Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

someone1989

RX 560 brak obrazu na jednym z komputerów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z obrazem na platformie którą złożyłem.  Zbudowana jest na płycie wyposażonej w socket FM2/FM2+, procesor APU A6 5400 i kartę Gigabyte RX 560 4GB.

Na początku nie instalowałem karty tylko podłączyłem monitor kablem HDMI do płyty głównej. Zainstalowałem system i wszystko ładnie działało. Po zamontowaniu karty uruchomiłem komputer i sprawdziłem w panelu sterowania jaką wykrył mi kartę - oprócz nr tej z procka pojawiła się druga nazwana podstawowa karta graficzna Microsoft i był wykrzyknik przy niej. Dałem zaaktualizuj sterownik i teraz normalnie pisze Radeon RX 560 series. Wyłączyłem komputer, przełączyłem kabel HDMI z płyty na kartę i po uruchomieniu go mam czarny ekran cały czas... jak przełączę znowu na płytę główną to normalnie mam obraz. 

 

Ktoś wie co jest nie tak i co mam zrobić? 

 

 

Aha od razu napiszę, że karta sama w sobie jest sprawna bo po wrzuceniu do drugiego komputera w miejsce RX 280 działa normalnie od samego początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem, że nie ma tam opcji takowej. W kompie gdzie jest I5 z kartą zintegrowaną jest ustawione na PEG i działa. Na IGD nie działa. Natomiast na tej gdzie jest A6 5400 są takie opcje IGD, NB PCIe Slot Video ( to jest ustawione ) SB PCIe Slot Video. Nie ma opcji PEG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy starcie kompa masz obraz na rx560? Czy dopiero obraz tracisz w widzie? Jak w widze odinstaluj sterowniki grafiki i zainstaluj ją na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w ogóle obrazu tzn sygnał jest bo monitor przestaje wyświetlać no signal ale obraz jest czarny od początku. Na zintegrowanej działa normalnie. W dodatku na tego rx mam jakieś sterowniki od Microsoftu bo od amd nie chcą się instalować... Natomiast jak przekładam to do 2 kompa to wszystko działa. Niby w tej płycie pod amd w opcjach jeszcze mam związane z zintegrowaną grafiką auto i disable tylko jak dam disable to może się okazać, że tu i tu nie będę miał obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywróć ustawienia fabryczne na płycie głównej i podłącz tylko zewnętrzną kartę graficzną do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...