni temu demo na pro i wygląda bardzo dobrze, czego niestety o Division napisać nie mogę bo wyglądała kiepsko (ale nie dostała patcha pod pro).

 

 

Piszę o ps4 jak w temacie. Niestety na ps4 pro nie miałem okazji widzieć WD2 na własne oczy, ale poza "4k" z tego co wiem nic tam się nie zmienia względem wersji ps4. Dalej te bidne cienie, AO etc.

 

A co do ps4 pro to np Horizon wymiata i wygląda dużo lepiej niż na ps4 to na pewno wiem bo widziałem :E

 

Bo dokładnie tak jest na PS4 Pro jest podbita rozdzielczość. Na zwykłym PS4 jest FullHD 1080p a na PS4 Pro masz 1800p (udawane 4K)

 

https://www.youtube.com/watch?v=oAKeROkrWJk

 

A co do ps4 pro to np Horizon wymiata i wygląda dużo lepiej niż na ps4 to na pewno wiem bo widziałem :E

 

Teraz to Ty odleciałeś w kosmos. Różnice są subtelne ;).

 

https://www.youtube.com/watch?v=Cd72Rq8r5Gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zapalony PCtowiec sam kupiłem PS4 (Pro) i dla samego Horizona było warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie widzę aż tak kolosalnej różnicy między grafiką na PS4 i PS4 Pro. Aczkolwiek może i zakupię Pro z myślą o monitorze 4k, gdyż różnica w cenie nie jest zbyt duża, raptem koszt jednej nowej gry z tego co widzę.

 

No i właściwie gdzie najlepiej byłoby zamówić konsolę? Zapatruję się na x-kom.pl obecnie ze względu na ceny konsol i gier. Czy ktoś zasugeruje mi lepsze opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w zasadzie tylko dla Bloodborne i warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor to pewnie troll pecetowy a wy sie tu produkujecie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby moje pytanie wyżej się nie zagubiło - Jak wygląda sprawa z tymi używanymi grami? Na PS4 nie ma czegoś takiego jak CD-Key'e i gra przypisana do konta?

Nie ma czegoś takiego jak przypisywanie do konta czy cd-keye. Możesz spokojnie sprzedać każde pudełko z grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży GPU w koparkowym szale skoczyłem na PS4 (po taniości używanego slima na 1,5 rocznej gwarce kupiłem) i na razie jestem bardzo zadowolony. Żeby jeszcze pad był kształtu tego z Xklocka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Ty odleciałeś w kosmos. Różnice są subtelne ;).

 

https://www.youtube.com/watch?v=Cd72Rq8r5Gs

 

Na tym filmiku nie widać lepszych tekstur na pro, znacznie lepszego filtrowania aniso i bardziej gęstych efektów cząsteczkowych (fruwające liście, jakieś paprochy w powietrzu, śnieg, deszcz). Od 9 dni posiadam pro (wcześniej zwyklak), więc mam porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Ty odleciałeś w kosmos. Różnice są subtelne ;).

 

W tej grze to "4k" na prawdę robi robotę. Ale na youtube to nie ma sensu, najlepiej na żywca zobaczyć lub ściągnąć jakiś materiał 4k "bez kompresji".

 

Ja ograłem całego Horizona na ps4, później jak zobaczyłem dokładniej jak wygląda na pro w 4k to żałowałem, że chociaż nie pożyczyłem pro aby to ograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Horizon przede wszystkim HDR robi robotę, a zwykła plejka nie obsługuje go w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Horizon przede wszystkim HDR robi robotę, a zwykła plejka nie obsługuje go w pełni.

 

Zwykła PS4 obsługuje go tak samo jak PS4 Pro bo to są te same układy tyle że w Pro masz dwa takie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Horizon przede wszystkim HDR robi robotę, a zwykła plejka nie obsługuje go w pełni.

Skąd ta informacja bo pierwszy raz o tym słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła PS4 obsługuje go tak samo jak PS4 Pro bo to są te same układy tyle że w Pro masz dwa takie GPU.

 

Niestety nie i też przekonałem się o tym na własnej skórze. HDR w zwykłej ps4 jest 8 bitowy zamiast 10. W Horizonie i u4 nie mogłem dojść do porozumienia z konsolą grając w trybie hdr. W nocy np. cały teren był bardzo jasny, nawet na najniższej jasności w grze, jasny niemal jak w dzień. Natomiast w porze popołudniowej w grze wszystko miało mega przesycony, sztuczny pomarańczowy kolor. Zwykła ps4 w hdr działa w rgb, ps4pro w yuv. Bawiąc się ograniczonym lub pełnym rgb w TV, część rzeczy i odcieni się naprawiała, ale znowu inna psuła. Nie mogłem tego zbalansować żadnymi ustawieniami w TV, ani konsoli. Po kupnie ps4pro, jak ręką odjął, bez żadnych ustawień i zabawy, wszystko na "auto".

 

Mając zwykłą ps4 szukałem informacji na necie z porównaniami hdr względem pro, ale ciężko cokolwiek było znaleźć. Jedni pisali, że różnic nie ma żadnych, inni, że są duże. O różnicy między 8 bit, a 10 bit wiedziałem, ale myślałem, że po prostu na 10bit nie będzie widać bendingu (pasków) między odcieniami i tylko tyle. Okazuje się, że różnic jest więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus niektóre gry np. FF XV mają same z siebie ograniczony HDR na ps4 (defaultowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, mój ulubiony typ wątku na forum :D

 

Autorze tematu, kup sobie zwykłe najtańsze PS4, ograj co masz ograć i tyle. Nie ma w tym żadnej filozofii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi to śmierdzi.

Ktoś ma jakieś porównania? Bo tak szukam i szukam i nawet żali nie widzę, że HDR w zwykłej PS4 jest gorszy.

Powiedzmy, że ZAUWAŻALNIE gorszy. Bo zaraz ktoś wklei porównanie które niczym się nie różni i będzie wytykał ogromne różnice. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup sobie zwykłe najtańsze PS4, ograj co masz ograć i tyle. Nie ma w tym żadnej filozofii.

Korci mnie kupno PS4 Pro, gdyż prawdopodobnie zaopatrzę się w odpowiedni monitor do gry w 4k, więc wtedy różnica będzie widoczna.

 

Ostatnie moje pytanie - Gdzie najlepiej kupić konsolę + gry? Póki co rozważam kupno konsoli i gier na x-kom.pl ze względu na cenę i chciałbym wiedzieć, czy ktoś ma lepsze sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie i też przekonałem się o tym na własnej skórze. HDR w zwykłej ps4 jest 8 bitowy zamiast 10. W Horizonie i u4 nie mogłem dojść do porozumienia z konsolą grając w trybie hdr. W nocy np. cały teren był bardzo jasny, nawet na najniższej jasności w grze, jasny niemal jak w dzień. Natomiast w porze popołudniowej w grze wszystko miało mega przesycony, sztuczny pomarańczowy kolor. Zwykła ps4 w hdr działa w rgb, ps4pro w yuv. Bawiąc się ograniczonym lub pełnym rgb w TV, część rzeczy i odcieni się naprawiała, ale znowu inna psuła. Nie mogłem tego zbalansować żadnymi ustawieniami w TV, ani konsoli. Po kupnie ps4pro, jak ręką odjął, bez żadnych ustawień i zabawy, wszystko na "auto".

 

Mając zwykłą ps4 szukałem informacji na necie z porównaniami hdr względem pro, ale ciężko cokolwiek było znaleźć. Jedni pisali, że różnic nie ma żadnych, inni, że są duże. O różnicy między 8 bit, a 10 bit wiedziałem, ale myślałem, że po prostu na 10bit nie będzie widać bendingu (pasków) między odcieniami i tylko tyle. Okazuje się, że różnic jest więcej.

 

To ciekawe co mówisz bo zdaniem DigitalFoundry na PS4Pro też nie ma pełnych 10 bit :E. Znajdziesz o tym artykuł na Eurogamer.net ;).

 

Wszystko zależy od telewizora jego kalibracji oraz jego możliwości technicznych względem wykorzystania HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co mówisz bo zdaniem DigitalFoundry na PS4Pro też nie ma 10 bit :E

Link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkować nie można do konkurencji ale wpisz frazę w google - DigitalFoundry PS4Pro non 10 bit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...