Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MS90

Kupno PS4 dla exclusive'ów - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem zapalonym graczem PC, a ostatnią konsolę jaką użytkowałem było pierwsze playstation. Ostatnio jednak coraz mocniej się zastanawiam nad kupnem konsoli PS4 ze względu na exclusive'y, takie jak "Heavy Rain", "Beyond: Two Souls", "Horizon Zero Dawn" czy nadchodzące "Detroit: Become Human". Sama konsola z tego co widziałem zdaje się nie kosztować zbyt dużo, aczkolwiek odstraszają mnie ceny samych gier (200zł+), które skutecznie mnie powstrzymują przed kupnem konsoli. Także chciałbym się dowiedzieć, czy exclusive'y na PS4 są warte zachodu? Warte wydania tych pieniędzy? Jeśli tak, to czy powinienem również zakupić usługę PS Plus? Prosiłbym o treściwe odpowiedzi i konkretne argumenty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś graczem to warto. Ja jako gracz PC lubujący się w grach w wysokich ustawieniach graficznych i 60fps. Nie wyobrażam sobie nie ogrania takich gier jak Beyond 2 Souls, horizon, TLoU, Until Down, Persona 5 i inne w zależności kto co lubi jak U4, U trylogia, Bloodborne, Gravity rush 1/2, Ratched and Clank, nioh, FF XV itd.

 

Osobiście raczej kupuje cyfrówki na ps4, aczkolwiek nie ma problemu abyś zakupił wersję gry na płytce, którą bezproblemowo możesz odsprzedać po przejściu.

 

PS. PS+ miałem przez ostatni ~rok. ~2 miesiące temu zrezygnowałem, mimo że to nie kosztuje ogromnych pieniędzy to jednak złapałem się w pewnym momencie, że wcale nie gram w te gry co oni dają za free jak również nie grram online na ps4, a kasa leci nie potrzebnie z konta :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu abyś zakupił wersję gry na płytce, którą bezproblemowo możesz odsprzedać po przejściu.

 

Dokładnie od tego masz takie sieciówki jak np. CEX https://pl.webuy.com/ poza tym gra na PC też już kosztują 200+ w dodatku przypisują się na stałe do konta więc to żaden argument ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. PS+ miałem przez ostatni ~rok. ~2 miesiące temu zrezygnowałem, mimo że to nie kosztuje ogromnych pieniędzy to jednak złapałem się w pewnym momencie, że wcale nie gram w te gry co oni dają za free jak również nie grram online na ps4, a kasa leci nie potrzebnie z konta :E.

A co na przykład z aktualizacjami, patchami, zapisywaniem save'ów (chmura) itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patche nie ma problemów, a save'y dopóki nie ukatrupisz dysku masz je więc ps+ tylko do grania online lub do tych śmieciowych gierek co dają co miesiąc :E.

Jak coś trafi się naprawdę fajnego z gier w ps+ zawsze możesz sobie wykupić na miesiąc i ograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali koledzy, po przejściu gry możesz odsprzedać jak kupisz pudełko, a starsze exclusivy jak Heavy Rain, Beyond Two Souls, TLOU, Until Dawn, The Order 1886 czy nawet Uncharted 4 masz za grosze w częstych promocjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto. Ja ostatnio kupiłem wyłącznie dla exclusive'ów i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zatwardziałym pc'towcem. Jednak od jakiegoś roku gram tylko i wyłącznie na konsoli.

Większość gier jest odrazu projektowana na konsolę i po prostu gra się wygodniej, a co do gier... No cóż to co masz na PCie to i masz na konsoli, w drugą stronę to nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zgadza w tym co wyżej napisałeś. Wiele gier multiplatformowych działa słabo na konsolach w ledwie 30fps i do tego często z dropami do nawet ~20-25fps. Do tego w gorszej oprawie graficznej. Np Wiedzmin3 czy Deus EX.

 

" No cóż to co masz na PCie to i masz na konsoli, w drugą stronę to nie koniecznie."

To też się nie zgadza tutaj gier jak LoL, CS GO, Wow, Starcraft, warhammer dawn of war 1/2/3, PoE, Total War itd. nie uświadczysz na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zgadza w tym co wyżej napisałeś. Wiele gier multiplatformowych działa słabo na konsolach w ledwie 30fps i do tego często z dropami do nawet ~20-25fps. Do tego w gorszej oprawie graficznej. Np Wiedzmin3 czy Deus EX.

 

" No cóż to co masz na PCie to i masz na konsoli, w drugą stronę to nie koniecznie."

To też się nie zgadza tutaj gier jak LoL, CS GO, Wow, Starcraft, warhammer dawn of war 1/2/3, PoE, Total War itd. nie uświadczysz na konsoli.

Pokaż mi grę, która wyszła na przestrzeni ostatnich 2 lat i ma dropy do 20 fpsów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zatwardziałym pc'towcem. Jednak od jakiegoś roku gram tylko i wyłącznie na konsoli.

Większość gier jest odrazu projektowana na konsolę i po prostu gra się wygodniej, a co do gier... No cóż to co masz na PCie to i masz na konsoli, w drugą stronę to nie koniecznie.

 

Konsola jest tylko do ogrywania EXów natomiast tytuły multi-platformowe lepiej grać na PC ze względu na lepszą grafikę oraz większą ilość k/s. No chyba że ktoś ma notebooka do pracy lub starego PC to faktycznie lepiej będzie sprawdzać się konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest tylko do ogrywania EXów natomiast tytuły multi-platformowe lepiej grać na PC ze względu na lepszą grafikę oraz większą ilość k/s. No chyba że ktoś ma notebooka do pracy lub starego PC to faktycznie lepiej będzie sprawdzać się konsola.

Grafika grafiką, niektórzy nie lubią siedzieć przed PC wiele godzin, zamiast tego wygodna kanapa + pad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi grę, która wyszła na przestrzeni ostatnich 2 lat i ma dropy do 20 fpsów..

 

 

Pisałem przecież ~20-25fps np. Deus Ex czy Wiedzmin 3. Chociaż po patchach z czasem jest lepiej, aczkolwiek Deusa ostatnio odpalałem na ps4 i szarpie dalej jak cholera.

 

 

Dodatkowo FF XV tam się trafiały dtropy do ~16fps :E

 

Następne to The Last Guardian i więcej już nie chce mi się pisać. Oczywiście na ps4 pro problem jest znacznie mniejszy. Ale tu piszemy o PS 4.

 

Zresztą sam masz chyba ps4 nie od dziś więc powinieneś wiedzieć jakie gry tam działają słabo.

 

Grafika grafiką, niektórzy nie lubią siedzieć przed PC wiele godzin, zamiast tego wygodna kanapa + pad.

A myślisz, że jak ja gram na PC :E Forza Horizon 3 to tylko kanapa, pad i TV 4k i to w 60fps :E

Ostatnio ogrywałem Dishonored 2 też kanapa i pad w 60 fps z tą dynamiczną rozdziałką lata jak ta lala :D

Na monitorze część gier głównie startegie, czasami RPGi i bardziej dynamiczne giery. RE VII i Outlast 2 też była kanapa z PC :E. Na konsoli widziałem te gry i nie dość, że tylko 30fps to jeszcze sporo gorsza oprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież ~20-25fps np. Deus Ex czy Wiedzmin 3. Chociaż po patchach z czasem jest lepiej, aczkolwiek Deusa ostatnio odpalałem na ps4 i szarpie dalej jak cholera.

 

 

Dodatkowo FF XV tam się trafiały dtropy do ~16fps :E

 

Następne to The Last Guardian i więcej już nie chce mi się pisać. Oczywiście na ps4 pro problem jest znacznie mniejszy. Ale tu piszemy o PS 4.

 

Zresztą sam masz chyba ps4 nie od dziś więc powinieneś wiedzieć jakie gry tam działają słabo.

Mam Pro i nie widzę żadnych spadków.

Jedyną grą, w której widziałem spadki fpsów na zwyjłej ps4 był w3 przed patchami (bagna), teraz nawet to poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika grafiką, niektórzy nie lubią siedzieć przed PC wiele godzin, zamiast tego wygodna kanapa + pad.

 

Zerknij na moją sygnaturkę. Ja gram wygodnie na kanapie z pazikiem w rękach i na TV. Tobie się wydaje że na PC tak się nie da? Gram w takich samych warunkach na PS4 jak i PC.

 

W kwestii pada masz nawet wybór bo możesz grać na PC zarówno tym od PS4 jak i od XBOX ONE :E.

 

Oczywiście na ps4 pro problem jest znacznie mniejszy. Ale tu piszemy o PS 4.

 

Z PS4 Pro też nie jest tak idealnie bo bywały przypadki że gry działały gorzej na Pro względem tego co oferowało zwykłe PS4 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prey na ps4. Co prawda grałem tylko w demo, ale moje oczy krwawiły i to nie z powodu dropów fps bo tam było 30fps, ale lag i przyjemność grania na konsoli w taki typ gry w 30fps była zerowa w porównaniu z PC. Na serio można długo wymieniać.

 

@Up na PC częściej gram na padzie xboxa. DS tylko do mordobić używam.

 

Doom na ps4 :E i tak fajnie działa bo trzyma wysoki fps, ale jednak na PC to dopiero jest miód malina. BF1 na konsoli przemilczę te latające 30-60fps i pad do tego :E

WD2 na konsoli wygląda jak kupa :E i do tego też nie trzyma 30fps, ale tu głównie był problem na ps4 pro może po patchach poprawili, ale już nie widziałem tego na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up na PC częściej gram na padzie xboxa. DS tylko do mordobić używam.

 

Ja podobnie ale masz przynajmniej wybór w dodatku do dynamicznych FPS'ów jak np. Battlefield 1 masz jeszcze myszkę i klawiaturę ;).

 

Tutaj nie ma nawet o czym gadać PS4 jest dobre do ogrywania EXów które wyglądają i działają bardzo dobrze np. Horizon: Zero Dawn.

 

wPdWzoC.jpg

 

Multi-platformówki wyraźnie odstają od tego co jest na PC - pierwszy lepszy przykład z nowych gier :

 

TEKKEN 7 :D.

 

WD2 na konsoli wygląda jak kupa :E i do tego też nie trzyma 30fps, ale tu głównie był problem na ps4 pro może po patchach poprawili, ale już nie widziałem tego na własne oczy.

 

Już wcześniej wspomniałem o tym że i na PS4 Pro nie jest idealnie i też zdarzają się problemy z wydajnością których nie ma na zwykłym PS4 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakbym zakupił tą konsolę to raczej nic poza exclusive'ami bym nie kupywał, bo jednak gry typu Wiedźmin czy Deus Ex graficznie prezentują się znacznie lepiej na PC (no i zawsze można jeszcze grę upiększyć dodatkowymi modyfikacjami, reshade itp). O co chodzi w ogóle z tym PS4 Pro? Wiem tylko, że to jakaś mocniejsza wersja tej konsoli i widziałem artykuł, który raczej nie skłaniał do jej zakupu.

 

Jeszcze jedna kwestia, wie ktoś jak wygląda kwestia blokad regionalnych za granicą? Wybieram się do niemiec za jakiś czas na stałe i nie chciałbym doświadczyć niemożności gry po polsku lub angielsku. Na PC niestety, przynajmniej na Originie, doświadczyłem przykrej sytuacji, gdzie mogę wybrać tylko język polski lub rosyjski i bez kombinacji trzeba znosić badziewny dubbing.

 

I jeszcze jedno pytanie techniczne, można podłączyć konsolę do tego samego monitora co komputer mając dwa wejścia HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Blokady regionalne".. Jeśli masz konto zarejestrowane na Polskę to niezależnie w jakim kraju będziesz to cyfrowe wersje będą działały tak jak w Polsce. Kupując płytkę z grą w innym kraju możesz mieć dostępny np. tylko niemiecki i angielski + polskie napisy. Tak np. miałem z pudełkową wersją Uncharted 4 zakupioną w Niemczech, grałem po angielsku + polskie napisy działały.

 

Można. Przełączasz sobie po prostu w monitorze HDMI1 na HDMI2 i tyle.

 

PS4 pro warto brać jak masz kasę, aczkolwiek pełen jej potencjał wykorzystasz dopiero na monitorze/TV 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakbym zakupił tą konsolę to raczej nic poza exclusive'ami bym nie kupywał, bo jednak gry typu Wiedźmin czy Deus Ex graficznie prezentują się znacznie lepiej na PC (no i zawsze można jeszcze grę upiększyć dodatkowymi modyfikacjami, reshade itp). O co chodzi w ogóle z tym PS4 Pro? Wiem tylko, że to jakaś mocniejsza wersja tej konsoli i widziałem artykuł, który raczej nie skłaniał do jej zakupu.

 

Jeszcze jedna kwestia, wie ktoś jak wygląda kwestia blokad regionalnych za granicą? Wybieram się do niemiec za jakiś czas na stałe i nie chciałbym doświadczyć niemożności gry po polsku lub angielsku. Na PC niestety, przynajmniej na Originie, doświadczyłem przykrej sytuacji, gdzie mogę wybrać tylko język polski lub rosyjski i bez kombinacji trzeba znosić badziewny dubbing.

 

I jeszcze jedno pytanie techniczne, można podłączyć konsolę do tego samego monitora co komputer mając dwa wejścia HDMI?

 

PS4 Pro kupujesz tylko wtedy gdy:

 

- masz TV 4K

 

lub

 

- chcesz grać na TV FullHD z upscalowanym 1440p/1800p do 1080p (czyli lepsze wygładzanie krawędzi)

 

- kupujesz nową konsolę i zamiast kilku dodatkowych EXów na zwykłe PS4 wolisz dopłacić więcej do sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używane gry na ps 4 po paru miesiącach kupisz od 40 do 130 zł w zależności od tytułu, na premierę oczywiście ok 220-269 zl ale można kupić parę używek pograć a w tym czasie premierowa stanieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z tymi używanymi grami? Na PS4 nie ma czegoś takiego jak CD-Key'e i gra przypisana do konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem zapalonym graczem PC, a ostatnią konsolę jaką użytkowałem było pierwsze playstation. Ostatnio jednak coraz mocniej się zastanawiam nad kupnem konsoli PS4 ze względu na exclusive'y, takie jak "Heavy Rain", "Beyond: Two Souls", "Horizon Zero Dawn" czy nadchodzące "Detroit: Become Human". Sama konsola z tego co widziałem zdaje się nie kosztować zbyt dużo, aczkolwiek odstraszają mnie ceny samych gier (200zł+), które skutecznie mnie powstrzymują przed kupnem konsoli. Także chciałbym się dowiedzieć, czy exclusive'y na PS4 są warte zachodu? Warte wydania tych pieniędzy? Jeśli tak, to czy powinienem również zakupić usługę PS Plus? Prosiłbym o treściwe odpowiedzi i konkretne argumenty.

 

Pozdrawiam.

Skoro konsola tylko do exów to przecież nie stracisz majątku - średnio 2 exy na rok, a i tak kasę częsciowo z odsprzedaży możesz odzyskać. Wymienione przez Ciebie tytuły to czyste single playery więc plus zupełnie niepotrzebny.

 

W ogóle hasło "konsola tylko do exów" to też czysto subiektywna opinia. Dla przeciętnego gracza, który akceptuje 30 fps - no big deal. Przecież nie będzie oglądał screen'ów pod zoomem 400% jak digital foundry.

 

@Lukadd

Watch dogs 2 wygląda jak kupa ? Gdzie, co konkretnie ?

 

Ja widzę z wyraźniejszych różnic gorsze cienie. Ograłem na ps4 i dropy poniżej 30 fps to raczej rzadkość.

 

Też nie za bardzo kumam zaletę dzisiejszych modów graficznych - ich jakość jest coraz gorsza. W grach pod dx11 nie ma za bardzo jak grzebać, tak jak rzy gierkach pod dx9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch dogs 2 wygląda jak kupa ? Gdzie, co konkretnie ?

Całokształt. Grałem i na ps4 i na PC. Wystarczy włączyć na PC i na ps4 i zobaczyć na własne oczy, różnice są bardzo duże. Filmiki z youtube z mega kompresją to nie to :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całokształt. Grałem i na ps4 i na PC. Wystarczy włączyć na PC i na ps4 i zobaczyć na własne oczy, różnice są bardzo duże. Filmiki z youtube z mega kompresją to nie to :E.

 

Pewnie teksturki i rozdziałkę 4k odpaliłeś i gra się ostrzejsza zrobiła. Tylko że geometria dalej pozostała ta sama. I to jest ten rarytas LOL :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...